Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tanuljunk kutyául... fórum

Tanuljunk kutyául... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
403. d5bae51d10 (válaszként erre: 401. - Icuska538)
2019. júl. 11. 04:37
Mit takar a kérdés?
402. d5bae51d10 (válaszként erre: 401. - Icuska538)
2019. júl. 10. 11:02
Játszottak a kutyák. Kergették egymást...
401. Icuska538 (válaszként erre: 400. - D5bae51d10)
2019. júl. 10. 10:36
Ez mit takar?
2019. júl. 10. 05:24
Jó reggelt. Ma reggel nagy kergetőzés volt...
2019. júl. 9. 07:42
Nagy esti séta volt a négy kutyával. A nyugdíjas puli otthon őrizte a házat.
2019. júl. 7. 06:47
Legyen szép vasárnapunk. Tegnap Bugacon voltunk, reggel hatkor indultunk. Este nyolcra értünk haza. Nem vagyok pihent állapotban de jó kis nap volt...
2019. júl. 2. 06:59
Keményen készülünk a Bugacon megrendezésre kerülő Magyar Pásztor kutyás kiállításra.
2019. jún. 29. 18:30
Ma a pulik nagy kanállal ettek. :-)
2019. jún. 28. 07:56
Tegnap nagy pancsolás volt a lányoknak a kutya medencében. Öröm volt nézni őket.
2019. jún. 25. 07:04
Jó reggelt. Hétvégén a komondor megszerezte a kullancs sprayemet. Ezt úgy vettem észre, hogy a bokor alól nagy "főst" jött. Éles fogával kiharaptam. Megijedt, elszaladt.
393. d5bae51d10 (válaszként erre: 392. - Icuska538)
2019. jún. 22. 06:49
Jó reggelt. Icuska, a komondor még kölyök, fél éves. Méretei ellenére kajla. Ha férjem rátekint vigyázzban ül. A komondor a szakirodalom szerint egygazdás. De azért igyekszem én is kivívni a tekintélyemet nála. A tenyésztő "nyugtatgatott". Két és fél éves korára be fog nőni a feje lágya,
2019. jún. 21. 12:24
Igen tudom hogy méretbeli a külőnbség. Arra irtam h nagyon nehez tőlük bejutni átöltözés nélkül...és vhogy egy szó hangoztatásával elertem h többnyire sźót fogad...
391. d5bae51d10 (válaszként erre: 389. - Icuska538)
2019. jún. 21. 04:51
A tacsi kb. 40 kg, a fél éves komondorom 40 kg. Más súlycsoport. Dália úgy viselkedik, mint ahogy a korához illik, fél éves kölyök. Nem érzékeli mekkora.
390. Icuska538 (válaszként erre: 389. - Icuska538)
2019. jún. 20. 17:21
Helyes írás óóhh!!!
389. Icuska538 (válaszként erre: 388. - D5bae51d10)
2019. jún. 20. 17:20
Én valahogy a tacsinál elertem hogy az erélyes nem .re nemugrál...
2019. jún. 20. 16:02
Fel van adva a lecke. :-) A férjemnek fogad csak szót Dália. Nekem szenvedés a kerten át bejutni a házba mikor haza megyek. Garantált ruha csere. Nem akarom és nem is fogom a 6 m2-es kennelbe bezárni. Nem fogad szót. Újabb hobbija, ha a férjem nincs otthon, belógni a házba. Ha kimegyek a házból, addig ügyeskedik, míg ő bejut. Ha bemegy? Hát kicsalni lehetetlen. Szóval birkózom a negyven kilós komondorral. Pedig próbáltam vizes mü.a palackkal nevelni, erre elszaladt vele. (Mellé dobtam, hogy csattanjon. Reggelre szó szerint eldugta, mert kint hagytam a tornácon az asztalon. Nálunk is van gödörásás, kerítésrágás stb. Nincs unalom. Nyugi, a tenyésztő megvigasztalt, hogy két és fél éves korára benő a feje lágya.Végül is a puli is ezt csinálja, csak kicsiben, a fél éves.
2019. jún. 11. 07:29
Jó reggelt. Szombaton Nagyrédén voltunk Puli Pikniken.
2019. jún. 7. 09:02
Tegnap kimentem még este lefekvés előtt Dáliához. Megrettentem, mert mit láttak szemeim? Egy OBI-is műanyag vödör élettelenül, feldarabolva hevert az udvar közepén. Már annyi szufla sem volt benne, hogy elsősegélyért kiáltson. Szegény vödör! Emléke örökké a szívünkben él. A végtisztességet a műanyagos kukában adtam meg neki. És ki volt a tettes? Hevesi Portámkincse Dália, a fél éves komondor leányunk. Hát nem unatkozunk az biztos.
2019. jún. 6. 07:22
Szép napot! gnap mozgalmas estém volt. Ötre hazaértem, gyorsban végig etettem a kutyákat, hatra végeztem vele. El is mosogattam utánuk. Na és a malackák is kaptak enni. Hatra ért haza a férjem. Gyorsban indultunk az állatorvoshoz Jászfényszarura. A kutya útleveleket átvettük. Kinyúltam a röhögéstől. Még fényképnek is van benne hely, bár nem kötelező az igazolvány kép. A férjem természetesen készített róluk fotókat. Nem is ő lenne, ha nem tette volna. :-))) Malackákat is vittük. Nekik pedikűr, manikűr volt. Amin kiakadtam. Láttunk ott egy hat hetes madárcsontú kis uszkár kölyköt. A szülők is ott voltak. Hát ugyancsak beltenyészetből lehettek ők is. Mondta a Hölgy, a tulaj, hogy az övé a két felnőtt uszkár is, akik szintén nagyon gyengusnak néztek ki. Három kölyök lett, kettő meghalt... Sajnálom a kiskutyát nagyon. Kedves, aranyos volt, de se a szőrminősége sem a csontozata nem felelt meg a korának. Ők nem tenyésztenek, csak besikerült egy alom. Nem is tudom miért csodálkoznak, mivel fiú és leány kutyájuk is van. A kicsit is megtartják. Remélem szép élete lesz!
2019. máj. 13. 05:11
Jó reggelt. Ki merre?
2019. máj. 9. 05:05
Jó reggelt. Túl egy kiállításon...
2019. ápr. 29. 09:43
Sziasztok!
2019. ápr. 22. 06:32
Jó reggelt és kellemes Húsvét Hétfőt kívánok mindenkinek. Mozgalmas két nap van mögöttünk. Szombaton hajnali négykor keltünk, fél nyolckor már Debrecenben voltunk. A kiállításon találkoztunk Á. Jánossal, Szeder tenyésztőjével, R. Laciékkal, Jónás kutya tulajdonosával. Jónást néztük ki Bokréta vőlegényének, de a fedeztetés majd másfél év múlva, hiszen jelenleg még liliomtiprás lenne, nincs egy éves Bokréta. Debrecenben gyönyörű idővolt, napfürdőztünk, meg volt a D vitamin kúra. Mind a két puli – Bokréta és Szeder is – jól teljesítettek. Ahogy a tegnap felrakott képek alá is írtam, Bokréta Hungária Junior Champion lett (HPJ), kitűnő 1. És a legszebb fiatal puli. Szeder osztály győztes lett. Már csak egy CAC cím kell a felnőtt Championhoz neki. Kitűnő 1-et is kapott. Szóval meglett, amiért mentünk Bekerültünk a Besting Showba is, de ott csak tapasztalatot nyertünk. Este hét körül értünk haza. Szombaton este meglepődtem, mert a férjem, közölte, hogy vasárnap Húsvét ide vagy oda, menjünk kutya oviba. Mentünk. Nefelejccsel a férjem foglalkozott, Bokrétával én dolgoztam. Mind a két puli lány ügyes volt nagyon. Fél kilencre mentünk, fél tizenegykor már itthon voltunk.
2019. ápr. 21. 18:58
Mindenkinek kellemes ünnepet! Magával sodort a hétvége. Holnap talán bővebben... Túl egy kutyakiállításon
379. d5bae51d10 (válaszként erre: 378. - Icuska538)
2019. ápr. 9. 08:55
Inkább az ember feje nem kábtalan...
2019. ápr. 8. 10:27
Biztál bennük ... és jött ő aki ráviszi őket a csínytevésre...én nálam kettő van de nagyon tudnak egymastól tanulni jót és rosszat is.
377. d5bae51d10 (válaszként erre: 376. - Icuska538)
2019. ápr. 8. 07:13
Én már csak ilyen vagyok. Nem vagyok elég körültekintő.
2019. ápr. 6. 16:32
Kedves Szederke csodálom hogy te ilyenre nem gondoltál...Bekerült a csapatba egy szétszedòs fajta és paff meglett a baj. Nekem csak plédek vannak kabátok takarók..stb. Igy is előfordul hogy szétcicálnak vmit....
2019. ápr. 6. 14:42
Figyeljetek, mit hagytok a kutyák előtt, ha nem tudtok rájuk nézni.
2019. ápr. 5. 08:38
Beszámoló: Rendeltem a BonPrixtől egy fehér lenvászon nadrágot. 20-án megyünk kutya kiállításra, én a fekete kutyákat vezetem fel. Sajnos kiesek abból, ami volt. A kiállításoknak is meg van a dresszkódja. fehér kutyához sötét nadrágot illik felvenni, feketéhez világosat. Április 20-án Debrecenben enyém Bokréta, Tiszafüreden, május 05-én enyém Nefelejcs és Bokréta. Istváné Dália.Április -én Szedert is visszük. Pontosabban oda, csak Szedert és Bokrétát. Kezdek visszatérni a régi életembe. Vasárnap kutya oviba megyünk, három kutyával. Nefelejccsel Dóri fog foglalkozni, Bokrétával én. Dáliával István. Bokréta nagyon elkanászosodott, mióta a kicsi Nefi itt van. Csak akkor jön ide, ha neki tetszik. Igazi hercegnő lett. Ha másik kutyát simogatok, besértődik, elmegy az ebédlő asztal alá. Enni sem hajlandó a többiekkel, külön kell tálalni neki. Szeder sem eszik a többiekkel. Dália kinn kap kaját a kennelben, Bokréta az ebédlő asztal alatt, Csutak a tornácon fél adagot, mert kg, addig Dália be van zárva és ott eszik.. Nefelejcs a konyhában eszik. Nem könnyű az élet öt kutyával, mert amennyi annyi egyéniség. Jókat mulatunk rajtuk. Sok örömet adnak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook