Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A készre varrt függönyt már ráncolva van, vagy nekem kell összehúzni? fórum

A készre varrt függönyt már ráncolva van, vagy nekem kell összehúzni? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 4. 15:59
Rájöttem. Ez a sima ráncoló nem húzza egyenletesre a függönyt. Ha ezt tudom, másik behúzót választok. :(
2018. márc. 4. 15:11

Uhh de utálom ezt a függönyt.

Kimostam, kivasaltam, de nekem kell igazgatni a ráncolót.

Azt gondoltam, ha teljesen összehúzom, akkor megkapom a kívánt méretet. De nem...

11. Smirnoff (válaszként erre: 9. - Dominós)
2018. febr. 16. 22:50

Én nem a behúzósba teszem.


De nem a mi ízlésünkről van szó.

10. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Globus)
2018. febr. 16. 22:49

Remélem, igaz.


Nordic, tölts fel egy képet!

2018. febr. 16. 22:42
én behajtásokat teszek minta szerint, s le is varrom.
8. globus (válaszként erre: 6. - 403c839538)
2018. febr. 16. 22:16
Nem muszáj. 10-12 centinként bőven elég, szépen fog állni úgy is.
7. 403c839538 (válaszként erre: 2. - Smirnoff)
2018. febr. 16. 22:05

Semmire sem jutottam. Azota nem csinaltam rantott etelt, es tesztat se nyujtottam.

A tokom tele van az egesszel.

2018. febr. 16. 22:02

Ketszeres sima rancolassal varrtak.


Surun egymas mellett vannak a fulecskek, akkor mindegyikbe akasszak gorgot?

5. globus (válaszként erre: 3. - Pipi57)
2018. febr. 16. 21:49
Így van. Amikor megveszi a függönyt, megkérdezik, hogy mennyire ráncoltra szeretné és olyan behúzószalagot varrnak rá. Azt csak össze kell rántani, én a madzagot szépen összecsomózva feltekerem és egy biztosítótűvel hátul elrejtem. Végülis lóghatna, nem sok vizet zavar. Van, ahol összehúzzák kész méretre és a madzagot levágják, de azt a függönyt emiatt nem lehet kisimítani.
2018. febr. 16. 21:40
Ha nem egyformák a nyílászárók, az első tetsző arányból már tudod számolni a másikat. Ezért érdemes előbb mérni, aztán felrakni, ha tériszonyos vagy :D
3. Pipi57 (válaszként erre: 1. - 403c839538)
2018. febr. 16. 21:39

Automata behúzó ráncoló többféle van...

Attól függ ,hogy ki milyen ráncot szeretne a függönyén...

Előre kell beleaggatni a görgőket ,és a a behúzott függönyt kell felrakni...

Én a 240-es ablakaimra 5.5 m -es függönyöket tettem,mert így lett nagyon szép egyenletes ,arányos ráncú.

Az én függönyeimen a ráncoló úgynevezett szakaszos,három kis hajtás ad egy ráncot,azért írtam fent,hogy ráncolóból is több féle van...

2018. febr. 16. 21:37

Hogy vasalni kell-e, azt látod.

Az a legegyszerűbb, ha leméred, mekkorára szeretnéd, majd behúzod elsőre 1,5-szeres ráhagyással. A csomó legyen könnyen kibontható! Ezután félbehajtással a távokat felezve be tudod ráncolni egyenletesen, és így tudod az akasztókat is legkönnyebben rátenni.

Aztán nézd meg, így hogy tetszene! Én azt szeretem, ha a függöny alig hullámos, valakinek meg az tetszik, ha barokkosan göndör.


Szépül lassan a lakás :) A konyhával mire jutottál? Hogy sikerült helyet varázsolni?

2018. febr. 16. 21:29

A fuggonyokbe bele van varrva a behuzoszalag, de en azt hittem, hogy ez mar fixen rancolva lesz.

Hogy kell felrakni, hogy szep legyen?

Merjem le, hogy mekkoranak kell lennie, es meg a felrakas elott rancoljam?

Vagy ha fent van, ott igazgassam?

Milyen surun akasszak bele gorgoket?


Egyaltalan hogy kell ezt kivasalni? Voile anyag, de van amelyik 6 m x 3 m.


Koszi, ha segitetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook