Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 90%-os MÁK kártya, mellette van egy Eger-Budapest bérletem. A kísérőmnek teljes vagy 90%-os jegyet kell venni? fórum

90%-os MÁK kártya, mellette van egy Eger-Budapest bérletem. A kísérőmnek teljes vagy 90%-os jegyet kell venni? (tudásbázis kérdés)

2018. jan. 16. 20:00
Esetleg az illetékes Volánnak írj mailt, melyben erre hivatkozol, és írd meg, hogy több sofőr is elutasította a kísérő jogosultságát.
2018. jan. 16. 19:58

Ha tudod, ezt nyomtasd ki, és húzd alá rajta a kísérőre vonatkozó szakaszt az első bekezdésben.


[link]

10. Vitust
2018. jan. 16. 19:22
A bérletem az is kedvezményes a kártya miatt ami volt 9650 körül. Csak zavar hogy nem az első sofőr aki ezzel jön de én meg tudom mit mondtak a kasszánál, mert direkt így kértem. Csak hiába kerestem valami hivatkozást erre nem találtam. A bérlet pedig a kezelések gyakorisága miatt kellett hiszen így jobban kijön árba.
2018. jan. 16. 15:37

Most utánanézve látom, hogy létezik.


Én is vitatkoztam sofőrrel, aki szerint a levelezős diákigazolvány nem jogosít kedvezményre. Hiába mondtam bármit, szerinte még a MÁV előírásai is mások. Ami persze nem igaz.

Kiadta a jegyet, de azt mondta, ha ellenőr jön, majd megbüntet.

2018. jan. 16. 15:34
Én úgy tudom, hogy MÁK-kártyás bérlet nincs.
2018. jan. 16. 08:52
Nem írtad, hogy 90%os a bérlet, de gondolom nem veszel teljesárút.
2018. jan. 16. 08:51
A MÁK kártya tulaj és a kísérő is 90%-os kedvezményre jogosult, attól, hogy neked bérleted van (ami írtad, hogy kedvezményes ugyan úgy) így csak a kísérőnek kell egy 90%-os jegyet vennie. A sofőrök rendszerint nem tudják mi a helyzet, tapasztaltam. Nekem a kisfiamnak van MÁK kártyája, s még nem volt 6 éves (6 éves korig ingyen lehet vele utazni) rendszerint neki is akartak velem jegyet vetetni, hiába mondtam, hogy de még nincs 6 éves... Állj ki az igazadért
5. Guruljka (válaszként erre: 1. - Vitust)
2018. jan. 15. 21:03

Ha nem mutogatod a bérleted, amit feleslegesen vettél, akkor mindketten 90%-os engedménnyel utaztok.


Ha a bérleted mutatod, akkor persze hogy a szabályok szerint nem vagy jogosult a kedvezményre, tehát kísérőd sem lehet.


Tényleg nem is értem, ha van ilyen kártyád, akkor miért vetted meg a bérletet?

2018. jan. 15. 19:20
Ott azt mondták hogy elég egy 90es jegyet venni. De a sofőr meg az ellenkezőjét állítja.
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Vitust)
2018. jan. 15. 19:19
a pénztárnál megmondják
2018. jan. 15. 19:15
-em
2018. jan. 15. 19:15
90es mák kártya mellettem van egy Eger-Budapest bérletem. A kísérőmnek teljes vagy 90es jegyet kell venni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook