Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Éjszakánként nyugtató nélkül nem bírok aludni, mert jár az agyam. Ti mit tesztek olyankor? fórum

Éjszakánként nyugtató nélkül nem bírok aludni, mert jár az agyam. Ti mit tesztek olyankor? (beszélgetős fórum)


1 2
50. gameower (válaszként erre: 49. - Megi04)
2018. jan. 23. 06:40
Azt en is hallottam hogy sok esetben a Xanax keves. Ha panikos valaki,az melle antidepresszanst is szoktak rendelni.
49. megi04 (válaszként erre: 19. - Maszi49)
2018. jan. 22. 22:20
Pánikosoknak nem elég a xanax.Azért nem tudsz belőle kikecmeregni.
48. Channa* (válaszként erre: 44. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 19. 06:42

Na, akkor szerintem ebből ne csinálj problémát!

Nem fárasztod le magad, így persze, hogy nehezebb elaludni, végig aludni az éjszakát.

47. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - Fe22c2d57c)
2018. jan. 19. 06:34
Lehet, ki kellene nyitnod a szemed. Én azt vettem észre magamon, hogy ha nem tudok elaludni, és a sötétben egy pontra próbálok figyelni, akkor egy rövid idő után belealszom. Valahogy ha csukva van a szemem, jobban pörögnek a gondolataim.
2018. jan. 19. 00:58
Netezek, eszek..:D de ha elakarok aludni akkor mozdulatlanul kell feküdni...nem forgolódni
2018. jan. 18. 20:13
Ha nem tudok aludni, akkor elszámolok háromig, néha fél négyig.
44. fe22c2d57c (válaszként erre: 28. - Channa*)
2018. jan. 18. 20:11

Persze, hogy nem probléma ha valaki 4:30-kor ébred, mikor dolgoztam én is akkor keltem :D

De nem is éjfél meg az után aludtam el, hanem hamarabb. És én sem ébredtem fel soha, maximum ha több folyadékot ittam.

43. fe22c2d57c (válaszként erre: 20. - De4d1b196b)
2018. jan. 18. 20:08
Ezt mindenképpen kipróbálom, köszönöm a tanácsot! :)
2018. jan. 18. 20:06
Sötétben hangyát számolni..., én például nem birok este enni, mert alszom, de már dolgozom rajta, hogy tudjak.:)
41. fe22c2d57c (válaszként erre: 13. - Rinike)
2018. jan. 18. 20:05
Ebben igazad van. Amíg nem voltak a problémák, semmi gond nem volt az alvásommal. Csak azóta van ez. De így visszagondolva, ez visszatérő probléma. Régebben is előfordult az álmatlanság, de nem ilyen hosszú ideig.
2018. jan. 18. 20:03
Hogy én mit teszek olyankor, mikor éjszakánkét jár az agyad? Alszom.
39. fe22c2d57c (válaszként erre: 11. - Mignon11)
2018. jan. 18. 20:03
Olyan is van aki már ott van olyankor :)
38. fe22c2d57c (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2018. jan. 18. 20:02
Ez nagyon jó ötlet, ki fogom próbálni. Ma is 5:00 körül keltem.
37. fe22c2d57c (válaszként erre: 9. - Teltzsu)
2018. jan. 18. 20:01
Amikor még volt munkahelyem, akkor 6-7 órát aludtam, mostanában csak 4-5-öt bírok bogyó nélkül.
36. fe22c2d57c (válaszként erre: 7. - Forrest2010)
2018. jan. 18. 20:00
Ezt szoktam, próbálok, próbálok, próbálok aludni, becsukott szemmel fekszem, ide-oda forgolódom. De nem igazán sikerül.
35. fe22c2d57c (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2018. jan. 18. 19:59
Igen, ez is szerepet játszhat benne. Na meg vannak dolgok amik foglalkoztatnak, idegesítenek.
34. fe22c2d57c (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. jan. 18. 19:58
Vicces!
2018. jan. 18. 06:39

Gyakori felébredés, átalvási képtelenség


Nem pusztán akkor beszélünk álmatlanságról, ha valaki huzamosabb ideig nem tud elaludni, hanem akkor is, ha az érintett az éjszaka során egyszer vagy többször felébredve, nem tud visszaaludni. Mivel az alvás minősége ilyenkor sem megfelelő, elmarad a szervezet regenerálódása, ami fokozza a magas vérnyomás, a cukorbetegség, a depresszió, a pszichiátriai, továbbá a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát.


Az alvás fenntartásának zavara az álmatlanság, idegen szóval az inszomnia jellegzetes tünete.


Fontos tudni, hogy az inszomnia az el- és átalvás nehézségei mellett nappali tünetekkel, erős fáradtsággal, kimerültséggel, enerváltsággal, gyenge koncentrálóképességgel, rossz hangulattal, motivációhiánnyal, ingerlékenységgel és gyomorsavassággal jár.

32. gameower (válaszként erre: 30. - Lolita2112)
2018. jan. 18. 06:35
En ezt Ugy hallottam,hogy lefekves elott,1 pohar langyos tejet kell meginni(persze aki birja)..
31. gameower (válaszként erre: 29. - Maszi49)
2018. jan. 18. 06:32
Az alvászavarokat a nappali és az éjszakai tünetekből lehet felismerni. Ha valaki napközben annak ellenére álmos, fáradt, ingerült, hogy átaludta az éjszakát, ha jelentősen csökkent a teljesítménye, ha a gyógyszeres kezelés mellett is magas a vérnyomása, ha hangosan, egyenetlenül horkol, ha éjszaka álmatlanul forgolódik vagy gyakori vizelési ingere van, és az ez állapot legalább 30 napja fennáll, nagy valószínűséggel "alvászavarban" szenved.
2018. jan. 18. 00:17
ne nyugtatot szedjel,mert az hozzaszokashoz vezet hanem igyal inkabb mezes vizet/2 evokanal mezetr keverjel bele 2-3 dl langyos vizben/kiprobalt dolog ez/.
2018. jan. 17. 21:52
Sajnos az alvászavar,idegrendszeri probléma!És ha nem lelkiismeretes az orvos,akkor hamar gyógyszerfüggő lesz az ember.Arról nembeszélve,hogy késöbb kialakulhat bármilyen mentális zavar.Ezt nem úgy értem hogy kattant lesz feltétlen az ember,de depresszió,pánikbetegség is kialakulhat.Késöbb,szívbetegség!De ez már hatványozott része,ha nem foglalkozik rendesen az orvos az első jelnél.
28. Channa* (válaszként erre: 6. - Smirnoff)
2018. jan. 17. 17:16

Hát nem tudom....

Te tényleg iszol? Tényleg alkoholista vagy, ahogy már írtad?

Mert ha igen, akkor ők teljesen máshogy működnek, mint egy nem alkoholista ember.

A fórumindító gondolom túlpihent, így tényleg nem ártana, ha kifárasztaná magát.

Nem dolgozik, gondolom csak elvan otthon és egy kicsit sem fáradt estére, így persze, hogy nehéz aludni jól. Egyébként én nem gondolnám, hogy probléma, ha valaki 4:30 kor már fent van. Az nem nemalvás. Én is akkor kelek munkanapokon, hétvégén meg 6 körül, így simán elalszok este és egyszer sem kelek fel éjjel:D

Ha túlalszom magam, akkor én is csak forgolódok és úgy érzem, hogy szinte nem alszok egész éjjel.


Tehát, a fórumindítónak mindenképp azt kellene tennie, hogy napközben nagyokat sétálna, naponta 1 órát tornázna és akkor nem lenne gond az alvással.

27. maszi49 (válaszként erre: 26. - Gameower)
2018. jan. 17. 06:53
Valahogy én is így gondoltam. :)
26. gameower (válaszként erre: 24. - Maszi49)
2018. jan. 16. 20:55
Szia ! Ha te is igazán akarod,akkor először az esti adagot próbáld meg,morzsánként csökkenteni. Ha másképpen nem egy,akkor hagyományos zsilettel faragják belőle. Minden csökkenrés alkalkalmával,2-3 napig kell szedni,és figyelni a hatást. Ha nincs nagy gond,5 nap után megint faraghatsz ha gondolod.. A nappali dózist egyenlőre hagyd ..
25. maszi49 (válaszként erre: 23. - Gameower)
2018. jan. 16. 19:16
Ami még nekem segí,Heti két alkalommal járok capoeirázni!Teljesen feltölt a mozgás a közeg!Nagyobb workshopoknál nem zavar ha sokan vagyunk,nem irritál a hangosság.Igyekszem a szabad időmet ami nem sok,de pozitív emberekkel tölteni!Sok keresztet cipelek,de még is pozitívan nézek előre,élvezem az életet,a természetet.Úgy hogy ezzel is megbirkózom,mert az élet szép!!!
24. maszi49 (válaszként erre: 23. - Gameower)
2018. jan. 16. 18:53
Sanaxot szedek 0,5 ösből nappal felet,este 1egészet kb 9 éve.Napközben nem is érzem hogy kell,kivéve ha tömegközlekedésre szállok,vagy olyan helyre ahol sokan vannak,nagy a hangzavar.az erőteljes ingerek váltják ki az ájulást.Gondolhatod szilveszterkor lányomat bevittem a váci utcába,megnézze milyen akkor.sanaxot nem vettem be mert tudtam hogy fogok alkoholt inni!De végigcsináltam.a végén már nehéz volt.A mennyiségen nem kell változtatnom szerencsére,mert olvastam olyat hogy sokaknál emelni kell.Amikor 25 évesen kezdődött,szépen magamnak apránként csökkentve az adagot 3 hónap alatt leraktam,és nem volt semmi bajom.9éve jött vissza,De elég kemény dolgok történtek,amik visszahozták.Szerintem ez azoknál is kialakulna akik még nem voltak ilyen helyzetben.(mármint a kiváltó stressz helyzet.)Nem adom fel.Ujra megpróbálom lerakni,de mivel ilyen régóta szedem,nagyon lasssan fogom kismértékbe csökkenteni.De hogy legyen jó példa elöttünk,anyósom kb14éve rengeteg nyugtatót szedett,rivotriltől kezdve sanax,de a többi nevét nem tudom15féle volt.teljesen leszedálták.Saját maga hagyta el ezeket.már csak sanaxot szed.napi 2 őt!Úgyhogy tök büszke vagyok rá!! :) Rivotrilt nagyon erősnek tartom.Nemtudom milyen szinten vagy a pánikbetegségben,milyen tünetekkel jön,de szerintem valahogy megkéne próbálni minimalizáni a gyógyszereket.
23. gameower (válaszként erre: 19. - Maszi49)
2018. jan. 16. 16:50
A panikbetegseg poklat en szinten megjartam. Amikor diagnosztizaltak nalam,akkor meg eleg ritka betegseg volt. Szedettek velem nem is egyfajta antidepresszanst,es benzodiazepint,mire a megfelelot megtalaltak. En Zoloft 50mg antidepit szedtem napi 2x1 tbl,es Rivotril 2mg 3x1tbl. Ezek eleg durva adagok. A Zoloft nekem nem volt jo.. Ha jol emlekszem cca,. 6 het elteltevel jelentkezett nemi kedvezo hatas.. Ez mar a mult,hala istennek..Jelenleg 25mg Zoloft,tovabba 2mg Rivotril a napi dozis.. Az egesznek a lenyege az,hogy az elvonast csak nagyon lassan(morzsankent) szabad csokkenteni !! Te most milyen dozist szedsz naponta ?
2018. jan. 16. 15:05

Ezt most találtam, talán egy próbát megér:

[link]

21. de4d1b196b (válaszként erre: 20. - De4d1b196b)
2018. jan. 16. 11:29
Azt elfelejtettem írni a 4-7-8-nál, hogy egymás után háromszor kell megcsinálni utána párat normálisan lélegezni és ismételni, a harmadikig már nem jutok el általában :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook