Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek kinek volt igaza és ti hogyan kezelnetek egy ilyen helyzetet? fórum

Szerintetek kinek volt igaza és ti hogyan kezelnetek egy ilyen helyzetet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
79. syria (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2018. febr. 6. 12:01
Hiába károgunk. A legtöbb nő meg van győződve arról, hogy egy újabb közös gyerek majd elvarázsolja a megtartani kívánt férfit. Úgy van, ahogy írtad: egyre rosszabb helyzetbe kerülnek, amelyből a férfi még inkább menekülni fog.
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Syria)
2018. febr. 5. 17:10
Pedig ezért kár gyereket szülni. A pici gyerek miatt megnövekedett anyagi és egyéb megterhelés csak még inkább gerjeszti a feszültségeket.
77. syria (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2018. febr. 5. 08:53
Gondolom, folyamatosan abban reménykednek, hogy majd ők lesznek a kivételek.
76. 8a65af67ce (válaszként erre: 75. - Guruljka)
2018. febr. 4. 22:05
Szerintem is.
75. Guruljka (válaszként erre: 74. - Syria)
2018. febr. 4. 21:56
Talán érzik, sejtik, esetleg olvassák a hasonló tapasztalatokat, de homokba dugják a fejüket.
74. syria (válaszként erre: 73. - Guruljka)
2018. febr. 4. 18:51
Kár, hogy ezt éppen az érintettek többsége nem tudja.
73. Guruljka (válaszként erre: 72. - Csikil4ny)
2018. febr. 2. 22:34

Sokan gyereket is szülnek, mert "hátha megváltozik"...


SOHA nem változik meg senki gyökeresen.

Több gyerekkel csak a nő válik egyre kiszolgáltatottabbá.

72. csikil4ny (válaszként erre: 71. - Syria)
2018. febr. 2. 20:24
Még az sem számít, ha kiskorú is veszélyben van. S úgy is visszamennek, hogy ismerik a bántalmazás ciklikusságát... Józan ésszel fel nem fogható.
71. syria (válaszként erre: 70. - Csikil4ny)
2018. febr. 2. 18:46
Vagyis 99% visszamegy áldozatnak? Ez igaz lehet? :(
70. csikil4ny (válaszként erre: 68. - Syria)
2018. febr. 2. 17:07
Optimista vagy! Az önsegítő csoportokban 99% az arány.
69. Mézes-Krémes (válaszként erre: 16. - Sellőke15)
2018. febr. 1. 16:18

Mit lehet erre mondani? :(

Akkor ez nem az első, és nem is az utolsó eset lesz, hogy ilyet tett Veled!


A kérdésedre válaszolva: Ha a családom megtudná, hogy egy férfi bántalmaz engem, akkor apám szerintem a bőrét is lehántaná róla. Ha nekem lenne gyerekem, fordítva én is így tennék!


Én a helyedben egy ilyen helyzetet úgy kezelnék, hogy szedném a sátorfámat, és elhagynék egy ilyen ganét. Igaz, nem most, már az első ilyen esetnél így törtönné! Az a férfi, aki egy nőt bántalmaz, az nem férfi, és ott se szeretet, se tisztelet nincsen a kapcsolatban.


A helyedben feltenném magamnak a kérdést, hogy miért nem tartom magamat többre annál, minthogy egy vadállat szorongassa a nyakamat.

68. syria (válaszként erre: 65. - Andi6020)
2018. jan. 31. 08:09
Miért? Mert 10-ből legalább négy megteszi? Reméljük, ő nem rontja a feltételezett statisztikámat.
67. Piroska52 (válaszként erre: 63. - Sellőke15)
2018. jan. 30. 12:12

ha már sikerült ott hagynod,remélem nem jársz vissza ,hogy,,,,,kihozd belőle az állatot,,,,

örülj hogy volt hová menned,és éld az életed

66. Százas Evelin (válaszként erre: 63. - Sellőke15)
2018. jan. 30. 11:06
Tegnap elhagytad, holnap nyitsz egy másik fórumot, hogy ezt vajon helyesen tetted-e. :-)
65. andi6020 (válaszként erre: 63. - Sellőke15)
2018. jan. 30. 10:38
Vissza fogsz menni, ez borítékolható.
64. syria (válaszként erre: 63. - Sellőke15)
2018. jan. 30. 08:41
Jó döntés volt. Reméljük tanultál, s máskor az első, a legcsekélyebb bántalmazásra utaló jelnél nem hagyod továbbfejlődni az eseményeket.
63. sellőke15 (válaszként erre: 62. - Kisj)
2018. jan. 30. 08:04
Igazad van amúgy külön mentünk a párámtól el hagytam.Tegnap.
62. kisj (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 29. 19:32

Miért kellett volna bocsánatot kérni a mamádnak, papádnak?

Nem reagáltad inkább túl a dolgokat, és jó nagyra nagyítva adtad tovább?

Csak védeni próbáltak téged.

61. Clarah
2018. jan. 29. 17:18

Anyuékkal kellett volna menned.

Még főznöd se kellett volna már ma.

2018. jan. 29. 08:02

Előbb a bántalmazónak kellene bocsánatot kérnie tőled. Megpróbálhatsz maradni, de ha mégegyszer előfordul, azonnal szedd a sátorfádat.

Az pedig ne bántson téged, hogy az előző házasságában született gyereke nem megy hozzátok. Ez az ő dolguk. Ők tudják, miért. Valószínűleg az apukának amúgy is fáj, nem kell emlegetni neki.

59. syria (válaszként erre: 8. - Sellőke15)
2018. jan. 29. 06:19

Nem az az érdekes, hogy mi hogyan viszonyulnánk bárkihez.

Ha van annyi eszed, hogy szaladsz panaszkodni, akkor legyen ahhoz is eszed, hogy egy kézszorongatást is kikérj magadnak, mielőtt a szorongatás a nyakadra kerül, vagy egy pofon az arcodra.

Az, hogy verbálisan ki tudod hozni az állatot valakiből, nem jogosítja fel az illetőt a legcsekélyebb fizikai durvaságra se.

Egyszer összeakadtam valakivel, akit se perc alatt kit tudtam hozni a sodrából a beszólásaimmal, akármilyen témában. Ez addig tartott, amíg beszélgetés közben, egymás mellett ülve lazán meglendítette felém a könyökét. Soha többet nem találkoztam vele. (Utóbb kiderült: jól tettem.) Ennyi.


Azért figyelj az igekötős igékre is! ;)

2018. jan. 28. 22:42

Sellőke, te egy tipikus példája vagy a bántalmazott nőnek.

Ők azok, akik magukat tartják hibásnak, ha a párjuk kezet emel, bármilyen formában rájuk.



EZ NEM IGAZ, NEM TE VAGY A HIBÁS, HANEM A PÁROD.


Értsd meg, senkinek, de senkinek, nincs joga egy nőre kezet emelni, mégha annyira hibás is éppen.

Egy férfi erősebb, kezdjen azzal, aki vele egy súlycsoportban van, de azzal nem mer, meg megkapná a magáét.


Ha tovább tűrsz, minden naposak lehetnek ezek a helyzetek, márpedig ebből kimenni, egymagadban nem fogsz tudni.


Sajnos eleven példa szegény anyósom esete, aki addig tűrt a férjének, mikor már elég nagy lett a férjem, ő kérte, hogy menjenek már el, mert ő tesz kárt benne, és akkor neki börtön.

Ezek után mentek csak el, sok-sok év rettegés végén.


Ne várd ezt meg, míg a férjed belelendül és a legkisebb dologért is kezet emel rád. Ha gíereked van, arra is fog.

Ezért nem megy a férjed előző házasságából való gyereke, látni sem akarja, hogy miket csinál az apja.


Nem volt baj, hogy elmondtad a szüleidnek, én is jobban örülnék, ha tudnám, mi van a gyerekem házasságában. Ha kell, mellé állok és hasonló helyzetben, mint a tiéd, kimenekítem, unokástól.


Menj el, hagyd ott, még most tudod, pár év mulva, már nehéz lesz. Addigra belesodródsz és nem mersz lépni.

57. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 28. 22:35

Nem kovetem,hgy hanyadik nicken futsz. Nem is erdekel. De ha fizikailag bantalmaznak es /vagy terrorizalnak, lepj vmerre. Ezt a gyerek is erzi.

A szuleid nyilvan a legjobbat akarjak.

Nehogymaaaaaa'meg a ferjedtol kelljen bocsanatot kerni.

56. Panna.33 (válaszként erre: 43. - Csikil4ny)
2018. jan. 28. 21:31

:(((

Na én nem látok ilyen mélyen ezekbe bele. Mondjuk nem is hiányzik.

55. gyöngy:) (válaszként erre: 51. - Mignon11)
2018. jan. 28. 20:11
Nem ő az, de valami közös vér lehet bennük.
54. Piroska52 (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2018. jan. 28. 19:48

gyanitom én is ,itt szépek lehetümk,de okosak nem,

az egyik fülén be,a másion meg ki,

53. andi6020 (válaszként erre: 41. - Zebracsikó)
2018. jan. 28. 19:40

Pl Nyilas999

:)))) Mittomén hány) jellel

Babóka

Barnaszemű

52. Piroska52 (válaszként erre: 46. - Csikil4ny)
2018. jan. 28. 19:38
pont azért irtam ,hogy itt valami nem kerek
2018. jan. 28. 19:35
Friss reg. Dasy?
50. mignon11 (válaszként erre: 3. - Sellőke15)
2018. jan. 28. 19:32
Ez már jobb nem lesz. Ha most agresszív később még inkább az lesz. Tudjanak róla a környezetedben, nem normális ha nem beszélsz a szüleidnek magadról. Minden megbeszelheto, de az agresszióra nincs mentség.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook