Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tízórai ötletek fórum

Tízórai ötletek (beszélgetős fórum)


1 2
2018. okt. 10. 18:51

- Bundás kenyér alufóliába + nejlonba csomagolva

- rántott hús zsemlében

- pizzaszelet

- pogácsa

35. Mezei Virág (válaszként erre: 34. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 22. 15:15

A lányom meg odavan miatta...

Csak változik még, hiszen régen imádott minden zöldséget, gyümölcsöt.

34. 10cc61fb5a (válaszként erre: 33. - Mezei Virág)
2018. márc. 22. 15:13
Sajnálom csórikámat...egy csomó finom íztől fosztja meg magát.
33. Mezei Virág (válaszként erre: 32. - 63881f3522)
2018. márc. 22. 14:58

:)

Az én unokám semmi pénzért nem enné meg!

2018. márc. 22. 11:30
Gyümölcs, gyümölcs, gyümölcs
2018. márc. 5. 17:07

Ha reggelizik akkor én gyümölcsöt tennék vagy smoothiet.

Ha nem reggelizik, akkor is vmi gyümilé és kifli, kalács vagy ilyesmi.

Vagy talán vmi gyümölcs chips.

És néha szendvics.

Attól is függ hogy eszik e a suliba vagy sem.

2018. márc. 2. 13:11
Gyümölcs
2018. febr. 28. 11:21

Érdemes lenne egy ilyen rosszul evő gyereknek nem péksüteményt adni naponta, mert abból sok jót nem termel a teste.

Mi gyakran csomagolunk, jobb híján salátának nevezhető dolgokat. Mindig van benne valamilyen tartalmas fehérje: valamilyen hal, ízes hideg sült hús, efféle. Ezek mellé kétféle zöldség jár, de nem paradicsom vagy paprika, hanem mondjuk zöldhüvelyű bab, sült édesburgonya, fűszeres csicseriborsó és efféleségek. Hozzá egy kis tartalmas plusz: pirított mandula, árpagyöngy, quinoa vagy bulgur vagy durumtészta. Erre valamilyen finom öntet.


Van olyan kis edényük, aminek van saját műanyag villája is, IKEÁban is kapható.


Szívesen eszik, mert minden falat másfajta.


Visznek tortillába csomagolt zöldségeket hússal, esetleg tavaszi tekercset is vagy gyrosféleséget pitában.


A sorvezetőm az, hogy mindig legyen benne fehérje, ahhoz kétféle zöldség, egy kis plusz,de jó szénhidrát és egy ízes öntet. Mi mindannyian ezt visszük, szeretni szokták a gyerekek is. Van saját uzsonnástáskájuk, ami hidegen is tartja, így bármit lehet.


Nézd, egészen őszinte leszek: az uborkás-szalámis-margarinos kenyeret én sem enném meg.

28. Channa* (válaszként erre: 22. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 20:27

Mettől-meddig van suliban?

Én és a testvéreim, illetve a gyerekem is mindig úgy csináltuk, hogy reggel otthon ettünk kakaót és kiflit, tízóraira mi gyümölcsöt ettünk, majd a suliban ebédeltünk, felsőben meg már otthon ebédeltünk. Nem nagyon vittünk kaját.


Mikor sütöd neki a péksütit? Esetleg ilyesmiben lehetne leveles tésztát tölteni. Én szoktam olyat csinálni, hogy: készen veszek leveles tésztát (a penny-st nem kell nyújtani, mert kis téglalapok), ketté vágok 1 lapot, pizzakrémmel megkenem és virslit tekerek bele, így sütöm meg. Akár zöldséggel is töltheted, vagy gombával, kolbásszal, stb.


Ezt lehet, hogy ismered: [link]


A gyerekem azt is nagyon szereti, ha csirkemell kockákat mindenféle zöldséggel együtt megpirítom és belecsomagolom tortillába.


Szendvicset ne zsömlével csinálj neki, hanem puffanccsal, molnárkával, azt jobban szeretik a gyerekek. Mi imádtuk a molnárkát sonkával, sajttal, paprikával, vagy körözöttel, vagy margarinnal, főtt tojással és kolbásszal.


Ennyi jutott eszembe....

27. Smirnoff (válaszként erre: 25. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 20:10

Jesszus! :O Ez nem egészen van így rendben.

Mennyi idő múlva tud enni?

26. 10cc61fb5a (válaszként erre: 25. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 19:09
Hjajj..mindegy is. Csomagolj neki finomakat😉 De ahogy előttem írták a szénhidrattal meg a cukorral csak csinján. Nagyon feldobja a vécukrát, ami hirtelen leeshet neki. Ami nem jó érzés.
25. ab3619a9cd (válaszként erre: 24. - Smirnoff)
2018. febr. 26. 18:58
Ha felkelés után eszik fél óra múlva kidobja a taccsot!
24. Smirnoff (válaszként erre: 22. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 18:44
Egy felnőtt is bármikor meg tudja szokni, hogy reggelizzen, ő meg még csak gyerek. Vissza kellene szoktatni a reggeli evésre.
23. Smirnoff (válaszként erre: 20. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 18:41

Akkor volt hűtőből ki-be. A kakaóport nem lehet olvasztani, a csokiból a kakaóvaj tud folyósra olvadni, a cukor meg kb. 200 fokon olvad, annyia csak nincs meleg :D


Igen, kicsit túlaggódod :)

22. ab3619a9cd (válaszként erre: 21. - Iszkiri)
2018. febr. 26. 18:38

Nem reggelizik,mert nem tud reggel enni.

Gyümölcs mindig van a dobozában,most almám van rengeteg de elboltolja ha mást szeretne...

Étvágy az van,de a suliban a szünetet,rohangálást többre értékeli mint az evést.Ha minimálisat csomagolok annak is hazahozza a felét.Ha épp olyat teszek be ami nem kedvenc azt vagy hazahozza vagy elcseréli.Akkor teszek be nagyon tartalmas kaját ha olyan az ebéd amit ki nem állhat.Mint pl. spenót.

2018. febr. 26. 18:34

Figyi Emili!


Ha reggelizik otthon a gyereked, akkor tízóraira talán nem is kell olyan tartalmas kaja.

Nem tudom, mennyire nagy étvágyú, de ha annyira szereti az édességet, én azért napi szinten nem csomagolnék neki tésztaféléket.

Hogy áll a gyümölcsökkel? Elég nagy a választék. Én annak idején gyakran csomagoltam csak gyümölcsöt, ha jól reggeliztek. Legfeljebb egy müzliszelet mellé.

Nehogy utasítgatásnak vedd, csak tanács. :)

Lehet, hogy nem is szereti a gyümölcsöt, nem tudhatom.

Csak ötletként mondom mindezt.

20. ab3619a9cd (válaszként erre: 19. - Smirnoff)
2018. febr. 26. 18:32

Előző nap sütöttem meg a palacsintát.


Lehet,hogy én aggódom túl ezt a romlandó dolgot.

19. Smirnoff (válaszként erre: 16. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 18:29

Dehogy fog! Tízóraira viszi, nem? Pár óra alatt a tejtermékeknek se lenne semmi baja.

Elárulom, a palacsintában a kakaó sem olvadt, hanem a lecsapódott párában feloldódott ;)

18. Smirnoff (válaszként erre: 15. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 18:25

A junkfood gyors éttermi burgerek is mind olyanok, és amit kifejezetten HAMBURGER zsömlék és HOTDOG kiflik, édesek.

Én ha ilyesmit veszek, akkor az Aldiban szoktam.

17. iszkiri (válaszként erre: 15. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 18:22

De még mennyire!

Húsvétkor a sós kalácsban a sonka fejedelmi.

Miért ne lehetne húsvéttól függetlenül is. Egy próbát megér.

Zöldségfélét mindenképp javasolnék én is bele.

16. ab3619a9cd (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. febr. 26. 18:20
A hotdogot nagyon szereti de nem romlik meg a virsli abban a melegben?
15. ab3619a9cd (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 26. 18:18

Édesbe sósat?

Végülis lehet hogy beválik!

Szerdán kipróbálom,legfeljebb megeteti a kutyával..

14. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 7. - Smirnoff)
2018. febr. 26. 18:11
Én is a szendvicsre gondoltam, mert két szelet toast kenyérből kettő háromszög alakú töltött jól harapható és bármivel tölthető szendvics lesz.Nem feltétlen kell bele szalámi, lehet nutella + banán is pl. vagy lekváros kenyér sajttal, almával..És igen, kívülről vagy kívülről is kell rá vaj.
13. Smirnoff (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 26. 18:05
Meg a hotdog, hamburger zsömle is bejövős lehet.
2018. febr. 26. 18:01
Ha az édes péksütit megeszi, akkor az édes kiflit vagy a kalácsot szereti? Abba is tehetsz fevagottat, de mézes vagy lekvaros szendvics is lehet belőle.😊
2018. febr. 26. 17:57

Köszönöm a tippeket!

Ha valakinek van jó kis receptje,ne tartsa magában! :)

10. mmacus
2018. febr. 26. 17:49
Kelt tésztából kis kifliket is süthetsz. Én szoktam tölteni félbevágott kockasajttal, apróra vágott sonkával v. kolbásszal, darabka virslivel. Olajos kifli néven lehet, hogy itt is fent van a hoxás receptek között.
9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 17:33
Ha teszel bele krémsajtot, majonézt, kecsapot, ajvárt, pestot, ilyesmit nem lesz olyan száraz.
8. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - Smirnoff)
2018. febr. 26. 17:22

Téliszalámit,paprikát,uborkát.Ha van itthon akkor salátát.

Egyébként sok gond van azzal hogy iszonyú meleg van a suliban.Tehát kaja szempontból romlandót nem lehet.Tejterméket soha.

Múltkor csomagoltam neki nasinak palacsintát.Kakaót tettem bele.Olyan meleg volt hogy megolvadt a kakaó és kifolyt a dobozból bele a táskába.Rájöttem hogy ilyet csak akkor lehet mikor nincs fűtés...

7. Smirnoff (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2018. febr. 26. 17:18

Az első mondatra az lett volna a reakcióm, hogy akkor csinálj neki salátát. A kicsi tesómnak szoktam azt is csomagolni (én is hadilábon álltam a kenyérrel gyerekkoromban), azt soha nem hozta haza.

Jó dobozt kell venni, olyat, aminek szigetelőgumija van, és csatja, esetleg biztos, ami biztos fóliát tekerni rá.


A sütött szendvics azért jó, mert a belesült sajtot csak nem kotorja ki, egybe megeszi remélhetőleg. Kívül kend meg vajjal, attól finomabb is lesz, és kevésbé száraz.


Amúgy miket szoktál a szendvicsbe tenni?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook