Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Influenza vírus fórum

Influenza vírus (beszélgetős fórum)


2018. márc. 11. 05:42
Sziasztok! En januar 25-e ita vagyok beteg. Kezdodott hidegrazas, laz 39,4 torokfajas es kohoges! Nathas EGYALTALAN nem voltam. Kaptam ket antibiot is, semmit se hasznalt. Lett tudogyulladasom is, most epp az arcureggyulladasnal tartok. Neg mindig kohogok es faj a torkom nyelesnel. Hetente jarok mar a gegeszetre. Persze a tenyesztes nem mutatott ki semmit (ja mert epp antibiot szedtem). Mi vagyok mar nagyon 😭😭😭
26. Channa* (válaszként erre: 22. - Lilibeth)
2018. febr. 12. 16:52
Én nem estem senkinek, de van itt néhány ember, aki ha meglátja, hogy hozzászóltam valamihez, akkor kényszert érez arra, hogy kioktasson, belém rugdosson:DDDDD
25. livepower (válaszként erre: 22. - Lilibeth)
2018. febr. 12. 15:19
En most abban a stadiumban vagyok hogy hasznalok egy nagyon jo orrcseppet,ammi az influenza,natha tuneteire is hasznal. Tovabba acetilszalicilsav pezsgotablettat napi 3x1. Enni tudok,sem izt,sem szagot nem erzek.. Ez meddig tarthat ??
2018. febr. 12. 15:11
Szerintetek mibol lehet megtudni hogy csak egy eros natha virus kinoz,avagy az influenza konnyebb lefolyasa gyotor ? Azert igy kerdezem,mert tavaly novemberben be lettem oltva !
2018. febr. 9. 09:52
Sajnos majdnem minden fórumon ez van.
2018. febr. 8. 20:21
Ne essetek már egymásnak, mire jó az? Mindenki elmondja/leírja, amit gondol/tud/tapasztalt, így többre megyünk talán..
21. epervirág (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. febr. 7. 18:02
Te meg azt nem tudod,hogy tüdőgyulladást nem csak fekvèstől lehet kapni,bár mindent sem tudhatsz.
20. epervirág (válaszként erre: 14. - Channa*)
2018. febr. 7. 18:00
Persze mert hülye vagyok.
19. Lilibeth (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. febr. 7. 17:40
Ha a kóla vírusölő lenne, alig lenne beteg ember! Sajnos, sokan isszák, még sajnálatosabb, hogy gyerekek is. Én is veszek "occsó" kólát, de pl. a WC kagylót takarítom vele, mindent visz. Akár csempére, fürdőkádra, zuhanyzóra, mosdóram mosogatóra is használható, mindenre, amit vízkövezni kell, még lefolyótisztításra is be szoktam vetni. Egyvalamire nem használom: nem vagyok hajlandó meginni, igaz, a többi cukrosvizes löttyöt sem...
18. Clarah (válaszként erre: 12. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 30. 21:46
Akkor ezért vagyok ritkán beteg. Nem is tudtam. Ma is tanultam valamit, hálás vagyok, hogy leírtad.
2018. jan. 30. 21:16
Köszi aranyos vagy ma. ,már jobban vagyok ,de ez az evès semmihez sincs kedvem.
16. globus (válaszként erre: 13. - Epervirág)
2018. jan. 30. 20:27
Nyugodtan aludj sokat, ilyenkor ez a legjobb gyógyszer. Igyál sokat! Enni nem muszáj, ha nem kívánod, némi böjt nem fog megártani :) de sópótlásra ügyelj, tea mellé rágcsálhatsz ropit. Aztán hamarosan megéhezel, fokozatosan térj vissza könnyebb ételekkel. Jobbulást!
2018. jan. 30. 20:19
Azt èn sem tudom,hogy mi a külömbsèg,de kaptam antibiotikumot.perste volt már vègtagfájdamam most nincs.szinte semmi. erőm sincs enni is alig tudok
14. Channa* (válaszként erre: 9. - Epervirág)
2018. jan. 30. 20:10

Tuti, hogy nem tudod, hogy mi a különbség az influenza a vírusos és a bakteriális megbetegedések között...

Az influenza nem megfázás, hanem lázzal, izom és ízületi fájdalommal, azaz végtagfájdalom járó vírusos betegség, ami szövődménye lehet a hörghurutgyulladástól kezdve a tüdőgyulladásig.


Volt már vírus miatt végtag fájdalmad? Ha volt, akkor milyen?


Szerintem ez egy laza vírus és nem influenza.


De azért jobbulást!

A vírusra nincs gyógyszer, így a legjobb, ha nem nagyon mész ki a lakásból, pihenj sokat, szedj C vitamint, egyél gyümölcsöt és használj orrcseppet, ha náthás vagy! Ne feküdj sokat, nehogy tüdőgyulladást is kapjál.

2018. jan. 30. 19:34
Anyám sajnos nagyon szeret beleszólni a dolgokba.ő már csak ilyen.
12. 10cc61fb5a (válaszként erre: 11. - Epervirág)
2018. jan. 30. 17:47

Jajj...hogy mondhat ilyet?? Nem 3 éves kislány vagy! Aludj csak. Az a legjobb.

Meg most lehet hülyének neztek- bennem is bujkált ma valami, erre vettem egy kis üveg kólát. Ismeretes ugyanis hogy az olyan méreg hogy a vírusokat is megöli. Mostanra tök jól lettem.

2018. jan. 30. 17:16
Èn is kicsivel jobban vagyok,de anyám azt mondja ne aludjak nagyon napközben mert èjjel nem fogok tudni aludni.
2018. jan. 30. 17:12
Ha aludni szeretnél, a legjobban teszed, ha tényleg alszol is. Segíti a gyógyulást. Amikor beteg voltam és végre volt lehetőségem egy egész délutánt átaludni, utána sokkal jobban lettem.
2018. jan. 30. 17:02
Hőemelkedèsem volt.kb 8 ève nem volt lázam.amit leirtá a tünetek közül abból csak 2 nincs nálam.meg a kislányomtol kaptam el úgyhogy ez tuti nem megfázás.
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Epervirág)
2018. jan. 30. 16:45

Egyelőre nem biztos, hogy influenza.


Az influenza tünetei


A betegség tünetei a fertőződést követően 1-3 nappal hirtelen kezdődnek: láz, hidegrázás, elesettség, levertség, izomfájdalmak étvágytalanság, torokfájás, fejfájás. Később száraz köhögés is megjelenik. A láz 1-5 nap alatt megszűnik, majd napok-hetek múlva a többi tünet is elmúlik.

Szövődményei: tüdőgyulladás, hörghurut, középfülgyulladás, orrmelléküreg gyulladás, elhúzódó lábadozás, szívizomgyulladás, agyvelőgyulladás, agyhártyagyulladás.


A nátha, orrfolyás nem influenza, hanem más vírus, pl. adenovírus, parainfluenza vírus.

7. epervirág (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2018. jan. 30. 16:40
Gondolom,hogy influenza.enni nem nagyon tudok,de inni szerencsère igen.neked is fájt a fejed?
2018. jan. 30. 15:56

Amúgy jobbulást kívánok!


Én 3 hétig voltam felső légúti betegségben, de már jól vagyok. Sokszor engem is "húzott" az ágy, jól esett feküdni.


Pihenj sokat, és egyél friss gyümölcsöt, zöldséget, és főleg sok folyadékot igyál.

5. bnedora (válaszként erre: 4. - Epervirág)
2018. jan. 30. 15:54
De a te betegségednek mi köze van az influenza vírushoz.
2018. jan. 30. 15:45
Csak kíváncsi voltam,hogy aki beteg ki hogy van,vagy ki hogy èli meg èn pl most egèsz nap aludnèk.
3. dominós (válaszként erre: 2. - Bnedora)
2018. jan. 30. 14:40
Az köszöni, jól érzi magát! :D
2018. jan. 30. 14:00
És mi van az influenza vírussal?
2018. jan. 30. 13:19
Sziasztok!Nekem hörgő gyulladásom van.Sehogy se jó se fekve se ülve.Az előbb pl kb:25- öt trüsszögtem egyszerre.ilyen mèg soha nem volt.Gondolom van mèg rajtam kívül mèg aki beteg.Ti hogy birjátok,hogy vagytok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook