Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Vannak itt sorstársaim?

Kategória: Összes fórumtéma » Szex & Psziché » Párkapcsolat, szerelem

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2

60. Tulipán832018-01-12 18:53
Köszi a hozzászólást mindenkinek, elsősorban azoknak, akik biztatnak.
Kapcsolatra most épp nem érzem még kész magam, nem keresgélek, kicsit helyre kell tennem az elmúlt 15 évet, mi is történt velem, és miért, stb.
Kapkodni csak azért nem szeretnék, mert 34 vagyok, az nem vezet jóra.
Igazából csak azt nem értem, hogy mindig is olyan ember voltam, aki családban képzelte el az életét (ez nem csak gyereket takar!), amit itt írtatok néhányan, hogy érzed, hogy gyerekre vágysz, el tudod képzelni, na azt kb 20 éves koromban éreztem először, de sokáig még nem volt adott az anyagi háttér, mire meg az lett volna, exem szakított velem.
Következő kapcsolatomban sem volt meg a háttér, sorra jöttek a rossz dolgok, baleset, munkanélküliség, a kapcsolatunk sem volt 100%osan kiegyensúlyozott, így ott sem vállaltam.
Hiába a hatalmas vágy, azért én úgy gondolom, észnél kell lenni. Persze ez nem a tökéletes hátteret jelenti, félre ne értsetek, nem a hibátlanra vártam, de a minimum sem volt meg. Így jártam.
Remélem, igazuk lesz azoknak, akik azt mondják, még akár 3 gyermeket is szülhetek. :)

59. massalhangzo2018-01-12 15:57
szerintem sok tobbgyerekes, ferjes anyuka sem boldog, es nem azt erzi, hogy ugy alakult volna az elete, ahogy szerette volna

de 34 evesen nem vagy lekesve semmirol, es valoszinuleg part is jobban fogsz valasztani, mert mar tudod, hogy mit akarsz es mit nem akarsz. ugyhogy ne erezd magad rosszul, meg nem szaladt el az elet, sem a jo lehetosegek
(válasz Tulipán83 1. hozzászólására)

58. Hangoska2018-01-12 15:19
Na látod ez nem tudhatom, ugyanis soha az életemben nem volt gyerek utáni vágyam. :D
(válasz PöttyösPanka 57. hozzászólására)

57. PöttyösPanka2018-01-12 14:48
Ennek örülök :D
Szerintem a gyermek utáni vágy általában erősebb egy nőben annál, hogy ne kockáztassa meg.
(válasz Hangoska 55. hozzászólására)

56. Boszy282018-01-12 14:48
Biztos örülnek a barátnőid, hogy "nyanyának" tartod őket.
Unokahúgom alig egy éve szült, 26. hétre, a bébi 29cm és 49 dkg volt, 4 és fél hónapot volt kórházban.
Ja, unokahúgom 22 éves volt akkor, nem "nyanya".
Ne általánosítsunk már, ha lehet!
Most temesse el magát egy nő, meg utálja saját magát, mert hosszabb ideig egyedül van???
(válasz Hangoska 48. hozzászólására)

55. Hangoska2018-01-12 14:38
Félre ne érts, senkinek nem mondom hogy ne szüljön. Nem vagyok ez hitleri alkat :D
Csak leírtam a tapasztalatomat. Es annyi bizonyos hogy 35 fölött veszélyes a játék.
(válasz PöttyösPanka 54. hozzászólására)

54. PöttyösPanka2018-01-12 14:19
Lehetnénk, de ki mondja meg, hogy ki ne szaporodjon, és milyen alapon? Te azt mondod, hogy az, akinek nem jön össze a gyerek 35 előtt. Más meg azt fogja mondani, hogy azok, akiknek olyan színű a haja, mint neked...
(válasz Hangoska 53. hozzászólására)

53. Hangoska2018-01-12 14:00
Amúgy nyugodtan lehetnénk kevesebben, semmiféle katasztrófa nem történne....sőt.
(válasz PöttyösPanka 52. hozzászólására)

