Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elrontott haj!! fórum

Elrontott haj!! (beszélgetős fórum)


2018. márc. 11. 10:49
En nem gondolnam,hogy a fodrasz olyan nsgyon hibazott volna,bar nem tudom,hogy elotte "felvilagositott" e,hogy egyszeri festèssel nem fogod elerni a kivant szint,foleg hogy szőkeset akarsz.Ahoz tobbszori festes kell.En sotetbarnàbol lettem szoke,mar lassan 30 eve,es emlèkszem,vokt par honap mire elertuk a kivant szint.Kozbe pihentettuk,apoltuk.Mèg lehet a tiedbol is olyat,amilyet szeretnel,fokozatosan.
22. Lilibeth59 (válaszként erre: 21. - Povery)
2018. márc. 10. 18:53

Milyen színű eredetileg a hajad? Ha a göndör hajad szeretnéd kicsit "megzabolázni", használj: " Honeyquat - leírás és javaslatok


A mézből származtatott honeyquat egy kiváló kondicionáló a hajszálak számára: alacsony molekulasúlya megengedi, hogy könnyedén a hajszálba hatoljon és hosszantartó hidratálást, egészséges kinézetet, csillogást biztosítson számára, egyúttal védelmet nyújtson a külső káros hatások ellen, mint a napfény, az agresszív vagy erőteljes fésűlés, szőkítés.


A honeyquat egy kationos (pozitív töltésű) hajkondicionáló hatóanyag, ez a tulajdonság fontos a haj ápolására szánt összetevők számára; jó affinitást mutat a keratinhoz, jelentősen hozzájárul a hajszálak szerkezetének feljavításához, finom, könnyen fésülhető lesz tőle a haj, könnyebben kezelhető lesz a göndör, rakoncátlan haj.


Érdekesség: a hajkondicionálók többségével ellentétben, a honeyquat nem csökkenti a tenzidek habzóképességét. Egyéb fontos tulajdonságai ennek a hatóanyagnak: csökkenti a hajszálak elektrosztatikusságát és belefoglalható az öblítés nélküli készítményekbe.


Engedélyezett összetevő a bio kozmetikumok számára."

21. povery
2018. febr. 14. 20:29
Hát akinek olyan a haja,az persze,hogy nem terheli semmivel feleslegesen!De én pl. őszülök,össze-vissza és nem tetszik.Viszont gyönyörű hamvas sötét szőkére vagyok festve,amire sokan azt hiszik,hogy igazi.Úgy is néz ki.A hajam meg természetes göndör,amire muszáj ezt-azt tenni,hogy ne úgy nézzek ki,mint a szénaboglya.Mert száraz és kezelhetetlen.És tükörbe nézve szeretem ha ember formám van:)))
20. Lilibeth59 (válaszként erre: 3. - Syria)
2018. febr. 13. 20:27
Egyetértek veled. Én pár hónap múlva töltöm be az 59. évemet, és nem festetem a hajam, mert nincs rá okom. Sötétbarnának születtem, a mai napig az vagyok, nem festetem a hajam, nem károsítom mindenféle (kőolajszármazékos sampon,hajzselé, hajfixáló, hajlakk stb.) mérgekkel, vegyszerekkel. Az a legszebb, amit kaptunk születésünkkor, miért kellene más színű haj, úgy sem áll jól senkinek, rögtön kiszúrja az ember, hogy festett haj, mert nem úgy néz ki, mintha eredetileg szőke, vörös stb. lenne. Nem természetes, nem szép, a tetovákt szemöldöktől nem is beszélve, no, az valami durva, nagyon próbababa kinézet....
2018. febr. 8. 16:08

Menj rá egy ammoniamentes hamvas színezővel és probléma megoldva.


Az a baj, hogy sok fodrász melir után nem pasztelizalja a hajat.


Nálad az is hiba lehetett, hogy nem szívta le rendesen a szőkito.Tovabb kellett volna rajta hagynia.

18. Aryana (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 12:55

Velem is történt ilyen.


Teljesen ugyanez történt velem is :) A sztori ugyanaz: a hajam színe is és nekem is nagyon elrontotta a fodrász. Kiakadtam, de nem mertem én sem mondani, hogy nem tetszik.

Rögtön kerestem egy másik fodrászt, de csak egy hónap múlva volt időpontja. Na, ő gyönyörű szőkére befestette, pontosan olyanra, amilyet szerettem volna. Nem kell több alkalommal festeni, elsőre el tudja készíteni a fodrász azt a színt, amire vágyunk, ha profi.

17. Clarah
2018. febr. 8. 12:19

Kamuzott is. Mosás után még inkább dakotás lesz... Nem szőke...


Nem fizettem volna.

2018. febr. 8. 11:16
A tincsezésben nem vagyok otthon. Az viszont tény (saját tapasztalat, és fodrász is megerősítette), hogy elsőre nem leszel szőke, ha sötétebb az eredeti hajszíned (az enyém is világosbarna). Legalább három festésre lesz szükség, ha kíméletesen szeretnéd elérni az áhított színt.
15. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 11:00
Történt, de csak egyszer. Azóta én festem, és mindig sikerül. :D De már nem vagyok szőke, mert meguntam a lenövéssel pepecselni. Amúgy én is csalódtam a fodrászokban, mert soha nem azt kapom, amit kérek, pláne, ha vágásról van szó.
2018. febr. 8. 10:30
Én is azt mondom, nem biztos, hogy a fodrász a ludas. Többször hallottam már fodrászoktól, hogy a hirtelen színváltáshoz szükséges 2-3 átfestés is, mire az új szín teljes valójában megmutatja magát. Ez kb. olyan, mint a szobafestésnél, hogy egy sötétebb falra nem lesz elegendő 1 sor citromsárga, mert a sötét szín átüt. Kell hozzá több réteg, több festés.
2018. febr. 8. 09:23

Én eddig fodrászban festésnél sosem csalódtam, még vágásnál sem. Nekem mindig az volt a kihìvás, hogy otthon hogyan tudom olyan szépen beszárítani mint ők. Hálistennek megtanultam, hogy hogy kell.


De pl a dauerban csalódtam és az nem a fodrász hibája volt, hanem nem létezik dauerban az a fajta hullám, amit én szoktam csinálni, ezért nagyon régen, amikor kipróbáltam és nem tetszett, többet nem daueroltattam és kész.

12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 09:18

Nagyon sokban függ a sajât hajad pigmentjeitől, hogy egy adott szín, amit a palettáról választasz, jön vagy sem. Nem is mindig sikerül elsőre. Azért egy jó fodrász látja ezt, hogy milyen típusú a hajad, de nem mindig lehet csodâkat művelni. Plha neked sötétebb hajad van, mint ami ahhoz a szőkéhez kell, és csak melír volt,na a melír eredménye elég kiszámíthatatlan, úgy értem, többször is meg kell ismételni. Vagy ha elsőre akarod, akkor meg lehet csinálni úgy, hogy leég a hajad, akkor meg az nem tetszene.


Szerintem szép a rézszőke, de ha nem tetszik,akkor is hiddel, hogy lehet, hogy azért lett ilyen, mert a te hajad sok vörös pigmentet tartalmaz. Persze még egy csomó oka lehet. Én inkább azt tartom gáz melónak, amikor teszem azt, bezöldül a haj vagy foltos, ezt szakembertől képtelen lennék tollerálni. De az nagyon gyakori, hogy sötét hajúaknak az első szőkítés vöröses. Ha leégetik, akkor meg csibesárga.

11. SophieAnne (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 08:45
Egy valódi fodrász az elcseszett munkáért nem vár ellenszolgáltatást.
10. fincsi5 (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 08:44

Ugyanilyen szomorúan jöttem el tavaly, csak nekem a vágás lett valami ordenáré:((

Hónapokig /míg meg nem nőtt/ nem hevertem ki, még vettem egy parókát is /az is car lett/, hidd el, rosszabb volt, mert a festéssel rámehetsz, remélem javít rajta.:))))

2018. febr. 8. 08:43

Sajnos nem biztos,hogy a fodrász cseszte el.

Nekem sötétszőke a hajam,de ha sötét barnára volt festve egy ideig tartotta,de hajlamos a rezesedésre,szőke melírnál is ugyanez a sztori. Ez a hajban levő vörös pigmenteknek köszönhető.

Elvileg van egy sampon,ami tompítja,van akinek használ,van akinek nem,de próbáld ki.


[link]

2018. febr. 8. 08:39
Szerintem mondanod kellett volna, hogy te nem ilyenre gondoltál. Az, hogy arcokat vágtál esetleg, lehet, hogy nem volt elég arra, hogy a fodrásszal kölcsönösen tisztázzátok a problémát.
2018. febr. 8. 08:38
Én is jártam már úgy hogy nem olyan lett mint szerettem volna, nagyon elkenődtem, azonnal mondta a fodrász, hogy ne nehogy kifizessem, ha nem tetszik, menjek vissza 2 hét múlva és átfesti... Szerintem gáz, hogy elkérte a pénzt...
6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 08:37
A helyedben nem fizettem volna ki, max. az anyagköltséget.
5. vacsa (válaszként erre: 1. - *Arietta)
2018. febr. 8. 08:35
Én szeretem a rézszőkét ;)
2018. febr. 8. 08:30

Ez csak haj. Lenő, átfesthető, sőt még meg is szokhato.

No para

2018. febr. 8. 08:25

Nem történt, mert tökéletesen meg vagyok elégedve az eredeti hajszínemmel.

(Meg sajnálnám az időt energiát arra, hogy plusz vegyszerekkel terheljem a szervezetem, a környezetem.)

2018. febr. 8. 08:19
Nem történt velem ilyen.
2018. febr. 8. 08:18

Veled is történt ilyen?


Nagyon régóta tervezgetem, hogy elmegyek fodrászhoz. eredeti világosbarna hajam volt,szerettem volna világosabb szőkés tincseket beletenni. Kaptam egy borzalmas rézszőke fejet.Egyszerűen azt sem tudtam,hogy jövök el a szalonból,annyira rossz kedvem lett.Nagyon agyaltam a pénz miatt és érezhette a fodrász,mondta,hogy pár mosás után,olyan lesz..hát ez soha nem lesz szőke,csak vörös.kifizettem,nem akartam cirkuszt,rendes volt a nő,de nagyon nagyon szomorú vagyok.miért nincs egy olyan szolgáltatás,hogy, ha a vendégnek elszúrják a hajt(túl rövid,túl göndör, stb.)akkor csak a felét kell kifizetni? tényleg nem erről volt szó.3x elmondtam,hogy mit szeretnék.Olyan gyorsan fizettetett..nagyon szomorú vagyok.most festhetem be,fizethetek újra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook