Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nagy korkülönbség testvérek között fórum

Nagy korkülönbség testvérek között (beszélgetős fórum)


2018. jan. 17. 22:26

Édestestvérem majdnem 12 volt, amikor én születtem (így hozta az élet...). És fiú.

Ettől függetlenül (vagy épp ezért) gyerekként és fiatal felnőttként jobb testvért el sem tudtam volna képzelni.


A 7-8 év szerintem nem olyan sok.

Sokat tud segíteni, ha szeretne. Érettebb, jobban megérti, miért kell a kisebbel többet (másképp) foglalkozni. Bevonhatóbb.


Szerintem vagy az egyik kicsi - másik pici (1,5-2 év), vagy az 5 feletti korkülönbség jó.

De kinek mi a tapasztalat...

2018. jan. 16. 13:09
Nálunk a születési idők 1992/1995/2012 :D
2018. jan. 16. 07:35
A nagy fiam 5 éves, a picilány 2 hónapos. Egyelőre nincs féltékenység a nagy részéről, szereti a kistesót :) Tudatosan nem vállaltam hamarabb kistestvért, egyrészt mert nagyon megviselt az első szülés (csúnya depresszió lett a folytatása sajnos), másrészt soha nem is vágytam az "egyik kicsi, másik pici" kalandra amit a munkahelyem valószínűleg egy közös megegyezéses felmondással jutalmazott volna. 3 nőt is ismerek akiket nem vettek vissza 6-7 év gyed/gyes után
2018. jan. 15. 22:33

Testvérem 9 évvel fiatalabb. Mindig nagyon jóban voltunk, megosztja velem örömét-gondját, pedig különböző neműek vagyunk. Szüleimet valahogy fiatalabban tartja, hogy van egy kisebb gyerekük, pedig már ő is 30 lesz lassan.

Amíg baba volt, gyakran befogtak pesztrálni, azt anno annyira nem élveztem... Nincs gyerekem, valószínű már nem is lesz (nem emiatt, egyéb okai vannak), de azt biztos megtanultam ebből az időszakból, hogy egy csecsemő gondozása kemény meló, és nem egy rózsaszín álom az, amikor egy babát ellátsz.

2018. jan. 15. 22:10

Nálunk: én és a húgom között 20 hónap van, és amikor 11 éves voltam született egy öcsénk (anyukám apukám együtt vannak még tehát nem féltestvér).

Felpezsditette a csalad életét szerintem a kisbaba, anyukámnak nagyon sokat segítettünk, nem csak a korai időszakban, de oviba érte mentünk, suliba vittük, tanulunk az öcsémmel mai napig.


DE mivel ő volt mindenki kis szeme fénye, ha valami nem sikerült neki 4en ugrottunk, hogy segítsünk, nem nagyon tanult önállóságot. Ez most kezd látszani, hogy kamaszodik.


Szerintem mindegy mekkora a korkulonbseg, a testver az testvér. Nevelés és családi minta a legfontosabb abban, hogyan fognak viszonyulni egymáshoz.


Soha nem éreztem, hogy el lennék hanyagolva, és mindig onszantambol segítettem. Nagy és okos tesonak lenni a világ legjobb dolga :)

9. 61a61656b0 (válaszként erre: 1. - Lizova)
2018. jan. 13. 19:54

Az enyémek között 8 év van.

Nem akartam több gyereket,a kicsi meglepetés baba volt,ezért a nagy korkulonbseg.

Szeretik egymást nagyon,a nagy élvezi, hogy tanithat egyet s mást a kicsinek. Rá lehet bízni simán amíg főzök,zuhanyozok ilyesmi.

További előnye hogy ha a kicsi oviba megy,el tudja majd hozni és tud rá vigyázni arra a másfél órára míg mi is hazaerunk a munkából.

Illetve tuti megbololnultam volna ha csak 1-2 év van köztük 😁

8. lizova (válaszként erre: 6. - Massalhangzo)
2018. jan. 12. 16:04
Van két nagyobb fél tesója akik apás hétvégén jönnek, imádja őket és mindig azt mondja neki a nagy tesó a legjobb a világon :) de egyébként teljesen igazad van és köszönöm
7. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Massalhangzo)
2018. jan. 12. 15:12

Levente unokám 7-éves volt amikor Veruska született hamarabb akarták de csak ekkorra jött össze,

3-fél éves,

most született a pici,6hónapos,eleinte nem is tudta mit kezdjen azzal, hogy nem ő a kicsi,

most már hozzászokott,

Levente meg imádja mind a kettőt

6. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Lizova)
2018. jan. 12. 15:06

szerintem nem kell ezen aggodnod, a gyerekeknel 1 ev kulonbseg is nagy ido, mert egeszen mashol tartanak. nalad annyival konnyebb lenne, hogy tobb ido, ero, figyelem juthat a picire (konnyebb szerintem, mint 2 pici kozott megosztani)


mivel nincs testvere a lanyodnak, nem tudhatja, milyen is az :D siman ravagja, hogy akarja vagy nem akarja anelkul, hogy fogalma lenne arrol, mirol is van szo. ha utban lesz, ugy kell mindig talalni, micsoda klassz dolog, nem felve, hogy o majd mit szol hozza. mar abba a korba kerul, mikor jobban fogjak erdekelni a tobbiek, baratok, minthogy nagyon anyas legyen

2018. jan. 12. 14:56

na ezen nehogy rágódj, nálunk ennél nagyobb korkülöbségek is vannak,

sorolom:: 1975-1976-1978-1987-1990

1975--------------1990

ennyi, az utolsó a lány

4. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Lizova)
2018. jan. 12. 14:54
Mire a baba megszületik, a lányod már 8 éves lesz, leginkább úgy fog az alakulni, hogy rákérdezel nála: jössz segíteni? vagy megtennéd-e ezt + azt, és gyakorlatilag rábízod a döntést. És közben a nagyobbal tudsz beszélgetni, és tudod őt is megpuszilni, este együtt nézhetitek a tv-ben a mesét. Én nem hiszem, hogy gond lenne.
3. lizova (válaszként erre: 2. - 12d083b51b)
2018. jan. 12. 14:43

Az én nagyobbam már a nyáron betölti a 7.évét. Eddig egyáltalán nem gondoltam, hogy valaha szeretnék mégegy gyereket,de mostanában egyre inkább azt érzem mint az elsőnél, hogy vágyom rá,sokat gondolok arra, hogy milyen lesz ha lesz. Nyilván tudom nem a gyerek mondja meg mi legyen de eddig a kislányom nagyon nem szeretett hallani sem arról hogy legyen. Most szóba került megint, hogy majd a közeljövőben lehet, hogy szeretnék egy tesót, már ő sem elutasító ahogy eddig. De vannak jócskán kételyek bennem. Például nem szeretném ha a nagyobb, ahogy te is írtad kirekesztettnek érezné magát, de azt sem, hogy azt gondolja, hogy neki kötelező mondjuk odahozni egy pelust (nem a legjobb példa de most ez jutott eszembe szerintem a lényeget érted)

No meg nem tudom mennyi hátrány adódik abból, hogy 7-8év lenne közöttük, mint azoknál akiknél csak például 4év van.

2018. jan. 12. 14:31
Nem hiszem, hogy lenne bármi gond. Sok függ attól, hogy a szülők hogyan vezetik elő a nagyobbnak, hogy tesója lesz, és hosszú időre ővele majd többet kell foglalkozni. Ha bevonjátok és ő is részt vehet a kicsi ellátásában, nem fogja kirekesztettnek érezni magát, és ráadásul az még úgy is alakulhat, hogy közben érzi hogy ő is fontos.
2018. jan. 12. 13:13

Sziasztok!


Érdekelne,hogy akiknél nagy korkülönbség van a gyerekei között, azok tudatosan döntöttek e így, ha igen miért?És a nagyobb gyermek hogy fogadta a kisebbet?igazából minden érdekel ami ezzel kapcsolatos. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook