Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mivel lehet a tésztát helyettesíteni? fórum

Mivel lehet a tésztát helyettesíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 3. 15:21
Jobban hízlal a tejszínes csirkéből a tejszín, mint a tészta. Egyébként sokkal jobban illik egy ilyen ételhez a rizs. És ha rizzsel is eszed, nem a rizstől fogsz hízni, hanem a tejszíntől, a mindenféle szószoktól.
2008. szept. 3. 13:36
Mi tészta, rizs kiváltására gyakran eszünk köleskását. Ebből sem kell kétpofára enni, de nagyon egészséges és finom. Rakott ételekhez is jó. Egyébként leegyszerűsíthetők és diétássá tehetők a rakott ételek, ha a húsos ragut kis zabpehellyel kevered ki, a rizst meg kihagyod.
2008. szept. 3. 00:00
Durumtésztát egyetek, az nekem bevált.
2008. jún. 2. 15:11

Sajnos sokan tévednek akik rettegnek a szénchidrátoktól. Nem az hizlal pl a tejszines csirkemellben tésztával sem a tészta a hibás, hanem a tejszín. A tészátból lehet fél adagot enni. Pl.

A szénchidrát nem raktározódik el úgy mint a zsír. Előbb a zsírt raktározza a szervezet azután a szénchidrátot... mert hogy ha kiürül a zsírraktár akkor nyúl a szénhidráthoz és csinál belőle zsírt. Lásd biológia ill biokémia tanulmányok.

2008. máj. 31. 10:51
Próbáljátok ki Norbi liszttel.Sajnos nem olcsó,de u1,így egész nap ehető.Azt hiszem lehet kapni u1-es száraztésztát is.Én rendelni szoktam tőle kész kaját,ízlik a galuskája,tésztája.A sütik mennyeiek,és nem hizlalnak.Alig van bennük ch.
2008. máj. 31. 10:32

Szia Amanda! :)))

A tejszínes csirkéhez pl. nagyon jól illik a zöldséges vagy a gombás rizs (kevés rizs, sok zöldség).

Pusz: Imre

3. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - 8565183eb5)
2008. máj. 31. 10:30

Semmivel leginkább.Salátával!

A krumpli,a rizs ugyanúgy hízlal.Ha meg teljes kiörlésű tésztát vagy más egyéb hasonló készítményt eszel hozzá,hát az kevésbé hízlal,mert lasabban felszívodó szénhidrátot tartalmaz,de hízlal az is!

2008. máj. 31. 10:26
Anyum mindig tésztás ételt csinál. Hiába mondom neki hogy fogyózok és az nekem nem jó. Ma pl tejszines csirkemellet tésztával. Mivel ehetem én ami kevésbé hízlaló? Meg a többi tésztás kaját hogy egyem tészta nélkül? Mit egyek amikor ők tésztáznak?
2008. máj. 31. 10:25
Mivel lehet a tésztát helyettesíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook