Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dadog a fiam fórum

Dadog a fiam (beszélgetős fórum)


8. kikivivi (válaszként erre: 7. - Zszszszs)
2018. márc. 6. 13:58
Köszönöm szépen ,hogy írtál😊
2018. márc. 6. 07:58

Az én fiamnak is volt egy ilyen időszaka, ez itt alul annak a másik Hoxa fórumnak a linkje, ahol már írtam erről. Azóta döbbenetes új ismeretek birtokába jutottam, ami magyarázatot ad a dadogására, és az összes többi tünetre, amivel küzdöttünk. Anyaként nekem teljesen úgy tűnt, hogy valahogy a lisztes dolgok fogyasztásával van összefüggésben minden problémánk, de a klinikiai vizsgálat ezt nem támasztotta alá. Az alábbi linkekben olvasható, hallható információkból jól látható, hogy sajnos, a glutén-tesztek max. 70 %-ban mutatják ki a gluténérzékenységet - jó lett volna, ha az anyai megérzéseimre hallgatok, és a gyereket glutánmentes étrenden tartom.

Érdemes végig gondolni, hogy a gyereknek nincsenek-e más problémái, hiperaktivitás, ekcéma, hasfájás, lassú beszédfejlődés, ilyesmi.


[link]


[link]


[link]


[link]

6. kikivivi (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. márc. 4. 15:47
Már voltam vele psychol.is meg logopedusnál is..azt mondták ilyen korban előjöhet a dadogás..most fogunk kezdeni egy terápiát.Nekem anno a logopédus nem segített mivel nálam akkor jött elő ha izgultam és ott mindíg izgultam ezért szüleim nemis vittek többet..talán pár hónapig járhattam..
5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Kikivivi)
2018. márc. 4. 15:35
Azért vidd el szakemberhez, ez még egész biztosan helyre állítható.
4. kikivivi (válaszként erre: 3. - Sirga)
2018. márc. 4. 15:11
4 éves a fiam és most már lassam 1 éve dadog de el szokott neki mulni van hogy 2 hétig is nem dadoh majd újra kezdi..
2018. márc. 4. 14:51

Szia!

A környezetemben ugyan kevesen dadognak, de náluk nem tudok öröklődésről.(Sőt: egyiküknek 4 testvére van, és egyikük sem dadog. Persze, ettől még lehet örökletes ...)

Arról ugyan nem írtál, hány éves a fiad, de azt javaslom, hogy fordulj logopédushoz, amint lehet!

2018. márc. 4. 14:22
Mindehol azt olvasom ,hogy ha van a családban olyan aki dadog akkor az örökölhető..Fiam is elkezdett dadogni..nálunk apai ágon is(nagypapa) és anyai ágon is (én) dadogunk(nálam már csak ritkán jön elő)Igy most már fiamnál nincs is rá esély hogy ez csak átmeneti legyen?Valakinél hasonlo szitu?Elmúlt megmaradtt??
2018. márc. 4. 14:16
Dadog a fiam

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook