Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhen kívüli terhesség, jó befejezéssel? fórum

Méhen kívüli terhesség, jó befejezéssel? (beszélgetős fórum)


4. dolcsy1989 (válaszként erre: 3. - Hercegnő.88)
2018. febr. 19. 18:54

Ha orvos figyel rad az mindenkepp jo. Ha nem muszaj ne vetesd ki a petevezeteked. Foleg ha csaladalapitas elott allsz.

Nekem volt egy mehen kivuli es muteni kellett...a petevezetom megmaradt bar hasznalhatatlan lett. Azt kovetoen is voltak problemak a teherbeesessel is meg megtartassal is de azota ket gyerkoc van.

Jo az ha megmarad...talan funkcioja is megmarad...viszont ha kiveteted az ennyi volt. Eletveszelybe n fogsz kerulni ha figyelnek rad.

2018. febr. 17. 21:16
Nekem is kétnaponta nézik, csak nem arra számitottak, hogy megáll
2. lapbarna (válaszként erre: 1. - Hercegnő.88)
2018. febr. 17. 20:28

Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek!

Nekem spontán felszívódott, a jobb oldali petevezetőmben volt. Két naponta nézték a hcg-t, és minden nap volt uh. Vagy fordítva? Már nem emlékszem.

A hcg már nem nőhet, ahhoz élő terhesség kell.

Folyamatos kontroll alatt kell tartani, uh-hcg.

Szerencsés vagyok, hogy spontán megoldódott, remélem, te is az leszel!

2018. febr. 17. 20:10

Sziasztok,

Több oldalon ovasgattam már a témával kapcsolatban,most leginkább tanácsra, illetve saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, és előre is köszönöm, aki hozzászól.

December közepén kezdődött a kálvária. Már együtt vagyunk egy ideje, úgy éreztük rendben az életünk, adottak a körülmények. Szóval december közepe van, elindul a babaprojekt, vagyis indulna, de közbejön egy hüvelygyulladás. Nőgyógyász, 2féle antibiotikum. Mindegy egyszer legalább megpróbáltuk. Letelik a gyógyszerkúra, mindenki boldog, ekkor már január. Számolgatom a napokat egy hete késik. Veszek egy tesztet, az esélytelenek nyugalmával megcsinálom, 2 perc múlva 2 iszonyat erös csík. Aztán felváltva öröm, boldogság, majd a kétségbeesés, hogy s sok gyógyszer mit okoz benne.

5.héten vérzek, felhívom az orvosom. Kérdezi hány teszt volt stb. Mondom 3, erre ő, hogy ilyen kis terhességnél elöfordul a vetélés gyakran, azért menjek, rámnéz. Persze nem lát semmit, miért is küldene laborba. Eltelik másfél hét, újabb vérzés, telefon, megnyugtat, hogy a hormonok stb. Majd egy hét csend, szörnyü görcsökkel kerülök a sürgösségire. Hcg 200, majd az uh megmondja, hova bújt el a kis drága. Másnap uh-n semmit sem látni, 3nap tanácstalanság, majd meglesz bal petevezető. Hcg 120. Megindult az elhalás. Következö 2 nap, hcg 40. Hű de jó, ha közelit a 10-hez irány haza. 2 nap múlva hcg 37.Megállt. az orvosok tanácstalanok, én napok óta siratom a kisbabám, aki sosem volt az enyém :( azt tanácsolják, várjak. Hátha magától kilökődik, már a 9.hétben lennék. De elfogy a türelmem, és tanácstalan vagyok, mire várok? Mi lesz ha elkezd nőni a hcg, és mondjuk életveszélybe sodor? Félek a döntéstöl, megbénít a tanácstalanság. Ha úgy döntök, hétfön kiveszik a petevezetékem. De mindig ott van az orvosom, hogy ha nem muszáj, ne legyen műtét. Köszönöm, hogy végigolvastad. Hogy döntsek jól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook