Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bölcsődei dajkának és bölcsődei gondozónak 2019-től valóban szükséges felsőfokú végzettség? Ki mit tud erről? fórum

Bölcsődei dajkának és bölcsődei gondozónak 2019-től valóban szükséges felsőfokú végzettség? Ki mit tud erről? (tudásbázis kérdés)

17. Sz123
2022. febr. 5. 12:02
Bár régi a fórum, de biztos, hogy nem. A dajka tanfolyamokhoz 8 általánost kérnek, nem érettségit.
16. lapbarna (válaszként erre: 10. - Taylor_swift)
2018. jan. 25. 16:09

Ja, hogy a GYK csakis releváns infót tartalmaz...?!

Még mindig ott tartunk, hogy kinek-mi az "alja" munka.

Neked a dajka-meló az. És pont.

Nos és aztán?! Attól, hogy nejed az, másnak nem biztos.

15. kata218 (válaszként erre: 14. - Sommersby)
2018. jan. 25. 10:54
Köszönöm a hasznos választ. Körbe fogom járni a témát. :)
2018. jan. 25. 10:28

Nem hinném, hogy bölcsődei dajkának kellene felsőfokú végzettség. Ismerősöm végzett dajka-képzést, és emlékszem, hogy OKJ-s tanfolyamot kellett végeznie, elvégezte, és megkapta a képzés elvégzését tanúsító OKJ-s bizonyítványt.

A másik, hogy, ha kedvet érzel a dajka munkához (a gyerekek miatt, stb.), akkor szerintem semmi lenézendő nincs benne, mint bármiben, ha kedvvel végzi az ember.

Meg az elgondolkoztató, hogy Neked eleve diplomád van, ugyan nem bölcsődei dajka, vagy egyéb bölcsődei dolgozói-jellegű, de mivel tanítóit végeztél, azért az mégis pedagógiai jellegű diploma, van azért köze a gyermekpszichológiához, stb.

Gondolom, a diploma kikötése ott lenne majd kötelező, aki esetleg képesítés nélkül dolgozik olyan területen, ahol ez szükséges. De ez nem hinném, hogy dajka-munkához kellene.

... Még úgy tudom, egyébként létezik "Gyermek- és ifjúsági felügyelő" OKJ-s képzés is, ha jól tudom, egy tanítói végzettségű másik ismerősöm ezt végezte el pluszban a diplomája mellé, és most gyermekfelügyelettel foglalkozik.

2018. jan. 25. 09:58
Köszönöm a váladzokat. :)
12. globus (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2018. jan. 24. 18:43
Így van. Jó, ha szereti a gyerekeket, mert sokat mozog közöttük, adott esetben besegít az óvónőnek különböző feladatoknál, tehát ne legyen "mufurc" típusú.
11. globus
2018. jan. 24. 18:41
Érdekes lenne. Ismerősöm pár hónapja végzett dajka-tanfolyamot, még érettségije sincs.
10. taylor_swift (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2018. jan. 24. 16:54
9. kata218 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2018. jan. 24. 15:04
Köszönöm. :)
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Kata218)
2018. jan. 24. 14:56

Szerintem jól döntesz. Ha nem találsz kihívást a saját szakmádban és inkább a kényelmesebb munkakörülményeket-munkába jutást - óvodába, iskolába járást tartod fontosnak, akkor válts nyugodtan és ne érezd magad rosszul emiatt.


Bár én a helyedben inkább gyógyped.asszisztens / ped.asszisztens irányba mennék, de ez már a Te dolgod.


A saját gyerekeid igényét nézd és jó dolog, ha megteheted, hogy váltasz!

Hajrá!

2018. jan. 24. 14:53

Nincsen alja munka.


Ha senki se végezné, akkor nem lenne kitörölve a gyerekek feneke, csak hogy egy dolgot mondjak.


Van ismerősöm, aki egyetemi diplomával, kilépve a jó szakmájából, csak a ygerekek iránti rajongásból egyszer csak elvégezte a dajkaképzőt és azóta bölcsődében dolgozik. Rájött, hogy neki ez az útja. Azóta is remekül érzi magát a munkahelyén.

Bár a bölcsőde -szerintem- kicsit más , mint egy ovis munhahely.

6. kata218 (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2018. jan. 24. 14:23

Teljesen igazad van.

nekem fontos a gyermekeimmel együtt töltött idő, és ha ehhez "alja munkát" is kell végezzek, bevállalom. :)

5. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Taylor_swift)
2018. jan. 24. 14:19

Igen; A dajka takarít, öltöztet, behozza az ételt... tisztába teszi a gyerekedet, ha úgy vesszük, te is ezt teszed otthon.


ALJA MUNKA?:(((

Majd ha minderre nem lesz munkaerő, mit szólsz?

4. kata218 (válaszként erre: 3. - Taylor_swift)
2018. jan. 24. 14:09

Hosszú lenne elmondanom, hogy miért nem szeretnék tanítani. Gyakorlat során találkoztam néhány olyan esettel, ami megingatott...


Két kicsi gyermekem van, az egyikkel még gyeden vagyok. Nem könnyű a munkába való visszatérés. Amíg ők picik, kényelmesebb lenne a lakhelyemen dolgozni, mint ingázni, és így a gyerekeket is tudnám hozni, vinni óvodába, iskolába...

Sokat kell mérlegelni, és sokszor áldozatot hozni...

Tisztában vagyok vele, hogy nem könnyű hivatás.

A gyerekeket imádom, az óvónői hivatás tetszik nekem is, de ahhoz újabb főiskola kellene, és a két kicsi mellett most az nem férne bele az életembe...

2018. jan. 24. 13:54

Ne haragudj, de ha tanítói diplomád van, miért akarsz dajka lenni? Engem lebeszéltek a dajka munkáról, mert (már elnézést) ez az alja munka. A dajka takarít, öltöztet, behozza az ételt...

Emiatt az óvónői pályát emlegették, de ahhoz újra kellene érettségiznem, hogy bekerüljek főiskolára.


De hogy válaszoljak is: szerintem sem kell hozzá főiskola. A dajkasághoz kizárt.

2018. jan. 24. 13:46
kizárt
2018. jan. 24. 13:43

Lakhelyemen bölcsőde létrehozását tervezik.

Erőden elgondolkodtam a bölcsödei gondozó képzés elvégzésén.

Valakitől a közelmúltban azt hallottam, hogy 2019-től a szakma betöltéséhez felsőfokú végzettség kell, és a már szakmában dolgozóktól is követelik majd a főiskola elvégzését.

Mit tudtok erről? Igaz a hír vagy csak pletyka?

Nekem tanítói diplomám van. Vajon elegendő az OKJ-s képzés elvégzése vagy külön diploma kellene hozzá?

Sokat segítene, ha valaki szakmabeli válaszolna a kérdésemre. :)

Szép napot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook