Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Osztálypénz fórum

Osztálypénz (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. 10cc61fb5a (válaszként erre: 63. - F.frezia)
2018. jan. 9. 14:40

Nálunk van. 6000 évente.

Olyan dolgokra mikor pl elmennek sétálni és akkor mindenki kaphat 1 gombóc fagyit.

Vagy gyereknapra vesznek az óvó nénik mindenkinek vmi apróságot.

De ebből állítják össze a mikulás csomagot is.

A 15 meg 20 ezres éves díjat én is sokallom.

63. f.frezia (válaszként erre: 56. - Vancsa1977)
2018. jan. 9. 14:26

Nálunk oviban nincs csoportpénz!

Mire kell?

62. ab3619a9cd (válaszként erre: 58. - Virgilius)
2018. jan. 9. 13:52

Fejenként évi 15.000 ft.-ot fizetünk osztálypénzt.

Általános első osztály...


Nem a tanárnak,hanem bankba,osztálykassza.

2018. jan. 9. 13:47
Meg kell, hogy állapítsam telefonról nem nagyon tudok írni. Elnézést a számos hibáért.
2018. jan. 9. 13:45
Törványileg valóban tilos az osztálypénz szedése, ezért nem is foglalkozhat vele az osztályfőnök. Erre született a kiskapu: gyűjtsék a szülők, illetve van ahol alapítványi pénznek csúfolják. Lötelezővé egyik sem tehető, ha akarod fizeted, ha akarod nem fizeted.
59. epervirág (válaszként erre: 58. - Virgilius)
2018. jan. 9. 13:22
Mièrt nem tudhatja a tanár,hogy ki fizte ki az osztálypènzt vagy ki nem?.Nalunk a tanárnál egy lista van ,hogy ki adta oda ès ki nem.De viszont az osztálypènzt nem ő szedi.
2018. jan. 9. 12:36
Kezdjük ott, hogy a tanár elvileg nem is foglalkozhat az osztálypénzzel, nem is szedheti be, nem is kezelheti, nem is tudhat róla, hogy ki fizetett és ki nem. A szülők önkéntes alapon kezelik a pénzügyeket. Szégyenfal... Egészen elképesztő, és teljesen jogtalan.
57. Vancsa1977 (válaszként erre: 32. - Füge 67)
2018. jan. 9. 10:28
Nálunk nincs is kijelölve/megszavazva az osztályban az a szmk-s szülő,hogy ki legyen....
56. Vancsa1977 (válaszként erre: 19. - A.manus)
2018. jan. 9. 10:25

Nálunk is a mi ovinkban volt szégyenfal!!

Az egyik csoportban a 3 közül már évek óta kirakják ,hogy ki mennyivel tartozik.A mi csoportunkban tavaly tavasszal volt kirakva!

Mi megbeszéltük a férjemmel,hogy mindig előre fizetünk,mondjuk mi havonta mindig befizettük a csoport pénzt mindig,még akkor is amikor egyszerre a 2 gyerek ment tavaly májusig.

Most szeptemberben meg úgy csináltam,hogy szeptemberben már 2.-ik alkalommal 1500 ft-ot kell befizetni,és abban a hónapban nincs csoport pénz,és én már az októberi csoport pénzt odaadtam.Majd októberben meg a novemberi,és decemberit kifizettem.

Most meg tegnap a férjem a januárit és a februárit befizette,februárban meg kifizetjük a március,április,májusi pénzt egyszerre.

2018. jan. 9. 10:19

Es ez a lányodat is ennyire zavarja vagy csak téged?

Nem tök mindegy milyen milyen tabló..már csak úgy kérdem 😁😁

54. Vancsa1977 (válaszként erre: 1. - Füge 67)
2018. jan. 9. 10:17

Én most csak pislogok 1000-rel!!!

Egyrészt,hogy ezért hátrányba hozták a gyereket,a másik meg hogy ilyen sokat kell fizetni osztálypénzt egy tanévre!!!

Nekem a nagyobbik fiam most kezdte az elsőt,és nálunk az iskolában nincs osztálypénz.Nem szednek egy fillért sem!!!December első napjaiban kellett befizetni 600 ft-ot a Mikulás csomagra.

53. Vancsa1977 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2018. jan. 9. 10:14
Én is sokallom egy tanévre 20000 ft-ot!!!
52. epervirág (válaszként erre: 50. - Füge 67)
2018. jan. 9. 10:11
Persze ebben teljesen igazad van.
51. syria (válaszként erre: 19. - A.manus)
2018. jan. 9. 10:10

Ki volt az a barom, aki kitalálta a szégyenfalat oviban, iskolában?

Társadalmi munkáért mióta jár ajándékcsomag?

Anno nem szégyenfal volt, hanem dicsőségtábla.

Nagyot fordult a világ rossz irányba 6-7 éve. :(

50. Füge 67 (válaszként erre: 49. - Epervirág)
2018. jan. 9. 09:55
De nekem nincsenek kintlévőségeim, első félévi hiányzik most, de első félév még tart. Most megyek pénteken, nyilván viszem azt is meg a 2. Félévit is, mert ez lesz a 2. Félévi szülői. Nem hiszem, hogy a 4. Osztálytól fizetett pénz ne fedezne egy tedd fel a kezed, ha ez tetszik szavazást...
49. epervirág (válaszként erre: 47. - Zsanci79)
2018. jan. 9. 09:28
Az èn lányomat is megalázta tanárnő,de mit kellett volna tenni? Az èn lányomat rendszeresen 2 gyerek fizikálisan is bántotta ès semmit nem tudtunk tenni.Persze ebbe igazatok van,hogy nem kellett volna kiküldeni öket,de mivel Füge nem volt az elöző szülöin nem tudja gondolom mi törtènt ott.lehet a szülök szavazták ezt meg.nálunk is volt ilyen aki nem fizetett egyáltalán osztálypènzt ès a program az osztály pènzböl ment azt a gyereket nem vittèk.
48. Füge 67 (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2018. jan. 9. 09:13

Nem is értem, milyen pedagógiai irányzat a gyerek megalázása.

A gyerekek olyanok, amilyenek a szülök, tisztasor. Ha otthon azt hallja, úgy is viselkedik. Egy tanártól viszont már elvárnám, hogy képes legyen helyzeteket jól kezelni.

Bár sajnos nem jellemző a siker...ismerősöm most menekült angliáig, mert a gyereke fekete apukától van. Az édes kis tejcsoki babát az oviban közösítették ki a gyerekek. Hát elmentek, búcsúzolul volt egy-két szava, megköszönte a feléjük áradó szeretetet ,a becenevet(rabszolga) és további boldogságot kívánt. Mesélte, hogy sok-sok fej lett céklavörös.

47. zsanci79 (válaszként erre: 46. - Epervirág)
2018. jan. 9. 09:07

Azért ezzel nem értek egyet, hogy alázás és alázás között különbséget teszünk.

Ha valakit megaláznak, megszégyenítenek és csúfolnak, az ugyanúgy esik mindegyik gyereknek, mert róla van szó, nem másról!


Az, hogy még ki is küldték őket a tanteremből, tehát meg sem hallgathatták a témát, még inkább súlyosbítja a helyzetet. Számomra az ilyen ember nem pedagógus, aki a szülővel való bármilyen nézeteltérését annak gyerekén vezeti le!

Az meg méginkább ledöbbent, hogy vannak aki egyetértenek ezzel a tettel, és azt a felfogást erősíti, hogy ne áll j ki a gyerekedért, hanem hagyd, hogy a tanár bármit megtehessen. Ugyanis ez pontosan az a szitu, mikor a gyereknek egy hangyaf.sznyi köze sincs az egész cirkuszhoz!

46. epervirág (válaszként erre: 43. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:57
Ez legyen a legkevesebb bajotok.az èn lányomat rengettegszer megalázták az ègèsi balesete miatt.ez ment 6 èvig.most 7.- ben rakták át másik osztályba.
45. epervirág (válaszként erre: 11. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:54
Èvi 20 ezer az rengeteg.Bár lehet olyan osztályba jár aminèl ennyit kell fizetni.
44. Füge 67 (válaszként erre: 43. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:42
Azért merem remélni, hogy legközelebb nem a gyereken torolnak
2018. jan. 9. 08:40

Valóban elkéstem. A gyerek lelkébe örökre beégett az emlék. Már tudja milyen kiközösítettnek lenni.


Megköszönni megfogom, meg ők is nekem gondolom. Majd veregetjük egymás vállát.

42. imaginary (válaszként erre: 39. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:30

Értelek én, de az ezzel kapcsolatos felvetéseidet szülőn tudtad volna közölni.

Sajnos ezzel már elkéstél.


Szülői munkaközösség az egy önkéntesen vállalt + feladat. Ezért csak köszönet jár annak, aki elvállalja.

41. a.manus (válaszként erre: 40. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:27
Áhh, hagyd a fenébe, mi kemények vagyunk, ilyenek nem törnek meg...:)ebből is tapasztalat lett...:)
40. Füge 67 (válaszként erre: 38. - A.manus)
2018. jan. 9. 08:25
Sajnálom, hogy ennyi negatív élménnyel gazdagították ezeket az éveiteket.
39. Füge 67 (válaszként erre: 35. - Imaginary)
2018. jan. 9. 08:22
A tanár ajándékát nem szülőin adják oda. Egy szülőiről hiányoztam, nem az összesről 😂. Soha egyetlen évben nem érezték úgy még, hogy ez közös ügy. Épp ezért fogalmazódott meg bennem, hogy azért én ezt szeretném tudni.
38. a.manus (válaszként erre: 34. - Mosolykás)
2018. jan. 9. 08:20
Aztán általános iskolában is voltak érdekességek.:( de, mint minden, az sem tartott örökké, hála az égnek...
37. a.manus (válaszként erre: 30. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:18
Hát jah, mindig vannak aktuális furcsaságok.
36. imaginary (válaszként erre: 34. - Mosolykás)
2018. jan. 9. 08:15

És kőkeményen személyiségi jogokat sért.

Ezt nem lenne szabad.

35. imaginary (válaszként erre: 32. - Füge 67)
2018. jan. 9. 08:15
Hogy? :D... Ha a szülőin se tudsz részt venni :D
1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook