Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak itt sorstársaim? fórum

Vannak itt sorstársaim? (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:26
Ez tényleg így van! De furcsa!
31. Smirnoff (válaszként erre: 30. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 11:06

Pedig sokat kell újratervezni, és "hazudni" magunknak, hogy végül valójában boldogok legyünk, vagy legalább ne keseredjünk meg. Ez inkább elfogadás és pozitív szemlélet.

Ha valaki úgy maradt aztán meg egyedül, és a gyerek mellett dönt, akkor annak általában tapsikolnak legtöbben még akkor is, ha a semmire vállalja. Megfontolt, megalapozott egyedüli gyerekvállalásra ugyanezek hajlamosak ferdén nézni.

30. 124637ff9b (válaszként erre: 28. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 10:50

Persze, hogy egyet értek.

Mindenki azzal főz, amivel tud.

Én csak azt nem szeretem, ha a rágós falatok is mennyei mannának vannak beállítva, hazudva ezzel önmagunknak is.

29. sanyinak (válaszként erre: 19. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 11. 10:46

A topik indítója alapvetően családot szeretett volna és az elvesztett álmok alapján úgy tűnik, elsősorban gyerekeket.

Szerintem ez esetben a gyerek nem "melléktermék", hanem a fő cél!

28. Smirnoff (válaszként erre: 25. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 10:23

Sok mindenre vágyik az ember, amit nem kap meg. Itt csak arról volt szó, hogy rangsorolt, és a gyerek volt a fontosabb a társnál.

Elég sokan élik vígan az életüket úgy, mintha nem lenne gyerekük annak ellenére hogy van. Ez a pont nekem a legkevésbé sem hiteltelen. Itt csak arról volt szó, hogy kötelezettséget nem várt, nem arról, hogy eltiltotta vagy titkolta volna.


Nekem nem hihetetlen, hogy egy nő ilyet tesz. Van egy ismerősöm, aki kb. 30 éves. Volt egy 37-38 éves barátnője, akivel együtt lakott. Egy nap a csaj kirakta, hogy többé látni sem akarja. Rá kihordási időre született a csajnak gyereke, és onnantól egyedül élt. A srác a nyakára járt a csajnak miután nem hagyta nyugodni a dolog, és végül bevallotta, hogy az övé, de bocs belőled nem kérek.

27. Smirnoff (válaszként erre: 24. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 10:13
Szerintem több tényező is lehet amögött, hogy valaki szép, szép, de otthonra nem kellene. Nem olyan lehetetlenség találni egy olyan pasit, akivel jó együtt tölteni az időt, de olyat, akivel járna is az ember lány, ráadásul hozzá is menne, az már piszok nehéz.
26. PöttyösPanka (válaszként erre: 24. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 10:09
Szerintem csak a gyerek miatt együtt lenni sem túl jó dolog. Erősen kétlem, hogy csak a lakás miatt nem kellett neki. Inkább szép volt, jó volt, de semmi izzás. Férjül venni meg valakit, akivel maximum "jól elvagyunk"...
2018. jan. 11. 09:53

Mondjuk én az ilyen mesésen szép történetekben nem hiszek.

Nem hiszem el, hogy egy anya sose vágyna arra, hogy apja is legyen a gyereknek, akit hazavárnak esténként, akivel együtt boldogok a hétköznapokban, nem is részletezem, érti úgy is mindenki, ... nem hiszem el, hogy annak a gyerekcsináló pasinak sose fájt a gondolat, hogy van gyereke, éli az életét, de nélküle ... és azt sem hiszem, hogy nem igaz az, hogy az apa nélkül felnövő gyerekek kevésbé jól tudják alakítani a kapcsolataikat, különösen a lánygyerekek.

24. 124637ff9b (válaszként erre: 23. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 09:45

Volt! Szép és okos lett a gyerek!

Csak férjnek nem kellett, aki esetleg elviszi majd a lakás felét, ha úgy alakul.

23. Smirnoff (válaszként erre: 21. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 09:44
De ha nincs jó apajelölt?
22. Smirnoff (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. jan. 11. 09:42
Nem lehetett és nem is lehet olyan megállapodást kötni, hogy az anya lemond minden támogatási igényről, mert az a gyerek járandósága, érdeke, hogy megkapja. Ilyesmiben csak a személyes bizalom játszik.
21. 124637ff9b (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 11. 09:38

Előre féltette a lakását, hogy majd osztozkodni kell rajta :O Akkoriban is lehetett volna tán házassági szerződést kötni egy felvilágosult nőnek :O

Mindenesetre a jó apai mintát elvette a gyerekétől, amire pedig nagy szükség van a szakemberek szerint.

20. 8a65af67ce (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. jan. 11. 09:33
Ez tetszik. :)
19. 10cc61fb5a (válaszként erre: 17. - Sanyinak)
2018. jan. 11. 08:16
Ez csak realitás. Nem kell fordítva ülni a lovon. Előbb legyen egy társa. A gyerek úgymond mellékterméke a kapcsolatnak. Nem lehet ez a fo cél 34 évesen, mert tuti csalódás lesz a vége. Egyszóval sorrend :)
2018. jan. 11. 07:50
Gimis osztálytársaimból 3 lány, 2 srác. Nekik ez a vonat már elment. Kolléganőimből is akad jópár. :( Pedig nem eldobni való, csúnya, buta lányok... sőt! Nekik még látok esélyt, ők még 40 alatt vannak, de valahogy a férfiak elfutnak előlük.
17. sanyinak (válaszként erre: 10. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 11. 06:08

Tehát így kell kikapcsolni, vagy legalábbis szundi üzemmódra tenni a biológiai órát?! ;)


Én azért nem adnám fel a céljaimat...

16. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 11. 05:41
szerintem a többségnek nem igazán jön össze ! nem egészen úgy alakul az élete , ahogy szerette volna :( én sose adnám fel ! / és a lányom éppen így áll hozzá a dolgokhoz ! / fiatal vagy még , a gyerekszülés ideje is kissé kitolódott mára :( ha 1 mégis összejönne majd , örülj annak , de annyira fiatal vagy még , h a 3 is összejöhet :) legyen szerencséd !
2018. jan. 11. 00:47
Ne kérdezzétek, hogyan dupláztam, mert fogalmam sincs...
2018. jan. 11. 00:46

Anyámnak volt egy kolléganője. Csinos, értelmes, önálló nő volt, önálló lakással, ami akkor nem volt mindennapos egy egyedülálló nőnél. Ezért is tartott kicsit attól hogy egy esetleg rosszul sikerült házasság után nem jönne ki jól a dologból, no meg nem talált olyan férfit, aki mellett el akarta volna kötelezni magát.

Viszont ketyegett az óra, gyereket szeretett volna. Talált egy értelmes, csinos férfit, akit férjül ugyan nem akart, de akivel meg tudta beszélni, hogy soha semmiféle igénnyel nem fogja hátba támadni, szembe meg még kevésbé, de csináljon neki gyereket. Hogy ezt a megállapodást hivatalossá tették-e bármilyen formában, azt nem tudom, de a baba megszületett, az anya némi segítséggel (maszek munkák a gyes alatt) fel is nevelte. Szép és okos nő lett, és hálás az édesanyjának, aki egymaga is jól iskoláztatta, példásan nevelte.

2018. jan. 11. 00:46

Anyámnak volt egy kolléganője. Csinos, értelmes, önálló nő volt, önálló lakással, ami akkor nem volt mindennapos egy egyedülálló nőnél. Ezért is tartott kicsit attól hogy egy esetleg rosszul sikerült házasság után nem jönne ki jól a dologból, no meg nem talált olyan férfit, aki mellett el akarta volna kötelezni magát.

Viszont ketyegett az óra, gyereket szeretett volna. Talált egy értelmes, csinos férfit, akit férjül ugyan nem akart, de akivel meg tudta beszélni, hogy soha semmiféle igénnyel nem fogja hátba támadni, szembe meg még kevésbé, de csináljon neki gyereket. Hogy ezt a megállapodást hivatalossá tették-e bármilyen formában, azt nem tudom, de a baba megszületett, az anya némi segítséggel (maszek munkák a gyes alatt) fel is nevelte. Szép és okos nő lett, és hálás az édesanyjának, aki egymaga is jól iskoláztatta, példásan nevelte.

12. Dredd
2018. jan. 10. 23:06
34 éves vagy, még simán lehet 3 gyereked !
11. Smirnoff (válaszként erre: 5. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 22:57
Egyetértek. Kb. egykorúak vagyunk. Szerintem sincs semmi rossz abban, ha általánosságban tudjuk, milyen irányban tervez az ember. Az oké, ha 20 évesen nem tudja, hogy 25, 30 vagy 35 évesen szeretne-e, vagy egyáltalán szeretne-e gyereket, de 35 körül már cink, ha nincs képben magával, nem meri kimondani vagy olyan kis gyámoltalan, hogy megijed attól a nem ritka ténytől, hogy egy másik ennyi idős gyerek gyereket akar.
10. 10cc61fb5a (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 22:42

Szia! Én ugyan sorstárs nem vagyok,de azt mondom a komplett család nem bizti hogy olyan nagy cél az életben. Viszont az igazi megtalálása igen fontos. Egy társ sokkal fontosabb, mint a piciny tipegő lábak. Ezt gondold át! Én nem szorgalmaznám a gyerek-témát, inkább agy párt keresnék.

Nem tudom mennyire vagy vagány, bulizos típus vagy mennyire vannak barataid de annyit mondhatok hogy kezd kikapcsolni, lazítani, szórakozni. Akkor a pasik is jobban tapadnak. Ha van miből válogatni, akkor lesz miből választani is. 😉

9. Tulipán83 (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2018. jan. 10. 22:08

Persze, ez egyértelmű, sőt érthető is!

Elkeseredettsegemben már ilyenre is gondoltam, hogy "csak gyereket vállalok". Azt nem alcaznam parkapcsolatnak.

8. sanyinak (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 21:51
Sok nő van, aki kicsúszik az időből, ez ma már nem annyira para. Ugyanakkor van még esélyed továbbra is. Ám a férfiak nem szoktak hasonló idődrukkal belemenni egy kapcsolatba. Tehát ha úgy érzik, hogy nemzőapaként vizsgálod őket már az ismeretség elején, akkor könnyen menekülőre fogják.
7. Tulipán83 (válaszként erre: 6. - Csibész25)
2018. jan. 10. 21:49
Köszi neked is! :) Ma már jobban alszom. :)
6. csibész25 (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 21:45

Kedves Tulipán83!

Én ugyan nem vagyok a sorstársad, de egy barátnőm igen. Én 32 éves vagyok, a barátnőm 50. A gyermekeink egyidősek, ovis barátok. Ő majd 38 évesen már rég feladta, hogy családot alapítson, amikor találkozott a nagy Ő-vel. Amikor minden sínen volt közöttük, jöhetett volna a gyerek, mire a barátnőm szívbeteg lett és komoly szívműtéten esett át. De ezek után sem adták fel és teljesen egészségesen megszületett a kisfiúk, aki most 5 éves. Igaz több gyereket nem mernek már vállalni, de boldog házasok, boldogok az egészséges, vidám kisfiúkkal. Fel a fejjel és kitartást Neked, 34 évesen még sehonnan sem vagy elkésve!

2018. jan. 10. 21:33

Köszönöm a kedves szavakat! :)

mama69 csak egy valamivel nem értek egyet, de lehet, rosszul gondolom.... Akit ebben a korban el lehet ijeszteni a gyerektémával, arra nem érdemes időt pazarolni.

Bár lehet, hogy nem egyre gondoltunk: én csak arra, hogy szóba hozni, terveket egyeztetni, nem pedig belevágni. Az persze, korai lenne.

4. mama69 (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 21:24

Szia!

Bár én szerencsére nem vagyok sorstárs,de azt tanácsolom hogy soha ne add fel!

Tudom,mondani könnyű,de bármikor rád mosolyoghat a szerelem és a szerencse!:)

De ha negatívan állsz hozzá nehéz lesz.

Lehet azért nem sikerült idáig mert még egyik sem volt az igazi,és jobb is h nem sikerült.

Ha hiszel benne,sikerülni fog,csak ne akard görcsösen! Ha találkozol valakivel és néhány hé v hónap múlva előjössz a gyerek témával,biztos elriasztod.

Hidd el sikerülni fog megtalálni az igazit mindenben!:)

Kitartást,türelmet,és sok sikert kívánok neked!:)

3. 240a440c77 (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 10. 21:21
Szerintem is tarts ki! Csak pozitívan! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook