Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köhögéstől jobb oldali borda alatti hosszan tartó fájdalom fórum

Köhögéstől jobb oldali borda alatti hosszan tartó fájdalom (beszélgetős fórum)


nov. 23. 10:55

Sziasztok!


Én is ezzel küzdök. Ha esetleg valaki erre jár, és van olyan bevált módszere ami segített, akkor örülnék ha megosztaná.

14. ritnik (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2023. jan. 28. 09:52
Szia! Nekem ugyanez van. Végül mi lett? Hogy múlt el???
13. lubeba
2019. febr. 25. 19:25
Sziasztok! Nekem is ez a bajom a háziorvos szerint, bordaközi gyulladás. 2 hónapja kínoz. Kaptam Apranax-ot, azt szedtem 2 hétig, az sokat segített, de miután abbahagytam, kb 1 hét múlva visszatért a fájdalom. Lapocka környékén, hátban, de van hogy a szívem alatt érzem, máskor a szegycsont körül. Iszonyú fájdalom. Ha ülök még rosszabb. Normális ez, hogy ilyen sokára múlik el? Teljesen el vagyok keseredve. Először nem, de most már a mozgásban, mindennapi tevékenységekben is korlátoz, már alig merek valamit csinálni. Légyszi írjatok valami biztatót.
2018. márc. 5. 18:15
Jobbulást kívánok, jól tetted, hogy kivizsgáltattad, tényleg!
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - NataliaWeiss)
2018. márc. 4. 18:11

Jó, hogy megnézetted, és hogy alaposan kivizsgáltak.


Legalább tudod, hogy "csak" türelem kérdése. Sajnálom, hogy így jártál, de az ideggyulladás egyrészt tényleg nagyon fájdalmas, másrészt tényleg nemigen van rá gyógyszer.


Esetleg ha van valahol a környékeden fájdalom-ambulancia, ott talán tudnak valamit mondani.

2018. márc. 4. 17:02
Sziasztok! Voltam a sürgősségin, egész napom ráment, lásd magyar egészségügy. Volt bordaröntgen, tüdőröntgen, két napon belül újra. Volt vérvétel is, stb. Törve nincs. Bordaközi ideggyulladás. Gyógyszer nincs rá. Hát jól kicsinált ez a nyomorult influenza. Sosem voltam még ilyen beteg. 6-án lesz egy hónapja és még mindig nem vagyok jól.
2018. márc. 4. 08:44

Szia! Nekem volt ilyen, egyértelműen leírtad a tüneteket! Ez csonthártya gyulladás!

Nagyon ritka szövődménye az influenzának, és sajnos nem múlik el magától, idővel a másik oldalra is áthúzódhat. Nekem át is húzódott, mire hazajutottam Magyarországra, és az ottani régi háziorvosom világosított fel. A német háziorvosom nem hitt nekem, mikor 2 évvel később kiújult.

A magyar háziorvos azonnal újabb adag antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapítót adott. Azt mondta nagyon ritka szövődmény, és ha egyszer kijött, sajnos jó eséllyel vissza-vissza tér. Azt is mondta, hogy az egyik legerősebb fájdalom, amit ember csak érezhet.

Ahogy írod a tüneteket, én is pont ezeket éreztem, és igen, néha olyan, mintha picit javulna, és hirtelen jön a megkönnyebbülés, de mindig vissza is tér hamar, sokszor már másnapra az éles fájdalom.

Sajnálom, hogy át kell élned! Kitartást! A megfelelő diagnózissal és gyógyszerekkel viszont pár napa alatt jobb lesz, azonban sajnos lassan múlik el a fájdalom teljesen.

2018. márc. 4. 08:17
Köszönöm nektek a hozzászólásokat. Ma elmegyek az ügyeletre a kórházba mert éjszaka egy fél órát nem aludtam. Alig bírok mozdulni, annyira nyilall. Majd beszámolok, hogy mit mondtak.
2018. márc. 4. 08:13

Egész biztosat csak akkor fogsz tudni, ha a tüdőgyógyászaton nem találnak semmit. Sem tüdőgyulladást, sem mellhártya gyulladást, ami a megfázásból eredően esetleg szövődményként jelentkezett.

Egyébként ha tüdőgyulladás lenne, az esetben elsősorban a hátközép fájna, amit te mondasz, ott a mellhártya gyulladás esetén szokott fájni.


Persze meglehet, hogy csak síma izomhúzódás. De biztos nem lehetsz benne addig, amíg szakorvos meg nem vizsgált!

2018. márc. 4. 07:51
Elég bátor jóslat volt, hogy holnaputánra elmúlik. Szerintem. Ideggyulladással én is küzdök, augusztus vége óta. Azért javult már. ;)
2018. márc. 4. 02:05
Szia! Én is jártam így, nekem körülbelül 3 hét alatt múlt el, vettem be időnként fájdalomcsillapítót, de orvoshoz végül nem fordultam. Jobbulást kívánok!
2018. márc. 3. 22:32

Az izomhuzodas vagy becsipodes tud ilyet csinalni, ami érthető lenne ennyi köhögés utan.

Tobb hétig is eltarthat ha nem szűnik, ami provokalja (köhögés).

Erre utal az is, ha a nyujtozkodasnal is erzed.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - NataliaWeiss)
2018. márc. 3. 22:12
Kérj beutalót tüdőgyógyász szakorvoshoz.
2018. márc. 3. 21:44

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy volt-e valakinek ilyen? Február 6-án kezdődött az influenzám, ami egy idő után borzalmas köhögésbe ment át és még a mai napig is köhögök, de nem olyan sokat már. A köhögéstől napról napra a jobb oldali bordám alatt szúró fájdalmat éreztem. Már egy idő után csak úgy tudtam köhögni, hogy leguggoltam vagy kézzel oldalt tartottam kicsit, hogy ne érezzem a késnyilalló fájdalmat. Feküdni sem tudok rajta és akkor is fáj ha valami hozzá ér. Ma már elég jó volt, tényleg mintha javult volna, mikor egy erősebb köhögés hatására iszonyú fájdalmam lett, szinte menni is alig bírtam. Ha mozdulatlan vagyok akkor is érzem a tompa fájdalmat, ha mozdulok és úgy sikerül, akkor ismét nyilall. Tegnap voltam röntgenen, ami teljesen negatív lett. A doki szerint bordaközi ideg vagy izomgyulladás. Szedjek ACC 600-at és fájdalomcsillapítót és holnaputánra elmúlik.... Nos három hete fáj és nem úgy néz ki, hogy elmúlna. Menjek vele valahova? Ha nyújtózom olyan érezés, mintha bordám végén egy dudor lenne ami mozog is. Persze nincs ott semmi, csak az érzés.

2018. márc. 3. 21:39
Köhögéstől jobb oldali borda alatti hosszan tartó fájdalom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook