Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan és kinél kell kérvényezni, ha szeretném kiköttetni a gázt a lakásunkban? Egyáltalán lehet-e? fórum

Hogyan és kinél kell kérvényezni, ha szeretném kiköttetni a gázt a lakásunkban? Egyáltalán lehet-e? (tudásbázis kérdés)

17. kristo_f (válaszként erre: 5. - Babyapocakban)
2018. márc. 3. 10:13

Semmit nem vágnak el. Lepecsételik a zárt gázórát, fotó, papirt aláir és annyi

De felesleges, mint korábban irtam

16. kristo_f (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. márc. 3. 10:11

Eg társasházban a gázvezeték csere csak a gázóráig kötelező adott esetben

Onnan már a te rizikód, semmi kötelezettség

Felejtsd el azokat az árajánlatokat, lehúzás ilyen szempontbol

15. syria (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2018. márc. 3. 08:56
Ettől tartottam. :( Akkor marad a részletfizetés, kölcsönkérés, mert a kiköttetés a legrosszabb megoldás.
14. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Syria)
2018. márc. 3. 07:44
Társasházban tilos a pb.gázpalack használata sőt még a sima tárolása is.
13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Syria)
2018. márc. 2. 19:39

Dehogy lehet, vagyis szabad palackos gázt!


Sőt, a kikötés sem valószínű.

Nekünk évekig volt 1 ilyen lakás lakatlanul, alapdíjat, és fűtést fizetni kellett.

12. simple (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. márc. 2. 19:31
Lehetséges társasházban is persze. A gázműveknél kell kérvényezned, felmondanod a szolgáltatást. Kijönnek, és szakszerűen elzárják a gázt, leszerelik a gázórát is. Mi tavaly szüntettük meg az egyik lakásunkban (társasházi), és most tervezzük a házunkban is teljesen megszüntetni a gázt. Hogy pontosan mennyibe került arra már nem emlékszem, de minimális volt a költsége ilyen pár ezer forint.
11. krisztina0218 (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2018. márc. 2. 16:52
Igen ezzel tisztában vagyok, hogy nem lesz olcsó :) Köszönöm a válaszod :)
10. aileron44 (válaszként erre: 9. - Syria)
2018. márc. 2. 16:51
Igen ez is megoldás lenne, de ahogy olvasom, nem nagyon együttműködő a szerelőkkel sem. Általában nem udvariatlanok, csak végeznék a munkájukat. Arra hogy egy lakásba x + sok alkalommal menjenek, biztos nincs kapacitásuk. Amikor ott dolgoznak a környéken akkor mennek.
9. syria (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2018. márc. 2. 16:45

Egyetértek.

Csak van lehetőség részletfizetésre. Ha mégse, kérj kölcsön barátoktól, ismerősöktől, rokonoktól, akiknek apránként (mondjuk fél év alatt) vissza tudod adni.

Megnézném, lehet-e palackos üzemre átállítani a tűzhelyt. (Már ha megoldható palack lakásba cipelése.) Én egy palackkal 2-3 hónapig sütök-főzök.

2018. márc. 2. 16:42
Nálunk is volt tavaly kötelező gázellenőrzés, de biztos, hogy NEM A CSŐCSERE kerül 60 ezer Forintba. Találtak gondolom más hibát is, amit jeleztek feléd. Szerencséd van akkor, hogy a többieknél így is visszakapcsolták a szolgáltatást, mert megtehették volna, ha nem tudják a nyomáspróbát elvégezni, az egész ház gáz nélkül marad.
2018. márc. 2. 14:46
Húzós ára van a visszaköttetésnek is, amennyiben egyszer arra kerülne a sor. Inkább más megoldást válassz.
2018. márc. 2. 14:40

Inkább arról beszélj velük, hogy azt a bizonyos 60 ezret 2-3 havi törlesztéssel tudnád kifizetni.

Hidd el, hiába is köttetnéd ki (kijönnek és leszerelik az órát), bármi mással oldod meg a főzést, minimum 3x annyiba fog kerülni.


(Csak zárójelben mondom, hogy ennyire olcsón senki sem kap főzéshez gázt, mint azok, akik távfűtés mellett melegednek! És az egész rokonság ott főzi a bablevest, a húsvéti sonkát és ott sütik a karácsonyi beiglit, stb. stb. Mindezt azért havi 2-3 ezerért!)

2018. márc. 2. 14:38
Természetesen ki lehet. A gázszolgáltatóval kell egyeztetni, egy megadott időpontban kijönnek, elvágják talajszinten a csövet, leplombálják, lepapírozzátok, kifizeted a költségét, lemondod a szerződést és ágyő. :)
4. Ikebana3 (válaszként erre: 3. - Ikebana3)
2018. márc. 2. 14:36
Ennek is van költsége és ha meggondolod magad és vissza szeretnéd köttetni, annak is díja van.
3. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. márc. 2. 14:35

Ahová a számlát fizeted, oda menj be és szerintem simán lezárják és plombálják. Ugyanezt csinálnák, ha nem fizetnél és elzárnák.

Menj be és közöld, hogy nem kívánod tovább igénybe venni a gázszolgáltatást és zárják le nálad. Ez csak a te lakásodra fog vonatkozni, ettől még máshová ugyanúgy eljut a vezetéken a gáz.

Persze ha meg tudod oldani sütés/főzést más módon. De ha elektromos tűzhelyet szeretnél beköttetni, annak nem lesz elég a 220v feszültség arra számolj. :)

2018. márc. 2. 14:31
A legjobb, hogy elvileg a közös képviselő azt mondta, nem baj, ha nincs meg az az önköltséges szerelés, attól a többieknek visszakapcsolják. Megnézték(odaadtam a kulcsot a szomszédnak) és enyniben maradt..jöttek volna vagy még 3x de nem a szabadnapjaimra esett az igen tisztelt látogatásuk..azért nem vagyok hajlandó pl. este 6kor beosztást módosítani..meg a legnagyobb probléma, hogy nem emberhez méltón beszélnek...
2018. márc. 2. 14:27
Társasházban élek, távfűtéssel fűtünk.A gázt csak főzésre használjuk, bár régen se nagyon használtuk, meg nem is olyan drága a számla( másfél havonta 2-3 ezer ft) de viszont, január 22-én elzárták mert kötelező szerelés volt.Azt megcsinálták( nagy nehezen, mert 22-én csak megnézték, később jöttek, ezért kellett nekem beosztást modósítani.) Utána aznap amikor megcsinálták, szóltak, hogy kikell a régi csövet cserélni (ami csatlakozik a tűzhelyhez), de ezt nem tudták 22-én mondani....Pár szerelővel, beszéltem mind 60 ezer ft-körüli összeget mondtak...Nos nekem nincs annyi fizetésem, hogy ezt is, meg a számlákat is kifizessem, a gyereket ellássam, bérlet stb.Gondolkodtam azon, hogy kiköttetem a gázt és veszek egy főzőlapot...de kinek és hogyan kell szólni?Pénzbe kerül?Társasházban lehetséges a kikötettés?Köszönöm előre is a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook