Az ecet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ecet

1 2
30. NomNom (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. febr. 8. 17:25
Igen, az emberek még mindig elhiszik, hogy lúgosítani kell a szervezetet. Hiába töltöttek fel már orvosok is videókat stb. arról, hogy marhaság.
29. jennyvagyok (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2018. jan. 28. 13:46

Ezt nekem mondtad????? :D

Nem tetszésem szerint állítgatom hála'istennek! Otvosokkal és hozzáértőkkel, valamint műszerekkel..... :)

28. Guruljka (válaszként erre: 27. - Jennyvagyok)
2018. jan. 18. 23:10

Ehhez elég csak annyit tudni, hogy a szervezetünk könnyedén kiegyenlíti a kis próbálkozásainkat.


Azt kell mondjam, szerencsére, mert katasztrófa lenne, ha tetszésünk szerint állítgathatnánk a testünk kémhatását.

27. jennyvagyok (válaszként erre: 24. - Arón1)
2018. jan. 18. 21:17
Nem hinném, hiszen amúgy is étkezés előtt kell inni. 2. Így már teljesen más a kémia vegyhatás. Egy biokémikust kell megkérdezni! :)
26. Guruljka (válaszként erre: 24. - Arón1)
2018. jan. 12. 19:54

A jó bablevest elrontani? :D


Nagymama simán, üresen főzte, rántással. Azt gyerekkoromban én is eceteztem, de utána egyrészt sokáig nem ettem bablevest, utána ex-Anyós jó zöldséges, daracsipetkés bablevesét tanultam el, abba már nem kívánkozott ecet.

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Fáradt*)
2018. jan. 12. 19:52
Én nem a kinézetem miatt választottam ezt a nicket. :D
24. Arón1 (válaszként erre: 15. - Jennyvagyok)
2018. jan. 12. 18:50
Úgyis beindul a “lúgosítás”, ha egy jó bablevesbe rakjuk az ecetet? Úgy legalább van értelme😀😀😀
2018. jan. 12. 10:03

Én körülbelül 10 éve csináltam almaecet diétát. Minden evés előtt ittam egy pohár vízbe keverve (mézet nem tettem bele) és nekem nagyon bevált. Még az ízét is megszerettem, komolyan!

Arra figyeljetek, hogy lehetőleg bio minősítésűt vegyetek, ha kipróbálnátok.

2018. jan. 12. 06:18
Végig olvastam az egész hozzászólást.Az édességeket vontam meg magamtól,talán az ecet végett nem kívántam annyira.Aztán elkezdett fájni a gyomrom az ecettől..vissza a csokira,és most itt vagyok "guruljka"..
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Fáradt*)
2018. jan. 11. 22:07

Nézd meg a 13.-ban hoztam a tudnivalókat.


Én személy szerint nem hiszem, hogy ettől fogytál, de végül is a hit hegyeket mozgat.

2018. jan. 11. 21:56
Jó lenne tudni,hány napig lehet az almaecetes lötyit kortyolgatni.Olyan mint a fröccs,csak nem kábít..4 kilót adtam le 1 év alatt,ami azóta szépen visszajött! Tanács?
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Jennyvagyok)
2018. jan. 11. 10:53
Pedig ő a lúgosítási elmélet atyja.
18. jennyvagyok (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. jan. 11. 08:11
Mi közöm nekem hozzá? :D :D még a nevét sem hallottam soha.... :D ...a diétáját meg végképp nem!!!!! :D
17. Guruljka (válaszként erre: 14. - Jennyvagyok)
2018. jan. 10. 15:27

A lúgosítás kiötlője már talán le is töltötte a csalásért kapott börtönbüntetését, Te még hiszel neki?



[link]

16. elbb (válaszként erre: 15. - Jennyvagyok)
2018. jan. 10. 11:01
ezt a koszvenyes dolgot meg nem is hallottam, de lehet adok neki eselyt. :) koszi a receptet hozza.
2018. jan. 10. 10:35

Akkor egy kicsit bővebben! A húgysavkristályok leküzdése miatt találkoztam ezzel a megoldással. Kemény ízületi fájdalmaim is voltak. Na, meg a lúgosító hatás em utolsó! Ez utóbbira a citromos víz is kiváló. ha az jobban ízlik! :)

Tehát a recept, amit én használtam:


1 evőkanál bio almaecet,

1 evőkanál méz,

víz


Elkészítés: Egy pohár vízben jól oldjuk fel az almaecetet és a mézet, majd igyuk meg. Naponta egy-két alkalommal, evés előtt fogyasszuk. Nem csak az emésztésünk lesz kiváló, hanem a plusz kilók sem fognak lerakódni.

Speciális természetes savtartalma következtében kioldja és semlegesíti a húgysavkristályokat, így csökkenti az ízületi fájdalmakat és a köszvény gyulladásos tüneteit. Enyhíti az izomgörcsöket, semlegesíti a gyomorsavat, fejfájást és a különböző eredetű gyulladásokat."

Semmiképpen nem az olcsó változatot fogyasztjuk, azt hagyjuk meg takarításra, öblítő készítésére.

Én balzsamecet minőséget használtam, mert amúgy én is utáltam az ecet ízét. Ez így "szörp" formában élvezhető volt. Első napokban tiltakozott a szervezetem, savasnak éreztem mindent belül, a nyelőcsövemet, számat.... De egy pár nap után ez átfordult, úgy látszik beindult a lúgosítás, és a savas érzés elmúlt. Nem állítom, hogy ettől gyógyultam meg, még sok minden kellett hozzá, de talán ez is hozzájárult. Az tény, hogy a biorezi készülék azt mutatta, erősen lúgos vagyok, ilyen azelőtt soha nem volt! :)

14. jennyvagyok (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2018. jan. 10. 10:21
Nem a fogyás miatt ittam, eü okok miatt, pl lúgosítás, stb. A fogyás is bejött, de azért teljesen mást kellett tenni! :)
13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Jennyvagyok)
2018. jan. 10. 00:53

Lehet, nem vitatom. De ha eleve foglalkozol gondolatban a fogyással, az is használ.


No meg nem árt tudni:


"Figyelmeztetések az almaecet használatával kapcsolatban

Az almaecet kétségtelenül egy szuper dolog, de fontos, hogy pár dologgal tisztában legyél mielőtt elkezded fogyasztani. Például azzal, hogy soha ne fogyaszd hígítatlanul! Sokan egy kupaknyit húznak le egyszerre, hogy gyorsan túlessenek a kellemetlen ízén. Ez viszont nagyon káros, mert maradandó károsodást okozhat a nyelőcsőben. A torok és a nyelőcső lágy szövetei könnyen kiégnek a folyamatos savfogyasztástól. Mindig hígítva idd, még akkor is, ha mások nem így ajánlják! Sokan nem tudják, de magas savtartalma miatt eléggé veszélyes a fogakra. Ha rendszeresen fogyasztod fogaid elszíneződhetnek, érzékennyé válhatnak és fogzománcod romolhat. Hogy erre ne kerüljön sor fogyasztása után mindig öblítsd ki a szád! Még akkor is, ha hígítva iszod. Nagyon fontos, hogy fogyasztás után fél óráig ne moss fogat, mert kémhatása miatt a zománc picit puhábbá válik, ilyenkor könnyen megsértheted az erős súrolással. Az almaecetet tilos fogyasztani akkor, ha vízhajtó, vagy vérhígító gyógyszereket szedsz, de minden más gyógyszer esetében érdemes kikérned orvosod véleményét. Szigorúan tilos fogyasztani fekély esetén! Egyeseknél az almaecet hasmenést, gyomorégést okozhat, ez egy viszonylag gyakori mellékhatás. Ha ilyet érzel elég lehet az is, ha csökkented a fogyasztott mennyiséget. Ha ez nem segít, akkor sajnos meg kell válnod tőle."


Aki úgy irtózik tőle, mint én, annak bármit mondhatnak, nem fogja inni.


Nem vitatom egyébként az almaecet hatásait sem, csak annyiban, hogy nem biztos, hogy egy kanálnyi mennyiségben számottevő x és y anyag van.

12. jennyvagyok (válaszként erre: 2. - Mélység)
2018. jan. 9. 23:55
Én is használtam, ittam napi kétszer, és bevált!
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Kisj)
2018. jan. 9. 20:42

És mint minden sav, szépen lemarja a zománcot a kádról. Marad a tompa, fénytelen, bőrt horzsoló felmart felület.


A fertőtlenítő hatást a bacik terjesztik orvul, mert röhögve túlélik.

10. kisj
2018. jan. 9. 20:22

Az almaecet finom, gyakran szoktam inni.

A 20%-os meg mindent megtisztít, vízkőtlenít, fertőtlenít.

2018. jan. 9. 18:19
Almaecet olyan büdös, mint a dög. El nem rontanék vele egy finom salátát. Többit nem ismerem, idáig remekül éltünk nélkülük.
2018. jan. 9. 18:19
Nekem a citromsav is jó. Még szaga sincs.
2018. jan. 9. 18:16
Kádat pucolok vele, vízkőoldásra is szuper, esetleg még öblítőnek jó, de inni nem fogom.
2018. jan. 9. 18:06

Én is arra gondoltam, hogy valaki összeszed

néhány itt-ott leírt gondolatot, és megosztja,

de semmi orvosilag, ill. laboratóriumban elvégzett

vizsgálattal, tanulmánnyal nem támasztja alá, ez

nem biztos, hogy igaz is!

(max. azt hiszem el, hogy takarításhoz jó)

2018. jan. 9. 14:38
édes jó istenem... hol olvastad ezeket a sületlenségeket?
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Mélység)
2018. jan. 9. 13:21

Nincs az az előny, hogy én az ecetet használjam, pláne hogy megigyam.


Irtózom tőle.


Sokan meg univerzális szernek tartják.


Szerintem az a gyenge savasság mással is megoldható, egyéb pedig nemigen van benne, legalább is a kanálnyi mennyiségeket alapul véve.

3. mélység (válaszként erre: 1. - Szeretekolvasni)
2018. jan. 9. 10:42
Köszi hogy összefoglaltad, remélem lesz aki használni fogja a tippeket a bogyók helyett :-)
2018. jan. 9. 10:40
Almaecet+méz. Kipróbálva, bevált. Savcsökkentésre és fogyókúrához.
2018. jan. 9. 09:08
Az ecet egy sokoldalú folyadék, nem is gondolnánk, hogy mennyi mindenre jó a saláták ízesítésén és a vízkőoldáson felül. Fő összetevője az ecetsav, amely savas ízűvé és átható szagúvá teszi. Több jótékony egészségügyi hatása is ismert, ezekből szeretnék néhánnyal megismertetni titeket.

Ugrás a teljes írásra: Az ecet
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook