Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Függőleges barázdák mitől lehetnek a kézkörmein, lehet vitaminhiány, esetleg valami betegség jele? fórum

Függőleges barázdák mitől lehetnek a kézkörmein, lehet vitaminhiány, esetleg valami betegség jele? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 28. 19:27
Most hogy mondjátok... Soha nem gondoltam volna, hogy ez valamilyen eü. problémának a jele lehet. Az én körmeim is hosszanti barázdások, és tényleg nincs rendben az emésztésem.
18. Dite
2009. márc. 28. 17:23
A hosszanti-barázdás köröm okai: vérkeringési zavar, belgyógyászati ok. A keresztbarázdás köröm: traumák, rendszerbetegségek, gyulladások,belgyógyászati ok.
2009. márc. 27. 22:55

Enissem, el kellene sétikálni egy jobb hírű természetgyógyászhoz, Ők jobban ismerik az ilyesmit, az orvosok annyira nem foglalkoznak már ezekkel. sajnos.

utána elmondhatod mi volt a véleménye, mert nekem is vannak, szinte minden körmömön :)

2008. szept. 29. 00:44
Az orvosok se tudják néha,szerintem.
15. gerna (válaszként erre: 10. - Nitán)
2008. máj. 31. 06:52
Hogy küldi el a "kocsonyásító anyagokat" a vese az ízletekhez? azok helyben, az ízületi tokban termelődnek. Tehát lehet a körömcsíkozás a vese miatt, de a többiben nem hiszek.
14. Donyta
2008. máj. 31. 06:39
Én úgy tudom, hogy a vese problámái jeleznek így a körmökön. Minnél redősebb annál betegebb valami a vesék tájékán.
2008. máj. 31. 06:03

Szióka,


Emésztési problémára utalnak a függőleges barázdák.

2008. máj. 30. 23:53
Elfelejtettem leírni nem gomba, bőrgyógyásznál voltam, és nem az. Talán nitán írta le a problémát.
2008. máj. 30. 23:21
szerintem gomba az okozoja mivel nekem pont ez van de már múló félben mert Lamisil tablettát kaptam rá ami kiválóan használt.Igaz nem plcso gyogyszer de hatásos!!!Egy adag közel 8000ezer forintba került!
10. nitán
2008. máj. 30. 20:41
A természetgyógyászom szerint a vese nem megfelelő működését jelzi.A vese termeli a kocsonyásító anyagokat a csigolyák, porcok, izületek számára. A becsíkozódás azt jelzi hogy már nem termel elegendőt. Orvosilag semmilyen probléma nem mutatható ki, teljesen egészséges az ultrahang szerint is, a vizelet vizsgálat sem jelez rendellenességet. Ha volt hólyaghurutod, vese vagy vesemedence gyulladásod ezek idézhetnek elő működési problémát, annak ellenére hogy orvosilag teljesen egészséges a veséd.
2008. máj. 30. 20:38
Nekem az rémlik, hogy vhol azt olvastam, hogy vízhiány jele...
2008. máj. 30. 20:37
Érdemes az orvos véleményét kikérni,valóban igaza van Venes-nek!!!!A köröm kinézetéből több ,betegséget megállapítanak az orvosok,ez pl:emésztési zavar.
2008. máj. 30. 20:28
En ugy tudom gomba is lehet az okozoja.
2008. máj. 30. 20:24
Köszönöm a válaszokat, és azoknak is akik esetleg később írnak!
2008. máj. 30. 20:12
Nem tudom hogy hány éves vagy, de korral is járhat. Van, hogy nincs semmi egészségügyi probléma, de 40-50 év körül becsíkozódhatnak a körmök.
2008. máj. 30. 20:10
Nekem is az amésztési problémák rémlenek, ami esetemben igaz is, szóval én azt mondom, hogy van igazság alapja a dolognak.
2008. máj. 30. 20:09
a júniusi wellness magazinban pont volt erről szó. szerintük a hosszirányú barázdák rossz lépműködésre és emésztési zavarokra figyelmeztetnek, míg a keresztirányűak jelezhetnek idegrendszeri problémákat, valamint túl erős stresszhatást is.
2008. máj. 30. 20:08
Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom emésztési problémák jele.
2008. máj. 30. 20:06
Függőleges barázdák mitől lehetnek a kézkörmein, lehet vitaminhiány, esetleg valami betegség jele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook