Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Esküvői autó kérdést hogy lehetne megoldani? fórum

Esküvői autó kérdést hogy lehetne megoldani? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. jozsi.38 (válaszként erre: 38. - Ellacica)
2018. febr. 7. 17:33
Én nem babára gondoltam, hanem csokor ra, amit a motorháztetőre tesznek
39. lapbarna (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2018. febr. 7. 13:25
Sógornőm kihisztizte anno, hogy fehér limuzinnal vigyék az esküvőre. A probléma az volt, hogy mutogatták neki a képeket a kocsikról, rábökött, ez jó lesz! A kocsi másik oldalán egy hatalmas felirat volt, kb ilyen: autókölcsönzés, cím, telefonszám. Akkor mev azért hisztizett, hogy milyen égő. De megnyugodott, mert attól csináltak szép képeket a másik oldalon róla. A népek meg úgyis a kocsit nézték.
2018. febr. 7. 11:33

Mi béreltünk sofőrrel együtt mert nekünk bár van kettő is, de nem akartam, hogy az újdonsült férjem vezessen! :D

Nem volt dekor az autón, én nem szerettem, nekem olyan elcsépelt giccs a lufi, meg virág,meg ne add isten baba!!! :D

A helyszíni esketéssel az a probléma, hogy pl. nekünk a 11.kerületben volt, és 33.000 ft volt a hivatalban, de ha kijöttek volna akkor 130.000 lett volna!

37. jozsi.38 (válaszként erre: 36. - Sörén)
2018. febr. 7. 06:53
szépen feldíszítve az sem rossz, csak egy csokrot kell rá csináltatni :)
2018. febr. 6. 22:15
Esetleg érdemes lenne az Oszkár autómegosztós oldalon megkérdezni, hátha vállalja valaki. Az oscarosok jó fejek. (Én is oszkározok, és akár vállalnám is az esküvőt, de félek, a Skoda Fabia kombi nem elég reprezentatív...)
2018. febr. 4. 22:50
Nálunk 5 km háztól a polgi, 3 km onnan az étterem, megyei jogú város. Mi nem bohóckodunk, marad a taxi.
34. branik61 (válaszként erre: 23. - Channa*)
2018. febr. 4. 20:13

Természetesen a saját autójával jön a sofőr, amikor sofőrt autóval bérelünk. Nyilván erre gondoltam:

[link]

33. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - Mosolyka1111)
2018. febr. 4. 20:02
végülis nem tudjuk, milyen messze lesz a vacsora helyszíne a házasságkötés helyétől, és milyen ceremóniát akarnak mellé, értem ez alatt a vőfélyt, stb. Így pedig nem biztos hogy lagzis zenészek kíséretében akarnak sétálgatva felvonulni, az sem ingyen van. Ki mit szeretne ugyebár meg hol, egyén és helyzetfüggő
32. spann (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2018. febr. 4. 19:35

Bizony! Úgy hívták, hogy lakodalmas menet. Még iszogattak is közben, kínálgatták az utca népét, és menettáncot jártak.

Most is van ilyen:

[link]

Egyik ismerősöm esküvője 100 m-re volt az étteremtől, a templomból szépen átsétált mindenki.

2018. febr. 4. 16:29

Nálunk (de nem én vagyok a fórumindító), ragaszkodnak a fiatalok a polgármesteri hivatalhoz, nem akarják szabadtéri helyen. Zárt térben szeretnék valamiért az esketést.

Nálunk szűk körű lesz, kb. 28-an, szolid, családias, kis elegáns. Buli sem lesz, délben esketés, utána ebéd egy jó helyen, beszélgetés, iszogatás, tortavágás, és mindenki megy haza.

(Mondjuk egyik család sem egy matyóhímzés, én a helyükben két tanúval mennék:)

30. Channa* (válaszként erre: 28. - Simple)
2018. febr. 4. 14:16
Ez meg a másik. Már simán kimegy az anyakönyvvezető és a pap is a helyszínre, és ez esetben csak oda kell menni, az meg egy taxival megoldható...Bár vidékre ennek is elég húzós ára van, ha ott nincs helyi taxi.
2018. febr. 4. 14:15

Elnézést! Én azt nem tudtam elképzelni, hogy egy kocsi ne nézzen ki normálisan. Nekünk amikor volt zsuk-unk akkor az is csillogott-villogott. A 12 éves suzuki ignisünk pedig olyan, mintha most hoztuk volna ki az autószalonból. És tényleg nem nagy dolog egy autót karbantartani. Időnként ki kell porszívózni, lemosni, stb.

Nekem személy szerint nem okozna gondod ebbe ülni menyasszonyként, ahogy annak idején sem okozott problémát a dácia:D

És nálunk az sem volt sosem gond, hogy pl. a férjem vagy más egy ilyen alkalomnál többször forduljon.

A mi esküvőnkre egyébként amellett, hogy sokan autóval jöttek, béreltünk egy buszt. Volt olyan esküvő, ahol a férjem kisbusszal fordult néhányat.

Senkinek nem okozott gondot, hogy a vendég nem ezért jött, az örömapának más dolga van, stb.


Sok boldogságot!

28. simple (válaszként erre: 26. - Mosolyka1111)
2018. febr. 4. 12:53
Én úgy oldottam ezt meg, hogy minden egy helyen volt, esküvő, kaja, buli, szállás, így nem kellett mászkálni sehova.
27. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. febr. 4. 11:51
Régen gyalog vonultak, a násznép is, ittak, zenéltek közben. Így nem lehetne?:))
26. mosolyka1111 (válaszként erre: 25. - Nagykatica)
2018. febr. 4. 11:47

Megértelek, nekünk is hasonló gond lesz nyáron (lányomék).

Családban azért sem könnyű valakit megkérni, mert ugye ha pl. bevállalja egy nagybácsi, akkor neki a saját családját kell "átpakolni" mások kocsijába.

Ha díszítéshez nem ragaszkodsz, én a taxit tartanám legegyszerűbbnek. Az a lényeg, hogy eljussatok A-ból B-e.

(Ezt azért nem kell egy kalap alá venni azzal, hogy mondjuk limuzint akarsz és sznob vagy, mert nem. De azért pl. nálunk is melós autó a család autója, én se ültetném bele a lányt, akkor sem, ha ki van porszívózva arra az egy alkalomra. Két kocsit nem tartunk, mert én nem vezetek. Minden család más. Szerintem alap dolog, hogy tiszta, kényelmes autóban tedd meg az utat. Utána mehet Isten hírével a taxis, az étteremből haza logisztika már nem olyan vészes.)

2018. febr. 4. 08:25

Köszi, hogy foglalkoztok a dologgal.

Szüleimé amúgy Opel, Vectra.

Nem vagyok sznob, de családi kocsi, melós kocsija apunak úgy egybe. Lemosatva szép, de kell a szüleimnek, nagyinak.

Hintót nem szeretnék. Egy közép kategóriás kocsira gondoltunk, a szoknyámban lesz valamennyi abroncs, nem lenne rossz kényelmesen ülni.

Inkább szervezni a gond, és szembesülni vele, hogy teremtett lélek nincs, akinek lenne mondjuk egy normálisabb kocsija és meg is kérhetnénk, szóval ez nem jön össze.

Én már lemondtam az autó díszről is, nem szempont. Multinál vagyunk mindketten, anyagi oka nincs a dolognak, Mi azért nem tartunk kocsit, mert Bp. Belvárosban lakunk, nekünk nem kell még.

Az esküvő a szülővárosomban lesz, Bp mellett.

Pesten tényleg sok olyan cég van, hogy kocsit lehet sofőrrel bérelni, vagy bételni egy autót egy napra, sofőrszolgálattól pedig sofőrt.

Pár óra nekünk, polgi után ebéd lesz, 25 emberrel. Nem is gondoltuk, hogy pont a kocsin agyalunk legtöbbet.

24. Clarah (válaszként erre: 20. - Branik61)
2018. febr. 4. 08:20
Mostanra már annyi "szokás" és eljárás van. Sokaknál a pár együtt vonul be és nem az örömapa karjába kapaszkodva tipeg a menyasszony. Ez csak egy példa.
2018. febr. 4. 06:57

Hiába mások a szokások, és hiába nem az a dolga valakinek, stb., ha a lehetőségek nem adottak hozzá.


Egyébként meg lehetne hívni egy olyat is az esküvőre, akinek esetleg van egy kocsija, amit lehet erre a célra használni a sofőrrel együtt.


Branika61! A sofőr szolgálat arról szól, hogy a sofőr valakinek az autóját vezeti. Kinek az autóját vezetné a bérelt sofőr?


[link] 30 ezer/óra? Hát ez egy kicsit drága nem gondoljuk?


Nekem mindegy, de inkább valami ésszerű megoldást kellene találni, nem?

22. 0e40d7eb14 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. febr. 4. 06:56

Mi annak idején béreltünk egy taxit sofőrrel együtt, előre meghatározott díjért.Pont azért, hogy független legyen a mi autónk, a sofőr álljon rendelkezésre bármelyik pillanatban.Természetesen a lakodalomba is meghívott volt.

De ismerősöknél volt már rá példa, hogy a násznép szállítására kisbuszt béreltek.

21. jozsi.38 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. febr. 4. 05:43
nem olvastad el az elejét a fórumnak :) a szülőkkel megy néhány rokon is, akinek nincs autója. De egyébként is az a szokás általában, hogy a fiatal pár külön autóval megy az esküvőre, ami fel van díszítve
20. branik61 (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. febr. 4. 00:14

Én nem javasolnám, hogy az örömapa fuvarozza a népet meg az ifjú párt is.... Neki ilyenkor más dolga van. Például a menyasszonyt ő kíséri be.

Nagyon is jó ötlet a sofőr+autó bérlés erre az esetre.

Itt aztán lehet válogatni:

[link]

19. Clarah (válaszként erre: 18. - Channa*)
2018. febr. 3. 22:59
👍
2018. febr. 3. 22:57

És mi a probléma a szüleid átlagosnál régebbi kocsijával? Virágot és lufit rá, illetve néhány konzerv doboz és már nem is számít, hogy az átlagosnál régebbi.



Ne legyünk már kultúrsznobok! Azért mert a szomszéd cabrióval vitette magukat, még tök jó a suzuki is:DDD

engem baromira nem érdekelne, hogy mi a menő manapság. A házasság nem attól lesz jó, hogy szuper járgánnyal megyünk az oltár elé!

Ja, és az átlagosnál régebbi autóval is lehet többet fordulni, ha a vendégeket is fuvarozni akarjátok.

1 autóhoz pont elég 1 sofőr. Gondolom ő az apukád. Hát nosza rajta!

Én a hintót giccsnek tartom és felesleges felhajtásnak....Inkább ülök egy átlagosnál régebbi autóban, mint egy hintóban....

17. Clarah
2018. febr. 3. 22:21
Ne esküvőit béreljetek, plusz ezreket nyomnak rá. Sima bérlést javaslok.
2018. febr. 3. 22:16
A hintó nekem is eszembe jutott! Sőt itt tavasszal (kisebb város) volt egy pár, aki gyönyörűen feldíszített traktorral jött a templomhoz... volt vmi mezőgazdasági kötődésük, meg vicces is volt!
15. spann (válaszként erre: 13. - Ikebana3)
2018. febr. 3. 21:11
A taxi nem jó, nem lesz feldíszítve.
14. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. febr. 3. 20:54
Béreljetek hintót, ha csak kettőtöknek kell. Életre szóló élmény lesz.
13. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Nagykatica)
2018. febr. 3. 20:29
Esetleg taxival, előre megrendeléssel és persze elmondani az alkalmat is.
12. Nagykatica (válaszként erre: 10. - Jozsi.38)
2018. febr. 3. 20:23

Köszi Neked is!


Mindenkinek köszi a segítséget:)

11. Nagykatica (válaszként erre: 9. - Globus)
2018. febr. 3. 20:22
Köszi:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook