Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - A változás pszichológiája, a psziché változásai

Kategória: Összes fórumtéma » Diéta & fitness » Egyéb diétás témák
A fórumhoz cikk tartozik, kattints ide a megtekintéséhez!

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13. lagnes862018-03-29 05:10
Elgondolkodtató, jó cikk!
Az a furcsa, hogy minden elhatározás alkalmával azt hittem, na most, most komolyan eldöntöttem, sikerülni fog - és nem. Ezek szerint, nem álltam készen a változásra?
Most épp várandós vagyok a harmadik babánkkal - szeretnék ezalatt nem hízni (sokat) - egyelőre ennyit tehetek. És igyekszem felkészülni lélekben arra, hogy majd a szoptatás után lefogyjak. :-)

12. mignon112018-03-22 11:12
32.5 kg egy év. Mondjuk nekem nem ez a fogyás a nagy harc.Azon tulvagyok.Ez mar csak a helyre állítás. Még - 20kg és kb még egy év...
"Örülni minden leadott dekának."ez igaz.

11. bogancs712018-03-21 08:49
Nagyon jó cikk, megfogalmaztad a lényeget. Saját magunk apró sikereiből kell erőt meríteni a folytatáshoz. Ez a lényeg. Örülni minden leadott dekának. És persze nem csodát várni, mert az nincs. Mi magunk vagyunk a csoda, akik elhatározzuk fejben, hogy változtatni akarunk, részcélokat tűzünk ki és végighaladunk az úton. Én 7 hónappal ezelőtt határoztam el magam, kezdetben csak az étkezéseken változtattam, majd elkezdtem edzeni. A kezdeti sikerek nagyon motiváltak, ez vitt előrébb. -22 kg-nál tartok. 5 számmal kisebbek a ruháim. Remekül érzem magam és büszke vagyok. Soha nem utáltam magam a kövérségem miatt, nem bántottam a lelkemet, de tudtam, változtatni kell, elsősorban az egészségem miatt. És sikerült.
Egy fontos dolgot tennék hozzá: soha nem szabad a kifogást keresni, mert az nem visz előrébb. És most a betegségekre is gondolok. Nincs olyan, hogy egy betegség megakadályozza a fogyást. Max. lassítja a folyamatot, és szakember segítségére is szükség van.

10. k.gizella2018-03-20 20:34
A refluxom miatt most igy még nehezebb.
Felpuffadt poci. rossz közérzet.
Mit csináljak hogy jobb legyen?

9. syria2018-02-22 18:38
Igazolni tudom: akkor sikerül a fogyás (és minden más) ha nem bántjuk, gyötörjük magunkat, hanem tudatosan, kitartóan haladunk a kitűzött cél felé.
(válasz Vicalany 1. hozzászólására)

8. Vicalany2018-02-22 10:33
Köszönöm szépen! Mindenkinek jár naponta egy győzelem ;)
(válasz kacsa118 6. hozzászólására)

7. Vicalany2018-02-22 10:33
Sok kitartást hozzá, biztos sikerülni fog! :)
(válasz főnix01 5. hozzászólására)

6. kacsa1182018-02-21 20:59
Ez nagyon jó cikk lett :) gratulálok! És persze a győzelmeidhez is :)

5. főnix012018-02-20 20:37
Remek cikk, gratulàlok! Igazad van teljes mèrtékben, ès most ez az ùj tudàst felhasznàlva megszabadulok a kilòktòl! Hisz milyen igaz, holnap a mai napbòl kell erőt merìteni, holnaputàn a holnapi napból, ès a vègèn összeàll egy szèp egèsszè, melynek vègeredmènye egy önbizalommal telibb, egèszsègesebb test ès lèlek :)

4. hópihe142018-02-20 14:49
Köszi, de nem hiszem, hogy a példát rólam kellene mintázni! :))
Amikor én is mások eredményéből (naplóiból!) merítettem eddig az erőt a tovább-tipegéshez, botladozásaimhoz, mert az eszembe sem jutott, hogy a saját eddigi sikereim legyenek ösztönzőim!
(válasz Vicalany 3. hozzászólására)

3. Vicalany2018-02-20 14:46
Én köszönöm, hogy elolvastad :) Meg hogy nap mint nap példát mutatsz ;)
(válasz hópihe14 2. hozzászólására)

2. hópihe142018-02-20 13:43
Jó pár könyvet elolvastam a saját külső kinézet elfogadásáról, az önmagunkkal való megbékélésről, a megváltoztatás képességéről, a kudarcok lehetséges okairól. És gyakorlatilag a sikertelenség okának eddig szinte mind azt hozta, hogy fejben kell eldőlnie a dolgoknak, a hitnek és persze a belső elszántság stb. stb. És aki fejben nem áll készen a változtatásra, az a gyakorlatban sem fog tudni eredményt elérni. Csak éppen azt nem írták meg, hogyan kell fejben készen állni!!!

Sehol sem olvastam eddig azt, hogy a tegnapi sikerből táplálkozva, abból erőt merítve induljak neki ma is, és majd holnap a mai eredményből kiindulva. És minél inkább telnek a napok, és gyarapodnak az apró kis eredmények, annál inkább fog nőni a saját magunkba vetett hitünk, emelkedik az önértékelésünk, az önbecsülésünk!
Ne akarjunk egyszerre sokat, csak minden nap egy kicsit! Pedig valóban, egyszerű mint a pofon.
Ez a tanítás most nekem nagyon jól jött! Köszönöm! :))

1. Vicalany2018-02-20 13:08
Az önelfogadás harca és a diétázás-edzés körforgás hatással van a lélekre pro és kontra, ezt fejtegettem ki pár sorban, pusztán saját tapasztalatok alapján. "Mitől olyan kitartóak azok, akik a sikertörténeteket írják, mi viszi őket előre?" Ez a kérdés foglalkoztatott már régóta, főleg a saját életemmel kapcsolatban, és innen érkezett a felismerés is. Remélem ez ad némi mankót azoknak a "harcosoknak", akik magukkal küzdenek :)