Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Alexitímia - érzelmi analfabetizmus fórum

Alexitímia - érzelmi analfabetizmus (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. febr. 10. 07:11

Vissza bizony. De már nem fogadtam teljes mértékben vissza. Nekem egy pasiból elég egy ilyen részleges megoldás is. A jobbik része kell csak. :-)

Ismerem a gyomor-centrikus férfiakat. Egyébként: melyik nem az? Ez a visszatért madárka is az. Etetem, az odáig nekem még nem gond.

60. 403c839538 (válaszként erre: 58. - Százas Evelin)
2018. febr. 9. 18:56

Akkor félreértettelek. Azt hittem, tapasztalat. :)


És akik úgy gondolják, hogy a férfi szívéhez a gyomrán át vezet az út?

Ez is megdöbbentő.

59. globus (válaszként erre: 58. - Százas Evelin)
2018. febr. 9. 18:43
Visszament? :)
2018. febr. 9. 18:34

Ne viccelj már, ezt én egy percig se viseltem el. :-) Nem ismertem ilyen pasit.

Volt nekem férjem is ha jól emlékszem, egész rendes tag volt. Csakhát szerelmes tipus. Beleszeretett valaki másba. :-)

Nem kell nekem már találni senkit sem, megvan az emberem. Visszajött hozzám. "Engem nem lehet elfelejteni". :-) Neki sincsenek irreális igényei, nyakon is verném azonnal.

De tudom, hogy vannak afféle maradiak. És vannak buta nők, akik úgy tudják, hogy az olyan igényeknek mindig alá kell feküdni. Szó szerint is.

57. 403c839538 (válaszként erre: 55. - Százas Evelin)
2018. febr. 9. 11:28
És ezt mennyi ideig viselted el?
56. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - Százas Evelin)
2018. febr. 9. 08:15
:O Sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod van a férfiakkal. Azt mondjuk nem értem, hogy mi köze ezeknek az elvárásoknak ahhoz, hogy házasok-e a felek vagy sem. Nem hiszem, hogy egy ilyen kaliberű ember csak az igen kimondása után mer előhozakodni az igényeivel. Hála a jó égnek, az én férjem nem ilyen. Többször főz, mint én, és együtt nézzük a főzőműsort, nem néz focit, nem dohányzik, és nem zsugázik. Remélem, te is találsz egy kedves, rendes férfit, akinek nincsenek ilyen elvárásai.
2018. febr. 9. 08:01

Te aztán megfogtad az isten lábát, ha még annyit se tudsz, mik egy férjuram irreális elvárásai. Hát példának okáért: főzz kaját akkor is, ha beteg vagy. Tedd oda magad akkor is, ha nincs kedved, nem vagy ráhangolódva. Nézd meg vele a focit, ne nézz soha főzőműsort. Viseld el a bagószagú száját, eszedbe se jusson bactatni a leszokással. Olyan helyen nyaralj vele, ahol tud pecázni, és más program közben ne is legyen. Egy szó nélkül hordd a szendvicseket meg a sört, ha feljöttek a zsugás haverjai. A szendvicsen mindig legyen uborka is.

Na, soroljam még? Nagyon hoszzú....

54. 403c839538 (válaszként erre: 53. - Százas Evelin)
2018. febr. 8. 20:42

Lehet, hogy 20-30 év múlva én is ezt fogom mondani.

Egyelőre boldogsággal tölt el, ha az eljegyzésünkre és az esküvőnkre gondolok. Mindig sírok, mikor visszanézzük a képeket. :D


Milyen irreális elvárásokra gondolsz?

53. Százas Evelin (válaszként erre: 52. - 403c839538)
2018. febr. 8. 16:28

Hát látod azt én se. Ha tönkremegy a házasság, nemcsak az a megtanulnivaló, hogy mire kellett volna jobban odafigyelni, eleve nem egy bizonyos jellemvonásokkal bíró embert kiválasztani stb., - hanem azt is, hogy íme, amiatt a papír miatt most aztán mennyi a fölösleges bonyodalom.

Az is megtanulnivaló lenne, hogy micsoda irreális elvárásokkal jöhet elő egy "férj" - már tisztelet a kivételnek - egy ilyen több évezredes intézmény keretei között. Elavult, maradi, merev, xar az egész.

Ha két ember igazán összeillik és szeretik egymást, nem is értem, miért kell azt a szép kacsolatot ilyen merev keretek közé gyűrni.

52. 403c839538 (válaszként erre: 51. - Százas Evelin)
2018. febr. 8. 13:50

Megértelek. Ha mi egyszer elválunk a férjemmel, utána én sem futnék neki még egy hasonló kapcsolatnak, főleg, hogy előttem van a rossz példa - anyám a második rossz házasságában él.

Nem is értem, hogy sokan miért nem tanulnak elsőre. :D

51. Százas Evelin (válaszként erre: 50. - 403c839538)
2018. febr. 8. 06:52

Nem említettem volna? :-) Pedig annyit azért legalább megérdemelt volna.

Na ő ilyen kis virágajándékozgatós, engem meg ez nem érdekel, nem azért mert kiveszett már belőlem a romantika, ezen a téren soha nem is volt.

És nekem egy rendes, együttlakós kapcsolat az "sok". Így ebben a formában tudom csak elviselni. Hát nem vagyunk egyformák. :-)

50. 403c839538 (válaszként erre: 49. - Százas Evelin)
2018. febr. 7. 20:32

Oké, nem vagyok gyógypedagógiás. :)

Mivel nem említetted, hogy elhagyott a párod, nem tudtam mihez kapcsolni a gondolataid.

2018. febr. 7. 20:15
Ez kezd állandósulni. :-) Elhagyott a kedvesem, de már visszajött. Félig vissza is fogadtam. Ja, ez se lesz érthető. Nem lakik már velem, csak vendég.
48. 403c839538 (válaszként erre: 47. - Százas Evelin)
2018. febr. 7. 19:18

Azt hiszem elvesztettem a fonalat.

Szándékomban áll elmondani neki, levélke és cuki macika nélkül, de ki megy el, és ki jött vissza?

Nem értelek.

47. Százas Evelin (válaszként erre: 46. - 403c839538)
2018. febr. 7. 18:34

Nahiszen. Nehogymár hamut szórj a fejedre. Ha úgy érzed, alulértékelted a férjed, meg is mondhatod ezt neki. Írhatsz neki szerelmes levelet. Vehetsz neki ajándékot, kisérő levéllel.

Jaj, csak ne lennék már ennyire kiégett. Én nem hiszem el, hogy mindez segíthet, ha valakiben már felmerült az elhagyás gondolata. Úgyis elmegy. Ámbátor az én párom már visszajött. :-) Nem is vagyok annyira egyedül.

46. 403c839538 (válaszként erre: 45. - Százas Evelin)
2018. febr. 7. 18:05
Talán kicsit rosszul. Úgy érzem, hogy nem értékeltem kellőkeppen a férjem erőfeszítéseit. Túlságosan előtérbe helyeztem az én elképzeléseimet, legalábbis ami a fórum témáját illeti.
45. Százas Evelin (válaszként erre: 44. - 403c839538)
2018. febr. 7. 17:31
Én jól, de szerintem te is. :-)
44. 403c839538 (válaszként erre: 43. - Százas Evelin)
2018. febr. 7. 14:21
Örülök, hogy jól érzed magad. :)
43. Százas Evelin (válaszként erre: 42. - 403c839538)
2018. febr. 7. 08:10

De mostmár érted az okot. Férfitársaságra én már egész biztosan nem vágyódom.

Lutri a házasság, a szüleimé például nagyon hosszú volt, de az nem jelenti azt, hogy jó is. Te látod a lelki szemeiddel a közös megöregedést, legyen így.

De ha mégsem, megnyugtathatlak, van ám még egy fejezet, érdekesebb és szórakoztatóbb, mint az előző. Ha egyedülmaradsz, kiteljesedhetsz. Úgy, mint ahogy addig még sohasem. :-)

42. 403c839538 (válaszként erre: 41. - Százas Evelin)
2018. febr. 6. 20:53

Igen, inkább az okot nem értettem - olvastam az adatlapodon a korodat, bár abból sem következik, hogy biztosan társaságra vágysz.


Én már többször gondolkodtam a válások okán. Tényleg egyre gyakoribb, a kisgyerekes pároknál főleg, és ez ijesztő.

Eddig még nem jöttem rá, hogy miért történik ez az emberekkel.

Megunják, megutálják egymást?

Kommunikáció hiánya?

Nem így képzelték a családos életet?

Félrelépés, lebukás?


Én pozitív vagyok, látom magunkat együtt megöregedni. :)

Aztán majd ha pozitívan pofára esek, legalább elmondhatom, hogy az eddigi életem rózsaszín ködben éltem. :D

41. Százas Evelin (válaszként erre: 39. - 403c839538)
2018. febr. 6. 20:17

Lekerülni a húspiacról az egy közkeletú kifejezés arra, aki már nem kelendő. :-) Ezt egyrészt a korom okozza, másrészt a saját érdektelenségem.

Az utóbbi ugyan nem látszik meg az amúgy kellemes küllememen, de a viselkedésemen már annál inkább, mert engem nem villanyoz fel a férfitársaság. Kb. két éve elszundikáltak a női hormonjaim. Illetve hogyismondjam, olyan fél szundiban vannak. :-)

Irigykedhetnék, mert kitűnő férjed van. De nem irigykedem, mert rosszak a magyar házassági statisztikák, dehát ezt tényleg ne vedd magadra, mindig vannak kivételek. Legyél te az. Okos, humoros csaj vagy, minden alapod megvan a sikerre. :-)

40. Smirnoff (válaszként erre: 27. - 403c839538)
2018. febr. 6. 18:32

Mi lenne velünk google nélkül!

Nemrég én is megtaláltam, hogy paraszkavedekatriafóbiás leszek. Még a fekete macskával megbeszélem, holdtétől hányadik napra kell a klubba lépni, ha épp semmi kedvem sincs egy “Nem elég romantikus a férjem” topikot nyitni.

39. 403c839538 (válaszként erre: 38. - Százas Evelin)
2018. febr. 6. 18:01

Nem értek pár dolgot.

Mit jelent az, hogy te már lekerültél a húspiacról?

És az, hogy ma akár irigyelhetnél is, de pár év múlva már nem?

38. Százas Evelin (válaszként erre: 34. - 403c839538)
2018. febr. 6. 17:52

A humor komoly segítség. Mindenen átsegít, ha van valakinek humorérzéke.

Meg az is, hogy érzi a másik szeretetét. Sose felejtsd el kimutatni. Azok az apró kis meglepik a férjed részéről egyszerűen telitalálatok. Nem mondom, ilyenek engem is levennének a lábamról, bár mostmár még az sem.

Én lekerültem már a húspiacról. Cseppet sem bánom, ez kellett ahhoz, hogy valóban magamrataláljak. Mégcsak irigy sem vagyok senkire, mellesleg tudom, hogy ma akár irigyelhetnélek is, pár év múlva meg már nem. De legyél te kivétel, tartson a sírig a házasságod. :-)

37. 403c839538 (válaszként erre: 36. - Csikil4ny)
2018. febr. 6. 16:17
Biztosan van rá okod, de az engem nem érdekel.
36. csikil4ny (válaszként erre: 35. - 403c839538)
2018. febr. 6. 16:13
Ha te mondod biztos! Kereshetnél nekem is valamilyen diagnózist. ;)
35. 403c839538 (válaszként erre: 33. - Csikil4ny)
2018. febr. 6. 16:10
Te borzasztó sértődékeny ember vagy, és ezt nem először látom ezen a fórumon.
34. 403c839538 (válaszként erre: 32. - Százas Evelin)
2018. febr. 6. 16:07

Tulajdonképp viccesen fogjuk fel ezt a köztünk lévő különbséget.

Nevetünk, amikor virággal állít be, és egy teátrális jelenet közepette átadja - mert baromira nem áll jól neki, és ezt mindketten tudjuk. Le is szoktunk erről. Inkább magától szeret ajándékot venni, kis apró meglepetést, amire nem számítok. Akkor hazajön, azt mondja csukd be a szemed, és a kezembe adja az ajándékot, én pedig megpróbálom kitapintani mi lehet az. :)

És úgy örül a feje, mikor látja hogy jót okozott!

Csodás férjem van, na, könny szökött a szemembe.


Tehát mindkettőnknek vannak hiányosságai, hülyeségei, rossz szokásai, és az a jó, hogy beszélünk ezekről a dolgokról. Így nem értjük félre egymást.

Tényleg szerencsés vagyok, köszönöm, hogy emlékeztettél rá.

33. csikil4ny (válaszként erre: 31. - 403c839538)
2018. febr. 6. 15:43

Az miért beszólás, ha valaki azt írja, hogy nem beteg a férjed?!


Senki nem tud segíteni, csak ti ketten, ha megbeszélítek a problémáitokat. De ha így beszélsz a férjeddel is, ahogy itt velem nem csodálom, hogy nincs közös nevező. Természetesen bennem, a férjedben és az egész világban van a hiba. Megértettem.

32. Százas Evelin (válaszként erre: 29. - 403c839538)
2018. febr. 6. 15:41

Ezt akkor most dícséretnek veszem. Nekem élénk a fantáziám. :-) A te elképzelésed leírása is elég plasztikus volt, az éjszakai Buda fényeivel.

A kompromisszumaitok tök normálisak, erősen visszaveszek az arcomból, tudom én hogy némi kompromisszumra mindig szükség van.

De neked mindezzel együtt hiányérzeted van. Neked kevés a romantika. Szabad kapacitásaid maradnak, és nyolc év után már egy pasi sem fog minden erejével azon lenni, hogy ilyenek pedig ne maradjanak.

Elfárad, elfásul picit a kapcsolat, ez a dolgok rendje. Állítólag dolgozni kell, folyamatosan erőlködni, hogy fennmaradjon, égjen a láng.

Nade ki szeret melózni?

Figyelj, addig amíg csak ez a kis hiányérzet a problémád, szerencsés csajszi vagy. Sokan élnek pl. bántalmazó kapcsolatban, és nem bírnak kitörni belőle. Szervezz olyan programokat amik neked bejönnek, legyen benne olyasmi is amit a párod értékel, - kompromisszum, igen.

És vesszek meg, hogyha ez alexitímia. :-) Mindenesetre ügyes vagy, hogy ezt a szép szót megtaláltad, igazad van, másképp sablonos lett volna a kérdésfeltevésed. Rejtélyes voltál. Te is meg vagy dícsérve. :-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook