Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ártalmas-e akarattal meggátolni a múltbéli események újrajátszását a fejben vagy pont fordítva? fórum

Ártalmas-e akarattal meggátolni a múltbéli események újrajátszását a fejben vagy pont fordítva? (tudásbázis kérdés)


2018. jan. 24. 11:24
Keresd fel a háziorvost!Lehet túlterhelted az idegrendszered!Ezt nem mindíg veszi észre az ember!Én amikor sörözőben dolgoztam,lefekvéskor,is csak zsongott a fejem,a pohár sör,korsó sör ,egy cent,két cent...stb.Próbálj kikapcsolódni a természetben,távolabb a várostol!Még így januárba is!A háziorvossal konzultálsz biztos tud segíteni.Esetleg fel ír valami enyhébb nyugtatót,amit ne szedj tovább az előirtnál!
12. indent
2018. jan. 23. 19:26

Reménykedtem benne, hogy lesz még valaki, aki hasonló problémával küzd. Céljaim vannak egyébként, a bipolárishoz nincs meg a kellő időintervallum (nálam kb. 1-2 aktiv nap után jön az egész napos levertség). Szoktam tanítani heti 1-2x kb. 25 fős csoportokat (lényegében én írok a táblára, ők pedig lemasolják) és az teljesen padlóra küld. 1.5 óra egy alkalom, de aznap többször is azon kapom magam, hogy újra mondom a szöveget a fejemben, másnap pedig levert és motiválatlan vagyok.

Most nincs ez a tanítás, de hamarosan kezdődik és jó lenne valahogy ezt a dolgot megszüntetni.

2018. jan. 23. 10:59

Ilyen szinten szerintem nem ártalmas meggátolni. Vannak olyan súlyú események, amiknél akár szakember segítségével végig kell csinálni a feldolgozást, de egy bolti beszélgetés nem ez a kategória.


Javasolnám, hogy szakembert kérdezz meg, mi történhet veled, mert érdemes lenne utánamenni.

2018. jan. 23. 10:15
Ez picit kenyszeresnek tunik, illetve nem tapasztaltal magadon bipolaritasra utalo jeleket?
2018. jan. 23. 09:00
Szia!Szerintem egy bizonyos határig nem ártalmas.Mindenki más,és másképp dolgozzák fel a behatásoka,történéseket.Különben legalább letudod vonni a megfelelő konzejvenciát.tanulhatsz belőle.Ahogy olvasom az írásod,van benned némi szorongás.Ha társaságban úgymond nyüzsögsz és lefáradsz,lehet gyengébb az idegrendszered.Magnéziummal erősítheted.De ne agyalj a tegnap vagy azelötti eseményeken!Nézz előre!Csodáld az élet apró szépségeit!Tűzz ki célokat,és tegyél érte.máris máshol lesznek a gondolataid!Motiváció mindíg előre visz,nem hátra! :)
8. 31bc25d879 (válaszként erre: 7. - Indent)
2018. jan. 22. 20:28
Hát értem...de nem értem:)
7. indent (válaszként erre: 6. - 31bc25d879)
2018. jan. 22. 19:02
Mert pl. éppen megyek az utcán vagy éppen éjszaka van. Nem agyalok, csak azon kapom magam, hogy újrajátszom ezeket az eseményeket és újra mondom magamban ugyanazt, amit akkor mondtam.
2018. jan. 22. 16:55

Én nem hallottam még ilyet.

És miért nem tudsz semmi hasznosat csinálni?

Ennyire agyalsz, hogy ki mit mondott és te mit mondtál?

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Indent)
2018. jan. 22. 16:19
Ez borzasztó ijesztően hangzik. Én aggódnék a helyedben. Nem akarsz felkeresni egy szakorvost?
2018. jan. 22. 09:32
Még annyit tennék hozzá, hogy nem feltétlenül rossz dolgokról van szó. Például, ha mondtam egy poént és az jól sült el, az is ugyanígy újra meg újra lejátszódik a fejemben. De a semleges beszélgetések is pl. ami egy boltban zajlik.
2018. jan. 22. 09:30

Ha társaságban vagyok és nem a szokásos események történnek vagy nem a megszokott emberekkel beszélek, akkor az nagyon megterhelő számomra. Napokig tart, mire “kiheverem”. Általában nagyon lehangolt/szomorú vagyok utána, főleg, ha a társaságban sokat nevetek, mosolygok, kezdeményező vagyok és magamtól beszélek. Ha főként csak nézőként veszek részt ilyen rendezvényeken vagy összejöveteleken, akkor nem fáradok el.


Most egymás után, 2 nap leforgása alatt 3 ilyen esemény volt. Utána délután fél 4ig ágyban voltam és felkelés után sem tudtam semmi hasznosat tenni az evésen kívül. Azt vettem észre magamon, hogy jönnek fel az emlékek és felidézek egy-egy beszélgetést, újra elmondom magamban, hogy mások mit kérdeztek és én arra mit válaszoltam stb. Angolul találtam rá szót: ruminating. Azon gondolkodtam, hogy mi a jobb: ha hagyom, hogy újrajátszódjanak ezek az események, vagy ha meggátolom őket? Olyan érzésem van, mintha azzal dolgoznám fel a múltat, hogy újrajátszom. Most direkt elfereltem a gondolataim, de közben megfordult a fejemben, hogy ezzel nem lesz-e mégrosszabb? Mi a véleményetek erről?

2018. jan. 22. 09:28

Eseménytől függ szerintem.

Nem érdemes rágódni olyan dolgon, amin változtatni úgy se tudsz.

2018. jan. 22. 09:10
Ártalmas-e akarattal meggátolni a múltbéli események újrajátszását a fejben, vagy pont fordítva?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook