Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » INSUMED diéta, vércukor problémákkal küzdőknek. Tapasztalatok? fórum

INSUMED diéta, vércukor problémákkal küzdőknek. Tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


8. júliusi (válaszként erre: 1. - Mese)
2019. márc. 4. 11:15
Igen én is hallottam ,sokan dícsérik, de azt is mondják nagyon drága.
7. Channa* (válaszként erre: 6. - BioCica)
2018. febr. 6. 17:41

Mire, hogy vált be a Glukobay? A vér és inzulin értékeim a gyógyszerek és kajára odafigyelés mellett jók. Most a mozgást nem írom, mert az epeműtétem miatt nem járok tornázni vagy 4-5 hónapja.


Igen, az én endokrinológusom szerint pont elég lenne napi 50 gr vagy még kevesebb CH. Ezt nehéz betartani, én jellemzően 100 körül fogyasztok, de van, hogy 160 felé megyek kicsit. Ez a kajámtól függ.


A pajzsmirigy betegség miatt nem kell kövérnek lenni. Nekem már 9 éve nincs pajzsmirigyem. Előtte sosem voltam túlsúlyos, amióta nincs már volt rajtam és sokak szerint most is van felesleg:D De nem érdekel, hogy más mit gondol. 64 kg vagyok. 2015-ben néhány hónap alatt 80 kg lettem, ekkor elmentem dokihoz és kiderült az IR. Sokan azt gondolják, hogy a gyógyszer miatt fogynak le, de ez nem igaz. Nálam tuti, hogy a még nagyobb odafigyelésnek lett az eredménye a fogyás.


Én mindig figyelek a kajára és mindig sokat mozgok, és ezért nem hízok meg 120 kg-ra. Az orvosom is mindig megdicsér, hogy ügyes vagyok, mert a leleteim alapján lehetnék annyi is.

6. BioCica (válaszként erre: 5. - Channa*)
2018. febr. 6. 12:15

Channa, Neked a Glucobay hogy vált be? Én is megemlítettem az orvosnak, de azt mondta, hogy nem sok sikerrel alkalmazzák eddig.


Az INSUMED-nél nem 160g ch-t kell enni, hanem max. 80-100g ch, ennek is a java ebédre az amit megeszik az ember. Nem lehet általánosítani, hogy mindenkinél működik a 160g ch. Nálam sem működik, csak a jóval kevesebb, ennek kb. a fele. És a pm. alulműködés is van akinek komoly problémát okoz, van aki észre sem veszi. Nyilván a helytelen életmód sok mindenben közrejátszik, de vannak olyan betegek, akik betartják a szabályokat, mozognak is és mégsem úgy működik a diéta, ahogy kellene.

10 éve van IR-em és a terhességem után súlyosbodott. Csak akkor fogytam pár kilót, ha karalábét, csirkemellet, retket, sovány sajtot ettem. Napi szinten max. 50g ch-t fogyasztottam. És ezt elfogadja az orvosom (Tűű).

5. Channa* (válaszként erre: 4. - Mese)
2018. jan. 24. 19:37

Vércukorszint szabályozás: Merckformin és hasonló gyógyszerek, ha tényleg IR-ed vagy cukor problémád van. Nekem glucobay-t is írtak fel. Mindkét gyógyszer azt csinálja, amire számítasz INSUMED diétától. Igaz, ennek a 2 gyógyszernek az ára közel 10 ezer havonta, de ha tényleg van ilyen betegséged, akkor gyógyszer kell!

Pajzsmirigy alulműködésre nálunk (Magyarország) 3 féle gyógyszer van. Én a Letroxot szedem (175 mg).


Az INSUMED diéta sem lesz hatásos attól, hogy kifizetsz érte egy csomó pénzt, ha nem változtatsz az étkezési szokásaidon és nem mozogsz.


Természetesen én nem akarlak lebeszélni erről, csak elmondom a véleményemet.

Ha jól eszel és mozogsz, akkor fogysz. Ha kifizeted a sok pénzt erre a módszerre, ugyan ezt mondják el, azaz napi max. 160 gr szénhidrát, naponta többször egyél, de ne túl gyakran, válogasd meg az ételeket a glikémiás index szerint is, hagyd el a nassolást, ne egyél kekszet, ropit, sütit, csokit, fehér cukrot, stb. és mozogj naponta minimum 30 percet. Ha lehet akkor kardió és súlyzós edzés is legyen, stb.


Véleményem szerint nem szabad hagyni, hogy a súlyunk elszálljon annyira, hogy 20-50 vagy esetleg több túlsúlyunk legyen. Időben el kell kezdeni tenni ellene és azt sajnos nem úgy kell tenni, hogy a fotelben ülve, torta evés közben nézzük a torna DVD-t.


Ja, nekem nincs már pajzsmirigyem 9 éve, és IR-em van, illetve max. 5 kg túlsúlyom, ha a mai ideálnak akarok megfelelni, de nekem jó az én korosztályom ideálja, azaz a normál alkat, így meg nincs feleslegem. Mindkét betegségemre gyógyszert szedek és ha a súlyom kezd emelkedni, akkor bizony bekeményítek. Kevesebb kaja, több mozgás....

4. mese (válaszként erre: 3. - Channa*)
2018. jan. 24. 16:08

Itt nem a túlevésről, vagy a lustaságról van szó. Hanem egy betegségről, ami következménye anyagcsere felborulás, és hormonális zavarok. Ez nem fogyasztó szer!! Ez egy olyan készítmény, ami az inzulinszintet koordinálja, így az állandó hol magas hol alacsony vércukorszint hatásaként jelentkező éhségérzetet is normalizálja. Igen nagyon sok betegség OK a hízásra vagy a hajlamra!!

2 éve csontsovány voltam, anyagcsere problémák miatt, most meg 50 kg plusz van rajtam. Nem eszem túl magam, félreértés ne essék!!

2018. jan. 24. 08:54

Szerintem egyik betegség sem ok a hízásra. A hízásnak 1 oka van az, pedig a túlevés rosszul megválasztott ételekkel.

Nem hinném, hogy csodaszereket kellene szedni. Egy kis odafigyelés a kajára és a napi mozgás beiktatása megoldja a problémát.

Igen, tudom, hogy sokaknak még az is nagy kihívás, hogy 4 zsömle helyett csak 3-at egyen, de más megoldás nincs. A csodaszerek mellett is kevesebbet és mást kell enni és mozogni kell, ahogy azok nélkül.

2. salavita (válaszként erre: 1. - Mese)
2018. jan. 23. 21:31
Szia! Én is cukorbeteg vagyok inzulinrezisztencia is fenn állt. Sok mindent próbáltam, de nincs mese egy teljes életmód - táplálkozás reformot muszáj véghez vinni. Segít benne a könyv a PH csoda cukorbetegségre és mozgás-fogyás.A hormonrendszer kiegyensúlyozására sokat segít a Mazdazdan hormon torna.
1. mese
2018. jan. 23. 19:41
Egy ismerősöm csinálja orvosi felügyelet mellett ezt a diétát, igen borsos ára van ennek a készítménynek, de neki nagyon bevált. Én súlyos inzulinrezisztenciával küzdök, mostanra már nagyon elhatalmasodott a probléma. Menzeszem nincs, vagy ha 3 havonta van is nagyon nagyon kevés, és 2 napig is alig tart, továbbá a súlyom kontrollálhatatlan. Rohamosan hízok. Szeretném kipróbálni ezt a terméket, de nagyon drága, és mellette még a dokinak is fizetni kell, mert csak magándokik által lehet hozzájutni, tudtommal.Valaki próbálta már? Vagy tudtok tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook