Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakdolgozat segítség fórum

Szakdolgozat segítség (beszélgetős fórum)

2018. febr. 3. 23:18
Mindezt az általános közjogi tájékozottság szempontjaival is, mely lehetőségek közismertek, mennyire elérhetőek a lehetőségek--
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - 70e5b68753)
2018. febr. 3. 23:17

Hú ez szuper lehet.

Esetleg az átlagos állampolgár közjogi ismeretei is beletartozhatnának. Klebelsberg Kuno oktatási miniszter rendelete alapján adták ki 1927-ben a remek könyvet, ami itt van a polcomon, és kapható antikvárban:


[link]


jelenleg is. Éppen a közigazgatási alapokat is egyszerű nyelven magyarázta el a lakosságnak.


A szavazójog körében az általános demokrácia helyett előnyben részesült az a szempont, hogy "a könnyen befolyásolható tömegek" ne szavazhassanak, és hogy képviselő csak x éven át való helyben lakással lehetett valaki, és többek között csak makulátlan előélettel.


A közoktatási közigazgatást is magyarázza.


A kisdedóvóktól az Erasmus-programig: a közoktatás fejlődése 1927-2017 között...

8. Clarah (válaszként erre: 7. - 70e5b68753)
2018. febr. 3. 23:02

Uh jó téma...

🤔💩🍀

2018. febr. 3. 22:45
jogász szakon közigazgatásjog a téma pedig, közoktatás... de konkrét címet vagy kiindulópontot sem kaptam. teljes káosz van a fejemben
2018. febr. 3. 19:14

Az én konzulensem sem állt anno a helyzet magaslatán, de minden oké volt.

Kérdőíved, kutatómunkád lesz?

2018. febr. 3. 19:04

Először próbálj vázat írni. Amolyan tartalomjegyzék.

Mi a célkitűzés, mi a kutatás, hogyan szeretnéd bebizonyítani, milyen módszereket választanál.


Bevezető, szakirodalmi részhez sok sok anyag, rengeteg hivatkozás. Régi elméletek, tudósok vs mai kutatók, cikkek állításai. Jól körbejárni a témát. Miközben kutatsz, bőven fog változni a váz, amit elképzeltél, az nem baj, sőt.

A vége meg adja magát, hogy aztán mi a konklúzió.


Engem is érdekelne, mi a téma. Magyar nyelven írod?

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2018. febr. 3. 18:50
Először írd meg a bevezetést és célkitűzést. Aztán jöhet az irodalomkutatás. Témától függ, de a Google Tudóson sok cikk fenn van. Utána jöhet az önálló munka. Végül az összefoglalás, konklúzió. Mi a téma?
3. Guruljka (válaszként erre: 1. - 70e5b68753)
2018. febr. 3. 18:41

Hasonló cipőben járok, de én tavaly már beadtam a témát.


Megvan a téma, nagyrészt kidolgozva, kiegészíteni kell még.

Más lesz a címe, mint eddig volt, de én arra gondoltam, majd az adódik, ahogy elkezdem írni.


Talán kezdd el egy vázlattal, és hátha jön ötlet a címre.

2018. febr. 3. 18:31
Mi a cím? Milyen szakon?
2018. febr. 3. 17:49

Sziasztok!


A segítségetekre lenne szükségem. Aki már írt szakdolgozatot azoktól kérdezem elsősorban. A konzulens tanárom nagyon emberséges jófej, de nincs a helyzet magaslatán, konkrétan még a cím kiválasztásában sem segített. Hogy fogjak neki az egésznek? Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook