Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Mindennapjaink témái" 2018. fórum

"Mindennapjaink témái" 2018. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
317. ikres_anyu (válaszként erre: 315. - Piroska52)
2018. jan. 29. 09:54

Nekünk még van a hétvégéről rántott csirkemell meg csilis bab is!

Mindkettőt szeretjük. Ó de én megint székelykáposztát kívántam meg :-)

Mire döntöttél, mit főzöl?

2018. jan. 29. 09:27

Ma, január 29., hétfő


Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

+1, +6 °C


Maximum:

+8, +13 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: erős NY

4-8

Napsütéses

órák száma

Hazánkban hétfon délelőtt a reggeli ködfoltok feloszlását kövezően több órára kisüt a nap, felhősödés északon lehet, de csapadék nem várható. Délután a napsütést főleg északon, északkeleten zavarhatja erősebb felhősödés, legfeljebb északkeleten fordulhat elő gyenge eső, zápor. A szél napközben eros nyugati lesz. Hajnalban 1, 6 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 8, 13 fok között alakul. Késő este 4, 9 fok lesz. Hétfőn nem kell fronthatással számolni. Az átlagosnál jóval melegebb időben a fokozottan érzékenyek fejfájást, erősödő migrént tapasztalhatnak, náluk alvásproblémák is jelentkezhetnek. A napsütésben kellemes hő- és komfortérzetre kell számítani. érdemes pár órát a szabadban eltölteni. A légszennyezettség a nagyobb városakban magasabb értéket ér el, a szálló por koncentrációja helyenként meghaladja az egészségügyi határértéket!. Az erősödő légmozgás szerencsére megakadályozza a további feldúsulását a szennyezőanyagoknak. A légszennyezettség közepes, kissé csökken. A porkoncentráció közepes, kissé csökken. A légnyomás alig változik.

315. Piroska52 (válaszként erre: 314. - Guruljka)
2018. jan. 29. 08:32

jó reggelt,húúúú de nagyon elfáradtam tegnap,

azért egy jó 10km-ert gyalogoltam,

érezte is a lábam az éjjel,

most meg nemtudom milyen idő jön,de igencsak nyomja a fejem,

erőlködik a napocska azt látom,

mit kéne ma főzni?

szép napot mindenkinek

314. Guruljka (válaszként erre: 313. - Piroska52)
2018. jan. 28. 22:22
Nem is csodálom! :D
313. Piroska52 (válaszként erre: 312. - Guruljka)
2018. jan. 28. 19:11
imádom az összeset
312. Guruljka (válaszként erre: 311. - Piroska52)
2018. jan. 28. 19:06
Ez nagyon aranyos. :D
311. Piroska52 (válaszként erre: 310. - Guruljka)
2018. jan. 28. 19:04

erdélyben vannak barátaink de nagyon messze,székelykeresztúron,

én már nem szivesen zötyögök 9-10 órát hogy odaérjünk,hegyen-völgyön ,,,álltal,,,

elég nekem a pesti kirándulás,

Párizst, a családomtól kaptam a 60-ik születésnapomra,

mindig azt mondogattam {nem komolyan}

addig nem halok meg amig egyszer nem repülök,és nem látom Párizst,,

mert pár évvel azelőtt egy anafilaxiás sokktól már a túlvilágról hoztak vissza,

akkor azt mondták a gyerekek mama megne merj halni,

na akkor kezdtem el mondani,ők meg komolyan vették

310. Guruljka (válaszként erre: 309. - Piroska52)
2018. jan. 28. 17:50

Hát látod...

Én gyerekkoromban 3 évig éltem Németországban, de nem sokat tudtunk kirándulni. Utána majd 20 éve lehettem kint néhány hetet, munka után rövid túrákat tettünk, de a társaság inkább csak vásárlási céllal.


Párizsban sem jártam még. Szégyen, de még Erdélyben sem jártam.

309. Piroska52 (válaszként erre: 308. - Guruljka)
2018. jan. 28. 17:36

Nagyon-nagyon sok helyen jártam bejártuk Erdélyt.

Jártam az NDKba meg Németországban láttam Bécset Párizsban is voltam Barcelonában is még talán Rómába mennék.

Talán

308. Guruljka (válaszként erre: 307. - Piroska52)
2018. jan. 28. 17:29
Engem sem az utazás maga érdekelne, hanem a város. Mások sok helyet bejárnak, én a legtöbb szép városban, szép helyen nem jártam még. Valamiért Kőszeget szeretném megnézni, régebben láttam onnan képeket.
307. Piroska52 (válaszként erre: 306. - Guruljka)
2018. jan. 28. 17:17
Na azért annyira nem érdekel az utazás
306. Guruljka (válaszként erre: 305. - Piroska52)
2018. jan. 28. 17:12
Én, ha ilyen utazási lehetőségem lenne, elkóbászolnék akár Kőszegre is, Veszprémbe, megnézném Pécset...
305. Piroska52 (válaszként erre: 304. - Guruljka)
2018. jan. 28. 17:08
A férjem mozdonyvezető volt már nyugdíjas van arcképesem,de már amúgyis betöltöttem a65 évet. csak pótjegy kell az meg nem nagy összeg . És szeretek Pesten mászkálni
304. Guruljka (válaszként erre: 303. - Piroska52)
2018. jan. 28. 16:54
Jó, hogy csak így felszaladsz rövidebb időre is. Nekem nincs utazási kedvezményem, csak a diákigazolvány, de az nem érvényes Budapestre, csak Miskolc irányába.
303. Piroska52 (válaszként erre: 302. - Guruljka)
2018. jan. 28. 16:52
Évi ismeri a járást az Ikeaban így nem kellett felesleges köröket csinálni
302. Guruljka (válaszként erre: 301. - Piroska52)
2018. jan. 28. 16:47

Nagyon hamar megjártad akkor ikeástul-mindenestül!


Igaz, én is így számolom. Metrónál van a rendelő, egy órás lesz a vizsgálat, és nem jut eszembe semmi óhaj, ami indokolná, hogy csavarogjak valamerre.

Majd a Szusz-ban a büfében, esetleg ha lesz valami nassolni való.

301. Piroska52 (válaszként erre: 300. - Guruljka)
2018. jan. 28. 16:42
Nagyon szép idő volt már megyek haza sokat mentünk finomat ettünk és Ilike lámpája is meg van
300. Guruljka (válaszként erre: 299. - Piroska52)
2018. jan. 28. 16:37

Remélem, szép időd lesz / van!


itt szépségesen sütött a nap. Mégis van még hó, a csudába is.


A jövő hónap elején felmegyek Pestre, van egy ingyenes szűrővizsgálat, kíváncsivá tett. Mondjuk nem leszek sokat gyalog, leginkább itt a faluban a ház és a buszmegálló között, de nem szeretném azt sem csúszkálva megtenni.


Már ha le nem mondom, persze.

2018. jan. 28. 10:35
Hatalmas köd volt mikor indultam már Abonyt elhagytuk kisütött a nap remélem igy marad
2018. jan. 28. 07:58

jó reggelt,na a kávéval én is igy vagyok,nehogy már azért ne igyak mert ,délután van vagy este,

mindenki maga érzi,mi jó neki,

aki úgy érzi délután már nem ihat,az ne igyon,aki meg teheti az igyon,

én a kajával is igy vagyok,akkor eszem ha éhes vagyok,

reggel csak a kávémat iszom meg,nem tudok enni,

délelött bekapok valamit,délre főzök,mert az életem párja mióta nyugdijas,már fél12-kor köröz hogy mikor lesz ebéd,de én meg még nem vagyok éhes,van hogy csak 2-kor eszek,hiába van dél,meg ebédidő

na lassan összeszedem magam,megiszom a kávémat,

összeszedem a hazait,amit viszek a Nyuszikámnak,mert 9-kor indulnom kell az állomásra

szép napot mindenkinek

2018. jan. 28. 07:07

Fronthatás:

Nincs front


Maximum:

+4, +12 °CMinimum:

-2, +3 °C


Hazánkban vasárnap délelőtt délen kevesebb, északon több felhőre számíthatunk, csapadék nem várható.


Egészséget befolyásoló hatások:

gyenge

296. Guruljka (válaszként erre: 295. - Ikres_anyu)
2018. jan. 27. 21:02

Hát ami azt illeti, miután az energiaital kinyitása után kiáramló illata már eleve taszított, én vitézül megpróbáltam legalább beleinni, de az a fél korty is meggyőzött arról, hogy ez nekem nem kell. :D


Én nem olvasok sok kutatást, legalább is kávé ügyben nem, mert arról nem sok lényegeset tudnak írni. Hogy ki mikor igya, én ebben biztosan nem mernék senkinek tanácsot adni, ha az illető egyébként nem viszi túlzásba a kávéfogyasztást.

Ezek a kutatók arról is írtak, a vizsgált személyeknek mi volt a napi ritmusa? Mikor keltek, mikor és meddig dolgoztak, mikor mentek aludni?


Mégis, miért ne ihatnék kávét vagy mittudom én, állhatnék fejen, amikor csak akarok, és amikor jól esik? Ha nem tudok aludni utána, akkor okulok belőle, de az is lehet, hogy pont elalvás előtt kívánom meg a kávét, és miután megittam, remek mély álomba szenderülök. Ha viszont jól esne az a kávé és amiatt mérgelődöm, hogy nem ihatok, mert a kutatók megtiltották, akkor még a guta is megüt azon kívül, hogy csak forgolódom. :D


Ébredtem már arra az éjszaka közepén, hogy muszáj meginnom egy kávét. Még le is kellett főznöm, nem volt neszkávém. De alig tettem le a csészét, jóízűen aludtam tovább.


Kívánom, hogy a kellemesen telt szombat után az éjszakai nyugalom is finom legyen, és a vasárnapotok is jól teljen! :D

295. ikres_anyu (válaszként erre: 291. - Gameower)
2018. jan. 27. 20:40

Nemrégen olvastam egy kutatást, hogy ha 14 óra után kávézunk, az megzavarja az esti alvást. Én próbálom ehhez tartani magam... (és energiaitalt is igyekszem addig meginni)

Jó kis szombatunk volt, a gyerekek mamánál voltak, délelőtt takarítottunk, rendezkedtünk, délután a barátainkkal voltuk, beszélgettünk, ettünk, ittunk picit!

294. Guruljka (válaszként erre: 293. - Piroska52)
2018. jan. 27. 17:26

Le lehet tölteni telefonra az alkalmazásukat, amellyel a belső térkép is megjelenik:


[link]

293. Piroska52 (válaszként erre: 289. - Guruljka)
2018. jan. 27. 16:18
Egyszer már voltam a nyáron Évi lakotársának kerestünk éjjeli szekrényt hát olyan mint egy labirintus nem volt egyszerű feladat kijutni
2018. jan. 27. 16:02
ó, hát nem kötelező! :D
291. gameower (válaszként erre: 286. - Guruljka)
2018. jan. 27. 16:01
Gondoltam hogy iszom egy gyenge kavet,de akkor este nem tudok aludni..
290. Guruljka (válaszként erre: 287. - Gameower)
2018. jan. 27. 16:01
Máskor is benézek, de nem vagyok angol. Az időjárásról nem tudok beszélgetni.
289. Guruljka (válaszként erre: 288. - Piroska52)
2018. jan. 27. 16:00

Én voltam egyszer az IKEÁban, de tény, hogy oda nem nagyon lehet csak beszaladni. Gyalogtúrához viszont eléggé alkalmasnak tűnik.


Találtam viszont térképet a neten, amin a kis eldugott átjárók is fel vannak tüntetve.


Barom egy dolog, hogy szántszándékkal kacskaringósra van tervezve a közlekedés, és a megszokott elrendezéstől nagyon eltérően.

A főzőlapokat a gyerek-hálószoba után találtuk meg.

288. Piroska52 (válaszként erre: 285. - Gameower)
2018. jan. 27. 15:53

Holnapra én is azt főztem.

Nehogy éhenhaljanak még nem vagyok itthon.

Mi Évivel megyünk az Ikeába majd ott eszünk valamit

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook