Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Vannak itt sorstársaim? fórum

Vannak itt sorstársaim? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. okt. 31. 08:14
szerintem ne add fel,nem vagy még "öreg"optimistán állj az életedhez.Sikerülnie kell!!
2018. jan. 17. 23:59

Majdnem sorstárs vagyok. Közel azonos korúak vagyunk, igaz, nekem már van egy 4 éves fiam.

Anno 25 éves koromig szerettem volna megszülni az elsőt. Nem jött össze.

A gyerekem apjával a háttér megvolt, babát nem terveztük, de nem tettünk ellene. Jött. 4 év után. További 2,5 év múlva mi szét...

Ez sem úgy alakult ahogy “kellett” volna.


Aztán megismertem valakit. Messze dolgozott, 2 hetente találkoztunk.

Hiba csúszott a rendszerbe, 1,5 hónap együttlét után úgy vártam “haza”, hogy lehet most fog kiszaladni az ajtón, mert bizony lassan két hetes csúszásban vagyok. És nem menekült el. Bár baba nem született.


Lassan másfél éve vagyunk együtt, most már tudatosan szeretnénk közös gyereket is (én még legalább kettőt..)


Csak oda akartam kilyukadni, hogy bizony 40 körül a férfiak közül is sokan szeretnének családot.

Nem vagy lekésve semmiről...


Egy ismerős 40 körüli férfi megismert egy nőt. Fél év múlva megkérte a kezét. Egy év sem telt el, jött a baba.

Nincs garancia hogy együtt maradnak. De akkor se lenne, ha több idő telt volna el.


Ne add fel.

Ha meg nem keresed, lehet könnyebben is “jön”, meglepetésszerűen, mert nem görcsölsz rá.

2018. jan. 12. 18:53

Köszi a hozzászólást mindenkinek, elsősorban azoknak, akik biztatnak.

Kapcsolatra most épp nem érzem még kész magam, nem keresgélek, kicsit helyre kell tennem az elmúlt 15 évet, mi is történt velem, és miért, stb.

Kapkodni csak azért nem szeretnék, mert 34 vagyok, az nem vezet jóra.

Igazából csak azt nem értem, hogy mindig is olyan ember voltam, aki családban képzelte el az életét (ez nem csak gyereket takar!), amit itt írtatok néhányan, hogy érzed, hogy gyerekre vágysz, el tudod képzelni, na azt kb 20 éves koromban éreztem először, de sokáig még nem volt adott az anyagi háttér, mire meg az lett volna, exem szakított velem.

Következő kapcsolatomban sem volt meg a háttér, sorra jöttek a rossz dolgok, baleset, munkanélküliség, a kapcsolatunk sem volt 100%osan kiegyensúlyozott, így ott sem vállaltam.

Hiába a hatalmas vágy, azért én úgy gondolom, észnél kell lenni. Persze ez nem a tökéletes hátteret jelenti, félre ne értsetek, nem a hibátlanra vártam, de a minimum sem volt meg. Így jártam.

Remélem, igazuk lesz azoknak, akik azt mondják, még akár 3 gyermeket is szülhetek. :)

59. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 12. 15:57

szerintem sok tobbgyerekes, ferjes anyuka sem boldog, es nem azt erzi, hogy ugy alakult volna az elete, ahogy szerette volna


de 34 evesen nem vagy lekesve semmirol, es valoszinuleg part is jobban fogsz valasztani, mert mar tudod, hogy mit akarsz es mit nem akarsz. ugyhogy ne erezd magad rosszul, meg nem szaladt el az elet, sem a jo lehetosegek

58. 10cc61fb5a (válaszként erre: 57. - PöttyösPanka)
2018. jan. 12. 15:19
Na látod ez nem tudhatom, ugyanis soha az életemben nem volt gyerek utáni vágyam. :D
57. PöttyösPanka (válaszként erre: 55. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 12. 14:48

Ennek örülök :D

Szerintem a gyermek utáni vágy általában erősebb egy nőben annál, hogy ne kockáztassa meg.

56. Boszy28 (válaszként erre: 48. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 12. 14:48

Biztos örülnek a barátnőid, hogy "nyanyának" tartod őket.

Unokahúgom alig egy éve szült, 26. hétre, a bébi 29cm és 49 dkg volt, 4 és fél hónapot volt kórházban.

Ja, unokahúgom 22 éves volt akkor, nem "nyanya".

Ne általánosítsunk már, ha lehet!

Most temesse el magát egy nő, meg utálja saját magát, mert hosszabb ideig egyedül van???

55. 10cc61fb5a (válaszként erre: 54. - PöttyösPanka)
2018. jan. 12. 14:38

Félre ne érts, senkinek nem mondom hogy ne szüljön. Nem vagyok ez hitleri alkat :D

Csak leírtam a tapasztalatomat. Es annyi bizonyos hogy 35 fölött veszélyes a játék.

54. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 12. 14:19
Lehetnénk, de ki mondja meg, hogy ki ne szaporodjon, és milyen alapon? Te azt mondod, hogy az, akinek nem jön össze a gyerek 35 előtt. Más meg azt fogja mondani, hogy azok, akiknek olyan színű a haja, mint neked...
53. 10cc61fb5a (válaszként erre: 52. - PöttyösPanka)
2018. jan. 12. 14:00
Amúgy nyugodtan lehetnénk kevesebben, semmiféle katasztrófa nem történne....sőt.
52. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2018. jan. 12. 13:54
Persze, hogy nem, mert ez nem ok, hanem következmény.
51. Guruljka (válaszként erre: 49. - PöttyösPanka)
2018. jan. 12. 13:48
Szerintem senki nem azért vállal gyereket, hogy ki ne haljon a magyar... :D
50. Smirnoff (válaszként erre: 48. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 12. 10:33
Ugy irod ezt, mintha ez lenne az atlag.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - 10cc61fb5a)
2018. jan. 12. 09:32
A mai világban semmi sem sétagalopp. De ha csak az szülhet, akinek adottak az optimális körülmények, akkor igen hamar kihal az ember, pedig már így is egyre csökken a születések száma. Természetesen mindenki fiatalon szeretne anyává válni úgy, hogy már megvan az egzisztenciális alap, és a tökéletes férj is, de én amondó vagyok, hogy azért az se ássa el magát, akinél valami hibádzik.
2018. jan. 12. 07:24
Szép és jo hogy mindenki biztatja a szülésre a 35+ korosztályt. De azért ez nem egy sétagalopp. Baromi sok komplikációval járhat. Idén 3 "nyanya" barátnőm szült, és az minden volt, csak nem hepi. És itt értem azt, hogy már maga a terhesség is nagyon terhes volt. És sajnos a megszületett babák sem voltak szász százalékig egészségesek. Ez nem azt jelenti hogy most x hónap elteltével nincsenek jól, csak annyi, hogy azok a pici emberek többet voltak már kórházi szobában, mint más felnőtt ember.
2018. jan. 12. 06:16

Én a napokban lettem 38, ugyanebben a cipőben járok, de nem vagyok elkeseredve.

Csak azért, hogy legyen valakim és legyen gyerekem, nem leszek senkivel sem.

Ettől függetlenül ismerkedek, majdcsak sikerül nekem is találni társat. :)

46. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Tulipán83)
2018. jan. 12. 06:10

Először azt gondoltam, legalább egy tízessel idősebb vagy! Nem maradtál még le semmiről! Manapság kitolódnak ezek a határok. Szerintem járj el olyan helyekre, ahol ismerkedni tudsz, vagy ha nem, hát marad az internet. Ez utóbbi többeknek bejött.

Sok szerencsét!

2018. jan. 11. 12:07

Szia.reszben sorstársak vagyunk.


18 evesen osszejottem akkor alompasinak gondolt pasimmal majd 8 ev utan elváltak útjaink. Következő pasimmal kb 1-1,5 évet voltm egyutt. Aztán hipp hopp 30 lettem es Sehol senki nem volt. Aztán most itt vagyok es iden reményeim szerint indul a babaprojekt 1-2-3 hónapon belül :)

3 gyerek a cél, de majd meglátjuk. Felek hogy idoben kicsúszok mert most leszek 33 eves :/ de meglátjuk.azert bizakodok még.:) de én atertekeltem az egeszet mikor két evig szingli voltam es rajottem hogy nem ezen mulik a boldogság. Ha egy lesz , mar az is orom lesz.

Persze tizenevesen maskepp képzeltem az életem.de ez van.ezt kell szeretni.a legfontosabb hogy magaddal legy kibékülve szerintem.mert akkor a negativ erzesek es gondolatok elkerulnek.:)


Barátnőm is Ennyi idős mint én,lehet ok meg most fognak szakítani a parjaval.nagyon nem jol halad a kapcsolatuk. Kétségbe is van esve szegeny.

44. 124637ff9b (válaszként erre: 43. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:56
Hála a mennybélieknek :D
43. Smirnoff (válaszként erre: 42. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 11:55
Belőled sem lesz politikus :D
42. 124637ff9b (válaszként erre: 41. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:48
Csalással nem tudsz nyerni.
41. Smirnoff (válaszként erre: 39. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 11:46
Csalással nyerni nem hazugság?
2018. jan. 11. 11:46
Aztán most jutott eszembe egy másik. A nő 40 éves már elmúlt, mikor egy 28 éves férfival összejött. Hipp-hopp a gyerek összejött, szerintem 1 éves sem volt mikor a srác elment tőlük. Azóta egyedül neveli, vagyis nagyszülői segítséggel. Azelőtt sem és azóta sem élt vele férfi.
39. 124637ff9b (válaszként erre: 38. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:45

Akkor viszont nem hazudsz.

Itt az ellentmondás ;)

38. Smirnoff (válaszként erre: 37. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 11:44
Én meg csalok, és feltöltöm az üres részt :D
37. 124637ff9b (válaszként erre: 34. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:42

Újra igazat adok mindezekben :)


De abból indultam ki, hogy milyen csodás, meseszép egyedül felnevelni egy gyereket, okos is lett, szép is lett, hurrá, örülünk.

Ez azért nem olyan aprócska füllentés.


És persze megint csak ott tartunk, mint mindig, hogy mindenki személyisége, sorsa egyedi, okos tanácsot ezért nem is tudunk adni senkinek.


Én mindenképpen a félig teltre szavazok, de megfelelő éberséggel :)

2018. jan. 11. 11:42
Ha valaki nem tud hazudni magának, nem is jut előbbre. Jön a kihívás, és azt mondod magadnak, hogy meg tudom csinálni, és beleveted magad. Főleg ha teljesen új dolog, akkor tudod, hogy tényleg meg tudod csinálni? Nem, csak hiszel benne, látatlanba odavetsz magadnak egy bíztató hazugságot.
35. taylor_swift (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. jan. 11. 11:41
Én is ismerek ilyet. Bírónőként dolgozott, apa nélkül vállalta a lányát. Az ő vezetéknevét is viseli. Annyiban volt neki egyszerű, hogy a nagymama velük lakott. Tehát 2 nő nevelte, volt segítség. A lányt az esküvőjén az anyukája kísérte az oltárhoz :)
34. Smirnoff (válaszként erre: 33. - 124637ff9b)
2018. jan. 11. 11:38

Én csak olyan apró füllentésre gondoltam, hogy pl. az ember nem azon kattog, hogy de szar nekem, mikor tényleg nem jók a körülmények, hanem a hazugságnak azon formáját választja, hogy elhallgat. Nem foglalkozik a rossz dolgokkal, és megy tovább, mert egy helyben nem toporoghat. Aztán újratervez, mert muszáj.


Félig tele a pohár vagy félig üres. Hazugság az egyik? Nem, de miért ne erősíthetné magában az ember a félig tele érzést, hogy jó legyen neki? Tulajdonképpen ez is egy fajta hazugság.

33. 124637ff9b (válaszként erre: 31. - Smirnoff)
2018. jan. 11. 11:28
Szerintem az önmagunknak való hazudozás a langyos f.osban ücsörgés melegágya, onnantól nincs újratervezés, megvalósítás, mert elhisszük magunknak, hogy ez milyen jó, minek akkor újratervezni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook