Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen padlótisztító szert használtok, ami tisztít és nem hagy csíkot? fórum

Milyen padlótisztító szert használtok, ami tisztít és nem hagy csíkot? (tudásbázis kérdés)


23. fincsi5 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2018. febr. 15. 15:31

Nem a SZER a lényeg, hanem az eszköz.

Ha már nem négykézláb mosol fel, akkor nagyon jól kell kicsavarni a felm. fejet, vagy másikkal, jó szárazzal rámenni másodszor.:))))

2018. febr. 14. 10:33

Nalunk az segitett ha felmostam a szokasos modon, majd sima vizben alaposan kimosom a felmosofejet es ujra felmosok tiszta vizzel ugy hogy amennyire csak tudom kicsavarom.

Barmilyen felmosofejet valasztasz (mop vagy hagyomanyos) mindenkepp pamut legyen. Sajnos van amelyik szoszoket hagy maga utan igy ki kell tapasztalni melyik a jo. En az auchanban szoktam venni a vileda (sima feher rojtos) felmosofejet 490 ftert. Be is taraztam belole rendesen nehogy kitalaljak h kivonjak a forgalombol...mint mindent ami jo :S

Nagyon bejott nekem pedig a tobbi vileda felmsofejjel ami ilyen lapos rojtokbol all vagy ami mophoz tartozik stb. nem vagyok megelegedve szoval nem egy markaoruletrol van szo.

2018. febr. 14. 09:53

Meloba vizesen, kimos, csavar " szárazzal " áttörlöm.

Mosogatószer és hipo van a vízbe. Van mikor padlófelmosó koncentrátum. ( mikor mit vittem magammal )...

Járólap / cementlap, linóleum van...

Írtuk már, ne habozzon a víz...

20. Micuicu (válaszként erre: 19. - Micuicu)
2018. febr. 14. 06:42
Volt munkahelyemen a takarítónő folyékony mosószerrel mosott fel.
19. Micuicu (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2018. febr. 14. 06:39
Vannak nedves padlótörlő lapok. Isteni illatuk van és jól is tisztítanak. Lapos mopra rá lehet hajtani, de kézzel is fel lehet vele törölni.
18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Katinkaboszi)
2018. febr. 13. 21:56
Szerintem padlója válogatja, az enyémen /csak az egyik fajtán/ bizony nyomot hagy minden, ha nem törlöm át azonnal szárazra. nem a felmosóval. Még a gőztisztító is nyomot hagy. Biztos, aki feltette a kérdést valami hasonló burkolata lehet.
2018. febr. 13. 21:50

Domestos langyos vízbe, nem sok, nem kell, hogy habos legyen.

Porszívózás, vagy söprés után lehet máris felmosni, nem hagy csíkot.

16. Channa* (válaszként erre: 15. - Simple)
2018. febr. 13. 20:55

Nekem is magasfényű és világos.

szerinte ez nem a mosószertől függ, hanem attól, hogy mennyire tudod szárazra törölni.

Én általában felmosok és utána szárazzal áttörlöm, így nem marad csíkos.

15. simple (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. febr. 13. 20:41
Nálam magasfényű laminált padló van. Amikor világos van, pláne ha rásüt a nap, ha nem nézem akkor is észreveszem sajnos.
2018. febr. 13. 18:52

Amikor napos lakásban laktam, az parkettás volt. :D

Elvileg a mosogatószer csíkmentesen szárad, de nem lesz fénye tőle a padlónak. Anyósom az ajtó-és ablakkeretekre sampont használt, talán erre is jó lehet.


Én némi tusfürdőt szoktam tenni a vízbe, amikor rendesebb portörlést csapok. A felmosás utáni csíkok itt nem látszanak, de szeretem a tusfürdős megoldást.

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2018. febr. 13. 18:43
erre én is kíváncsi vagyok, az előszobámban, akármivel mosom, csík marad. :(
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Channa*)
2018. febr. 13. 18:37
Porszívózás vagy söprés és utána felmosás.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. febr. 13. 18:36

Én is így csinálom:D

Konyha, előszoba és fürdő flóraszept. A szobákba folyékony szappan és öblítő:D

10. globus
2018. febr. 13. 18:21
Semmilyent... konyha-előszoba Flóraszept, máshova löttyintésnyi mosogatószer. Csak poros a padló, nedves ruha elegendő. Az a portaszigáló mop e célra nem megfelelő, max. porszívózás után.
9. töprengő (válaszként erre: 7. - Era06)
2018. febr. 13. 18:20
Így van, a nap besüt, lenézünk és csíkos. Szemüveg se kell és látszanak a csíkok... :(
2018. febr. 13. 18:13
Sofix,főnökasszonyom erre esküszik
7. era06 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. febr. 13. 18:09
Amikor süt a nap minden csík és porszem látszik, mintha nagyítóval nézném.
2018. febr. 13. 17:17
Na de komolyan, nálatok ott hajolgat valaki és direkt nézi a csíkokat?
2018. febr. 13. 14:56

PADLÓFELMOSÓ KONCENTRÁTUM, rózsaszín és zöld színű. Lapos, átlátszó műanyag flakonba van..

Szerintem amivel mosogatunk folyékony szer se csíkos, ha nem teszel bele sokat a vízbe..

Nem kell hogy habozzon a szer a felmosóvízben.

Az is segíthet a csíkmentesítésnél, ha szárazabban áttöröljük a moppal. 2 X....

2018. febr. 13. 13:04
ajax.
2018. febr. 13. 13:00
Régen a lidl w5-nek volt csíkmentesen száradó felmosószere, de azóta megszűnt. :( Én sem találtam mást helyette.
2018. febr. 13. 11:34
Cif Brillance.
2018. febr. 13. 10:53
Milyen padló felmosó szert használtok, ami tisztít és nem hagy csíkot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook