Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi történik, ha az ingatlan tulajdonosa nem tartja be a birtokba adási határidőt? fórum

Mi történik, ha az ingatlan tulajdonosa nem tartja be a birtokba adási határidőt? (tudásbázis kérdés)


2018. jan. 18. 12:17
Jövő hét csütörtökön lesz átadás, de már nem fogok cirkuszolni ezen.
14. michelle.r (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2018. jan. 18. 12:02
Teljesen mindegy, hogy saját az ügyvéd vagy sem. Az okirat szerkesztő ügyvédnek mindkét fél érdekét védenie kell. Láttam már ügyvédet ezért repüli a kamarából. Nagyon nem éri meg kockáztatni.
13. kristo_f (válaszként erre: 11. - Bea0824)
2018. jan. 18. 09:19

Saját ügyvéd nélkül lakást venni rossz omen!

Az adásvétel menete, nullás igazolások a szolgáltatótol, szerződés aláirása, utalás, és az aláirt szerződéssel az ügyvéd máris küldi a földhivatalba a bejegyzési kérelmet

Az utalás is az ügyvéd számitógépéröl történt, az eladó is ott nézte meg hogy megkapta-e az összeget


Egy normális szerződésben mindig van kitétel arra ha az eladó vagy a vevő nem teljesiti a feltételeket


Hogy jelezted az ügyvédnek a gondodat, emilben?

Telefon, szóban kérdezd meg


Leirhatnád kissé bővebben, mi van a szerződésben, főleg a birtokbaadás módjárol

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 18. 05:50

Nekünk benne volt,h megtekintett állapotban,mégis az egyik tulaj,még beköltözés előtt,utalás és birtokbavétel után bejött a portára és elvitt ezt azt,arra hivatkozotz,h nem kaptak értesítést az utalásról...mi is kaptunk,meg az összes tulaj,csak az az egy nem...sőt mikor bár beköltöztünk,akkor is bejöttek,követelőztek,mert bútorozva vettük meg az ingatlant,és igényt tartottak mindenre!

Ügyvéd is a megtekintett állapotra hivatkozott,de ezek lecarták,rendőrségi ügy lett belőle!


Fórumindító!

Adás-vételihez mindenképp kell ügyvéd,forduljatok hozzá,hogy ilyen esetben mi a teendő,mert ha határidő van szabva,azt be kell tartani,amennyiben nem,fizetnie kell!

11. bea0824 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 18. 05:35
Egy cégtől vettük. Teljesen üres. A szerződésben 5 munkanapon belül van.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2018. jan. 17. 22:20

Én csak holnap este tudok visszanézni (munkahelyen tilos, max telefonról tudok)


A lényeg, ha nincs ügyvédetek, akkor minél ellőbb kerítsetek egyet, akit kérjetek meg, hogy szollítsa fel az eladót, hogy x időn belül, a vásárláskor megtekintett állapotban adja át a lakást. Fontos, hogy a megtekintett állapot benne legyen,hogy ki ne szedje a nyílászárókat, radiátorokat stb,

2018. jan. 17. 22:18
Ha az utalás megtörtént, akkor a már csak a határidőre kell figyelni. A gyakorlat az, hogy ha 5 nap van a kiköltözésre, kulcsátadásra, akkor az 5. napon történik ez meg. Ne idegeskedj, van idő.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Bea0824)
2018. jan. 17. 22:09

Az előző fórumon úgy értelmeztem, ez egy lakatlan lakás, amit az előző tuladonostól elvettek.


Ezt nem vájkálás miatt írom, hanem végül, akkor lakott volt, és magánembertől vásároltátok?


Ezt a szertődésben le kellett volna fektetni, hogy a vételár megfizetése után, mennnyi idővel, és milyen állapotban kell átadni az ingatlant.

A Ti ügyvédetek mit tanácsolt? Vagy nem volt ügyvédetek?

2018. jan. 17. 21:03
Igen, de mi nem árverésen vettük.
2018. jan. 17. 20:52
Ez, az amit árvereztek?
5. bea0824 (válaszként erre: 4. - Simple)
2018. jan. 17. 20:33
Nem szerepel.
4. simple (válaszként erre: 1. - Bea0824)
2018. jan. 17. 20:29
Ilyen esetre van a kötbér. Nem szerepel a szerződésben?
3. michelle.r (válaszként erre: 2. - Bea0824)
2018. jan. 17. 20:27
A szerződésnek erről rendelkeznie kell. Egyébként nem kell jelezniük, hogy tudomásul vették, ha jól értem, van öt munkanapjuk, hogy birtokba adják.
2018. jan. 17. 20:24
Hétfőn elutalta a bank az ingatlan árát. 5 munkanap van a szerződésben. De még csak nem is jelentkeztek, hogy tudomásul vették a dolgot. Én jeleztem az ügyvédük felé, de ő sem reagált.
2018. jan. 17. 20:22
Mi történik ha az ingatlan tulajdonosa nem tartja be a birtokba adási határidőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook