Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babakocsiból melyik a legjobb, mit ajánlanátok? fórum

Babakocsiból melyik a legjobb, mit ajánlanátok? (tudásbázis kérdés)


2018. jan. 22. 22:17

Sziasztok!

Nekem 20 honapos a fiam es mi is sok szempontot figyelembe veve vettuk meg annak idejen A BABAKOCSIT. A valasztasunkat az indokolta hogy 3in1 legyen mivel tudatlan elso gyerekes szulok voltunk.Sikerult egy nagyon tuti modelt kifogni a mai napig hasznaljuk. Elonye nagy mozes nagy es full biztonsagos babahordozo szukitovvel tetovel. Harmadik resze a sport de teljesen vizszintesig dontheto.Pegperego book a marka.Egy ket hatranya azert ennek is van alacsony a tolokarja es pattintos modszerrel fordithato 3 resz. Ez a hordozonal es a mozesnel nagyon jo de a sportnal mar bajos. Osszessegebe sikerult jot venni kozel 200- ert de megerte mert az ismerosi korbe egyedul nekem nem kellett adni-venni masikat mert a fiatal ur nem birja. Egy futkosos sportot vettunk melle ha keves a hely akkor azert azt visszuk mert azert a book darabjaira szedheto de opel corsaba mast ne akaj a csomagtartoba tenni.Kivanom mindenki talaja meg a neki legjobbat.

8. f8db0709b8 (válaszként erre: 7. - Lapbarna)
2018. jan. 22. 20:29

Babahordozó 6hónapos korig ajánlatos!


Mi Bergon mániásak lettünk :)

7. lapbarna (válaszként erre: 6. - Gabbbicica)
2018. jan. 22. 18:50

A hordozóban messze nincs olyan kényelmes helyzetben a baba. Igaz, kényelmes a szülőnek bepattintani a kocsirészbe, de azért még 1-2 óra császkálás is ugyanabban a pozitúrában szegénynek....

És akkor ott van, hogy már 9-10 hónaposnak meg gyerekülést kell venni, mert kilóg a hordozóból.

6. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Csillag2017)
2018. jan. 22. 15:38

én szétnéznék a használt csoportokban is, ki lehet fogni minimálisan használtakat, jóval olcsóbban.


mi kaptuk a miénket, csak 2 in 1, én sajnálom, hogy autóshordozó nincs hozzá, mert így ha kocsival megyünk valahova, akkor a estben cipeljük a hordozót a 6 kilós gyerekkel együtt, b esetben macera kivenni a gyereket a hordozóból, főleg ha elaludt és áttenni a babakocsiba.


ha vennem kellene, én használtan vennék 3 in 1-et.

2018. jan. 11. 17:59

Mindenkinek más és más jön be.

A saját elvárásaim:

- 180 fokig dönthető.

- bolygósítható kerekek

- lábzsák, esővédő

- nagy kosár alulra

- megfordítható tolásirány (nem úgy, hogy lepattintod, és te átrakod, mert hidd el, még egy 3,5 kilós gyerekkel is nehéz kivitelezni, nemhogy nagyobbal)

- NEM felfújható kerekek, hanem tömör


A legnagyobb születésénél sikerült ilyet venni, egy bèbè comfortot, ami kiszolgálta a másodikat is, de mire a harmadik született, addigra már elajándékoztuk (egyébként 99%-ban mindent). És sajnos, sehol nem találtunk olyat, ami csak hasonló lett volna. A barátnőm kölcsönadta az ő 3:1-ben ABC Rodeo-ját, 3 kerekű ez. Na, ez bepattintós. Kicsi a kosár. Rengeteget kínlódtunk vele. Végül, mikor vettem 26000-ért egy Caretero Spacert. Ez csak sport kocsi. Arra pont jó volt, amire kellett. Ez is (szinte) vízszintig dönthető.

A mózest én is feleslegesnek tartom. A 3:1-ben nekwm nem jön be. Külön-külön is lehet jó babakocsit, hordozót venni.

Sok sikert!

Ja, és az ár és a használhatóság nem egyenesen arányos.

2018. jan. 10. 15:09

Szia!

Második kisfiammal még használunk babakocsit, így az élményeim még frissek. :)

Az elsőnél vettünk újan a Brendonban egy baby lux babakocsit, sima, nem mózeses, nagyon masszív, jól irányítható, teljesen dönthető modellt, - én azzal meg voltam elégedve, nem is volt túl nehéz. Egyetlen probléma volt vele, hogy viszonylag nagy helyet foglalt az autóban, és csak külön lehetett összecsukni a vázát és a kocsi részét. Márciusban született a fiúnk, téliesíthető volt, a mózes nem hiányzott. Egy évesen váltottam egy bébé confort sport kocsira, ami a mai napig használatban van, ha a mamához megyünk. Ez tényleg könnyű, de tartós, masszív, szinte teljesen dönthető, így még a kisebb fiamnál pár hónaposan is használtuk, ha nem akartam vinni hozzájuk az ő kocsiját. Amit a kicsinek vettem, az egy cybex babakocsi volt, amolyan kettő az egyben, a mózest alakítod át sport résszé. Elég tágas volt neki bundazsákban is végig ősszel és télen (ő szeptember végén született). Azért volt praktikus, mert nem kellett külön tárolgatni a mózest és a sport részt. Én akkor meg voltam "őrülve", hogy legyen mózeses kocsink, mondván, télen leszünk kint legtöbbet, de aztán annyira mégsem jött be. Nehéz volt cipelni, nem volt rajta fogás, pedig csak 10 kg volt az egész, és csak pár lépcsőfokot kellett mennünk le a teraszról. Az autónk csomagtartójába nem tudtam betenni! Így fél év után megváltam tőle, és váltottam egy mamas and papas armadillo kocsira, amit viszont sohasem fogok megbánni, annyira szeretem, szeretjük. Nagyon tágas, teljesen dönthető, bundazsákkal nagyon jól téliesíthető, könnyen csukódik, tényleg egy kézzel csukható és kis helyen elfér, befér a sedan autónkba.

Ha harmadik gyerkőcünk fog születni, vele is ezt fogom használni, max. veszek egy adaptert a maxi cosi hordozónkhoz, mert azt fel lehet rá tenni.

Ismerőseimnek az volt a tapasztalata, hogy a 3 az 1-ben kocsiknál a hordozó túl kicsi, és hamar kellett váltaniuk a 9-18 kg-s gyerekülésre. Mi a maxi cosit egy éves koráig simán tudtuk használni, nem nőtte ki, bátran ajánlom. Nagyon tartós, már a harmadik gyerek használta, mert kölcsön is adtuk bátyáméknak a két fiúnk születése között.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha van kérdés, és tudok, szívesen válaszolok. :-)

2018. jan. 9. 12:14

Én is elkezdtem már feltérképezni a piacot, de ugyanígy érzek. Hatalmas a választék, és nincsenek fórumokon friss infók. :)

A saját magam által kitalált szempontok a 3in1 babakocsival szemben: a kocsi súlya és mérete (befér-e a liftbe, fel bírom-e cipelni emeletre), összecsukva a mérete (befér-e a sedan autónkba), mennyire könnyen irányítható, mennyire elérhető hozzá szerviz/cserealkatrész, mekkora a mózes/sport része (nyári babám lesz, télen beöltöztetve belefér-e még rendesen), milyen a tárolókapacitása. Én BKV-zni, nagybevásárlást csinálni vele nem fogok, de lehet szempont talán az is, hogy mennyire lehet csomagokkal megpakolni.

Mivel tapasztalatlan vagyok még a témában, lehet benne tévedés, de hátha segít valamit.. :)

2018. jan. 8. 20:16

Szia! Itt nézz szét, érdemes.

A CAM ls NEONATO babakocsik nagyon jók.

De használtan is érdemes venni, hiszen a mózest nagyon rövid ideig használják. Lehet szinte újszerű babakocsit is kedvező áron kapni.

Amennyiben újat szeretnétek, a MATTI.ban érdemes szétnézni.


[link]

2018. jan. 8. 19:25

Sziasztok,


Már olyan sok babakocsit néztem meg, hogy nem tudom mit lenne érdemes választani. Még a terhesség elején vagyok, de eléggé körül szeretném járni a témát. Többfelé is olvasgattam, de amiket ajánlottak, azok már nem elérhető termékek újonnan.


Ajánljatok valamit, nektek mi vált be? Mire figyeljek?


Ami nekem fontos: 3 az 1-ben legyen, illetve minél könyebb, mert a 3.-ra kell majd gyerekestül felcipelnem, lent nem megoldott a tárolása. Árban max 200.000 Ft-ig mennék el.


Köszönöm a tanácsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook