Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Élelmiszer házhozszállítási tapasztalatok (Auchan, Tesco, GRoby, stb) fórum

Élelmiszer házhozszállítási tapasztalatok (Auchan, Tesco, GRoby, stb) (beszélgetős fórum)


2021. szept. 4. 19:32
Sokan örülnek h a cseretermékeket pikkpakk vissza lehet küldeni... hurrá! Viszont ha éppen abból főznék,cseszhetem, vehetem meg személyesen. Sok terméket csereberéltek nekem (Auchan) pl. fagyit olyan ízre amit nem szeretünk😈. Kéne választási lehetőség h nem kérünk cserét.
22. szeretekolvasni (válaszként erre: 21. - Delbuk)
2018. júl. 20. 13:54
Azóta már mindkettőtől rendeltem többször is, meg vagyok elégedve velük.
21. delbuk (válaszként erre: 20. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 27. 14:18
Ez fura, tőlem még egyik futár sem kérdezte meg (nem is kérdezheti, jogod van visszautasítani indoklás nélkül a helyettesítő terméket). Legközelebb válaszolj csak annyit, ha kérdezi, hogy mert nem ezt rendelted. ;)
2018. márc. 26. 17:05

Rendeltem végül. Az Auchantól. Jók voltak a benyomásaim, egy problémám van vele, hogy nem lehet bejelölni, hogy nem kérek helyettesítő terméket. Kérdeztem a futárt, ez egy kötelező dolog.

Minden helyettesítő terméknél megkérdezte, miért nem kérem. Már elnézést, de ha én csirkecomb filét kérek, akkor ne kelljen már elmagyaráznom a futárnak, miért nem kérem a csontos verziót.

Szóval jobban tetszett volna, ha simán elfogadja, hogy nem kérem a helyettesítőket és nem kérdez mindegyiknél rá, hogy miért nem jó nekem, amit hozott helyette.

2018. márc. 13. 09:35

Mi alkalmanként rendelünk Tescot, Auchant. Mindkettő okés, de Auchan kényelmesebb, azaz ott szól a futár mikor érkezik, Tesco ilyen téren kiszámíthatatlan... De ugyanakkor Auchannál rosszabb cseretermékeket dobtak eddig be. Szóval én felváltva rendelek. ;)

Frissességgel eddig nem volt gondom. (A kocsiban külön van fagyasztós és hűtős rész.)

18. delbuk
2018. márc. 13. 09:01
Én próbáltam az Auchant, és a Tescot is. Az előbbivel sokkal jobban meg vagyok elégedve. A termékek mindkét helyen rendben vannak, de a Tesco hihetetlenül pontatlan.
2018. márc. 9. 21:36
Egyébként húst a Húspont webáruházból kérek. Az tuti... A legjobb! 💝
16. c47623800d (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 9. 21:35
😊 Én Auchan és Tesco. De nem kérek kiszállítást, átvételi pontra kérek. Úgy nincs probléma.
2018. márc. 6. 13:49

Nekem csak Tesco tapasztalatom van. Nagyon bejött. :) Mindig minden időben érkezik, és szép friss, a hús is! Futárok is kedvesek, nem volt még problémám.

Helyettesítő termék csak 1-1 van maximum, de előre szólnak és megmutatják. Nem kötelező elfogadni.

14. elbb (válaszként erre: 4. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 13:21

En mindkettotol szoktam rendelni, es elegedett vagyok. Eleinte en is a hustol feltem, de mindig friss es szep arut hoztak. Ha esetleg valami nincs es kuldenek helyette helyettesitot, ha ugy erzed hogy neked az nem kell, visszakuldheted rogton.

A tesco regebben ugy kuldte a cuccot, hogy ami rovid lejaratu volt, azt mas szinu zacskoba tette, de miota fizetni kell a zacskokert mar nincs igy. Olyan volt mar, hogy a tesco par nap alatt lejaro tejfolt kuldott a karacsonyi idoszakban, de hamar elhasznaltam. En mar szinte csak igy vasarolok.

13. megi04 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2018. márc. 6. 12:49
Köszönöm! :)
12. 86d0584f0e (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 12:39

Auchan és Tesco tapasztalatom van.

Természetesen a mirelit fagyottan, a friss áru frissen érkezik. Amit nem akarsz átvenni, mert nem tetszik, azt szépen visszautasíthatod, levonják a végösszegből. Ha valami elfogyott, küldenek helyettesítő terméket, de nem vagy köteles azt sem átvenni.


Az Auchan munkatársai sokkal színvonalasabbak, udvariasabbak a tapasztalatom szerint. A T. szállítói gyakran voltak bunkók, bűzlöttek a cigarettától, stb. Az Auchannál eddig csupa udvarias emberbe futottam bele.


Az Auchantól gyakran rendelek húst is. A legutóbb a húsok nagyobb része büdös volt, pedig előre csomagolt termékek voltak, tehát nem ott csomagolták be. Írtam nekik emailt erről, ők pedig pár nap múlva elkérték a bankszámlaszámomat, és a bocsánatkéréssel együtt visszautalták a romlott húsok árát. Korrekt és európai megoldás.


Nekem megéri azt a 400 ft-ot, hogy nem kell elmenni, parkolni, eltölteni időt az üzletben, cipekedni, hazahozni, benzin, amortizáció, és a többi ... A havi nagy bevásárlásra használom.

11. csgybzs (válaszként erre: 7. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 11:28
Én az elején átnéztem, azóta nem. A futárok mindig azzal kezdenek, hogy elmondják van-e helyettesítő termék, ami külön színű zacskóban van. Te még az elején eldöntöd, hogy kéred-e vagy visszaküldöd.
10. csgybzs (válaszként erre: 5. - Megi04)
2018. márc. 6. 11:27
A kiszállításnál a lakásodban rakják le a cuccot. Átvételnél kiválasztod, hogy melyik áruháznál szeretnéd átvenni és egy ugyanolyan két órás időkapunk belül bármikor odamész, berakod az autódba és ennyi.
9. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 7. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 11:09

Megmondja a futár mit kellett helyettesíteni, csak van, hogy sokkal drágább a helyettesítő termék vagy - ritkán -

mást küldenek (pl Bolognai szósz helyett Milánói) De mindent vissza lehet küldeni.

8. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 4. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 11:06
Én inkább az Auchan - ra szavazok. Sokkal olcsóbb a házhozszállítás és mindig előre szól a futár mielőtt megérkezik.
7. szeretekolvasni (válaszként erre: 6. - 96e4cb8ca7)
2018. márc. 6. 11:05
Akkor mindent át kell nézned, hogy mit helyettesítettek más termékkel, vagy mi? Ezt nem is értem.
2018. márc. 6. 11:04
Szia, Én hetente minimum egyszer rendelek. Soha nem hoztak még kétes frissességű árut, húsból sem. A mirelit is mindig fagyosan jön. Auchanból és Tescóból is rendelek. Főleg olyan árut amit autó híján nehéz lenne hazacipelni. Az Auchan futár mindig telefonál 15 perccel az érkezése előtt, ez nagyon szimpatikus bennük. Az kevésbé, hogy néha furcsán értelmezik a helyettesítő termék fogalmát, de max nem fogadom el
5. megi04 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2018. márc. 6. 11:03
Ne haragudj,nagyon nem értek hozzá....Mi a különbség? (Kiszállíás-átvétel)
2018. márc. 6. 11:00
Köszönöm. Van olyan, aki mindkét céget (auchan, tesco) próbálta? Melyik lehet a jobb?
2018. márc. 6. 10:58
En az auchantol szoktam neha, eddig nem volt panaszom, a zoldseg gyumi is mindig friss, a lejaratok is messziek. Fagyos fagyottan erkezik, futarok nagyon rendesek.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. márc. 6. 10:57
Tesco: minden friss, sose hiányzott semmi, régen kiszállítást választottam, most már inkább átveszem. Tökéletesen elégedett vagyok.
2018. márc. 6. 10:55

Sziasztok!

Milyen tapasztalataitok vannak a rendszeres heti bevásárlás házhozszállíttatásával kapcsolatosan?

Mennyire kaptok friss termékeket? A boltban én mindig kitúrom hátrébbról a frissebb húst, felvágottat, stb. :) Attól tartok, ha online rendelném, akkor a kevésbé frisset hoznák ki. Van ezzel kapcsolatosan valami tapasztalat, hogy tényleg így van-e? Ti melyik cégtől szoktatok rendelni? A hűtve szállítandó dolgokkal sincs baj? Mirelit holmit is fagyottan kapjátok? Minden érdekel, írjatok! Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook