Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Mindennapjaink témái" 2018. fórum

"Mindennapjaink témái" 2018. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
347. Piroska52 (válaszként erre: 346. - Guruljka)
2018. febr. 2. 15:49
fillérekért megcsináltatják,méregdrágán meg eladják
346. Guruljka (válaszként erre: 345. - Piroska52)
2018. febr. 2. 15:29

Persze, bérvarrodákban.

Én is dolgoztam egy ilyenben, tudom. Mi német fehérneműket varrtunk.

345. Piroska52 (válaszként erre: 344. - Guruljka)
2018. febr. 2. 15:25
na ja ,csak az a pláne ,hogy ezeket a ,,,márkás,,, holmikat,kinában,bangladesben,tajvanon,meg kitudja hol csinálják
344. Guruljka (válaszként erre: 343. - Piroska52)
2018. febr. 2. 13:33

Ó, hát persze.

Nem is azért mondtam, hanem eszembe jutott, hogy az egyik turiban márkás holmik is vannak, és ha valamelyik megtetszik, mondja is az eladó, hogy ó persze, ez és ez a márka, ők meg ennyiért tudják adni.

Nem a márka miatt veszem meg, de mulattat a gondolat, hogy valaki esetleg felismeri a márkát.

343. Piroska52 (válaszként erre: 342. - Guruljka)
2018. febr. 2. 12:50

abból itt is van bővem,

nálunk is csak Évi ilyen Puma+ferrári őrült,még megengedi magának,majd ha nem változtat

342. Guruljka (válaszként erre: 341. - Piroska52)
2018. febr. 2. 12:07

Nálunk nincs piac, a városban viszont már rendes ruhásbolt nincs, csak turik.


Van néha jó találat. Én nem vagyok egyik márkának sem rajongója, fel sem ismerem, csak a kényelmet nézem.

Jelenleg van egy csomó olyan holmim, amit nincs szívem selejtezni, pedig régen volt már rajtam.

341. Piroska52 (válaszként erre: 340. - Ikres_anyu)
2018. febr. 2. 10:23

nálunk van a piacon,jónéhány,ott szoktam néha szétnézni,

hihetetlen dolgokat találok néha,a múlt héten találtam egy eredeti Puma melegitő alsót,

mutatom a Puma őrült lányomnak mit találtam,,,,,ki se érkeztem mondani,,,,magamnak!

jaj de jó ,köszi,

ott is mindig sokan vannak,néha pont azért nincs hozzá türelmem,

2018. febr. 2. 08:52

Szoktatok turiba járni?

Tegnap árucsere volt és már 8 óra se volt még, de már 4-5 nőci ott topogott, nyitásra várva.

Ki lehet fogni jó dolgokat, én is benézek néha, de ez a "tömeg" meglepett..

2018. febr. 2. 08:08

jó reggelt, megint jókat beszélgettünk,

ki merre jár?

2018. febr. 1. 06:39

Holnap, február 1., csütörtök


Fronthatás:

Kettős front

Minimum:

+1, +7 °C


Maximum:

+6, +14 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: erős DNY

0-4

Napsütéses

órák száma

Hazánkban csütörtökön délelőtt észak felől tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, de a legtöbb helyen eleinte hosszabb-rövidebb napos időszakok is lesznek. Északon előfordulhat elszórt eső, zápor, máshol csapadék nem valószínű. Délután északon erősen felhős, borult lesz az ég, délen viszont a változó felhőzet mellett némi napsütés is várható. Északon egyre többfelé elered az eső, zápor. A szél napközben eros délnyugati lesz. Hajnalban 1, 7 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 6, 14 fok között alakul. Késő este 4, 9 fok lesz. Csütörtökön kettősfront okoz panaszokat az érzékenyek körében. Többeknél jelentkezhet görcsös fejfájás, migrén és vérnyomás-ingadozás is, emellett alacsony lesz a szabadtéri komfortérzet, az érzett hőmérséklet pár fokkal a mért értékek alatt alakul. Nagy a megbetegedés, a fertőzés veszélye. Az ízületi panaszok közül a gyulladásos jellegűek kerülnek előtérbe, illetve emésztési panaszok is jelentkezhetnek. A légszennyezettség alacsony, kissé csökken. A porkoncentráció alacsony, kissé csökken. A légnyomás gyengén süllyed.


Egészséget befolyásoló hatások: Eső

337. Guruljka (válaszként erre: 336. - Piroska52)
2018. jan. 31. 19:11

Hát, legalább jött ihleted.


Én mindent utálok vasalni. Szerencsére a fiam nem kedveli az ingeket. Nálam is ritka a vasalást igényló darab.


Úgy teleszaladtam munkával, hogy az ritkaság, de lehet, újabb állandó ügyfélre is szert tettem.


Most kis kajaszünetekkel dolgozom erősen. :D


Ez az igazi ám, nem is panaszképp mondom. Folyamatos munka, az így keresett pénz esik igazán jól. A nyugdíjam úgyse lesz magas, addigra már kiépülnek a munka-kapcsolatok. Eleve azzal számolok, hogy dolgoznom kell nyugdíj mellett is.

336. Piroska52 (válaszként erre: 335. - Guruljka)
2018. jan. 31. 18:10

nincs itt senki,pedig hát nem igy indult,

na mindegy,milyen napod volt?

itt ma nem volt olyan jó idő mint tegnap,csak enneél rosszabb ne legyen,

rászántam magam a vasalásra,nem volt sok csak pár darab ing,de utálok inget vasalni,igy megvárom még pár darab összegyűlik,aztán rászánom magam,na most jött el az ihlet,

2018. jan. 31. 17:03

nem az a sűrűn zsongó fórum ez.


Én most teleszaladtam munkával. Gondoltam, kicsit benézek...

2018. jan. 31. 14:09
hűűűűűűűűű de nagy a tolongás
2018. jan. 31. 06:35

Ma, január 31., szerda


Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

-2, +3 °C


Maximum:

+5, +11 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: élénk D

2-6

Napsütéses

órák száma

Hazánkban szerdán délelőtt a változóan felhős ég mellett, több-kevesebb időre kisüt a nap, csapadék nem várható. Délután változóan felhős lesz az ég, északon több, délen kevesebb felhőre számíthatunk, csapadék nem alakul ki. A szél napközben élénk déli lesz. Hajnalban -2, 3 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 5, 11 fok között alakul. Késő este 3, 8 fok lesz. Szerdán még nem érnek le bennünket a frontok. Az átlagosnál jóval melegebb időben a fokozottan érzékenyek fejfájást, erősödő migrént tapasztalhatnak. A gyors melegedés hatására vérnyomás-ingadozás léphet fel. A napsütésben kellemes hő- és komfortérzetre kell számítani, érdemes pár órát a szabadban eltölteni. A légszennyezettség a nagyobb városokban az élénk, időnként erős szél miatt kissé csökkent, az egészségügyi határérték alatt maradnak az értékek. A légszennyezettség alacsony, kissé csökken. A porkoncentráció közepes, kissé csökken. A légnyomás erősen süllyed.


Egészséget befolyásoló hatások: Légnyomás süllyedés

332. Guruljka (válaszként erre: 331. - Piroska52)
2018. jan. 30. 15:36

Nyáron érdekes, mert akkor pont ez az utcai szoba kapja a délutáni napot, a két udvarra nyíló helyiség csak a közvetett fényt.


Kellene nyitni egy ablakot a szoba falán, hátha majd telik erre is egyszer.

2018. jan. 30. 14:34

nálunk kora reggeltől ,estig besüt a nap ,

ilxenkor nagyon jó,de nyáron azért kicsik sok a jóból,de most még a kazán sincs bekapcsolva,majd mielőtt indulok Szilárdért az oviba bekapcsolom

330. Guruljka (válaszként erre: 327. - Piroska52)
2018. jan. 30. 14:22

Itt is szép az idő nagyon. Tegnap is érezni lehetett a nap melegét, ma is.


Az a baj a ház tájolásával, hogy csak az udvari rész napos ilyenkor, az én utcai szobám egy sötét luk.

329. Piroska52 (válaszként erre: 328. - Mezei Virág)
2018. jan. 30. 10:54

itt is fúj a szél,de gyönyörű napsütés van,

délután megyek az unokámért az oviba,2.5km,

jó kis séta lesz,de ebben a jó időben jól is esik,

remélem nem visz el a szél,

azért annyira nyüzöge nem vagyok

328. Mezei Virág (válaszként erre: 327. - Piroska52)
2018. jan. 30. 10:40

Fúj a szél, utálom! Hozza a hűvös időt hétvégére.

Követ tán még nem kell a zsebembe tenni. :D

[link]

2018. jan. 30. 09:51

nálunk teljesen tavasz van,a fűtés kivan kapcsolva olyan jól besüt a nap,egész délutánig,

igaz a fejem zizi,de a fene bánja,,,csak az Ádámé ne fájjon,

szép napot mindenkinek

326. Mezei Virág (válaszként erre: 324. - Gameower)
2018. jan. 30. 09:38

Klímaváltozás van, és alkalmazkodni kell hozzá, ami nem olyan egyszerű...

Az unokáimon is észrevenni, ez van! :(

2018. jan. 30. 07:20

Ma, január 30., kedd


Fronthatás:

Nincs front

Minimum:

0, +5 °C


Maximum:

+8, +13 °C


UV sugárzás: gyenge


Szél: élénk ÉNY

4-7

Napsütéses

órák száma

Hazánkban kedden délelőtt a napsütést főleg nyugaton zavarhatja átmeneti felhősödés, de számottevő csapadék nem alakul ki. Délután változóan felhős lesz az ég, számottevő csapadék nem várható, néhol kisebb futó zápor lehet. A szél napközben élénk északnyugati lesz. Hajnalban 0, 5 fok várható. A hőmérséklet csúcsértéke 8, 13 fok között alakul. Késő este 2, 7 fok lesz. Kedden nem kell fronthatással számolni. Az átlagosnál jóval melegebb időben a fokozottan érzékenyek fejfájást, erősödő migrént tapasztalhatnak, náluk alvásproblémák is jelentkezhetnek. A megerősödő szél miatt az arra érzékenyek feszültebbek, ingerültebbek lehetnek. A napsütésben kellemes hő- és komfortérzetre kell számítani, érdemes pár órát a szabadban eltölteni. A légszennyezettség a nagyobb városakban magasabb értéket ér el, a szálló por koncentrációja helyenként elérheti az egészségügyi határértéket!. Az erősödő légmozgás szerencsére megakadályozza a további feldúsulását a szennyezőanyagoknak. A légszennyezettség közepes, alig változik. A porkoncentráció közepes, alig változik. A légnyomás gyengén emelkedik.

324. gameower (válaszként erre: 321. - Mezei Virág)
2018. jan. 30. 07:17
Tegnep az TV2 csatornan igen hatarozottam bejelentettek,hogy ez a januari tavasz milyen komoly tuneteket produlhat az emberi szervezet mukodeseben. Mert ez az ido ilyentajt,teljesen abnormalis !! Sot meg a gyerekek nel is tapasztalhato igen gyakran nyugtalansag es diszkomfort erzes..
2018. jan. 29. 14:16

Én helyben járogatok itt a szobában. Nem 10 km-re valót! Az már tényleg jó "kis mászkálás" volt.

Én is vissza akarom szerezni a 2-3 évvel ezelőtti formámat, csak lusta is vagyok, és a padló tája is hideg még. (Ez is csak kifogás, jobban megnézve, mert ha az ember azon az alátét valamin fekszik és mozog, akkor nem fázik...)


Tegnap megigazítottam a hajam, újabb fazont tanultam a neten, és kipróbáltam. Úgy látom, sikerrel.

2018. jan. 29. 12:43

gyönyörű napsütés van,

a fejem kezd helyreállni,

de a tegnapi 10-km,még benne van a lábamba,

hiába öregszem,

tavaly ennyi meg se kottyant,

most meg teljesen leamortizálódtam,

na majd holnapra jobb lesz,mert megyek az unokámért az oviba,és az is jó kis séta lesz,2.5-km

321. Mezei Virág (válaszként erre: 320. - Kleeri)
2018. jan. 29. 11:52

:)

Bizony ez így van!

Sokáig voltam valaha frontérzékeny. Már napokkal azelőtt tudtam, hogy front jön, mielőtt bemondták volna. Az ismerőseim is így voltak ezzel.

Az emberek egy része igen jó frontjelző... :(

320. kleeri (válaszként erre: 316. - Gameower)
2018. jan. 29. 11:44
jó hogy azt írja nincs fronthatás, szerintem és még a környezetemben sokak szerint van, nagyrészt nem aludtunk és fejfájós a napunk
319. Piroska52 (válaszként erre: 317. - Ikres_anyu)
2018. jan. 29. 10:58

sztapacskát, megkérdeztem Ádámot,azt mondta ez legyen,vagy túrós tészta,

a sztapacskából Évinek is tudok lefagyasztani egy dobozzal,egy ebédje meg lesz,

hétvégén jön haza,akkorra még lesz több is,igy nem kell neki főzni,csak megmelegiti az irodában,nem kell azon gondolkodni mi legyen másnapra,

kisütött a nap,tavasz van,

szép napot

318. Piroska52 (válaszként erre: 317. - Ikres_anyu)
2018. jan. 29. 10:58

sztapacskát, megkérdeztem Ádámot,azt mondta ez legyen,vagy túrós tészta,

a sztapacskából Évinek is tudok lefagyasztani egy dobozzal,egy ebédje meg lesz,

hétvégén jön haza,akkorra még lesz több is,igy nem kell neki főzni,csak megmelegiti az irodában,nem kell azon gondolkodni mi legyen másnapra,

kisütött a nap,tavasz van,

szép napot

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook