Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai fejlesztés vizsgálat fórum

Korai fejlesztés vizsgálat (beszélgetős fórum)


23. lapbarna (válaszként erre: 22. - Epervirág)
2018. jan. 27. 15:26
Persze, az ágytisztaság később is lehet, mint a szobatisztaság.
2018. jan. 27. 15:14
Az 4 èves lányomnak èjjelre mèg van pelusa mert bepisil,de a doktornő azt mondta erre,hogy ez mèg simán belefèr.
21. lapbarna (válaszként erre: 20. - Lapbarna)
2018. jan. 27. 13:55

Mint már említettem, a mi védőnőnk nagyon laza. Úgy gondolja, nem minden gyerek egyforma, és lehetnek eltérések, melyik gyerek mikor/mit csinál. Az tuti, hogy látja, ha valami nem stimmel egy gyerekkel (pár ezret már végigkísért eddigi pályafutása alatt). Bízom benne. Ha első gyerek lenne, akkor tuti kiakadtam volna. Így meg leszarom, hogy mit kellene milyen szinten csinálnia.

Egyik gyerekem sem beszélt 2 éves kora előtt. A harmadik pár hónapja gagyog calami érthetőt. Mondatokban nem beszél. Nem jelzi, ha tele a pelus. Nem nevezi meg magát. Úgyhogy minket egy vaskalapos védőnő tovább küldött volna. Így meg megy minden a maga ritmusában. Beikszeltünk mindent, hogy jó. A védőnő az utolsó kérdést is akarta, azt már azt mondtam, á, legyen akkor néha (pedig eddig még egyszer sem!). Mondjuk tök mindegy.

Biztosan okoz néhány anyukának fejfájást ez az új vonal. :(

2018. jan. 27. 13:49

Itt a lista, amit ígértem a 2 éves státuszról!


1. Irányt változtatva futkározik?

2. Páros lábbal ugrál? (pl. földön, ágyon, vagy alacsony lépcsőfokról, járdaszegélyről leugrik?)

3. Tornyot épít háromnál több tárgyból, játékból?

4. Szívesen firkál homokba, porba, papírra?

5. Csavaró mozdulat ot utánoz? (pl. kupakot, doboztetőt próbál lecsavarni?)

6. Kétszavas mondatokban beszél? (pl. "Apa el", "Baba be", "Apa autó", "Kutya eszik", "Anya megy")

7. Saját magát bármilyen módon megnevezi? (pl. Baba, Titike)

8. Testrészeit (legalább ötöt) meg tudja mutatni magán, babán, vagy anyán?

9. Gyakran kérdezi-e: "Ez mi?" vagy "Mi ez?"

10. Játszik egyszerre két különféle játékkal? (pl. a babáját játékautóba, babakocsiba, ülteti, ágyba fekteti, játék járművel szállít valamit? ("Még nem" a válasz, ha pl. két kockát csak összekoppintgat!)

11. Átérzi mások érzéseit? (pl. ezért vigasztal, simogat, odaad neki valamit)

12. Jelzi, ha pisis kakis?


Ikszelni kell. Három válasz lehetséges:

- Igen, rendszeresen (gyakran, többnyire)

- Néha (ritkán, nem nagyon, de előfordul)

- Még nem


A végén a védőnő is megerősítheti, hogy igen, egyetért vele, vagy nem, nem ert vele egyet.

19. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - Csigabige87)
2018. jan. 14. 15:09
ez még a belefér kategória
2018. jan. 14. 08:07
Hát lehetsèges igy nem.tudom mert a kislányom 4 èves.ha meg ennyi kèrdès lesz föleg ilyenek akkor a felèn át sem ment volna.pl: tv ugy egy fèl ève nèz addig a kèpernyőte rá sem nèzett,de pl: mèg 3 èves sem volt de már tudta az elejètől a vègèig a Magyar himnuszt.
17. lapbarna (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2018. jan. 14. 07:55
Feltúrtam mindent, nem találom. De mondta a védőnő még akkor, hogy ad másik papírt. :D
16. lapbarna (válaszként erre: 14. - Epervirág)
2018. jan. 14. 07:54
A januárban kettőt töltő gyerekekre már ez lesz érvényes.
2018. jan. 13. 22:43

18 hónapos státuszon az alábbi kérdések voltak :

1. Szeret cipekedni?

2. Utánozza a mindennapokban látott tevékenységet egy-egy játékkal?

3. Támadzkodás és kapaszkodás nélkül feltudtad állni és letud guggolni?

4. Kis szelet sajtot, csokit kicsomagol?

5. Szeret vizet öntögetni?

6. Mond 5-10 szót, hangutánzó szavat?

7. Egyszerű kérdésekre, fejével nem-et vagy igen-t int?

8. Képregényben vagy könyvben ismerős tárgyra rámutat?

9. Ha valami érdekeset lát, a szüleinek rámutat?

10. Evéskor harap és rág?

11. Új táplálékot megízlelve elfogadja azt?

12. Más gyerekekkel találkozva megpróbál kapcsolatot kialakítani?

14. epervirág (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2018. jan. 13. 20:57
Nálunk a 2 èves státuszon egyáltalán nrm voltak ilyen kèrdèsek csak azok vannak ami a gyerek kiskönyvèbe szerepel.
13. jozsi.38 (válaszként erre: 12. - Lapbarna)
2018. jan. 13. 20:17
oké írd majd le, kíváncsivá tettél :)
12. lapbarna (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2018. jan. 13. 19:48

Szerintem majd' minden gyereket, az enyémeket is.

A legkisebbem csütörtökön lesz 2, de elkevertem a papírt, ha majd valamikor meglesz a státusz, beírom a 12 kérdést.

A mi védőnőnk laza, nem kínlódik, ha 1 hónappal később van.

11. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Lapbarna)
2018. jan. 13. 19:18
ezek a kérdések tényleg szerepelnek a két éves státusz lapon? Úristen :( Ha ezelőtt 6-7 évvel ezek szerepeltek volna rajta, az enyémeket mindet továbbküldik fixen "nagy lemaradással" jó ha hármat elértek volna :D
10. lapbarna (válaszként erre: 1. - Csigabige87)
2018. jan. 13. 18:59

Ez egy új iránymutatás, kötelező a védőnőknek.

A 2 éves státuszon egy 12 kérdéses kérdőív, nem minden kérdés, de kb: "Kérdezi a gyermek, hogy Ez mi? MI ez?, Épít tornyokat (bármiből)?, Jelzi, hogy van valami a pelusban?, Nevezi magát valahogy, pl baba?, Ugrál fél lábon?", stbstb.

Ha a 12-ből 3-ra Nem a válasz, akkor továbbirányítják a gyereket.

Ezt a saját védőnőnk mondta, mikor 2 hónapja hozta a papírt. Kicsit hisztérikusan felnevettem. Mondta, hogy ne foglalkozzak vele. Ha az első gyerek lenne, akkor azért szarul érezném magam, de így, hogy a harmadik, már tudom, hogy nem minden gyerek tud a 12 pontból minimum 10-et.

Nyugi!

2018. jan. 13. 18:42
Szoval dixlexiás.
2018. jan. 13. 18:42
Ja mèg annyi,hogy most 7- es ès jár ki fejlesztő tanár akihez járnia kell mert 6 èves korába kiderült,hogy dixkexiás.
7. epervirág (válaszként erre: 1. - Csigabige87)
2018. jan. 13. 18:41
Szia! 21 hónapos? Neki nem is kell mèg beszèlnie.Az èn nagylányom 3 èves koráig pár szót mondot.Ès egy kèt szavas mondtatot.Aztán bekerült az oviba 2 hèt alatt folyèkonyan beszèlt.
2018. jan. 13. 16:42
Necc és kijavítja egyben h. lye tablet
2018. jan. 13. 16:41
amit először leírtál, mint elvárást a gyerekkel szemben, az olyan3-4 éves gyerekek szintje, nem az ilyen picike. Nekem mindhárom bőven két éves kora után kezdett beszélni, az első két és fél évesen, a második majdnem három éves volt mire beszélt, a legkisebb volt a nedves, rá három évesen kértem a fejlesztést
2018. jan. 13. 16:23
akkor nincs vele nagyobb baj. A vizsgálat a gyereknek pedig sak játék lesz. egyébként mondd meg nyugodtan ott hogy a védőnő kérte a vizsgálatot :P
3. csigabige87 (válaszként erre: 2. - Jozsi.38)
2018. jan. 13. 08:20
Szeret labdázni, autókat tologatni, formabedobót simán kirakja, montessori tornyot is felépíti, csészreakosgató játékkal is szívesen játszik, szeret könyveket nézegetni, közben mesélek neki és szereti, ha mondókázunk (főleg a mutogatós mondókákat kedveli).
2018. jan. 12. 19:24
mi a gyerek érdeklődési köre? Mivel játszik? Az, hogy ennyi idősen még nem beszél, nem jelent semmit, három évesnél már jogosan aggódhatnál. Motorozás passz, építőkocka nem is tudom, szerintem ebben a korban komoly építést nem lehet elvárni
2018. jan. 12. 11:57

Sziasztok!

21 hónaposomat a védőnő a tudtom nélkül bejelentette korai fejlesztéses vizsgálatra, azért mert nem beszél, ebből kifolyólag nem mond állathangokat és nem mondja el a testrészeit, plusz nem hajlandó építőkockával játszani és motorozni. Arra lennék kíváncsi, hogy más is volt-e hasonló helyzetben? Mire számítsak egy ilyen vizsgálaton? Miket kell a gyereknek ott "teljesítenie"? Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook