Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet munkát találni? fórum

Hol lehet munkát találni? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hol lehet munkát találni?

1 2 3 4 5 6
84. kleeri (válaszként erre: 55. - Bionet58)
2018. febr. 12. 19:23

Elég szomorú, hogy tanulni kell eladni magunka.

Régen nem volt több körös állásinterjú. Annyira meg akarják szűrni a jelentkezőket, hogy az embernek elmegy az életkedve is, mikor már harmadszor hívják be és a végén még sem veszik fel. Milyen világban élünk. Nem hiszem hogy elsőre nem tudják, hogy kell-e az a valaki vagy nem. Régen nem így volt, akinek megfelelt a végzettsége felvették.

Sajnálom azokat akik minden segítség nélkül munkát keresnek, ilyen kilátástalan még sosem volt a helyzet. (nekem már nincs ilyen gondom)

83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Bionet58)
2018. febr. 12. 18:37
Nekem mindegy. Az ismerőseimet hívták, nem volt semmi gondjuk. Ismerős által mentek már.
82. bionet58 (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 18:16

Te csak hiszed. Fogalmad sincs az ottani helyzetről. Egyébként a fiam is vezető Londonban. Ugyan ez a helyzet. Az önéletrajzok 90 - 92% kukában landol. Pedig nyugatabbra sokkal nagyobb gondot fordítanak az önéletrajzra, és a kísérő levélre.

Ő vendéglátásban vezető, ahova Kelet Európaiak, Indiaiak jelentkeznek. Akik nem tanulták ezt meg.

81. bionet58 (válaszként erre: 78. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 18:10

Igen, én mind a két oldalon voltam már. De értelmezzél mielőtt írsz. Nem csak kapcsolati tőkét írtam. Egyébként az mindenkinek van. Szomszéd, gyerek, szülő, osztálytárs, stb.

Hanem a jó önéletrajz. Az pedig tudás kérdése. Meg annak, hogy hajlandó vele foglalkozni.

80. Mezei Virág (válaszként erre: 79. - Bionet58)
2018. febr. 12. 18:10

Ja, dossziéban, mikor oda van írva, csak e-mailben!

Ezért mennek az emberek inkább külföldre.

Szerencsére.

Ott a tudás számít.

79. bionet58 (válaszként erre: 65. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 18:07
Erre mondom, hogy kifogásgyár. Igazad van. Én sem olvastam el, és nem is olvasok el minden önéletrajzot amikor a cégbe embert keresek. Rápillantok, mint a HR - esek is, és már megy is a kukába. A Netes főleg. Ha veszi a fáradságot, és szépen dossziéban juttatja el, akkor átolvasom. Ami kitűnik a sablonos önéletrajzok közül azt a neten jöttet is átolvasom. Csak hát 100 - ból egy ilyen ha van. A többi egy kaptafa. Köszi abból nem kérünk.
78. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Bionet58)
2018. febr. 12. 18:07

Ahha, szóval, ha ilyen nincs, akkor tök mindegy mit tud.

Bocs, de te kerestél már munkát?

77. bionet58 (válaszként erre: 61. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 18:01
Mint az indító cikkben is szerepel 60. éves ember is el tud helyezkedni ha akar. És jól használja a kapcsolati tőkéjét, vagy kitűnik az önéletrajzával.
76. bionet58 (válaszként erre: 59. - C61ac18309)
2018. febr. 12. 17:59
Én csak interneten tevékenykedem. Igen sokat segítek ingyenesen is.
75. bionet58 (válaszként erre: 58. - C61ac18309)
2018. febr. 12. 17:56
Egyáltalán nem kivitelezhetetlen. Ha olvastad, akkor azt is megláthattad benne, hány % a közvetlen, mennyi az ismerősök általi munkahely keresés, találás. Nos ezekhez mind lehet papír alapon, és online is eljuttatni az önéletrajzot, és kísérő levelet.
74. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Ab61752c45)
2018. febr. 12. 13:34

Van ilyen, sajnos.

Én 40 voltam, amikor megtanulhattam sok számítógépes alkalmazást. Nagyon jól tettem, hogy ezt választottam! Manapság már szinte lehetetlen enélkül boldogulni.

73. ab61752c45 (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 12:33
mikor én lekerültem a műhelybe,ott volt a számítógép,mint egy nagy ellenség.a lányom jött föl,megtanított egy két dologra.de amit évente egyszer kellett csinálnom,mint a pénztárzárás,az kipárolgott a fejemből.gondolom,alig várták,hogy megszabaduljanak tőlem.aztán kettőnk helyett felvettek egy fiatal lányt,állítólag ügyes.de mikor valami jelszót,vagy mit kért,a főkönyvelő azt mondta neki,ha még egyszer ilyet csinál,kirúgják.velem is volt ilyen,már ötször hívtak a szállítással kapcsoltban,de mivel a főnök gépén volt,bezártam.na azért én mit kaptam,neki kellett volna a pályázati anyagot bezárni.
2018. febr. 12. 11:55

Egy+

penzcentrum.hu/karrier/elmultal-45-gyakorlatilag-elashatod-magad.1062749.html?utm_source=hirkereso_es_kapu&utm_medium=penzcentrum_linkek&utm_campaign=hiraggregator%27..%27

2018. január 5. péntek 09:30

Elmúltál 45? Gyakorlatilag eláshatod magad

Továbbra is nehezen találnak munkát a 45 év felettiek, hiába az egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány

A 45 évnél idősebb álláskeresők arról számolnak be, hogy - vélhetőleg életkoruk miatt - sorra utasítják el őket, és sok állásinterjú után sem kapnak munkát - írja a Restart-up kutatásaira hivatkozva a lap. Sok megkérdezett 45 év feletti (a kutatásban részvevők kétharmada) bár dolgozott az adatfelvételekkor, azonban egyáltalán nem olyan munkakörben, amely tudásának és végzettségének megfelelő volna.

Bár a felmérések tavalyiak, azok az újravizsgálás utána sem mutatnak jobb arányokat, így a fokozódó, egyre több ágazatot érintő munkaerőhiány idején sem lehet jelentős változást látni a számokban. A kutatás egyébként a másik oldalt, azaz a hr-eseket is megkérdezte, akik arról számoltak be, hogy

a vállalati felvételiztetők hajlamosak a nyugdíjhoz közeli, de már akár a 45-50 éves jelentkezőket is kritikusan szemlélni. Az okok között a generációs különbségek, az egészségügyi problémák, a digitális lemaradás, a rugalmatlanság éppúgy szerepel, mint az, hogy a vállalat vezetősége nem nyitott az idősebbek felvételére.

71. ab61752c45 (válaszként erre: 70. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 11:18
én is csak addig,míg a falu rádió megy,ez volt a lánykori neve.aztán mikor a jó hírek jönnek,akkor lekapcsolom.inkább nézem a meséket.
70. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Ab61752c45)
2018. febr. 12. 11:14

Nem hallgatom a Kossuth rádiót...

Majd, ha viccet akarok hallgatni, vagy népmeséket. :)

69. ab61752c45 (válaszként erre: 68. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 11:10
akkor sem tisztelik,csak a szavazatuk kell.nem is értem az egészet.ha valaki megöregszik,hülye azért nem lesz.megy a boltba,a patikába.mondom,aki azt akarja,hogy vidám napja legyen,hallgassa a kossuth rádiót.olyan hírek vannak benne.csak éppen azt nem értem,miért élünk évről évre rosszabbul.persze,nincs akinek a lábán állnánk,mert a miénken állnak sokan.
68. Mezei Virág (válaszként erre: 67. - Ab61752c45)
2018. febr. 12. 10:55

",csak nyugger vagyok,aki csak pénzbe kerül,hasznot nem hoz."

Hááát igen...

Vannak azért olyan országok, ahol emberszámba veszik a nyugdíjasokat is, sőt még tisztelik is őket!

Nálunk csak 4 évente ...

67. ab61752c45 (válaszként erre: 66. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 10:49
ja,akkor bocsi félreértettem.én már sokak szemében,csak nyugger vagyok,aki csak pénzbe kerül,hasznot nem hoz.
66. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - Ab61752c45)
2018. febr. 12. 10:46

Nem nekem kell a kitartás, ez egy cikk.

Csak azért tettem be, mert ez is egy diszkrimináció a női munkavállalókkal szemben.

Meg a kor, meg az anyaság.

Meg a...

65. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - Bionet58)
2018. febr. 12. 10:44

Az emberek többsége egyszerűen a megélhetés miatt megy dolgozni, nem hobbiból.

Ez nem azt jelenti, hogy büdös a munka.

Ha te történetesen munkanélkülivé válnál, hova tudnál menni dolgozni? Felvennének valahová? Pl. már te sem vagy 20.

Már bocs, de ezek a tanácsadások...

Igen, jártam már ilyenen, nem értem vele semmit, és a többiek sem.

Önéletrajzot pedig a netről is meg lehet tanulni jól megírni.

Sok helyen el sem olvassák, csak az életkort.

Tapasztalat. :(

64. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 10:43
hát nagyon sok szerencsét,kitartást neked.Fehérváron,mikor a kórházból jöttem,láttunk egy buszt,amit nő vezetett. pedig hát természetesnek kéne lenni,ha autót tud?amúgy megy egy nő sokkal normálisabban vezet,mint sok bunkó férfi.
63. ab61752c45 (válaszként erre: 61. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 10:35
persze,mert sokkal kevesebb járulékot kell utána fizetni.a rehabilitációs hozzájárulásról hányan tudnak.én ugyebár,mint pénzügyi előadóból lett mérlegelő,a munka a lényeg.vagyis a fizetés. először csak pár ezer forintot kellett fizetni,azt hiszem,minden 25 főnél többet foglalkoztató cégnek,ha nem alkalmaz egy főt,aki le van százalékolva.most az összeg már egymillió fölött van.
62. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Bionet58)
2018. febr. 12. 10:32

Kifogás...

Kinek a részéről?

Ha valaki nőből van...

[link]

28 éves Budapesti nem roma származású nő vagyok,németül középszinten,angolul alapszinten beszélek,targoncavezető jogosítvánnyal,b kategóriás jogositvánnyal rendelkezem,elég régóta keresek normálisan fizető állást amihez megvannak a fenti kompetenciák papírok tapasztalatok,több mint 2 éve vezetek napi szinten baleset mentesen sofőrnek való jelentkezésemnél a kifogásuk hogy inkább nem javasolják mert nehéz,sofőrszolgálatnál meg csak férfit keresnek gyűjtősofőrnek budapesti helyismeretem van.

61. Mezei Virág (válaszként erre: 55. - Bionet58)
2018. febr. 12. 10:19

Szerintem nincs igazad.

Manapság is ha lehet, nyugdíjast, diákot, közmunkást, rokkantat szeretnének sok helyen alkalmazni.

Az aktívak csak ezután jönnek.Főleg, ha nők, vagy idősebbek.

A versenyszféra azért sokkal jobb, mert ott kell a valódi tudás.

Az ország nem csak fiatalokból áll...

60. ab61752c45 (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. febr. 12. 09:45
oda is mennek,elég jó a közlekedés,az útiköltséget is fizetik.engem meg már nem érint.
59. c61ac18309 (válaszként erre: 54. - Bionet58)
2018. febr. 12. 07:34
Biztosan jól végzed a munkádat, ha több éve ezzel foglalkozom. Nem ezzel van a gond. Csak nem mindenkihez jut el a tudásod még ha lennének emberek akik valóban szeretnének dolgozni. Én pl. nagyon szeretnék. De még ingyenes tanácsadással pl sehol nem találkoztam. Önzetlenül kevés ember akar segíteni a másikon. Kíváncsi lennék ha élni szeretnék ezzel az ingyenes lehetősséggel felajánlod-e? És hol vehetném igénybe, ha nem fővárosi vagyok?
58. c61ac18309 (válaszként erre: 53. - Bionet58)
2018. febr. 12. 07:30
Igen olvasta. Tudom hogy kevés, erre reagáltam, hogy az kevés hirdetés is csak munkaközvetítőn keresztül van meghirdetve, így az általad javasolt papír alapon való beadás kivitelezhetetlen. Ellentmondást látok az írásodban.
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Ab61752c45)
2018. febr. 12. 06:27
Ha az átkozott multi nagyon jól fizet, akkor oda kell menni dolgozni, nem pedig beérni az ötödével csak mert magyar.
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 44. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 06:25
Nem Gödöllő.
55. bionet58 (válaszként erre: 25. - Mezei Virág)
2018. febr. 12. 00:33

Mint írtam már több éves tapasztalat, több ezer emberel való foglalkozás utáni.

Amit leírtál, az egy kifogásgyár.

Meg kell tanulni eladni magát a munkavállalónak. Ez lehet egy következő cikk témája valamikor.

Tanácsként azt tudom mondani, keresni kell szakembert akitől tanulni lehet az elhelyezkedést. Aki keres az talál.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook