Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Névválasztás - külföldön is használható nevek fórum

Névválasztás - külföldön is használható nevek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2018. máj. 29. 15:00
Nos végül a Gréta és Félix neveknél kötöttünk ki. :)
2018. febr. 5. 07:22

rengeteg ilyen van.pl;jennifer

Diana

Robert

adam

Jessica....es meg hosszan sorolhatnam!

70. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 69. - Trapiti)
2018. febr. 4. 16:34
Sajnálom ez azert rossz lehet..
69. trapiti (válaszként erre: 66. - Valakivagyok1984)
2018. febr. 4. 14:10
Mert nem számít neki. Olyan típusú nagymama, akinek csak addig fontos az unoka, amíg dicsekedni lehet vele a fb-on, meg amíg ömlengeni kell. A gyerek maga nem nagyon érdekli, illetve sajnos van irigység is, ha véletlenül valami nekünk vagy az én gyerekemnek jobban sikerül mint a vele élő gyerekének és unokájának. (Erre csak rátesz hogy a mi gyerekünk örökbefogadott, amit szintén nehezen emészt, főleg ha valamiben ügyesebbnek látja mint a vér szerinti unokáját...) Szóval összetett a dolog.
2018. febr. 4. 13:20
Erik
67. ab61752c45 (válaszként erre: 65. - Valakivagyok1984)
2018. febr. 4. 12:35
jesszus.
66. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 64. - Trapiti)
2018. febr. 4. 12:32
Es ha utalja miert hivja igy?
65. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 63. - Ab61752c45)
2018. febr. 4. 12:31

Szegeny..el is hiszem h zavarta.😒

Őt meg le Árcsizták

Nekem attól áll égnek a hajam😝

64. trapiti (válaszként erre: 63. - Ab61752c45)
2018. febr. 4. 10:33
Az én lányom Luca, mi is azt hittük hogy nem lehet becézni... Erre anyósom folyamatosan Lucuskának hívja, pedig a gyerek is utálja :(
63. ab61752c45 (válaszként erre: 62. - Valakivagyok1984)
2018. febr. 4. 08:56
tényleg szép,és hülyén is hangzana bárhogy is becézni.az én unokaöcsém Dávid,mindenki úgy hívja,kivéve az anyámat,aki néha Dávidkának. képzeld el,mikor a lányomat az egyik osztálytársa dodónak hívta,szerintem irigységből.bár a dorkától is égnek állt a hajam.
2018. febr. 4. 08:50
Nekem a kisfiam Áron ami külföldön is jó viszont becézni nem lehet.Hála égnek!Miert kellene becézni?En direkt olyan neveket kerestem amit nem lehet.Egy szep nevet csak elront a becezes
2018. febr. 2. 00:15
Amíg nem Végh a csaladnevetek és hozzá nem a Béla nevet akarjátok adni, minden elnézhető 😅😁
60. trapiti (válaszként erre: 59. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 21:04

A mostani iskolában nem hagyományos rendszerben tanulnak, de általában 10-12 fős csoportokban dolgoznak. A nyelvi előkészítőben 4 gyerek jutott egy tanárra, ami a rendes iskolában csak külön fejlesztő vagy felzárkóztató órákon van, de ezek könnyen elérhetőek, az első egy-két évben az én lányomnak is tartottak norvég nyelvből ilyet, nem kellett külön kérni, hanem egyszerűen csak kivették egy héten 2-3 alkalommal fél-egy órára a nem norvég anyanyelvű gyerekeket a csoportból és külön foglalkozott velük egy tanár. De van hasonló matekból vagy olvasásból is akinek az megy nehezen. Itt mindenhol arra törekszenek hogy aki valamiből gyengébb azt felhozzák. A nyelvi előkészítő ha nem is külön iskolában de minden nem norvég anyanyelvű gyereknek elérhető, bizonyos kijelölt iskolákban vannak ilyen előkészítő osztályok elsőtől egészen középiskolai szintig. A kicsik pedig elsőbbséget élveznek a norvégokkal szemben az ovis felvételnél ha otthon nem norvégul beszélnek.


Több szempontból is szerencsések vagyunk egyébként, úgy tűnik hogy a nyelvérzéke is nagyon jó, és úgy általában is extra könnyen tanul, szóval neki kinyílt a világ ezzel...

59. Smirnoff (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2018. febr. 1. 19:05

Ez elég jó váltási lehetőség. Mennyire könnyen, nehezen elérhető a nyelvi előkészítő, és az átlag csoportlétszám a sima suliban mekkora ehhez képest?


"A mi időnkben" (30 környéki korosztály) csak osztályismétlés volt. Innen a határ mellől sokan mentek felsőben Ausztriába, aztán a gyerek vagy kibukott, vagy bírta a tempót. Sokszor a szülők nem tudják felmérni a gyerek képességét, de erőltetik a dolgot; értem ezt akár olyanra, hogy megpróbálják minden áron benyomni nemzetiségi iskolába a gyereket, és nem jut el az agyukig, hogy azért nem veszik fel, mert a gyerek nyelvi tudása nem lenne elég a továbbtanuláshoz.


Kisebb korban még könnyebb váltani. Volt egy távol-keleti osztálytársam, akinek az első osztály elvégzése után költözött ide a családja. A szülők beszéltek angolul meg volt ismeretség, aki hivatalos ügyekben segített nekik, de ez a szeppent kis 7 éves úgy került ide, hogy nem csak ő az egyetlen UFO ránézésre, hanem egy kukkot nem beszélt a nyelven, nem ismerte az írásjeleket, és otthon nem tudtak segíteni a leckében. Elmondása alapján, egy darabig csak pislogott, de mivel úgysem tudott mást csinálni, figyelt az órán, amit csináltak a többiek, azt ő is, és hogy mit beszélnek a többiek. Aztán fel se tűnt neki, és már értett mindent. Csak neki ez a "fel se tűnt" pár év volt.


Szerencse, hogy szeret olvasni a kiscsaj :)

58. trapiti (válaszként erre: 53. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 18:39
Otthon nagycsoportos volt, márciusban költöztünk, itt áprilistól juniusig volt elsős, utána másodikban folytatta, most ötödikes. Egy tanévet egy nyelvi előkészítő iskolába járt, ahol a fő tantárgyakat tanulták és elsősorban norvégot, angolt még nem. 8 fős osztályba járt ahol 2 tanítójuk volt. Egy év alatt már üzemképes volt norvégból, harmadiktól normál iskolába került, heti 1x van anyanyelvi órája (jön a magyar anyanyelvi tanár a suliba 2-3 órára) és harmadiktól becsatlakozott az angolba is. Norvégul semmi gondja nincsen, az évfolyam legjobbjai között van, beleértve a szókincset, helyesírást is, regényeket olvas (magyarul és norvégul ifjúsági regényeket, angolul kb. 6-7 éveseknek szóló könyveket). A magyar közben ugyanolyan erős maradt, itthon csak magyarul beszélünk, és figyelünk hogy magyarul ugyanannyit olvasson. Ennyi idő után már a magyart kell védeni és megtartani a többségi nyelvvel szemben. Szóval szerencsére nagyon jól alakult :)
2018. febr. 1. 18:09
most volt a tévében gy Sondra nevezetű nőszemély.pedig nem olyannak nézett ki,mint aki olvasta az Amerikai tragédiát.vagy a szülei.
56. Clarah (válaszként erre: 55. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 18:03
Az se rossz, de amaz szegény Vastag volt.
55. Smirnoff (válaszként erre: 54. - Clarah)
2018. febr. 1. 16:12
Nem a Végh?
54. Clarah (válaszként erre: 35. - Ab61752c45)
2018. febr. 1. 16:11
Egyet ismertem én is. Vastag Béla.
53. Smirnoff (válaszként erre: 50. - Trapiti)
2018. febr. 1. 16:06

Aki tud franciául, annak sem biztos, hogy olyan logikus az én felismerésem :D

Ránézésre németesen mondanám ki, ha meg tudnám, hogy norvég a kislány (ebből a névből azt feltételezném), megkérdezném, hogy was für ein kutykurutty is it?

A kislányod kb. iskolakezdő volt mikor kiköltöztetek, nem? Hogy ment a nyelv váltás?

52. trapiti (válaszként erre: 51. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 16:03
Igen. Itt is így van, főleg alsóban amíg kicsik. Később már kevésbé kötött amikor már a gyerekek is el tudják fogadni higy nem hiv meg mindenki mindenkit.
51. Smirnoff (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2018. febr. 1. 16:01
Gribedli mondta az egyik fórumban, hogy nálunk erősen illik mindenkit meghízni az osztályból vagy csoportból, és szintén így találnak helyszínt.
50. trapiti (válaszként erre: 49. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 16:00
Lehet :) nekem pont nem segített sokat :)
49. Smirnoff (válaszként erre: 47. - Trapiti)
2018. febr. 1. 15:59
Mit akarsz? A francia után egész logikus :D
2018. febr. 1. 15:58
Marius?
47. trapiti (válaszként erre: 43. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 15:57
Lányom legjobb barátnője Gunnhild. Úgy ejtik Günill... :)
46. trapiti (válaszként erre: 44. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 15:56
Általában a suli tornatermében vagy a közeli templom ifjúsági termében, esetleg moziban, focipályán.
45. trapiti (válaszként erre: 43. - Smirnoff)
2018. febr. 1. 15:54
Főleg ha nem angol-német nyelvterületről jön... 4éve élünk Norvégiában, de a nevekkel még mindig küzdök néha. Az meg higy ffi vagy női név... Nagyon mellé lehet lőni :)
44. Smirnoff (válaszként erre: 42. - Trapiti)
2018. febr. 1. 15:51
Értem. És hol szoktak ekkora összejövetelt leszervezni?
43. Smirnoff (válaszként erre: 41. - Mosolyka1111)
2018. febr. 1. 15:49

Nem mintha a külföldi neveket mi ne tudnánk hülyén kimondani (már ha sikerül) és sehogy se lebetűzni :)

Egy középiskolai osztálytársamra ugratásból ragasztottam egy DJ nevét, mert megegyezett a monogramja angolos kiejtésével. Úgy 10 év elteltével "találkoztunk" újra facebookon, és az első dolog, amit el kellett mondania, hogy pont úgy szólítják Skóciában a munkahelyén, mert a nevét sehogy se tudják kimondani.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook