Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha határozott idejű szerződésem van, tovább foglalkoztatnak vagy felmondanak? fórum

Ha határozott idejű szerződésem van, tovább foglalkoztatnak vagy felmondanak? (beszélgetős fórum)

2018. márc. 2. 14:14
Végül határozatlanná vált szerencsére :))
13. Csillag29 (válaszként erre: 8. - SsueB)
2018. febr. 20. 16:24
Sajnos a jogszabály megengedi a cégeknek 5 évig hosszabítgathat 5 év után kötelező a véglegesìtés :(
12. babika_ (válaszként erre: 10. - Aszparagusz)
2018. febr. 20. 14:00
Nálunk az egyetemen 4 hónap, és nekem is annyi volt, annak ellenére, hogy határozott volt a szerződésem.
11. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Mignon11)
2018. febr. 20. 12:37
Nem kérhették volna jogszerűen az indoklást, hisz a határozott idejűnek az a lényege, hogy automatikusan megszűnik a lejárat napján.
10. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Pipi57)
2018. febr. 20. 12:35
Próbaidő a határozatlan idejű szerződéseknél van, max. 90 nap lehet. Ezalatt az idő alatt a munkáltató és a munkavállaló is indoklás nélkül felmondhat. Itt egy határozott idejű szerződésről van szó, amely a meghatározott dátummal megszűnik. Viszont, ha a lejárat után a munkáltató akár 1 nappal is tovább foglalkoztatja határozatlan idejűvé alakul a szerződés.
9. Böce (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. febr. 20. 12:31

Szia!

Ha lejár a határozott idejű szerződésed, akkor az automatikusan megszűnik. Hacsak közös megegyezéssel nem köttök újat (határozottat v. határozatlant).


De ha csak egy nappal is tovább foglalkoztatnak, mint ahogy lejárt (azaz márc. 1-jén), akkor a határozott munkaszerződés határozatlanná válik!


A próbaidő nem kezdődik újra.

8. ssueB (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. febr. 20. 12:24

3 hónap a próbaidő.

A szerződésedben nincs olyan, hogy ennek letelte után automatikusan véglegesít?

Most vagy kapnod kell új szerződést immár határozatlan időre szólót, vagy betudják annak, hogy lejárt a 3 hónap, és automatikusan határozatlan vagy.

Van olyan, hogy nem véglegesítenek le, akkor is a határidő lejárta előtt mindig kapnod kell új szerződést, új dátummal.

A 3 hónap azért volt most első körben, mert ezidő alatt bármely fél indokolás nélkül felmondhat.

De ha ennyire bizonytalan vagy, kérdezz rá, meg nem esznek :)

7. mignon11 (válaszként erre: 3. - Babika_)
2018. febr. 20. 12:16
Vszeerintem is érdemes érdeklődni mik a terveik. Bár nekem volt olyan munkahelyek ahol két évig félévente hosszabitgattak a szerzodesem. Mivel meguntam kerestem más helyet. Itt 16 évnél hosszabb ideje vagyok. Az egészben a legszebb hogy pontosan akkor akartak véglegesíteni, és rajtam kívül még hat kollégát. Mikor felhivattak a munkaugyre és mondtam hogy nem írom alá mert amint letelt a szerződésem megyek máshova a főnököm hisztis rohamot kapott. Hogyan gondoltam? Hát mondom meguntam hogy semmibe veszik a munkámat. Írásban kérték az indoklást miért nem maradok. Leírtam,de zsebre nem rakta senki. Egy példányt a nagyfonok is kapott. Meg hárman jöttek el velem egy időben.
6. krisztina0218 (válaszként erre: 4. - Pipi57)
2018. febr. 20. 11:57
Értem köszi a vàlaszod,nem az én esetemben a próbaidő november 21-től januàr 5-ig volt..de ahàny hàz annyi szokàs 😄
2018. febr. 20. 11:50

Nekem volt olyan kolléganőm, akit éveken keresztül úgy foglalkoztattak, hogy a szerződését évente újították és hosszabbították.

Ez talán segít:


[link]

4. Pipi57 (válaszként erre: 1. - Krisztina0218)
2018. febr. 20. 11:11
Ha megvannak veled elégedve,akkor meghosszabbítják a szerződést...Ez most most szerintem mindenütt így van ,ez az úgy nevezett próbaidő...,de olyan is van ,ahol 3 havonként újítják a munkaszerződést...
3. babika_ (válaszként erre: 2. - Krisztina0218)
2018. febr. 20. 11:03
Szerintem kérdezd meg, hogy szeretnének e továbbra is foglalkoztatni. Anno én 2015-ben úgy kerültem a mostani helyemre, hogy az elődöm elment szülni, ezért 2 évre kerestek valakit, ez idén járt le. Szerencsére megszerettek, és nem is akartak volna megválni tőlem, ha visszajött volna dolgozni az elődöm. Én mindenesetre már jó előre jeleztem, hogy október végén lejár a szerződésem, mi lesz? Mondták, hogy foglalkoztatnak tovább... De akkor nyugodtam meg, amikor bejelentette a csajszi, hogy nem jön vissza. A próbaidő nem indul újra.
2018. febr. 20. 10:49
Ja azt elfelejtettem,februàr végén lejàr és meghosszabítjàk,akkor újra kezdődik a màsfél hónap próba idő?
2018. febr. 20. 10:46
3 hónapos hatàrozott idejű szerződésem van x cégnél,ami 28.-àn jàr le.Ez most mit jelent?Miért jó nekem is,a munkàltatónak is,hogy hatàrozott szerződést kötöttek anno?Bevagyok osztva jövő hónapra is,de kicsit aggódom,hogy nem lesz hivatalos papirom..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook