Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek hány kilót kell leadnom, hogy ne legyek kövér? fórum

Szerintetek hány kilót kell leadnom, hogy ne legyek kövér? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
117. Zsókica21 (válaszként erre: 115. - 0885be3643)
2018. márc. 2. 10:30
Köszönöm szépen a hozzászólásodat!
2018. márc. 2. 09:22
Nekem, sokat:))))
115. 0885be3643 (válaszként erre: 114. - Zsókica21)
2018. febr. 28. 23:44

Kamu...


Fogyni akkor fogsz, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amit felhasználsz. Ha így sem fogsz, fel kell keresni egy enokrinológust, aki pajzsmirigyet néz és inzulirezisztenciat. Ha betegség miatt nem fogysz ír fel gyógyszert, és az első pontot ( kalóriahiány létrehozása) megvalósít a fogyni fogsz. Minden más kamu pénzlehúzás.

2018. febr. 28. 09:54

[link]

Erről hallott már valaki?Vagy tapasztalt?

113. 0885be3643 (válaszként erre: 92. - 31bc25d879)
2018. febr. 21. 00:17

38...


Persze, számít, de nem úgy, mint 20 évesen vagy kamaszkorban. Jó lenne, de a pénzem és az időm is véges, és eltolódtak a prioritások és az értékek más dolgok felé...

112. 0885be3643 (válaszként erre: 91. - Gribedli***)
2018. febr. 21. 00:15
Szia, igen zsír%-ot is nézettem, azzal 3 kg-val jobb volt a helyzet,mint BMI alapján. (Ennyivel lettem a sportok miatt izmosabb, mint a magasságomhoz és a nemehez tartozó átlag.) Azért köszi a tippet! :)
111. Channa* (válaszként erre: 110. - Michelle.r)
2018. febr. 20. 08:42

Igen, a chilis babtól is:S

Én már lassan kipróbálom, hogy bírom e enni:D

Tegnap már semmi bajom nem lett a currys csirkétől, pedig azt sem ettem már vagy féléve:D

110. michelle.r (válaszként erre: 108. - Channa*)
2018. febr. 19. 22:25
Jajj, ne! :( Ma még péksütit sem ettem, csak egy adag chilis babot, és attól is :S
109. Channa* (válaszként erre: 98. - Sellőke15)
2018. febr. 15. 18:38

Ügyes vagy!:D


sajnos a csíkok megmaradnak, de nyugtasson meg, hogy akkor is csíkos lenne a hasad, ha kevesebbet szedtél volna fel. Ilyen a bőrtípusod.

Én is csíkos vagyok. Így közel 30 évvel a szülés után, gyöngyházszínűek. Ez van:D A cicimen is vannak csíkjaim, sőt a térdemnél is. A térdemnél a gyerek kori növésem miatt.

És még valami a hasaddal kapcsolatban: ha esetleg úgy látnád, hogy lóg a fogyás után, ne aggódj rajta, mert vissza fog húzódni! Idő kell neki, de visszamegy:D


Csak így tovább!

Ln a helyedben nem iktattam volna ki teljesen a lisztet és cukrot, mert félnék a sóvárgástól, hanem inkább lecsökkentettem volna a megevett mennyiséget.

Ez a kaja felezés a legjobb módszer szerintem, mert így mindent eszel és nem fog hiányozni:D


Hajrá!

108. Channa* (válaszként erre: 107. - Michelle.r)
2018. febr. 15. 18:34
Nekem addig égett a gyomrom a péksütitől, amíg volt epehólyagom....
107. michelle.r (válaszként erre: 105. - Globus)
2018. febr. 15. 13:38
Dettó. A péksüteménytől iszonyat gyomorégésem van - valószínűleg a liszt, az élesztő, és a benne lévő cukor kombinációja miatt.
106. 31bc25d879 (válaszként erre: 103. - Globus)
2018. febr. 15. 13:34
Hát én sem tudtam:)
105. globus (válaszként erre: 102. - Michelle.r)
2018. febr. 15. 13:17
Biztos, hogy nem egyformán reagálunk ételekre. Nekem a lisztes kaja, péksütemény, kenyér, tésztaféle jobban felviszi a vércukromat, mint a színtiszta cukor. Akkor is, ha teljes kiőrlésű, mindegy.
2018. febr. 15. 13:15
Igen olyasmi mint a mogyoró.
103. globus (válaszként erre: 95. - Sellőke15)
2018. febr. 15. 13:11

Mi az a kikiriki?

Azt hittem volna, hogy kukorica, de gugli szerint mogyoró?

102. michelle.r (válaszként erre: 77. - Globus)
2018. febr. 15. 12:40

Én egészen addig hittem ebben, amíg nem ismerkedtem meg a Bocsi Vikivel, illetve azzal a módszerrel, amit ő követ, tanít. Az, hogy genetikailag kódolt, az abszolút igaz, de nem úgy, ahogy az a köztudatban van. Egyszerűen nem lehet mindenkinek ugyanúgy táplálkoznia. Én nem vagyok az ügyfele, de látom, hogy hányan fogytak le a módszerével, akik már elkönyvelték magukat genetikailag kövérnek.


Nem kell egész életben szívni, de az egészség tényleg rengeteg lemondással jár.

101. gribedli*** (válaszként erre: 93. - Sellőke15)
2018. febr. 15. 12:34
Ügyes vagy!:)
100. 8a65af67ce (válaszként erre: 93. - Sellőke15)
2018. febr. 15. 12:24
Jó, hogy ilyen kitartó vagy. Gratulálok!
2018. febr. 15. 12:01
Nálam inkább az volt a probléma forrása hogy el hanyagoltam nagyon magam mert amikor például el kezdtem életmódot váltani és nem úgy ettem ahogy eddig akkor szépen mentek le a kilók rólam. Nálam a rengeteg édesség és a tészta félék,fehér kenyér ami nem épp a legjobb ha eszem meg úgy mindenből tudnom kell a mértéket mert szerintem hajlamos is vagyok a hízásra mivel apukám is képes meg hízni húsz kilót ha nem figyel oda de le is tudja szépen adni szóval alkatilag ő is hajlamos a hízásra szerintem anyu is szintén hajlamos rá de ha oda figyel akkor nem kövér.De ebben nem vagyok biztos csak abban hogy meg híztam és az én hibám hogy ennyire elhanyagoltam magam nem akarom mentségeket keresni kár lenne.Én inkább erősebb csontozatú vagyok ha jól itélem meg magam és hasra hizok,mellere de ahogy tapasztaltam máskor eléggé szépen le is tudtam adni tornával és meg felelő étkezéssela felesleget most is ezen vagyok csak igyekszem meg tartani is ha le adom a normál súlyt alma alkatú vagyok az,az hasra hizok felső testre leginkább a lábaim mindig vékonyabbak mint felülről amilyen széles vagyok.Van egy kis derekam bár nem sok az lehet hogy a hizás miatt vagy pedig ilyen fajta vagyok alkatilag szerintem mind kettő rá segit.A melleim se lennének nagyok szerintem ha le soványodnék.
2018. febr. 15. 11:54
Köszönöm szépen igyekszem tudom nem kelet volna ennyire el hanyagolni magam és hogy ezért csak én vagyok a hibás de most már ez a lényeg szerintem hogy jó útra tértem.Eddig 1-hónap és kb egy jó hét plusz alatt 7 kiló ment le.De még nagyon sokat kell le adni.Ezért is fogadok szívesen minden tanácsot tippet.Jött a terhesség én is el lustultam mert ugye attól hogy valaki terhes még nem kell elhagynia magát nálam így alakult első terhesség volt sok mindennel kapcsolatban tapasztalatlan voltam és igy elhanyagoltam magam és amit annó az,az régen le adtam kilókat mind vissza jött.A hasam is eléggé csíkos illetve meg nyúlt rajta a bőr ami már nem biztos hogy vissza tud húzódni még tornával sem de ez majd kiderül.De ez már ilyen most már a lényeg hogy bár a kilóktól szabaduljak meg valahogy hogy jobban érezzem magam a bőrömben és az egészségemnek is jobbat tesz majd.
97. 31bc25d879 (válaszként erre: 95. - Sellőke15)
2018. febr. 15. 11:47
Szerintem jól csinálod.
96. michelle.r (válaszként erre: 57. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 15. 11:42
És épp az előbb szóltál be valakinek, akiről azt hitted, hogy 22 évesen már két gyereke van :DDDDDD
2018. febr. 15. 11:09
Akkor igyekszem sok folyadékot inni azt mondják az fontos illetve napi egy két csésze zöld teát is fogyasztok ami azt mondják segít a fogyásban mert gyorsítja az anyag cserét.Reggelire általában virslit eszek,vagy sütök tojást igyekszem reggelire többet enni mert azt mondják hogy az indítja be az anyag cserét.Akkor tíz óraira általában gyümölcsöt eszem vagy egy marék kikirikit. Akkor ebédre általában amit főzök fele annyit eszek meg belőle mint eddig például ha töltött paprikát vagy szármát főzök akkor abból nem kettőt eszek meg vagy régen amennyit bírtam hanem csak felet vagy egyet persze a méretétől is függ.Akkor 3-körül eszek uzsonnára gyümölcsöt megint vagy kikirikit.Akkor utánna vacsorára 6-7 között igyekszem fehérje dús ételt fogyasztani mint például tojás fehérjét sovány túrót.
2018. febr. 15. 11:03
Például írnátok egy étrendet amivel tudnátok segíteni hogy tudnék le fogyni.Jelenleg igyekszem napi ötször kevesebbet enni illetve mindig reggelizem van tíz órai ebéd uzsonna és vacsora.Ebédre amit főzök abból eszek kevesebbet.Ha húsos ételt főzök.A tésztát és a kenyeret cukros dolgokat teljesen ki iktattam. Max hétvégén vagyok egy kicsit engedékenyebb akkor egy nap meg eszek olyat amit egyébként nem szoktam például csokit,egy szelet sütit vagy ilyesmi.Heti ötször tonázok hasra ami egyszer is be vállt mikor régebben le fogytam 23-kgt szóval heti ötször naponta egy óra hosszát tornázok.
2018. febr. 15. 10:51
Sziasztok.Bocsi hogy így eltűntem de mostanában eléggé el foglalt voltam.Eddig fogytam 7-kilót. Így most szeretnék tippeket tanácsot kérni hogy hogy étkezzek szerintetek hogy sikerüljön azt az 55-56 kilót belőni hogy sikerüljön a fogyás.Köszönöm az eddigi hozzá szólásokat de tippeket is szeretnék kapni.Tanácsokat is.
92. 31bc25d879 (válaszként erre: 90. - 0885be3643)
2018. febr. 15. 06:42

Nem számít a szépség az életedben?:)

Ezen jót mosolyogtam, hány éves vagy?

91. gribedli*** (válaszként erre: 90. - 0885be3643)
2018. febr. 14. 21:42

De nemcsak a kilókat kell nézni, inkább zsírszázalékot méretni (többféle módja is van) szakembernél, hogy tisztázza, hogy tényleg plusz 5 kiló van rajtad, vagy csak izmos vagy, de nincs rajtad sok zsír.


Aki rendszeresen sportol, annál ez látszik ilyen mérêsekkel, az meg nen biztos, hogy amirôl sokan azt gondolják, hogy "fogyaszt" mint mozgás, a tényleg fogyasztana és zsírból fogyasztana.


Pl a maratoni futóknak elég magas a zsírszázalékuk az izomhoz képest, egy maratoni futó akkor is "zsíros", amikor egyébként vékonynak számít. Míg egy testépítônek mindig is kevesebb zsírja lesz mint másoknak, eleve attól, hogy az izmai nagy mennyiségû ch-t tárolnak, az edzés során is fôként szénhidrátot használ, zsírt kevesebbet raktároz.

90. 0885be3643 (válaszként erre: 83. - Channa*)
2018. febr. 14. 19:46

Igazából én nem azt mondom, hogy a kaja nem számít, hanem, hogy nem csak az számít. Én pl. olyan diétával és annyi sporttal tartottam a súlyomat a húszas éveimben, amitől más már "elfogyott" volna, én eljuttottam odáig, hogy 5-7 kg volt rajtam a papíron ideálishoz képest, egyszer, egyetlen egyszer csak 3 kg.


Most, hogy nem figyelek már annyira, normálisan eszem, kevesebbet mozgok, lett belőle 25 kg plusz. Pedig enm eszek sokat, máson kb ennyi kajával és nem mozgással van 5-10 kg plusz.


De igen, az is ott van, hogy amíg alig ettem, kevesebb voltam. Csak most már nem annyira éri meg, mert nem számít annyira a szépség az életemben, más hátrányát meg nem érzem.


Szóval is-is.

89. Channa* (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2018. febr. 14. 19:44

"Nálam amúgy nem vita tárgya, hogy ki mennyit eszik, nem vitázom rajta, hanem ELDÖNTÖM:DDD pl nincs repeta, ha már eleget ettek,"


Nálunk ugyan ez volt:D

Reggeli, ebéd, vacsora, gyümölcs. Vasárnap a cukrászdába ehettünk 1-1 tortát, hét közben csak akkor volt süti, ha olyan étel volt, pl. gulyásleves és fánk, vagy bableves és palacsinta. Csokit havonta 1x kaptunk. Sok süti, csak ünnepekkor volt...

88. gribedli*** (válaszként erre: 83. - Channa*)
2018. febr. 14. 19:31

Magyarán a húgod született a legkisebb súllyal és ô maradt köztetek vékony, ez nagyon meghatározó dolog.


Nekem a legkisebb súllyal született gyerekem hízásra hajlamos, de mivel egészségesen éltem terhesség alatt, pici súllyal született. Aztán volt ô dagi egy évesen is és kétévesen is a védônô szerint is, és én is láttam, hogy az, még szoptatás alatt is nagyon hízott.


Visszafogtam a kajâban és sportol is, és vékony, sôt, most meg is nyúlt, igazán kecsesen vékony. De tudom, hogy ô egy hízásra hajlamos vékony, ezért még most is odafigyelünk és arra nevelem, hogy egész életében oda kell majd figyelnie. Ne betegedjen bele, de kell az a kontroll, a sajât egészsége érdekében. És mi a férjemmel soványak vagyunk, most a férjem 174/67kg, de mégis besikerült a genetika, hogy raktároz. Ami nem biztos, hogy meg is történik, mármint, hogy felnôttként elhízik, de hajlamos rá.


Nálam amúgy nem vita tárgya, hogy ki mennyit eszik, nem vitázom rajta, hanem ELDÖNTÖM:DDD pl nincs repeta, ha már eleget ettek, pedig tudom, hogy enne még, elküldöm játszani és 5 perc múlva már nem is emlékszik rá. Mert ô a szemével enne, de amúgy már jóllakott, ha viszont játszik vagy mást csinál, akkor már elfelejti, hogy még repetázni akart.


Felnôttkorára ez ki fog alakulni és najd egyedül is tudni fogja.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook