Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kiszakadt gerincsérv - műtét nélküli gyógyulás fórum

Kiszakadt gerincsérv - műtét nélküli gyógyulás (beszélgetős fórum)


12. Channa* (válaszként erre: 11. - Krisz 18)
2018. febr. 8. 21:45

Szívesen!

A tornát vegye a legkomolyabban, és ha a kórháznak vége, otthon is csinálja! Mindent kérdezzen meg a gyógytornásztól! Hogy tartsa magát bizonyos tevékenységek közben, hogy emeljen, hajoljon, stb., és persze gyakorolja!


Gyógyulást!

11. Krisz 18 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2018. febr. 8. 21:38
Köszi! Sokat segítettél! Ilyenkor, amikor az ember ennyire "új" még egy témában, ami ugyanakkor húsbavágó is neki, minden információ aranyat ér!
10. Krisz 18 (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2018. febr. 8. 21:04
Köszönöm Neked. :)
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Krisz 18)
2018. febr. 8. 21:00

Nekem ebből egyedül a gyógytorna segített. Rengeteg különböző kezelésem volt, de azok semmit nem értek.

Ha hátul zsibbad, akkor még tényleg lehet próbálkozni.

A dokim azt mondta, ha a combom belső fele zsibbad és esetleg vizelet és széklettartási gondok jelentkeznek, akkor irány a sebészet.


Természetesen menjen a kezelésekre! Mert sosem lehet tudni mi segít!


Jobbulást!

8. Krisz 18 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. febr. 8. 20:44

Hűha!.... Neki a bal lába érintett: fenék alatt közvetlenül, a sarka, ill. hátul a térd mögötti izom nyújtásakor(menet közben) olyan érzés, mintha be lenne durranva és nem tudná teljesen kinyújtani,ezért enyhén sántikál.

Szóval szerinted ne erőltessük a McKenzie-t? Csak olyan sok helyen felbukkan a név,és sok jót sugalltak ezzel a típusú kezeléssel kapcs., de személyes tapasztalatunk nincs.

Amúgy ami kilátásba van helyezve: jövő héttől 10 napos kórházi intenzív terápia, ami áll egyéni gyógytornából, ilyen szelektíváramos kezelésből és izomerősítésből: vádli és lábujjhegy.Ilyesmi neked volt?Van az effajta kezelésekkel tapasztalatod? Persze az ember mindenbe belemegy,ami segíthet,de ezek a módszerek effektív segítenek annyit, h érdemes miattuk 10 napra kórházba feküdni?

7. Channa* (válaszként erre: 6. - 124637ff9b)
2018. febr. 8. 19:52

Ez nem úgy szakad, azaz nem leszakad, ha "kiszakad" és a burokból kibuggyanva nyomja az idegeket, azaz nem porc válik le, hanem a két csigolya közötti gyűrű szerű képződmény elgyengül, ami miatt kitüremkedig a velő.

A torna azért jó, mert az izomzat megerősítésével a csigolyák tehermentesítve lesznek a kitüremkedés visszahúzódik és megszűnik a fájdalom.

6. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Krisz 18)
2018. febr. 8. 17:54

Ilyen esetekben nem a gerincvelő szakad (ami bénulást okozna), hanem a porcból válik le egy kis darab.

Gyógytorna, úszás és Milgamma.

2018. febr. 8. 17:28

Gyógytorna, de nem Mckenzi. szerintem az nem jó, nagyon terheli a derekat.

Hol zsibbad a lába? Mert az nem mindegy!

Nekem 5 ilyenem van és 17 éve tünetmentes.

5 műtétem lett volna, de a gyógytorna segített:D

4. Krisz 18 (válaszként erre: 3. - Emagdi)
2018. febr. 8. 15:00
És nem tudsz valamit arról a biz. McKenzie-módszerről? Érdemes lehet olyan gyógytornászt keresni, akinek ilyen végzettsége is van?
2018. febr. 8. 14:15
egy JÓ gyógytornász tudna segíteni
2018. febr. 8. 13:43
Nekem az volt. De engem azonnal műtöttek..
2018. febr. 8. 13:37
Sziasztok. Egyik családtagomnál aktuális a címben említett helyzet. Sérv, ami kiszakadt, most adott oldali láb zsibbad, reumatológus idegsebésszel konzultálva nem javasol műtétet, bíznak abban, hogy enélkül is sikeres lesz a felépülés, magától felszívódik a "zselé".Akinek volt már ilyen, tudna tanácsot adni, hogy ilyen helyzetben az ember mivel tudja segíteni a felépülést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook