Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vajon minden visszavezethető ide? Nem látom, mi lenne a megoldás fórum

Vajon minden visszavezethető ide? Nem látom, mi lenne a megoldás (beszélgetős fórum)


27. Százas Evelin (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 18:29

Én is egyetértek az egyedülélés fontosságával. Akkor tud az ember igazán magára találni, megtapasztalhatja a saját erejét, azt hogy mindent de mindent meg tud oldani egyedül is.

Kell pár év egyedül.

Az alatt elmúlik minden félelem, a görcsös ragaszkodás ahhoz, hogy találj valami kapcsolatot, nem baj ha nem teljesen megfelelő.

Pedig baj, de aki fél, az nem mer szakítani.

26. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2018. febr. 9. 12:26
Mondjuk :)
25. spinneli (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 11:40

így van, de akkor annak is utána kell nézni, hogy mi vezetett a szívrohamhoz és azon alapjaiban változtatni.

:)

24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Spinneli)
2018. febr. 9. 11:26
Értelek, de a szívrohamos példánál én azt mondanám, hogy ha megtörtént a szívroham, nem azon kell agonizálni, hogy azért történt, mert ilyen meg olyan egészségtelen dolgokat ettem, hanem fogni magunkat, és egy huszárvágással elkezdeni egészségesen, szív barátan táplálkozni :)
23. spinneli (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 10:16

egy jó terapeuta segítségével, és persze sok önismereti munkával, meg feldolgozással ezekbe nem ragad bele az ember, és ha továbbhalad akkor valódi kapcsolata lesz magával és a szüleivel is.

De igen, sok eseben beleragadnak, de ez nem azt jelenti, hogy akkor nem kell leásni a gyökerig-a szívrohamot sem úgy előzik meg, hogy eltávolítják a szívet.

De az tényleg irányzat kérdése, hogy emnnyire mennek mélyre, és milyne irányban keresnek utat, én is látok példát arra, hogy többféle úton juthat el az ember önmagához, nincs egy mindent felülíró.

22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2018. febr. 9. 09:41
Léteznek más elméletek is, és szerintem nem bizonyított, hogy melyik mennyire hatékony. Mindenesetre szerintem túl sokan esnek abba a hibába, hogy leásnak a probléma gyökerééig, pl hogy gyermekkorában bántalmazták, aztán képtelenek továbblépni. Beleragadnak abba, hogy de hát én hogyan élhetnék normális életet, mikor engem 40 éve bántalmaztak.
21. spinneli (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 09:37
A feldolgozásnak igen, nagyon különféle módjai és szintjei lehetnek, de a kiindulópontra való ránézés szerintem nem kihagyható-illetve kihagyható, de akkor hosszútávon csak felszínes és nem tartós változás várható.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 18. - Spinneli)
2018. febr. 9. 09:31
Egyrészről elméletileg a kérdezőben már rég tudatosult a dolog, amikor pszichológushoz járt. Másrészt ez csak a nyugati pszichológia egy ágának a módszere, de ez még nem jelenti azt, hogy ez az egyetlen lehetséges út.
19. Epresturmix (válaszként erre: 17. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 09:29

Igen igen igen! 😉

Én nagyon összekaptam magam így! Jó volt és tanulságos!

18. spinneli (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 09:23
Továbblépni csak úgy lehet, ha tudatosítod, hogy mi történt, fel kell dolgozni ahhoz, hogy ne ragadjunk bele.
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2018. febr. 9. 08:25
Egyet értek az egyedül élés fontosságában. Egy ember csak akkor tudja meg, mennyit is ér igazán, ha magára van utalva. Csak akkor tudunk egy másik emberrel egy jól működő, közös életet kialakítani, hogy tudjuk, hogy egyedül is életerősek vagyunk. Ebben az esetben a társfüggőség is csökken, hiszen már tudod, hogy egyedül is megállod a helyed, így nem félsz annyira a szakítástól.
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 989059ae1f)
2018. febr. 9. 08:21
Szerintem nem is az a fontos, hogy mire vezethető vissza, hanem hogy hogyan tudod leküzdeni. Ami volt, elmúlt. Nehéz kiszakadni a múlt árnyékából, de muszáj megtenni, és ha folyton azt elemzed, hogy milyen sanyarú gyerekkorod volt, nem jutsz előre. Sok embernek vannak borzalmas szülei, de tudni kell túllépni rajtuk, és nem általuk meghatározni magunkat. Kívánom neked, hogy legyen erőd változni, és elérd azt a célt, amit kitűztél magad elé!
15. Százas Evelin (válaszként erre: 9. - 989059ae1f)
2018. febr. 9. 08:11

Jó, majd később visszanézek. Ha már sokkal konkrétabb, és még mindig élő a fórum.

Ez a papa-mama hibáztatás meg eleve nem tetszik nekem. Nem mindenkinek adatott a sorsa tökéletes szülőket, de akármit is kaptunk tőlük, példának akármi is jó. Negatív példának akár.

És minden szülői befolyáson illik túllépni, ezzel meg kell küzdeni mindenkinek magának. Ezért lázadóak a teenagerek. Éppen leszakadnak a szülői befolyásról. Meg k e l l tenni.

Enélkül nincs érett személyiség.

Megtetted már?

2018. febr. 8. 16:36

Pár év egyedül élést javaslok neked, önmagad megismerésére, elfogadására, a félelmeid leküzdésére, és hogy megerősödj!

Nem mellesleg én hiszek a lelki nyavalyák=nőgyógyászati problémákban! Jómagam is tapasztaltam, Sokszor!!!

13. Sirga (válaszként erre: 7. - 989059ae1f)
2018. febr. 8. 15:22

Pedig a probléma eredetének tisztázása nagyon fontos, és nagyban megkönnyíti a megoldás megtalálását is. Ebben pedig nem mi fogunk tudni segíteni, hanem egy szakember.

Szorongásod, megfelelési kényszered és a társfüggőséged szerintem egyértelműen abból fakad, hogy édesapád elhagyott, illetve innentől csak édesanyádra támaszkodhattál.(Őszintén: melyik gyerek ne ijedne meg, ne kezdene - tudat alatt - rettegni attól, hogy egyszer esetleg a másik szülő is megteszi ezt?)

2018. febr. 8. 15:19

[link]


Magadat kell meggyőznöd...


Google-ba írd be: nem kell mindenkinek megfelelni

Olvass róla akkor is, ha szakemberhez is fordulsz.


És időnként vedd be a lec@rom tablettát!

Legyen szép napod! :)

11. spinneli (válaszként erre: 7. - 989059ae1f)
2018. febr. 8. 12:56
A megoldást nem is a spzichológus fogja megoldani, hanem neked kell, eprsze egy jó szakember kísérése megkönnyíti a dolgokat, elég mélynek tűnnek a problémáid, szóval én mindenképpen vagy visszamennénk, vagy keresnék másik szakembert,
10. Százas Evelin (válaszként erre: 8. - Százas Evelin)
2018. febr. 8. 12:42
Eh, meg kellett volna várnom, amíg kifejted. Nem tudom, miért nem lehet a témát an-blokk mindjárt az első fórumindítóban leírni.
9. 989059ae1f (válaszként erre: 8. - Százas Evelin)
2018. febr. 8. 12:41

Igen, igazad van hogy valamilyen szinten mindenkiben benne van.

De én úgy érzem, hogy bennem sokkal erősebben, ez a szorongásaimnak a legfőbb tárgya, és ezért szeretnék segítséget kérni.

8. Százas Evelin (válaszként erre: 2. - 989059ae1f)
2018. febr. 8. 12:39

Egy kalap alatt ez a három? Akkor te a folyamatos nőgyógyászati problémákat is egyértelműen lelki eredetűnek veszed. Pedig azokat nem lelki síkon kell kezelni, nem tudom mik ezek de úgy ahogy a nőgyógyász orvos mondja.

A megfelelési kényszer és az egyedülmaradástól való félelem szinte mindenkiben ott van, kicsit túl általánosan fogalmaztál. Vagy túl sokat akartál markolni.

7. 989059ae1f (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2018. febr. 8. 12:37

Köszönöm a tanácsot! :)

A pszichológus segített, de úgy érzem, csak a problémát tárta fel, megoldást nem találtam rá.

6. spinneli (válaszként erre: 5. - 989059ae1f)
2018. febr. 8. 12:35
szerintem továbbra is érdemes szakemberhez járnod,
2018. febr. 8. 12:33

Kicsi korom óta mindenkinek meg akarok felelni. Természetesen akkor még nem volt ez tudatos, később, kamaszkoromban jöttem rá erre. Édesanyám nevelt (apukám szó nélkül hagyott el bennünket - nekem legalábbis annyit mondott, hogy elmegy a boltba, és azután egy évig nem láttam). Ettől függetlenül anyuval óriási szeretetben éltünk, mondjuk én betegesen ragaszkodtam hozzá és követtem mindenhova (olyan 10 éves koromig).

Aztán ez elmúlt. Jött viszont az, hogy majd ha mindent jól csinálok, talán apa jobban fog szeretni. És ez már odáig fajult egy idő után, hogy arra törekedtem, hogy az egész világnak megfeleljek, mindenkinek jó véleménye legyen rólam. Ha nem így volt, szorongtam és rettegtem attól hogy nem vagyok elég jó.

Párkapcsolatom lett, és ott folytatódott tovább ez. A párom mindig lehurrogott, bármit tettem, sosem voltam elég jó. Nőgyógyászati problémák következtek: folyamatos felfazas, petefészekgyulladás, fertőzések.

Majd tönkrement ez a kapcsolat (én csaltam meg a páromat), de egyelőre nem tudtunk szétköltözni.


A tanácsaitokra lennék kiváncsi, mit javasoltok, hogyan tudnék ezen változtatni? Pszichológusnál 3 éve voltam, akkor rendszeresen jártam is.

4. spinneli (válaszként erre: 2. - 989059ae1f)
2018. febr. 8. 12:31
Ezt szerintem még közeli hozzátartozóként is nehéz megállapítani, de a szülőkkel való kapcsolat és a családi minta sok mindenben emghatároz minket.
2018. febr. 8. 12:27
Egy próbát megér a pszichológus/kineziológus/családállítás/belső gyeremek tanfolyam. Olvass utána, ha van olyan út, ami szimpatikus, ott érdemes lehet elindulni. Én mindet próbáltam, a belső gyermekre esküszök azóta is. Nem is magam miatt, nálam sokkal durvább eseteket láttam a csoportban, akiken szemmel látható volt a változás. Persze nem olcsó, de hosszú távon megéri.
2018. febr. 8. 12:25
Megfelelési kényszer, folyamatos nőgyógyászati problémák, rettegés attól hogy egyedül maradok. Vajon hova vezethető vissza és mi lehet a megoldás?
2018. febr. 8. 12:24
Vajon minden visszavezethető ide? Nem látom, mi lenne a megoldás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook