Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénzes kérdésben tudna valaki segíteni? fórum

Táppénzes kérdésben tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

16. Kocsis Zsuzsi (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. febr. 14. 16:16
Köszönöm èn is tudom ès a könyvelő is közben tudtam beszèlni vele:) csak a főnök tudja maskepp😂
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Kocsis Zsuzsi)
2018. febr. 14. 16:01
Elvileg ilyen nincs, mivel a betegállományos papír 5 napra fog szólni és az orvos is lejelenti.
2018. febr. 14. 15:48
Sziasztok.Olyan kèrdèsem lenne,hogy a férjem beteg szabadsàgon volt.Ugye jól tudom,hogy hètköznapra jàr 70%-al fizetik? Szóval hètfőtől ,pèntekig járna ugye? A főnöke kitalalta,hogy csak szerdaig fizetnek rà ,csüt,péntek pihenőt ír és a hétvègère is.Azzal a címszóval hogy meg kell lennie a kötelező pihenőnek a hónapra.De ilyen nincs hogy nem fizet a munkanapokra beteg szabit nem???
13. Foxi4
2018. febr. 12. 19:40
Köszönöm szépen a válaszokat!
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Foxi4)
2018. febr. 12. 12:48

Nem teljesen értem.

Ha több mint 15 napig vagy beteg, akkor az első 15 nap beteg szabadság, a 16. naptól meg táppénz.

Nincs választási lehetőség. Először mindenki beteg szabira megy és ha elfogy, akkor lehet táppénz. Azt jogszabály írja elő.

11. gizus58 (válaszként erre: 10. - Foxi4)
2018. febr. 12. 11:29
Mert nem mehetsz egyből táppénzre, előbb a betegszabadságot kell kivenni.Ez a jogszabály!Ez vonatkozik mindenkire,nincs választási lehetőség!A táppénzt is napokban beírják ,de nem fizetik a hét végét!!
10. Foxi4
2018. febr. 11. 21:56
Szóval nekem nem kell a betegszabadság, én a táppénze szeretnék lenni hétvégén is, és ugye táppénzes papírt vittem. Nem értem, hogy nem fogadják el? Átírhatja a főnököm a táppénzes papírt amit az orvos adott ki szabadnapra?
2018. febr. 11. 21:53
Igen, hétfőn kezdtem. De ha én a táppénz választom és nem a betegszabadságot ami ugye 15 nap és a 16. nap a táppénz akkor sem jár?
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. febr. 11. 21:27

Csütörtökre és péntekre.

Ha jól értem hétfőn már mentél...

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Foxi4)
2018. febr. 11. 21:26

A beteg szabadságnál is orvos ad papírt.:D


Csak a jelenlegi törvény szerint minden évben az első 15 nap beteg szabadság.


Akkor ezek szerint ezen voltál, mert idén még nem voltál beteg, így a bejelentett béred 70%-át kapod és csak munkanapra! Hétvégére nem!

2018. febr. 11. 20:57

Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat!


Táppénzen voltam, orvoshoz mentem és ő adott róla táppénzes papírt, ilyen rózsaszínű papírlap volt.


Még sose voltam betegállományba, ezért nem tudom, hogy működik e.


Nem szervezték át a beosztásom, egyszerűen szabadnapot írtak ki hétvégére is, de ugye én már kaptam azon a héten 2 napot ami jár is.

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Cabcd72c72)
2018. febr. 11. 20:54
Nem, ez nem munkáltatótól függ, hanem jogszabálytól.
2018. febr. 11. 20:53

Ez attól függ, hogy betegszabadságon vagy e vagy táppénzen.

A beteg szabadság 15 nap, ezt a munkáltat fizeti és a bejelentett bér 70%-a és csak munkanapra jár.

A táppénzt az OEP fizeti, ami akkor jár, ha már elfogyott a beteg szabadság. Ez a bejelentett bér 65%-a és jár hétvégére is, de figyelni kell, mert pl, ha hétfőtől vagy táppénzen és hétfőn már dolgozol, akkor nem jár hétvégére, de ha hétfőtől vagy táppénzen és kedden dolgozol újra, akkor fizetik a hétvégét is.


Remélem érthető amit írtam....

3. cabcd72c72 (válaszként erre: 1. - Foxi4)
2018. febr. 11. 20:50

Munkáltatója válogatja, nagy a lehetőségük jogilag.


Mivel a hétvégére volt munkabeosztásod (hivatalosan), de a betegséged okán nem tudtál munkára jelentkezni, ezért gondolom átszervezték a munkabeosztást.


Egyébként neked kell átgondolni, hogy érdemes-e az ilyen munkahelyhez ragaszkodni!

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Foxi4)
2018. febr. 11. 20:19
Ennek nézz utána mert ez nem így működik
2018. febr. 11. 20:01

3 éve dolgozom vendéglátósként egy panzióban, 8 órás bejelentett alkalmazottként.


Hétfőtől vasárnapig dolgozom, heti 2 nap szabadnap jár ami a hét bármely napjára eshet, havi 1 hétvégét szoktunk kapni.


Én múlthéten hétfőn és kedden voltam szabadnapos, szerdától vasárnapig dolgoztam volna. Szerdán már rosszul voltam de mentem dolgozni, csütörtökre olyan rosszul lettem, hogy nem tudtam bemenni. Elmentem orvoshoz aki kiírt 1 hétre táppénzre, beleértve a hétvégét is.


Nos, a munkáltatóm azt mondta, hogy hétvégére nem jár betegállomány ezért fizetetlen szabadnapot kaptam mivel azon a héten már kaptam 2 szabadnapot és ugye több nem jár.


Ez jogos? Hétvégére nem jár betegállomány hiába vagyok beteg mert elvileg munkaszüneti nap de nekem nem hisz én dolgozok minden hétvégente szinte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook