Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerekről érthetőbben... fórum

Gyógyszerekről érthetőbben... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
23. jozsi.38 (válaszként erre: 21. - Gameower)
2018. jan. 20. 12:25
azért magas vérnyomásra vagy cukorbetegségre azért ne szedd :P
22. Channa* (válaszként erre: 21. - Gameower)
2018. jan. 20. 11:58

Antibotikum?

Már amelyik betegséget ezzel lehet gyógyítani...

Van rengeteg betegség amire nem elég, hogy bekapkod az ember 10 napig néhány db antibiotikumot....

2018. jan. 20. 11:51
A szo szerint gyogyszerkent bejegyzett keszitmenyek,csak a tuneteket kezelik. A gyogyulas az antibiotikumoktol varhato. A prevenciora talan az oltasok hasznosak..
20. Channa* (válaszként erre: 5. - Gameower)
2018. jan. 20. 11:37

A mellékhatások le vannak írva a gyógyszer tájékoztatójába, illetve az is, hogy kiknek nem javasolt szednie, stb., ezért nem érdemes nekünk laikusoknak itt ilyenről beszélgetni.

Én is szedek 3 betegségre gyógyszert és ha valaki ugyan ezeket szedi és azt mondja, hogy neki hasmenése van a gyógyszertől (pl. Merckformin XR), akkor csak nagy szemeket meresztgetek és nem hiszem el, mert én már szedem azt a bizonyos gyógyszert x éve és még sosem volt ilyen gondom.

És látod? Pont ezért nem érdemes róla beszélni túl sokat, mert mindenki szervezete más, így máshogy reagál egyes gyógyszerekre, pont úgy, ahogy a betegség is kinek ilyen, kinek olyan tüneteket produkál. Van aki a halálán van pl. egy 90-es pulzustól, én meg a 120-ról onnan tudok, hogy a doki mondta. Van aki az én egyik betegségemtől 120 kg-ra is meghízik, én viszont még mindig normál alkatú vagyok. Van aki a másik betegségemtől úgy néz ki mint egy férfi, én meg maradtam olyan, mint voltam. Van akinek bizonyos gyógyszer segít a tüneteinek megszüntetésében, de van akinek ugyan úgy megmaradnak. És van aki egy egyszerű hasmenésre való gyógyszertől a sürgősségire kerül, mert allergiás rá és van aki simán beszedi.

Hasmenésre való tabletta: egy ismerősömnek hasmenéses vírusa lett, amiről beszélgetett a szomszéddal és a szomszéd mondta, hogy neki is az volt és a dokitól ezt a gyógyszert kapta (Reasec). Az ismerősöm beszedte és a sürgősségin kötött ki és kicsin múlt az élete.


Naaa!? Melyik gyógyszerről beszélgessünk?

19. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 20. 11:08

Mindenkinek mérlegelni kell, neki mi a jó, és hasznos.

Lehet ötleteket kapni, de mindennek utána kell nézni. Még az orvossal is meg lehet olykor beszélni dolgokat.

Szóval egy fórumon mindenki azt ír, amit akar, és mindenki felelősséggel tartozik a saját döntésért.

Beszélgetni pedig tényleg mindenről lehet, és erről érdemes.

Egy kis vita sem ártalmas! ;)

18. gameower (válaszként erre: 17. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 20. 11:04
OK.. Gondolom hogy nem arra gondolsz,hogy az ? a hibas,aki a topikot nyitotta ??
2018. jan. 20. 11:01
Ez elég kényes téma, amiről ettől még nem bűn beszélgetni. Viszont jogos egyesek félelme is, hogy átmehet egy laikusok "Dobd el a gyógyszereidet" fórumába is. Viszont az is igaz, hogy senki nem köteles egy fórumon írt tanácsot, észrevételt megfontolni, megfogadni. Kit terhel a felelősség, ha valaki itteni tanács miatt kerül kedvezőtlen vagy veszélyes helyzetbe? Senkit? Vagy ő maga a hibás aki megfogadja itt valaki tanácsát?
2018. jan. 20. 10:57

Szia!

Nem én vagyok a címzett, csak hozzáfűznivalóm van.:)

Eszembe jutott a gender kapcsán, hogy mi lenne, ha erről nyitottál volna topicot? Mármint a Gender elméletről. Micsoda megosztó téma!

Na, lenne itt ellenvélemény, egymásnak ugrás bőven.


Bocs, csak úgy eszembe jutott, hogy vannak olyanok, akiknek néhányan nekifeszülnek, bármilyen témában is ír. Kezeld ügyesen! ;)

2018. jan. 20. 10:56

Ezt a gondolatomat még leírom, aztán kilépek innen:


Ez az oldal (Hoxa) a fiatal kismamáknak és általában a nőknek jött létre (ami nem jelenti azt, hogy mi öregek nem léphetünk be ide, de biztosan nincs olyan nagy keletje a betegségekről,

gyógyszerekről szóló fórumoknak, mint pl. az Ötvenen túli Facés társaságnak)


Nem akarom magam másokhoz hasonlítani, de én itt vagyok kb. 10 éve és biztosan nem írtam ki 6 fórumot mint te az 1 hónapod alatt pláne a betegségekről!


Szíved joga, de ne várd, hogy mindenki lelkesedjen érte!


Én is szívesebben írom meg pl., hogy milyen zokni van rajtam, -vagy hasonló fórumokba- mert ott legalább jókat lehet nevetni! :) :D


Neked pedig kívánok további sikereket a gyógyulás, gyógyítás terén és további kellemes napot!

14. Kajati
2018. jan. 20. 10:50

Látom vannak negatív,és pozitív hozzászólások is.Aki nem beteg az negatívan áll hozzá a dolgokhoz.

Én is napi szinten szedek gyógyszereket,és már egyre több betegségre.

Különböző fórumokon én is elolvasom ki mit szed ,milyenek a hatásai.Megbeszéljük .

Szerintem ez is jó dolog.

13. gameower (válaszként erre: 12. - Mezei Virág)
2018. jan. 20. 10:45
Köszönöm ! Végre egy epitő jellegű hozzászólas -:)
2018. jan. 20. 10:35

Van néhány betegség, amikor szükség van életen át tartó gyógyszer szedésre.

A legtöbb krónikus betegség pedig életmód változtatással kezelhető lenne.

A gyógyszer méreg, rövid távon lehet rá szükség, de a legtöbben inkább gyógyszereket kapkodnak be, minthogy az életmódjukon változtatnának.

Szükség van a gyógyszerekre, de valószínűleg nem annyira, mint amennyit sokan magukba tömnek.

A változtatók sorába tartozom... :)

11. andi6020 (válaszként erre: 1. - Gameower)
2018. jan. 20. 10:30

Jesszus.

Akinek kételye van, az forduljon az orvosához.

Bizonyára közkedvelt topik lesz, hát ez aranyos. :DDD

2018. jan. 20. 10:24

Mondtam én, hogy nézd inkább a hagymásokat vagy a madáretetőt 😂

Abból baj nem lehet.

2018. jan. 20. 10:17

Hihetetlen....

Kiszálltam, mielőtt elkezdődne.

8. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. jan. 20. 10:16

Pont ezért "ingoványos téma" gondoltam arra, hogy ha nem szakértő (patikus, gyógyszerész) valaki akkor hogyan akar "érthetőbben" fogalmazni

egy -általa esetleg nem is szedett- gyógyszerrel kapcsolatban?!


Egy igazi gyógyszerész segítségét szívesen venném én is!!


De nektek azért sok szerencsét kívánok a kellemes beszélgetéshez.

7. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Gameower)
2018. jan. 20. 10:15
Gyógyszerekkel kapcsolatban tanácsokat osztogatni inkább veszélyes téma lehet, mint közkedvelt topik vagy kellemes időtöltés.
6. gameower (válaszként erre: 4. - Globus)
2018. jan. 20. 10:15
Talan pontosan ezert kellene kihasznalni ezt a forumot,mert on szerint ez egy ingovanyos tema. Felreertes ne essek,en nem arra gondoltam hogy itt ez nelkul ajanlgassak egymasnak a gyogyszereket !! Inkabb talan egyes gyogyszerek szedesevel kapcsolatos tapasztalatok megosztasa a cel..
5. gameower (válaszként erre: 2. - Channa*)
2018. jan. 20. 10:10
Meg jo hogy sokan vagyunk szeles egy hazankban,es nem mindenki ilyen serto hozzaszolasokkal kezd egy forumot. Ha egy egy mod van ra,akkor a jovoben ilyen es hasonlo hangvetelu hozzaszolasoktol tartozkodjon !! -:( Vannak gondolom olyan forumtarsak is,akik az altaluk szedett gyogyszerek esetleges mellekhatasairol erdeklodnek..
4. globus (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2018. jan. 20. 10:08
Talán nem is segítségnyújtásra, hanem egyéni tapasztalatokra gondolt. Még ha nem is akarjuk, óhatatlan, hogy mások tapasztalatai ne befolyásoljanak bennünket. Hiszen "ha xy-nál ennyire bevált, biztosan nekem is jó lesz, beszerzem". Vagy "bolond lennék bevenni, olvastam, hogy valaki rosszul volt tőle". Nagyon ingoványos téma ez...
3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - Gameower)
2018. jan. 20. 10:02

Te gyógyszerész vagy, hogy "itt feltehetjük a kérdéseinket" ??


Bár nekem a gyógyszerekről való beszélgetés nem okoz "kellemes időtöltést" mert pont a nemkívánatos betegségeimre emlékeztet!


De neked azért szép napot kívánok ☺

2018. jan. 20. 09:55

Hát nem tudom....

Nem kellene rendezned magadban ezt a gyógyszerekkel kapcsolatos "fétisedet"?

Más téma?

Mit lehet a gyógyszerekről annyit beszélni?

el kell olvasni a tájékoztatót és az orvos utasítása szerint beszedni...

2018. jan. 20. 09:41
Valamennyien kisse szkeptikusak vagyunk a szedett gyogyszereinkel kapcsolatban,de megis szedjuk mert az orvos eloirte.. Itt feltehetjuk kerdeseinket,amiben ketsegeink vannak,hatha valamelyik forumtars tud sgiteni.. Bizonyara kozkedvelt topik lesz,hiszen eleg sokan szedunk napi szinten gyogyszereket.. Kellemes idotoltest kivanok !-:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook