Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Tanuljunk kutyául...

Kategória: Összes fórumtéma » Hobbi & Otthon » Állatok nálatok

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

55. Szederke662018-02-16 09:49
Jó reggelt. Kellemes pénteki napot kívánok mindenkinek. Ma izgalmasan indult a reggelem. Miután mindennel végeztem, a szokásos módon kivittem Csutakot sétálni. Utána Szedert is ki szerettem volna vinni. ( A jeges úton nem szoktam egyszerre a kettőt korzóztatni.) Az első sétánál 20 méterig sem jutottunk, megtámadott minket két gazdátlan farkas kutya. Jó nagyok voltak. Pontosabban fizikális összeütközés a lélekjelenlétemnek köszönhetően nem történt, mert nem kezdtünk el futni, hanem szembe fordultam velük, ahogy a kutya suliban is tanultuk. Minden esetre nem volt kellemes élmény. Egy-két hangosan kimondott „Takarodj” utasítás után elpucoltak. Azért meg van a véleményem a gazdáikról. Mert gondolom valamelyik portáról rongyoltak ki, hiszen szaporodási időszak van. Nem tudom, hogy mi lett volna ha… De az egyikük rendesen borzolta a szőrét. Csutakkal a sétát a portán fejeztük be pórázon, Szedert is csak oda engedtem ki. Nem akartam, hogy zsákmánnyá váljunk....

54. Szederke662018-02-15 07:57
Jó reggelt. Sajnos Csutak kutyám köhög. De jó kedve van. Eszik, játszik. Lehet, hogy legelt a nagy hóból. Ma reggeli sztori: Kiengedtem mind a két négy lábút öt órakor. Szederkét "elvesztettük", felrohant a telek végébe dolgát intézni. Elég sokéig molyolt fenn. Csutak velem figyelt a tornácon. Egyszer csak Cápa, a szomszéd Amstaffja - elvakkantotta magát. Szederke után a kondenzcsík sem maradt, úgy rongyolt lefelé a házhoz. Nekirohant a kútnak, nem nyüsszentett. Csutak kibillent a békés reggeli melankóliájából, egyből rohant megmenteni a kicsit. Nagyon édesek voltak. Zárójelben jegyzem meg, hogy Szeder és Cápa kutya nagy cimbik, a kerítés mellett szoktak korzózni egymás mellett. Cápa szerintem csak köszönt a kicsinek, de a kicsi úgy berezelt a váratlan hangtól, szerintem a kert végébe hagyta a pelenkáját. Jó fejek ezek a kutyák. :)

53. Szederke662018-02-14 09:20
Kellemes napot mindenkinek. Kutyákok nagyon örültek a hónak. :)

52. Szederke662018-02-13 12:13
Hát felköthetem a gatyámat, vagy a kutyára kutyabugyit :)))
(válasz lovelyly 51. hozzászólására)

51. lovelyly2018-02-13 12:00
Hát bizony vigyáznod kell a kicsikére 😂 főleg faluhelyen . :)
(válasz Szederke66 46. hozzászólására)

50. Szederke662018-02-13 11:35
Nem is mondtam. Az éjjel kutyakiképzést tartottam. A FÉRJEMNEK! :-))) Mondtam Ül! Fekszik! Marad! Mindezt álmomban, hangosan. Agyamra megy ez a kutyázás. :))))) Persze aludtam közben.

49. Szederke662018-02-13 11:29
Jaj! Nem is mondtam. Az éjjel kutyakiképzést tartottam. A FÉRJEMNEK! :-))) Mondtam Ül! Fekszik! Marad! Mindezt álmomban, hangosan. Agyamra megy ez a kutyázás. :)

48. Szederke662018-02-13 10:16
Nekem mind a két pulim imádja a tengeri malacaimat. Pedig simán lehetne nekik zsákmányállat. A pásztor régen jó,ha lökött a pulinak egy kis szalonnabőrt, majd elküldte a nádasba ürgét meg pockot fogni. Nekünk sok kalandunk van, mióta Szeder hozzánk került. :-) Még csak nyolc hónapos. Ellopta a jegygyűrűmet pl. A kutyapárnájában leltem meg. Majdnem visszavittem a tenyésztőnek, mert nem szarkát akartam venni, hanem kutyát. :))) (Dehogy adnám vissza.)
(válasz 68mimi 47. hozzászólására)

47. 68mimi2018-02-13 09:51
Szia Szederke!Köszönöm a fogadtatást :)
Nekem sosem volt lánykutyám. Kutyasztori? Van rengeteg, majd biztos előjön.
Volt kuvaszom, amelyik dajkálta a kismacskákat, és volt papagájom, amelyik terrorizálta a kutyát is, macskát is.
(válasz Szederke66 41. hozzászólására)

46. Szederke662018-02-13 09:45
Sajnos igen. Emberségesebb az ivartalanítás. Mondjuk én Csutakot - lány - nem ivartalanítottam. Szedert sem fogom. Mert őt meg tenyészteni szeretném, ha összejön minden. Most tüzelni kezd a kicsike -nyolc hónapos - hát remélem hogy nem fognak a kan kutyák sorban ülni a tornácunkon. A férjem szerint ok a kerítés, de egy felhergelődött fiúcskának szerintem nem akadály. A szomszédban van egy szép Amstaff kan. De én fajta tiszta kis pulikat szeretnék úgy két három év múlva. Mert most kérem még liliomtiprás lenne. Anyumnak volt egy pulija Gombóc. Mikor tüzelt a kan kutyok még a lépcsőházba is beszöktek. Ott lestek Anyu lábtörlőjén ücsörögve.
(válasz lovelyly 43. hozzászólására)

45. 68mimi2018-02-13 09:42
Ekkora kutyának esélye nincs a csajoknál. A környéken egyre kevesebb a kutya, ha van, akkor inkább házőrző, kerítésen belül.
Komolyan, 20 éve még minden háznál természetes volt a kutya, de fokozatosan felváltotta őket a riasztó.
(válasz lovelyly 43. hozzászólására)

44. fincsi52018-02-13 09:42
Ahogy a cicáknál igen, gondolom, a kutyáknál is.
(válasz 68mimi 40. hozzászólására)

43. lovelyly2018-02-13 09:08
Az a baj a fiúk csajozásával, hogy így "terem" a sok kidobott meg menhelyen leadott kölyök. 😢

42. Szederke662018-02-13 08:53
Hát nem állhat az élet tilalomfából. Szeder is ás a kerteben. Csutak már nem.
(válasz epreke 39. hozzászólására)

41. Szederke662018-02-13 08:52
Szia Mimi! Sajnos a fiú kutyák viselkedéséhez nem tudok érdemben hozzászólni. Nekem mindig szuka kutyáim voltak. Logikusan végig gondolva, ha megszűnik a hormonok tombolása, lehet hogy a csavargás is megszűnik. Örülök, hogy itt vagy a fórumban. Ha van valami jó kutyasztorid, kérlek oszd meg velünk. :)

40. 68mimi2018-02-13 08:37
Szívesen beszállok én is a beszélgetésbe.
Nekem nagyon régóta van kutyám, az utóbbi években pekingi, ebből a fajtából a negyedik. Egyre jobban sikerül nevelnem őket.
Jan Fennel - Kutyapszichológia - Tanuljunk meg kutyául
című könyv et olvastam, sokat hasznosítottam belőle.
Most gondom van a kutyával, 5 éves, ivarérett fiú, és menne csajozni. A kerítés nem zárt, el tud menni. Máskor is kijár, de hívásra rövid idő alatt hazaér. Egy hete volt először, hogy egy délutánra elmaradt. Most pórázon sétáltatom, amíg ez az időszak elmúlik, de nem tudom, mennyi ideig tart.
Vajon az ivartalanítás megszüntetné a csajozást?

39. epreke2018-02-12 19:03
Jaj de, ásni szokott rendesen, de nem tiltjuk neki...
(válasz Szederke66 38. hozzászólására)

38. Szederke662018-02-12 13:09
Azért a kertben is lehet ásni. :) Nem szokott?
(válasz epreke 37. hozzászólására)

37. epreke2018-02-12 11:04
Hááátt biztosan, másabb egy kertes házban, nem csinált kárt, így tulajdonképpen, nem éreztem, hogy neveletlen. Tehát alap dolgokat valahogy elfogadta, nem ugrunk rá az érkezőkre, Wc-re egy helyre járt, lakásba nem lépett be stb "ül" parancsot is csinálta ... nem szaggatott szét szinte semmit (talán fiatalabb korában)
(válasz Szederke66 36. hozzászólására)

36. Szederke662018-02-12 10:47
Mióta aktívan lekötöm Szederke szellemi és fizikai energiáit, kevesebb fogy a gyékény előszoba falból és akad remény, hogy a TV asztalból is marad. :)
(válasz epreke 34. hozzászólására)

35. Szederke662018-02-12 10:43
Igen, élvezte, mert foglalkoztattad az agyát. Szerintem sok ember ott rontja el a kutyát, hogy kicsinek örül neki, babusgatja, mikor meg megnő, akkor épp hogy enni ad neki. Pedig napi 15-20 perc rendszeres foglalkozás mellett már fontosnak érzi magát a kutya, igazi családtagnak.
(válasz epreke 34. hozzászólására)

34. epreke2018-02-12 10:34
Igen, jó lett volna egy kutya iskola... pld. elrejtettem az egyik kezemben egy kis falat finomságot, majd csak akkor kaphatta meg ha előbb az orrával megérintette azt a kezemet amiben nem volt semmi... na aztán ez mire volt jó , ne kérdezd... :) de rettenetesen élvezte...
(válasz Szederke66 30. hozzászólására)

33. Szederke662018-02-12 10:28
Szerintem nem mormid. Ha azt akarta a becsületes parasztember vagy parasztasszony, hogy a gyermeke aludjon, na uccu neki egy kis pálinkás kenyér. Vagy, hogy ne fájjon a foga. Bevett népi gyógymód volt a kultúrantropológia szerint. Persze mai szemmel nem szabad ezzel egyetérteni.
(válasz fincsi5 32. hozzászólására)

32. fincsi52018-02-12 10:21
Köszi.:)))
Nem is gondoltam át.
Valaki mondta, hogy kutyáját is pálinkáztatták, és utána órákig csak ült. Hülyeség!!

Régen is adtak gyerekeknek pálinkás kenyeret....morbid, ugye?
(válasz Szederke66 31. hozzászólására)

31. Szederke662018-02-12 08:03
Szia Fincsi! Szerintem az élősködők a paraffinnal együtt eltávoznak pl. a cica fülzsírral. Természetes öntisztulás. Mint amikor a szempilla kimegy a szemedből, mert kikönnyezed. Örülök, hogy meggyógyultak a cicák. Pálinka nélkül is? :-)))
(válasz fincsi5 29. hozzászólására)

30. Szederke662018-02-12 08:01
Sziasztok, kellemes hetet. Hétvégén sajnos keveset tudok jönni.

Eperke: Én nem mutatványozni szeretnék a kutyával, csak alapvető engedelmességet tanulunk. Mint például Ül! Fekszik! Marad! Pórázfegyelem, pórázon követés. Szocializáció más kutyákkal, emberekkel.

Megnéztem volna a vizslát. Miket sikerült neki megtanítanod?

29. fincsi52018-02-10 12:39
Jól van, köszi, jól vannak. Mindkettő füle is rendbe lett téve.
Csak valamit nem értek; amelyiket nem tudjuk bevinni, azt mondta dr., hogy cseppentsünk paraffint a fülébe, attól megfulladnak a mászkálók.Eddig értem, de utána mi lesz, hova tűnnek?
Ott ez nem jutott eszembe.
(válasz Szederke66 27. hozzászólására)

28. epreke2018-02-09 15:17
Én a TV-ből próbáltam egyszer a vizslánknak mindenféle ""mutatványt"" betanítani.... hihetetlen de sikerült, annyira ügyes volt, annyira könnyen ment irtó okos, figyelmes "vidám "kutya volt volt... Pld ezzel a kutyussal lehetett bújócskázni, igaziból.... azt a kacagást (gyerekeim még kisebbek voltak)!!
(válasz Szederke66 21. hozzászólására)

27. Szederke662018-02-09 14:31
Hogy van a cica?
(válasz fincsi5 26. hozzászólására)

26. fincsi52018-02-09 14:05
:))))
(válasz Szederke66 25. hozzászólására)

1 2