52. PöttyösPanka2018-01-12 13:54
Persze, hogy nem, mert ez nem ok, hanem következmény.
(válasz Guruljka 51. hozzászólására)

51. Guruljka2018-01-12 13:48
Szerintem senki nem azért vállal gyereket, hogy ki ne haljon a magyar... :D
(válasz PöttyösPanka 49. hozzászólására)

50. Smirnoff2018-01-12 10:33
Ugy irod ezt, mintha ez lenne az atlag.

49. PöttyösPanka2018-01-12 09:32
A mai világban semmi sem sétagalopp. De ha csak az szülhet, akinek adottak az optimális körülmények, akkor igen hamar kihal az ember, pedig már így is egyre csökken a születések száma. Természetesen mindenki fiatalon szeretne anyává válni úgy, hogy már megvan az egzisztenciális alap, és a tökéletes férj is, de én amondó vagyok, hogy azért az se ássa el magát, akinél valami hibádzik.

48. Hangoska2018-01-12 07:24
Szép és jo hogy mindenki biztatja a szülésre a 35+ korosztályt. De azért ez nem egy sétagalopp. Baromi sok komplikációval járhat. Idén 3 "nyanya" barátnőm szült, és az minden volt, csak nem hepi. És itt értem azt, hogy már maga a terhesség is nagyon terhes volt. És sajnos a megszületett babák sem voltak szász százalékig egészségesek. Ez nem azt jelenti hogy most x hónap elteltével nincsenek jól, csak annyi, hogy azok a pici emberek többet voltak már kórházi szobában, mint más felnőtt ember.

47. Boszy282018-01-12 06:16
Én a napokban lettem 38, ugyanebben a cipőben járok, de nem vagyok elkeseredve.
Csak azért, hogy legyen valakim és legyen gyerekem, nem leszek senkivel sem.
Ettől függetlenül ismerkedek, majdcsak sikerül nekem is találni társat. :)

46. moonlight132018-01-12 06:10
Először azt gondoltam, legalább egy tízessel idősebb vagy! Nem maradtál még le semmiről! Manapság kitolódnak ezek a határok. Szerintem járj el olyan helyekre, ahol ismerkedni tudsz, vagy ha nem, hát marad az internet. Ez utóbbi többeknek bejött.
Sok szerencsét!
(válasz Tulipán83 1. hozzászólására)

45. Johannia2018-01-11 12:07
Szia.reszben sorstársak vagyunk.

18 evesen osszejottem akkor alompasinak gondolt pasimmal majd 8 ev utan elváltak útjaink. Következő pasimmal kb 1-1,5 évet voltm egyutt. Aztán hipp hopp 30 lettem es Sehol senki nem volt. Aztán most itt vagyok es iden reményeim szerint indul a babaprojekt 1-2-3 hónapon belül :)
3 gyerek a cél, de majd meglátjuk. Felek hogy idoben kicsúszok mert most leszek 33 eves :/ de meglátjuk.azert bizakodok még.:) de én atertekeltem az egeszet mikor két evig szingli voltam es rajottem hogy nem ezen mulik a boldogság. Ha egy lesz , mar az is orom lesz.
Persze tizenevesen maskepp képzeltem az életem.de ez van.ezt kell szeretni.a legfontosabb hogy magaddal legy kibékülve szerintem.mert akkor a negativ erzesek es gondolatok elkerulnek.:)

Barátnőm is Ennyi idős mint én,lehet ok meg most fognak szakítani a parjaval.nagyon nem jol halad a kapcsolatuk. Kétségbe is van esve szegeny.

44. lovelyly2018-01-11 11:56
Hála a mennybélieknek :D
(válasz Smirnoff 43. hozzászólására)

43. Smirnoff2018-01-11 11:55
Belőled sem lesz politikus :D
(válasz lovelyly 42. hozzászólására)

42. lovelyly2018-01-11 11:48
Csalással nem tudsz nyerni.
(válasz Smirnoff 41. hozzászólására)

41. Smirnoff2018-01-11 11:46
Csalással nyerni nem hazugság?
(válasz lovelyly 39. hozzászólására)

40. taylor_swift2018-01-11 11:46
Aztán most jutott eszembe egy másik. A nő 40 éves már elmúlt, mikor egy 28 éves férfival összejött. Hipp-hopp a gyerek összejött, szerintem 1 éves sem volt mikor a srác elment tőlük. Azóta egyedül neveli, vagyis nagyszülői segítséggel. Azelőtt sem és azóta sem élt vele férfi.

39. lovelyly2018-01-11 11:45
Akkor viszont nem hazudsz.
Itt az ellentmondás ;)
(válasz Smirnoff 38. hozzászólására)

38. Smirnoff2018-01-11 11:44
Én meg csalok, és feltöltöm az üres részt :D
(válasz lovelyly 37. hozzászólására)

37. lovelyly2018-01-11 11:42
Újra igazat adok mindezekben :)

De abból indultam ki, hogy milyen csodás, meseszép egyedül felnevelni egy gyereket, okos is lett, szép is lett, hurrá, örülünk.
Ez azért nem olyan aprócska füllentés.

És persze megint csak ott tartunk, mint mindig, hogy mindenki személyisége, sorsa egyedi, okos tanácsot ezért nem is tudunk adni senkinek.

Én mindenképpen a félig teltre szavazok, de megfelelő éberséggel :)
(válasz Smirnoff 34. hozzászólására)

36. Smirnoff2018-01-11 11:42
Ha valaki nem tud hazudni magának, nem is jut előbbre. Jön a kihívás, és azt mondod magadnak, hogy meg tudom csinálni, és beleveted magad. Főleg ha teljesen új dolog, akkor tudod, hogy tényleg meg tudod csinálni? Nem, csak hiszel benne, látatlanba odavetsz magadnak egy bíztató hazugságot.

35. taylor_swift2018-01-11 11:41
Én is ismerek ilyet. Bírónőként dolgozott, apa nélkül vállalta a lányát. Az ő vezetéknevét is viseli. Annyiban volt neki egyszerű, hogy a nagymama velük lakott. Tehát 2 nő nevelte, volt segítség. A lányt az esküvőjén az anyukája kísérte az oltárhoz :)
(válasz Guruljka 14. hozzászólására)

34. Smirnoff2018-01-11 11:38
Én csak olyan apró füllentésre gondoltam, hogy pl. az ember nem azon kattog, hogy de szar nekem, mikor tényleg nem jók a körülmények, hanem a hazugságnak azon formáját választja, hogy elhallgat. Nem foglalkozik a rossz dolgokkal, és megy tovább, mert egy helyben nem toporoghat. Aztán újratervez, mert muszáj.

Félig tele a pohár vagy félig üres. Hazugság az egyik? Nem, de miért ne erősíthetné magában az ember a félig tele érzést, hogy jó legyen neki? Tulajdonképpen ez is egy fajta hazugság.
(válasz lovelyly 33. hozzászólására)

33. lovelyly2018-01-11 11:28
Szerintem az önmagunknak való hazudozás a langyos f.osban ücsörgés melegágya, onnantól nincs újratervezés, megvalósítás, mert elhisszük magunknak, hogy ez milyen jó, minek akkor újratervezni?
(válasz Smirnoff 31. hozzászólására)

32. PöttyösPanka2018-01-11 11:26
Ez tényleg így van! De furcsa!
(válasz Smirnoff 31. hozzászólására)

31. Smirnoff2018-01-11 11:06
Pedig sokat kell újratervezni, és "hazudni" magunknak, hogy végül valójában boldogok legyünk, vagy legalább ne keseredjünk meg. Ez inkább elfogadás és pozitív szemlélet.
Ha valaki úgy maradt aztán meg egyedül, és a gyerek mellett dönt, akkor annak általában tapsikolnak legtöbben még akkor is, ha a semmire vállalja. Megfontolt, megalapozott egyedüli gyerekvállalásra ugyanezek hajlamosak ferdén nézni.
(válasz lovelyly 30. hozzászólására)

1 2