Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felmondhat a munkáltató olyan munkavállalónak, aki nem sokat beszél a munkahelyen, de a feladatait elvégzi? fórum

Felmondhat a munkáltató olyan munkavállalónak, aki nem sokat beszél a munkahelyen, de a feladatait elvégzi? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. kisj
2018. jan. 20. 17:45
Ha társalkodónőnek vették fel, akkor bizony felmondhat a munkáltató:D
32. 31bc25d879 (válaszként erre: 31. - Piroska52)
2018. jan. 14. 18:37
fogalmam sincs:)
31. Piroska52 (válaszként erre: 29. - 31bc25d879)
2018. jan. 14. 18:21
nyugtassatok meg,nem Dézi álnéven
30. 5675245e4b (válaszként erre: 21. - Globus)
2018. jan. 14. 17:07
nem én vagyok az erna0520
2018. jan. 14. 16:52
A mai világban bármi megtörténhet, sőt annak az ellenkezője is, de még ilyen indokot nem hallottam.
2018. jan. 14. 16:23

Lehet holnap elsütöm.

Aztán megkapják amit kérnek.

27. Channa* (válaszként erre: 23. - Töprengő)
2018. jan. 14. 16:20

Én se fejtek bent keresztrejtvényt még internetezni sem szoktam, csak nagyon ritkán, de azért két naponta elsütöm:DD Ja, meg azt szoktam még mondani, hogy pont most, amikor a legizgalmasabb részt olvasom a könyvben? Vagy: jaj, hát épp beszélgetek ne zavarj!:DDD


Na jó, ez nálunk így megy, mert ha én szólok neki, akkor ő is hasonló válaszokat ad:DDDD


És persze, amíg ezt kimondjuk közben már ugrunk is:DDDDD

26. töprengő (válaszként erre: 24. - Globus)
2018. jan. 14. 16:17
Húúú ez jóóó XD:
25. töprengő (válaszként erre: 19. - Trapiti)
2018. jan. 14. 16:16

Határozott idejű szerződésnél, egyáltalán nem indokolják a munka viszony megszünésének okát.

Nem köteles...

Legalábbis a szűkebb környezetemben.

24. globus (válaszként erre: 23. - Töprengő)
2018. jan. 14. 16:13

-Te ! Mi lehet az? Női nemi szerv, 4 betű.

-Hm... Mi a fene lehet?

-Azt mondd meg, vízszintes, vagy függőleges?

- Vízszintes.

- Akkor megvan: száj.

23. töprengő (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. jan. 14. 16:11

" pont most, amikor keresztrejtvényt fejtek!? "

Ez jóóó. Lehet nekem is ezt kellene mondanom. :P Persze az újság, és a ceruza nincs is nálam!

Sőt Segítséget kérnék : Hány betü és mi lehet ez?? :P

22. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2018. jan. 14. 16:10

Igen, még a fórum témája is hasonló volt:D

Igen, ügyféltérben nem hinném, hogy lehetne fecsegni, de én egy irodában dolgozok a másik 4 kollégámmal, azaz csak három, mert a főnöknek külön irodája van, ami a mi irodánkból nyílik. Az ügyfeleink pénzintézetek, azaz nem magánszemélyek, ők csak telefonon és írásban keresnek meg minket és ugye nem vég nélkül.

Így ugye mi szinte bármikor beszélhetünk bármiről. Szerencsére nagyon hasonlóak vagyunk így nem zavarjuk egymást, ha még is valamelyikünk magányra vágyik, akkor bedugja a fülét és zenét hallgat, de ilyen tényleg nagyon ritkán történik. És így is el tudjuk végezni a munkánkat, sőt! sokszor még az ügyfél is ott van a fülünkön és akár őt is bevonjuk a beszélgetésbe:DDDD

21. globus (válaszként erre: 20. - 5675245e4b)
2018. jan. 14. 15:14
Erna 0520
20. 5675245e4b (válaszként erre: 18. - Globus)
2018. jan. 14. 15:02
nem szerepelek másnéven
2018. jan. 14. 15:01
Leginkább attól függ hol, milyen munkáltatóról beszélünk. Magyarországon, különösképpen ha nem köztisztviselő vagy közalkalmazott, akkor kb. bármi miatt fel lehet mondani, a valós okot mégcsak nem is fogja tudni, simán találhatnak egy ürügyet amivel semmit nem lehet kezdeni. Szakszervezet gyakorlatilag nincs, a munkavállalót senki nem védi.
18. globus (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2018. jan. 14. 14:47
Úgy emlékszem, fórumindító más néven már írt ki hasonló témát. Nem ügyfeles, hanem visszahúzódó, zárkózott a dolgozó, akivel kapcsolatban véleményt kér.
17. globus (válaszként erre: 15. - Channa*)
2018. jan. 14. 14:45

Szerintem erről már beszéltünk egy másik fórumon :)

Én ügyfelesen vagyok, főnök mellett, tehát ha ő dolgozik az ügyféllel, akkor nem tudunk trécselni. Nem magánügyben, hanem semmilyenben, és ugyanez visszafelé is. Egyik ügyfél sutty, kimegy, jön a másik. Gyakran megesik, hogy valami eszembe jut, feljegyzem egy cetlire, hogy majd ne felejtsem el megkérdezni - ha jut rá idő. Ha nem, akkor munkaidő után, vagy soha, akkor nem is volt fontos :) Az az egy fix, hogy első a munka, minden más utána következik. Legalábbis nálunk.

Minden bizonnyal munkáltató-függő IS a munkahelyi légkör. Hihetetlen, de mindezek mellett szeretek itt dolgozni, a legrégebbi munkahelyem, s egyben szakmám is. Similis simili gaudet, akár így, akár úgy.

16. 12d083b51b (válaszként erre: 14. - Loch ness)
2018. jan. 14. 14:40
Pontosan ez jutott eszembe nekem is. Ha pl. egy biztosítási alkusz, vagy banki, postai ügyintéző, hasonló helyen dolgozik, ahol szükséges, hogy az ügyfeleket minden feltételről a legnagyobb részletességgel tájékoztassa. Ha egy ilyen munkakörben beszél keveset, én is eltanácsolnám.
15. Channa* (válaszként erre: 12. - Globus)
2018. jan. 14. 14:33

Hát nem tudom, nálunk ezért még senki nem morzsolódott le. Ha a főnök kér valamit, akkor természetesen nem az van, hogy majd ha kibeszéltük a soron lévő receptet, hanem azonnal csináljuk, bár én azért szoktam neki mondani, hogy pont most, amikor keresztrejtvényt fejtek!?:DDDD Ezen jót nevetünk és dolgozunk tovább:)


Nálunk nem az a lényeg, hogy mennyit beszél a kolléga, hanem az, hogy el tudja e végezni a munkáját. Minket nem érdekel, hogy sokat beszél e, és az sem, hogy nem beszél, csak el tudja végezni azt amit kell.

Felnőttek vagyunk és el tudjuk dönteni, hogy adott helyzetbe belefér e a fecsegés. Ha nem, akkor mindenki teszi a dolgát, ha olyan a meló, akkor akár beszélgetünk is közben, ha meg még olyanabb, akkor meg főleg:D 9 éve dolgozok itt, de még sosem volt olyan, hogy azért nem lettünk készen, elrontottunk valamit, mert túl sokat beszélgetünk.


Persze, azt is tudom, hogy vannak sokan, akiknek, ha jár a szája, akkor sem a keze, sem az agya nem tud mást csinálni, de szerencsére nem mindenki ilyen. Én már írtam itt, hogy én képes vagyok úgy filmet nézni, hogy közben olvasok, és egyik hátrányára nem válik a másik tevékenységem, sőt ha a férjem nem értette, hogy mit mondott valaki a filmben és megkérdezi, hogy mit mondott? Akkor simán visszaidézem és közben olvasok tovább:) Én a melóval is így vagyok és a kollégáim is. Ez természetesen véletlen összeválogatás volt:D

2018. jan. 14. 14:20
Attól függ, milyen munka, mert van,ahol fontos, hogy megfelelően és megfelelő mennyiséget tudjon kommunikálni az ügyfelekkel (ügyfélszolgálat, ügyvédi iroda stb.). De ha pl. autószerelő, akkor ez nemigen lehet indok. Tudni kellene, mi a munkája, mi a konkrét panasz, van-e egyáltalán panasz, vagy csak ki akarja fúrni valaki és ürügyet keres... Szóval ilyen kevés információ mellett nem lehet reálisan megítélni az ügyet.
13. ab3619a9cd (válaszként erre: 10. - 5675245e4b)
2018. jan. 14. 13:43
Magyarul sz.rik rá,béna esetleg köpköd a melóra ami feljebb jutott,titoktartás megszegése és még sorolhatnám,hogy mi tartozik ebbe bele!
12. globus (válaszként erre: 8. - Channa*)
2018. jan. 14. 13:43

Ahol a munka jellege megengedi, miért ne?

De ha a főnök arra vár, hogy keze alá adj valamit, de te rendszeresen leinted, hogy "Pillanat! Ezt még meg kell beszélnem!" és locsi-fecsi tovább a hétvégi főzésről, hát ez sokáig nem működik. Mellőlem ezen a helyen hatan lemorzsolódtak, mert nem tudtak fontossági sorrendet tenni.

Ha éppen nincs munka, akkor kötetlenül beszéljük meg azt, amit munka közben csak hivatali stílusban lehet, ezt nem tudom másképpen kifejezni :)

11. Channa* (válaszként erre: 10. - 5675245e4b)
2018. jan. 14. 13:31

?

Igen.

És?

10. 5675245e4b (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 14. 12:45
"A munkavállaló munkaviszonya felmondással a munkavállaló munkaviszonyával kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő okból szüntethető meg"
9. ab3619a9cd (válaszként erre: 7. - Channa*)
2018. jan. 14. 12:41

Szerintem sem ez az ok!

Én attól függ kivel kell dolgozzak.

Van akivel nagyon jól el lehet beszélgetni van akivel meg jobban járok ha csak gondolkodok magamban...

8. Channa* (válaszként erre: 2. - Globus)
2018. jan. 14. 12:29

Én sokat beszélek és sokat dolgozok, jobban is a többieknél és még sorolhatnám.


Természetesen ez nem a zsenialitásommal függ össze, hanem azzal, hogy én vagyok ott legrégebben, így nagyobb már a tapasztalatom, jobban ismerem a helyi specialitásokat, elvárásokat, nagyobb a rálátásom mindenre.


Sokat beszélek, mert én szeretek beszélgetni, de ha épp nincs kedvem a fecsegésre, akkor azért beszélek, mert épp elmondom valamelyik kollégámnak, hogy mit, hogyan csináljon, vagy telefonon beszélek az ügyfeleinkkel, vagy ha nincs a főnökünk, akkor hozzám jönnek a más osztályok vezetői, kollégái, stb.


És persze a sok beszédben meg van az is, hogy mi, azaz a csapatunk ilyen fecsegősek vagyunk és szeretünk megbeszélni sok dolgot, ami nem biztos, hogy a munkával függ össze.


Még sosem akartak kirúgni azért, mert sokat vagy keveset beszélek, mert ugye a betanuló és ismerkedős időszakban nem nagyon szoktam beszélgetni én se...

7. Channa* (válaszként erre: 6. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 14. 12:24

Nem hinném, hogy ezért mondanak fel neki. Inkább más lehet ott a gond.


Egyébként a tesód kérje, hogy írják bele a felmondásba az indokot.

6. ab3619a9cd (válaszként erre: 5. - 5675245e4b)
2018. jan. 14. 12:06
Mint mondtam,nevetséges!Ez nem ok!
5. 5675245e4b (válaszként erre: 3. - Ab3619a9cd)
2018. jan. 14. 12:05
Tesómnak ezért akarnak felmondani, de szerintem ez nem lehetséges.
2018. jan. 14. 11:57
Miért ne mondhatna fel?Attól hogy nem beszél sokat attól még nem biztos hogy jól végzi el a munkáját!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook