Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha valakinak nincs havi vérzése egy éve és hormon gyógyszerektől se alakult ki, akkor nagyobb a bajjal áll szemben? fórum

Ha valakinak nincs havi vérzése egy éve és hormon gyógyszerektől se alakult ki, akkor nagyobb a bajjal áll szemben? (tudásbázis kérdés)


2009. júl. 21. 18:45
Egy saját eset: soha nem volt rendszeres a menstruációm, volt, hogy csak egyszer maradt ki, de legtöbbször több hónapig semmi, pedig nem fogyókúráztam, nem voltam vékony sem, nem volt túl stresszes sem az életem. Kaptam peteérést elősegítő gyógyszert, első hónapban mindig megjött, utána semmi, mintha nem is vettem volna be a második adagot. Ez ment évekig, nem változott. Egyszer, amikor már gyereket akartunk, és 7 (!) hónapja nem menstruáltam, bevettem a gyógyszert, hőmérőztem, és első adandó alkalommal teherbe is estem. Hogy van-e, volt-e valami nagyobb baj? Nem tudom. Most fogamzásgátlót szedek, ennél nem fordult elő, hogy a szünetben ne jött volna meg.
21. **Rita** (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. ápr. 27. 11:13

"Igaz, hogy a túlzott fogyókúra teljesen megszüntetheti a menstruációt?


Ez így igaz. A szabályos menstruáció nagyban függ az egészséges testsúly meglététől. "

[link]

20. **Rita** (válaszként erre: 19. - **Rita**)
2009. ápr. 27. 11:10

Találtam egy fiatalabbaknak szóló kalkulátort is

Értékelés


Testtömegindex: 17.3


Percentilis: 3-10 között



A percentilis alapján a gyerek sovány. Amennyiben a szülők szintén soványak, akkor ennek valószínűleg genetikai okai vannak. Ügyeljen rá, hogy a gyermek megfelelő mennyiségű és minőségű táplálékot fogyasszon!

19. **Rita** (válaszként erre: 16. - 8c314032df)
2009. ápr. 27. 11:09

170 cm 50 kiló nő 19-24 év( nem lehetett fiatalabb korosztályt választani)


testtömegindex 17,3


Kedves Hölgyem!


Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékű, talán még előnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az ő testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent!


Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerősei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhető, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetően Ön alapvetően ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sőt magasabb, mint a normál testtömeg-indexű embereké.


A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!


Ha csak kevéssel van a normál testtömeg-index alatt, nem is érdemes különösebb figyelmet fordítania rá - a női hormonális változások miatt néhány éven belül valószínűleg a normál tartományba kerül át. Azonban jelentősebb fokú soványság esetén gondoljon a súlynövelésre: a nők érzékeny hormonális ciklusát megzavarhatja a kelleténél alacsonyabb testsúly. Ez akár a fogamzóképesség zavarához is vezethet. A hatékony, nem zsírpárnákat növesztő hízás alapja a kiegyensúlyozott vegyes táplálkozás mellett a nem megterhelő, de rendszeres mozgás, például aerobic, kerékpározás vagy az úszás.

2009. ápr. 27. 11:04
Igen nagy bajjal áll szembe akinek ilyen baja van mert nekem is ez volt a bajom és 21 évig nem estem teherbe utánna viszon háromszor is és egyszuer szültem 41 éves koromba akkorra állt helyre a hormonháztartásom ugylárszik Szedtem nagyon sok hormonkészítményt de nemnagyon használt egyik sem. Ha bővebben érdekel a dolog akkor ird meg Kyra@freemail.hu ra
17. ipi (válaszként erre: 16. - 8c314032df)
2008. júl. 24. 09:42

Na jó, de akkor is túlzás ilyen idős korban fogyózni... ne csodálkozz, ha nem jön meg a havid, teljesen felborítottad a belső rendedet, ami még ki sem alakult... Én mindig nagyon sovány voltam, és nagyon későn 16 éves koromban jött meg először. Aztán 5 meg 3 hónapokra rá... ráadásul eltartott 2 hétig is... Pedig én nem fogyóztam :-(

Egyél rendesen, aztán majd rendbe jössz.

16. 8c314032df (válaszként erre: 15. - Ipi)
2008. júl. 22. 18:05
Pontosan:)20kilót adtam le..egy éve 68ról indultam és lementem 47re..Most 50 vagyok 170 cm-hez.
15. ipi (válaszként erre: 14. - 8c314032df)
2008. júl. 22. 17:47
Értem, hogy fogyóztál, de mi vitt rá 14 vagy 14 és fél évesen, hogy fogyózzál??? Hacsak nem 20 kilót adtál le..., mert a képeken teljesen normál testalkatúnak tűnsz.
14. 8c314032df (válaszként erre: 13. - Ipi)
2008. júl. 22. 17:28
Én csak fogyóztam..de több mint fél éve már nem.
13. ipi (válaszként erre: 8. - 8c314032df)
2008. júl. 22. 17:24
Tintikeee! Megnéztem a képeidet... Hová fogyózol 15 évesen???? Ne csináld már.... Még fejlődésben vagy. Jobb lenne, ha nem tennéd tönkre magadat és hormonháztartásodat. Ez csak jótanács.
12. ipi
2008. júl. 22. 17:21
Az én barátnőm volt így valami 4-5 hónapot hagyott ki neki. Lelki oka volt, de nem tűnt fel különösebben, azon kívűl, hogy egy éve keres munkát, pasit, meg vágyik rendes életre. Szóval a stressz és a depresszió ezen a téren is nagy úr. Ha voltál egyéb ultrahangos kivizsgálásokon és elváltozások nincsenek, és várandós sem vagy, akkor csak próbálj meg másra koncentrálni és lazítani.
2008. júl. 22. 16:56
Mik vannak? Nem is hallottam még ilyenről. Gondolom azért orvosnál már voltál.
2008. jún. 30. 09:43
Volt már terhességed?
9. supin (válaszként erre: 7. - Venes)
2008. jún. 30. 07:36
Hány éves vagy?
8. 8c314032df (válaszként erre: 7. - Venes)
2008. jún. 30. 06:48
Szia Venes!Kérdezhetek valamit?Ezektől a hormongyógyszerektől híztál valamennyit?Nekem a fogyókúra óta már lassan egy éve nem jött meg a vérzésem..és félek,hogy a végén nekem is ilyen gyógyszereket kell szednem..
7. Venes (válaszként erre: 5. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 2. 12:17
Hogy a gyógyszer után majd meg fog jönni. És meg is jött, egyszer, de azóta már nem.
6. 1e958693ca (válaszként erre: 4. - Venes)
2008. jún. 1. 07:22
A hormonoknak- jobban mondva a hormont termelő belső elválasztású mirigyeknek- idő kell, hogy magukhoz térjenek. De azért jó lenne, ha felkeresnél egy szakembert.
2008. máj. 31. 17:39
Mit mond az orvosod?
4. Venes (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2008. máj. 31. 17:29
Nálam a soványság volt a helyzet, ezért is kaptam hormon tablettát, amitől egyszer meg is jött. De azóta, kb. 3 hónapja semmi. Súlyom már lassan a felső határt súrolja, 67 kg vagyok. Szóval már vékony se vagyok. Nos akkor?
2008. máj. 31. 16:49
Ez nem csak a hormonoktól függ. Ha nagyon sovány valaki, akkor kimaradhat a menzesze, ha nem szed fel pár kilót, még egy ideig nem is fog neki megjönni. Egyik barátnőm lefogyott 38 kilósra, és fél évig nem jött meg neki. Nem akarta elhinni, hogy amiatt nem jön meg, mert kórosan sovány lett. Aztán mindenki unszolására felszedett 5 kilót, és 1 hónapon belül megjött a menzesze. Egyébként a rengeteg stressz is kihatással van rá.
2008. máj. 31. 16:48
Az egyik ismerősöm is így volt. Több évig nem menstruált egy orvosi hiba miatt... Vagbélműtétje volt. Aztán elment természetgyógyászhoz, és még egy év se kellett hozzá, segített rajta. Ja es rögtön utána teherbe is esett. Előtte több lombikpriogramban vett részt.
2008. máj. 31. 16:42
Ha valakinak nincs havi vérzése egy éve és hormon gyógyszerektől se alakult ki, akkor nagyobb a bajjal áll szemben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook