Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magasított gumis derekú nadrágot lehet szűkíteni? fórum

Magasított gumis derekú nadrágot lehet szűkíteni? (tudásbázis kérdés)

12. syria (válaszként erre: 8. - 12d083b51b)
2018. márc. 7. 18:09
Pesten nagyítóval se találok. Akiket ismerek, elmentek masszőrnek, kínai boltba eladónak, kiöregedtek, stb.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. márc. 6. 17:01

Az én gyerekemnek is 34-es a hossza, amivel mi is szenvedünk, illetve a szélességgel is (38-as, 54-56). Ugye az üzletekbe visznek néhány csomag nadrágot, a csomagokban, minden méretből egy van. a férfi méretet elkapkodják, a gyerek méret ott marad.....


Nekem sosem volt gondom nadrág vásárlással régen. Én teljesen konfekció méret voltam és vagyok, de most azért van, hogy nehezen kapok, mert a legtöbbet elméretezik. Van 29, 30, 31 és még 32-es nadrágom is, illetve 38-as és 40-es is:D Van olyan nadrág, amit azért nem tudok megvenni, mert még a 46-os szára sem jön fel a vádlimra, pedig nem extra vastag a vádlim, csak izmos.


Én egy új ruhánál maximum a hosszát vagyok hajlandó alakítani, de mást nem. Ha nincs a méretembe, akkor akármennyire is tetszik, nem veszem meg és kész.

10. globus (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. márc. 6. 16:09

Szerencsére most már lehet kapni mindenféle méretű, fazonú, színű, szabású, többféle hosszúságú nadrágokat, de gyerekkoromban gyakran előfordult, hogy egy farmert otthon azonnal át kellett alakítani.

Fiamnak 32-es hossz nem elég, 34-es igen ritkán van, állítólag 33-as nem létezik. Pedig Tescoban igen..azokkal más probléma van.

2018. márc. 6. 14:25

Én tudok varrni, de sosem vennék olyan ruhát, ami nem jó rám. Az átalakított ruhák már nem olyanok, mint amilyennek lennie kell.


Miért nem veszel kisebbet?

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Syria)
2018. márc. 6. 09:03

Lehet találni varrónőket, akik vállalkozóként dolgoznak. Persze az ilyen bontom-átszabom-újra varrom munkákat ők sem szeretik, így meg is kérik az árát.

Meglehet, hogy egyszerűbb lenne másikat, újat venni helyette, ezeket pedig otthonra, vagy sportra, túrázásra, hasonlóra elhasználni.

7. syria (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. márc. 6. 09:00
Az még hagyján, hogy nem olcsó, de hol talál embert, aki el is vállalja a munkát?
6. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 9765bc12a1)
2018. márc. 5. 13:39

1. A korcát (derekát) lebontani, a varrások mentén az egészet szétbontani, és az ülepétől derekáig kisebbre szabva ismét össze, derékrész vissza.

Elég macerás.

2. A derekában a gumit összébb varrni, igaz, hogy akkor egy kicsit beráncosodik rajtad, nem fog ilyen símán állni, de ezt még te is meg tudod csinálni.

3. Ha többsoros, gépi gumírozás van a derekában, akkor viszont otthoni módszer: a két oldalán a derékrészt egy-egy kicsit összébb fogva, megvarrni. Még akár ezt is meg tudod csinálni.


Az 1-es változat tökéletes megoldás, de nem lesz olcsó, a továbbiak viszont olcsó, de lehet, hogy csak kívülhordós blúzt vehetsz majd fel hozzá.

5. syria (válaszként erre: 1. - 9765bc12a1)
2018. márc. 5. 12:45
Mindent lehet. Jó szakemberrel, jó géppel.
2018. márc. 5. 12:04
Szerintem is.
2018. márc. 5. 11:35
Persze jó varrónő kell hozzá.
2018. márc. 5. 11:25

A lábamnál jó, viszont a derekamon nagyon eláll. Lehet ezzel valamit kezdeni?


[link]


Ez az a nadrág. Ráadásul 2 is van belőle...

2018. márc. 5. 11:24
Magasított gumis derekú nadrágot lehet szűkíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook