Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Verbális kontra tettleges bántalmazás fórum

Verbális kontra tettleges bántalmazás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Verbális kontra tettleges bántalmazás

1 2 3
2018. febr. 13. 11:04

Én több suliba is jártam, többször költöztünk anno.

Minden egyes osztályban volt egy-két olyan gyerek, akit csúfoltak a többiek.

Az egyik lány csúnyácska volt, a másiknak sok dioptriás szemcsije volt, a harmadik egy szívbeteg kisfiú.

Másik kislány családi háttere ütött el az atlagtol.

Szinte kivétel nélkül úgy nézett ki a dolog, hogy volt egy-ket nagyszájú főkolompos, akik az osztály elott rajtuk poénkodtak, a többiek pedig rohogtek ezen. Fiúk/lanyok egyaránt.

Ezek a kicsufolt gyerekek sokszor megalázkodtak es probaltak volna barátkozni. Közben látszott a fájdalom az arcukon, hiába mosolyogtak saját magukon, hogy jo fejnek tunjenek. A tanárok eszre sem vettek, vagy ha igen, nehany ejnye-bejnye után mást nem tettek.

Én jóban voltam az érintettekkel, melléjük ültem a padban, vagy ha párban kellett állni, a szünetben is velük is lógtam. Neha elbeszélgettem a csajokkal, hogy ne röhögjenek már, de az nem sokat ért.

Igazából sajnos ha valakit kiszemelnek az osztályban, sokszor évekig kell tűrnie, ezzel az egész iskolás időszak egy rossz emlék lesz számára.


Szülőként lenne egy két ötletem (ami nem biztos, hogy beválna), ha az en gyerekemet csúfolnák.

5. zsanci79 (válaszként erre: 4. - Gribedli***)
2018. febr. 13. 10:57

Ezzel nem értek egyet. Nálunk csoportba verődve, döntő többségben az "eminens" kisfiúkról, bezzeg anyukák gyerekeiről beszélünk akik szisztematikusan csúfolták a fiam. Ja, már első osztályban!

A fiamnak semmi baja. Ja, de annyi, hogy nehezebben barátkozik, és erősebb testalkatú...ez volt a "bűne".

4. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 6bbd440ba8)
2018. febr. 13. 10:25

Én is egyetértek, csùnya dolog a csúfolódás, de a cikk nem tér ki oda, hogy a csúfolódó gyerek maga is problémás gyerek. Ùgy értem, normálisan nevelt gyereknek nemigen kell magyarázni, hogy ne csúfolódjon, mert eleve nem is jut eszébe, hiszen kicsi kora óta nem erre nevelik, meg szeretettel fordul a társai felé.


Azok, akik meg csoportosan szexálják a másikat, otthonról hoznak valamit, lehet, hogy őket is bántják otthon. Tudom, ez nem menti fel őket, csak a szüleiknek magyarázhatnád, hogy beszélgessen el a gyerekével, nem èrtené, mert maga a szülő is olyan.

3. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Brandy85)
2018. febr. 13. 10:20
Jézusom... ez olyan gáz tőle, mármint, hogy "kitalálod a nyavalyát"
2018. febr. 13. 09:59
Szia!Teljesen egyetértek veled! Sajnos a mi fiunk is adhds. Nem megy neki a matek és ő vele is nagyon csúnyán bántak, csúfolják is . Nincs a homlokára írva, hogy ő más, mint a többi gyerek.Volt olyan nagymama aki megjegyezte, hogy a lányunk milyen jólnevelt, biztos azért, mert amit a fiunknál elrontottunk azt nála igyekeztünk kijavítani... Mondanom se kell(fiam 12 lesz, lányunk 8 lesz). kiakadtam és csak annyit mondtam, hogy téved, erre ő, hogy nem hiszi elég idős már és látott sokmindent. Közöltem vele, hogy akkor mégsem, mert adhd-s a fiam.Azt mondta, hogy kitalálnak a szülők minden nyavalyát csak ne kelljen belátni ha elrontottak valamit. No komment. Szóval a felnőttek is tudatlanok nemhogy a gyerekek.
2018. febr. 13. 09:08
Most arról szeretnék írni, ami nagyon nagy probléma még manapság az iskolákban, tapasztalataim szerint csak a tettleges bántalmazást veszik komolyan, a verbálist nem.
Emlékszem a gyerekkoromra, mi sem voltunk elfogadó közeg, valahogy az emberbe van kódolva, hogy bántsa azt, aki gyengébb vagy aki más. Ezen csak az a nevelés segíthet, ami külön figyelmet fordít a toleranciára.

Ugrás a teljes írásra: Verbális kontra tettleges bántalmazás
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook