Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerekről érthetőbben... fórum

Gyógyszerekről érthetőbben... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
143. Kajati (válaszként erre: 142. - Lolita2112)
2019. márc. 23. 19:27
Köszönöm a választ.
142. lolita2112 (válaszként erre: 141. - Kajati)
2018. szept. 3. 04:15
szia!epp tegnap olvastam rola,s megpedig azt,hogy a pajzsmirigy problemakra jo/az alacsonyom es magason is segit/,de a webcimet nem tudom,mert napi szinten rengeteget olvasok.
141. Kajati (válaszként erre: 138. - Kajati)
2018. aug. 9. 18:02
Még mindig ez érdekelne ,ha valaki tud hozzászólni,megköszönöm.
2018. jún. 9. 12:18

Próbáltam találni legalább utalást valamiféle kutatásra. Németül semmi, ami már azt jelenti, hogy ott nem veszikkomolyan, Angol gyógyszerész-oldalon ezt találtam (gugli-fordítás, de érthető)


"Úgy tűnik, ez az enzim vérhígító hatásokat mutat (hasonlóan az aszpirinhoz). A véralvadásgátlók, mint a warfarin (coumadin), a klopidogrél (Plavix) vagy az ASA (aszpirin) véralvadásgátló hatása növelheti a vérzés vagy a véraláfutás esélyét.


Ez a helyzet más természetes gyógymódokkal, mint a fokhagyma, a halolaj és a kurkuma. Beszéljen először a háziorvosával, mielőtt ezt az enzimet bevenné."


Szóval a citromos-fokhagymás lötyike visszatér. Anno egész megszerettem. :D

139. Guruljka (válaszként erre: 137. - 124637ff9b)
2018. jún. 9. 11:57

Persze követem az orvosi előírásokat, de ezzel valahogy úgy vagyok, hogy a háziorvosom diagnózisában és medikációjában nemigen bízom, az érsebész, aki vizsgált, komolynak tűnik.

Ez csak 50-50%. Jelen esetben kevés.


A szerrapeptázról szóló dolgokat tegnap kezdtem el nézegetni. Egyelőre nem találtam nyomát komolyabb klinikai vizsgálatnak, az említett Dr. Nieper 20 évvel ezelőtt meghalt, német orvos, aki az alternatív gyógyászattal foglalkozott, és nem feltéttenül hitelt érdemlő a véleménye.

138. Kajati
2018. jún. 9. 07:40
Tengeri alga kapszuláról mit hallottatok?
137. 124637ff9b (válaszként erre: 136. - Guruljka)
2018. jún. 9. 06:41

[link]


Ez is egy "csoda" a sokmillió közül.


Érdemesebb az orvos utasításait követni.

2018. jún. 9. 00:31

No nálam változás történt.

Kezdeti érszűkületet állapított meg az érsebész. Kaptam egy gyógyszert is, amitől valósíznűleg jobban fogok tudni járni.


Természetesen átállítom az étkezésemet, és mindenképp elkezdek újra rendszeresen mozogni, ez már nem elviccelni való állapot.

Találtam egy készítményt, a neve szerrapeptáz. Hallott róla már valaki?


Ezt írják róla röviden egy német oldalon, lefordítottam:


A szerrapeptáz egy fehérjebontó enzim, amelyet a selyemhernyó használ a lárvából való kiszabadulásra. Az enzim fel tudja oldani az elhalt szöveteket, például vérrögöket, cisztákat, myómákat, arterioszklerotikus plakkokat és megszünteti a fertőzéses gócokat, valamint segíthet a daganatok, a rák, az artériás elzáródás, a krónikus gyulladás, ödéma, sinusitis, asztma, reuma, artritisz, B, autoimmun betegségek, keringési rendellenességek (bizsergés és zsiborgás, kezek, lábak, karok és lábak zsibbadása), lábikragörcsök, a szervezet savasodása, cukorbetegség és koleszterin esetén.

2018. márc. 4. 06:20
nalunk a kombutcha tea/tudom ez van otthon is/ es a manuka honey/uj zelandi mez/nagyon felkapott,roviden roluk,hogy nagyon jo immuneerositok.jomagam mindkettot hasznaltam/azaz a teat ittam.sose voltam megfazva!
2018. márc. 3. 18:17
Télen szinte napi szinten iszom borsmenta és kamilla teát. Kevergetni is szoktam őket. A mentához teszek pl.csipkefiltert , finom úgy együtt.
2018. márc. 3. 18:05

Mivel nincs határozott tünetem, csak kezdek köhögni és úgy érzem, megfáztam - gyömbérteát iszom, és az eddig csökkentett adagban szedett vitaminokat és kiegészítőket teljes adagra emeltem. Van most méz is itthon, lelkesen kenem a mézes kenyereket.


Más egyelőre nincs, lázam nincs, jobban is vagyok. Ha rosszabbul lennék, akkor elmennék a doktorhoz, és ha már a gyalogtúrával megszenvedtem, valószínűleg szedném, amit felírt.


A gyógyfüvek sem oldanak meg mindent. Más kérdés, hogy a régiek, akiknek nem telt orvosra, legalább ezektől remélhettek valamit, vagy legalább úgy érezték, hogy valamit mégis tettek a betegért.

2018. márc. 3. 17:56
a gyógynövények sose ártanak,most kamillát iszunk,valami mással keverve
131. ab61752c45 (válaszként erre: 129. - Kajati)
2018. márc. 3. 17:53
ne is mondd,az apámnak szoktam mondani,inkább mást örököltem volna tőled.érdekes,és a fiúknak nem volt,pedig több ártalmasabb dolgot ettek-ittak.
130. ab61752c45 (válaszként erre: 121. - Kajati)
2018. márc. 3. 17:51

az anyámat mikor hazahoztuk a kórházból egy kazal gyógyszert írtak föl. gyógyszerek nélkül biztos már nem élne,főleg,hogy korábban más baja is volt.őszintén,van értelme az élet meghosszabbításának pl 100 évig,ha nem ehet,ihat,amit akar,becsinál.hát élet ez?

én biztos nem szeretném.ja,egy havi gyógyszer majdnem 20 ezer ft volt,plusz a pelenka.

129. Kajati (válaszként erre: 126. - Ab61752c45)
2018. márc. 3. 17:45
Durva betegség a köszvény hallottam róla.
128. Kajati (válaszként erre: 125. - Ab61752c45)
2018. márc. 3. 17:44

Persze csak kiegészítő kezelésként ,gyógyszer is kell mellé.

Palástfűteát is a mióma gyógyszer mellé ittam.Asztmára meg a tüdőfűlevél teát-

Mindig ajánlanak valamit.

127. ab61752c45 (válaszként erre: 115. - Globus)
2018. márc. 3. 17:44
nekem az orvos cukorbetegségre írt föl gyógyszert.szégyen,nem szégyen nem jutottam el a fürdőszobáig. majd megszokom.én ugyan nem,az érték a koromnak megfelelő,mit várnak olyan legyen,mint egy húszévesé.nem is szedem.
126. ab61752c45 (válaszként erre: 124. - Kajati)
2018. márc. 3. 17:38
én köszvényre ittam.de bizony kellett a gyógyszer is.
125. ab61752c45 (válaszként erre: 119. - Kajati)
2018. márc. 3. 17:36

ja,igyál egy hashártya,vagy vakbélgyulladásra teát.

én is szedtem béres cseppet,ilyen-olyan kiegészítőket,de amikor gyógyszer kell,akkor az kell.persze nem náthára,ilyesmire.vagy műtét után,mikor az ember fetrengene a fájdalomtól,ha lehetne,de 6 óráig megmozdulni sem lehetett,milyen jó lenne egy kis gyógytea.

124. Kajati
2018. márc. 3. 17:25
Most diófalevél és gyermekláncfű teát iszom.Sok volt a gyógyszer az utóbbi időben.Méregtelenítésre ajánlották.
123. lolita2112 (válaszként erre: 119. - Kajati)
2018. febr. 18. 07:59
sok jo kozuluk,en mar sok mindent kiprobaltam kezdve a kombutcha teatol/tudom ez otthon is van/a kava kava-ig.
122. lolita2112 (válaszként erre: 118. - Guruljka)
2018. febr. 18. 07:57
nem emlekszek,hogy melyik orszagban,de vhol be is tiltottak ezt a gytogyszert!
121. Kajati (válaszként erre: 119. - Kajati)
2018. febr. 17. 11:29
Viszont a mai világban ez már kevés.Annyiféle betegség ,allergia van már,hogy gyógyszerek nélkül sok ember lenne nagyon beteg.Így csak a gyógyszergyárak zsebe lesz tele,a mienk meg üresebb.
120. unom (válaszként erre: 119. - Kajati)
2018. febr. 17. 10:01
Meg is lenne oldva a túlnépesedés 😃
119. Kajati
2018. febr. 17. 09:17
Maradnunk kellene a jól bevált gyógyfűveknél
118. Guruljka (válaszként erre: 117. - Globus)
2018. febr. 16. 20:09

Még ha csak ez lenne...


Itt van a remekül bújtatott Ritalin.

Lényegében orrba-szájba írják fel viselkedészavaros gyerekeknek. Hogy az USÁ-ba már kevésbé népszerű, mert rohamokban jelentkező agresszivitást okoz, elhallgatják. A közismert "klinika", ahol fogadják a végsőkig elkeseredett szülőket a gyerekekkel, szinte automatikusan adta a gyerekeknek, az azonos épületben működtetett iskola tanulóinak. A fiam odajárt egy darabig, és utólag tudtam meg, hogy a tanár osztotta ki a tablettákat, amelyet nem írtak fel a gyereknek, és én nem tudtam arról, hogy kapja.

117. globus (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2018. febr. 16. 20:04
Még a legelső Pharmindex könyv különkiadásában szerepelt, hogy nem szedhető 4 hétnél tovább. Ezt a részt kivették, a betegtájékoztatókból is.
116. Guruljka (válaszként erre: 115. - Globus)
2018. febr. 16. 19:56
Nekem pont szakember írta fel, és nem szedtem többet az előírtnál. és így is kemény volt. Már nem emlékszem, mit írt fel még mellé.
115. globus (válaszként erre: 113. - Kajati)
2018. febr. 16. 19:48
Szerintem rászokni sem egyszerű menet... rengeteg embernek panaszokat okoz, de csak kapkodja be, akár a cukrot. Mintha bármilyen problémát megoldana. Van olyan ismerősöm, a százas dobozból havi kettőt el tud fogyasztani, némi Rivotrillal kiegészítve, döbbenetes. Szakember segítségét igénybe nem veszi, mert "ő nem bolond".
114. Guruljka (válaszként erre: 113. - Kajati)
2018. febr. 16. 19:38

Ne is mondd.


És ott volt a papírján, hogy nem addiktív. A patiks figyelmeztetett, ha azt számolgatom, mikor kell megint felíratni, hogy legyen otthon, mire elfogy az előző, az már a függőség kezdete.


Aztán az öreg doktor mondta: minek szedi ezeket, még a végén tényleg beteg lesz itt nekem. Maga egy erős asszony!

Míg hazaértem, ezen gondolkoztam, eseteket idéztem fel, és tényleg mindig kijöttem valahogy a carból. Hát én tényleg erős vagyok!


Apránként, de elég hamar sikerült abbahagynom a xanaxot. Ma is hálás vagyok érte a doktorbácsinak. Azért az egy mondatáért.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook