Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tegyem jobbá az életem? fórum

Hogyan tegyem jobbá az életem? (beszélgetős fórum)


1 2
2018. febr. 14. 18:39

Köszönöm a hozzászólásaitokat:)

Van egyfajta ciklusosság is, amikor te vagy aktiv es van hogy azt várod más legyen az . ( aktív a boldogság teremtésben)

Van egy mondás hogy tulajdonképp bármelyik csónakba is ülj, ha el akarsz jutni valahová akkor előbb vagy utóbb mindenkinek eveznie kell. Hát valahogy így.

30. Mária 54 (válaszként erre: 27. - Ranna)
2018. jan. 31. 07:11
Működhetne családon belül, ismerősökkel is, ha értékelnénk és tudnánk hálásak lenni a legkisebb apróságért is, amit megtesznek értünk.
29. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Édesszívem)
2018. jan. 31. 06:25
Állítólag ez nem így működik, hanem te azt kapod vissza az emberektől, amit ők kapnak tőled. Ha te kedves és segítőkész vagy, akkor az emberek is kedvességgel, szeretettel fognak feléd fordulni, és ebből feltöltődsz. Mondjuk szerintem ez főleg az extrovertáltakra igaz. A pszichológia egy irányzata azt mondja, hogy az ember társas lény, és az ember saját magát az alapján ítéli meg, hogy mennyire hasznos tagja a csoportjának. Ha elfogadják, és megbecsülik a személyét/munkáját, akkor boldog és elégedett. De ki is lehet próbálni. Bemész a munkahelyedre, és undok leszel mindenkivel. Majd meglátod, mit kapsz vissza cserébe. Vagy bemész, és egy napon keresztül mindenkit megdicsérsz, mindenkinek segítesz, mindenkit meghallgatsz. Aztán összehasonlítod a két nap eredményét.
28. ina87
2018. jan. 30. 22:56
van olyan ember aki egyszerűen a napnak nem tud örülni és semminek nem tud örülni...
27. ranna (válaszként erre: 24. - 12d083b51b)
2018. jan. 30. 19:09
Amit te mondasz, az talán leginkább idegennel kapcsolatban működik leginkább, nem? Amikor nem vársz vissza, mert nem is tudsz semmit, egyszerűen csak segítettél, és ez egyfajta boldogsággal tölti el az embert.
26. ranna (válaszként erre: 25. - Édesszívem)
2018. jan. 30. 19:06
Ez a megfogalmazás nagyon tetszik. :) Tudni kell az ésszerű határt.
25. édesszívem (válaszként erre: 22. - Ranna)
2018. jan. 30. 11:37
50%-ban biztosan igaz. De nem lehet mindig csak adni, adni, ha nem kapsz vissza semmit. Mert mi csorogjon egy olyan forrásból ami maga is kiszáradhat? Szóval 50%-ban kell egy egészséges önzés is, hogy legyen miből adni:)
24. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Ranna)
2018. jan. 29. 10:34
Tökéletesen működik. Az a belső boldogság, elégedettség, az a jó érzés, hogy segíthettem, segíteni tudtam másvalakinek, és látni az örömét, tökéletes módszer ahhoz, hogy picinyke fényt vigyünk vele a saját életünkbe is.
23. Mária 54 (válaszként erre: 20. - Édesszívem)
2018. jan. 29. 08:41

Akkor most lazításra, pihenésre van szükséged. Nem heverészésre gondolok, hanem azt tegyed, amit szeretnél. Ha utazni vágysz, szánj rá időt. Ha egy jó filmre, nézd meg, ha egy könyvre vagy versre, olvass.

Ha arra, hogy segíthess valakinek, tedd meg. Te tudhatod, miben találsz örömöt. Találj rá.

22. ranna
2018. jan. 26. 08:09
A tedd jobbá másokét és a tied is jobb lesz elvről mit gondoltok?
21. VersEmber (válaszként erre: 1. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 22:11

Erről szól a világ. Amit kérdeztél.

100 millió válasz van rá - ezért egy sincs.

20. édesszívem (válaszként erre: 19. - 12d083b51b)
2018. jan. 25. 13:47
...na ez lehet jó meglátás
19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - 12d083b51b)
2018. jan. 25. 13:22
és még volt lehetőséged azt a fáradságot, = helyesen: még nem volt lehetőséged
18. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 13:21

Az elmúlt időszakban valamiben nagyon elfáradtál, valamit nagyon nehéz volt végigcsinálni, és még volt lehetőséged azt a fáradságot, azt a feszültséget kipihenned. Az is meglehet, hogy nem fizikai fáradság, hanem valami érzelmi teher, valami nagy bántás, vagy fájdalom amin még nem tudtál túl lendülni.


Keresd meg emlékeidben mi volt az az esemény, gondolatban lépj túl rajta. Vége, nincs többé, nem kell már vele foglalkoznod. Végy egy nagy levegőt, és zárd le magadban az ügyet.

Ettől kezdve nincs már semmi, ami visszahúzzon, nincs más, csak a ma és a holnap.

17. syria (válaszként erre: 1. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 13:18

Nem értem a felvetést: a titkos naplód címe szerint boldog vagy.

Ha mégsem, akkor tűzz ki magad elé célokat! Mindenfélét. Olyat is, amit könnyen el tudsz érni, s olyat is, amit nehezebben. Az elért kicsi célok erőt adnak a többihez, és így tovább. :)

16. édesszívem (válaszként erre: 11. - 8a65af67ce)
2018. jan. 25. 12:55
Ebben is van valami:)
15. édesszívem (válaszként erre: 12. - Csicsi25)
2018. jan. 25. 12:53
:) van sok tennivalóm, de a lelkesedés, az egyre kevesebb. Igaz nem lehet mindig 100 fokon égni, amikor kell akkor persze megy is, meg muszáj is. De este az ágyamban azt érzem: na ezen is túlvagyunk végre- (ezen a napon) és sztem ez nem biztos hogy jó. Ezért írtam ki a fórumot:)
2018. jan. 25. 11:45
En a motivaciomat legfokepp ugy tartom fennt, hogy mindig kitalalok valami celt magamnak kb fel evvel elore, amit el kell ernem addigra. Azt lebontom havi, heti es napi celokra es maris tudom mit kell tennem. Ez mozgasnabn tart nap mint nap es boldog is leszek tole, hiszen latom hogy minden egyre kozelebb kerulok a celomhoz. :)
13. ranna (válaszként erre: 1. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 11:32
Bár fogalmam nincs mi az oka a hangulatodnak, de esetleg valami hobbi nem segítene?
2018. jan. 25. 11:24

Meglepődtem, hogy Te írtad ki a fórumot, azt hittem, boldog vagy.


Biztosan történt valami, ami miatt most így érzel, hiszen alapból nem lenne miért szomorkodnod. Van párod, egy okos, szép nagy lányod, van munkahelyed, gondolom nincsenek megélhetési gondjaid, remélem, az egészséged is rendben van. Valami más lehet az oka a szomorúságodnak. Talán tudod is, hogy mi az, vagy csak egyszerűen most ilyen időszakod van.


Nem lehet az ember mindig boldog, az unalmas lenne. Egyébként a hormonok is sokban befolyásolják a hangulatunkat. Szerintem a rossz hangulatot, a csüggedtséget is meg kell élni, aztán holnap új nap, új lehetőség. Nem kell mindig boldognak lenni és ahogy a boldogság is eltűnik egy időre, úgy a szomorúság sem tart örökké.

2018. jan. 25. 11:11
Szabadulj meg azoktól, akik rossz szemmel néznek rád, folyton elvárásaik vannak feléd, csak kritizálnak, hátráltatnak, nem osztoznak az örömödben stb. Keresd, és tartsd meg azokat, akikkel nem kell megjátszanod magad, mert önmagadért szeretnek. Csináld azt, amit szeretsz. De tényleg! Te vagy a legfontosabb, és ha te elégedett, boldog vagy, a szeretteid is jól járnak. ;)
10. imaginary (válaszként erre: 9. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 10:20

Ez mit jelent?


Eddig miben találtál örömöt?

9. édesszívem (válaszként erre: 8. - Csakelőre)
2018. jan. 25. 10:07
Elvesztettem az örömömet
2018. jan. 25. 09:37
Mi a baj?
2018. jan. 25. 09:10
Batorsag, meglepni amit regota tudsz h megkell tenned, papa komfortzona. Mert csak azon tul van az igazi elet a vegeta helyett :)
2018. jan. 25. 09:07

Mitől vagy csüggedt és reménytelen?


Én nem gondolnám, hogy csak akkor érezheti jól magát az ember, ha reggel eldönti, hogy most ennek örülök. Pl. nincs hideg, esik a hó, stb., mert ugye úgy is lehetünk boldogok és kiegyensúlyozottak, ha épp -30 fok van:D

5. Mária 54 (válaszként erre: 1. - Édesszívem)
2018. jan. 25. 08:20

A boldogtalanság mindig az általad nyitva hagyott ajtón jön be. Zárd be az ajtót.

Örülj, ha süt a nap! Örülj, ha hull a hó! Ha meleg van, örülj, hogy nem kell fűteni! Ha hideg van, örülj, hogy van meleg ruhád, meleg szobád!

Ha esik az eső, kell az a növényeknek.

Van valaki a szíved csücskében, akire elég rágondolnod és megmelenget? Nagy segítség.


Ha épp csüggedt és reményvesztett vagy, nagyon nehéz. De nem lehetetlen. Tedd fel magadnak a kérdést, mi az, ami bánt, mi az, amin változtatnod kell. Merj változtatni! Kezdheted ott, hogy reggelenként örülsz, megint vár egy nap rád. Mielőtt kinyitod a szemed, mosolyogj és jólesően nyújtózkodj egyet. Hallgass zenét.

Gondolj arra, eddig is megoldottál mindent. Miért lenne ez másképp?

Valóban örülnünk kell annak, amink van. Hogy tudunk járni, tenni, gondolkodni. Mindig van remény, ne csüggedj!

4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - D5bae51d10)
2018. jan. 25. 08:06

1. Enyhébb az idő ma, mint tegnap volt.

2. Ezért ma valamivel kevesebbet fogok fűteni

3. Ezért ma nagyobb sétát teszek, mint tegnap

4. Ettől kezdve nem az van, hogy várom, mi szép fog még velem történni, hanem elébe megyek!


És bizony-bizony hosszú még a nap.


És te minek örültél ma??

3. d5bae51d10 (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. jan. 25. 08:03
Te minek örültél ma Hópihe?
2018. jan. 25. 07:32

Minden nap új nap! Új lehetőségek, új sikerek, új örömök napja!

Gondolj erre, és indulj el, minden nap: keresd a szépet, a jót, amit számodra az a nap tartogat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook