Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vác és vonzáskörzete babásodás 2018 fórum

Vác és vonzáskörzete babásodás 2018 (beszélgetős fórum)


1 2
2018. jan. 30. 23:10

Szia!

Bocsi csak most láttam, de már késő...nem tudok válaszolni. Nem minden nap lépek be, van hogy csak olvasgatok.

Egyébként persze, csak nem tudom hogyan vegyük fel mostmár a kapcsolatot, mert így nyílvànosan nem szívesen írnám meg a nevem. Priviben persze megírtam volna.😊 Hátha ezt még olvasod...

42. 7aadec97be (válaszként erre: 40. - Amisu88)
2018. jan. 29. 13:17
Írtam privit
2018. jan. 26. 12:23
Köszi a drukkot😊 ha vége a mensinek starolunk is. 😊😊
2018. jan. 26. 10:53

Szia!

Sajnálom, hogy nem jött össze ez a hónap! Drukkolok, hogy a következő hónap sikeres legyen!

Köszi, mi jól vagyunk! :)

2018. jan. 24. 15:11

szia

most jött meg,ahogy gondoltam is a 25. napra, de most valahogy nem vagyok elkeseredve, várom, hogy vége legyen, és hajrázunk :) Endroklinológushoz még nem mentem, be kellene jelentkezni februárra, mert elfogy a gyógyszerem, és amúgy is mennem kell vérvételre is. Pajzsmirígy értéket néznek, meg DHEA-S szintet, ez mellékvesére irányul, az kissé emelkedett volt augusztusban, de az UH semmit nem mutaott ki, ezt is leveszik, erre a vért. Ti? Mi újság? :)

2018. jan. 19. 22:21

Akkor utólag is boldog szülinapot! 😊 Reméljük pár nap múlva megkapod a legeslegjobb ajándékodat! 😉

Köszi velünk minden ok, jöl vagyunk! 😊 Annyi változás van hogy na reggel jött meg először szülés után. Annyira nem vágyta még rá. 😂😂😂

Pár napja fájt picit a hasam, azt hittem neg akar jönni... de semmi nem volt, erre ma meg úgy meglepett... 😁

2018. jan. 19. 10:17
Szia tegnap kicsit kirugtunk este a hámból😊 szülinapom volt😃 hőm most reggel 36.6 de mensis hasfájással küzdök, ma van a 20. Napom. Te/Ti hogy vagytok? Hogy telnek a napok? 😊
2018. jan. 17. 13:22

A kettőből az egyik még nem tervezi a babát, majd csak pár év múlva, ő még csak most töltötte a 28-at. A másikkal meg csak nagyon ritkán találkozunk, de akkor sem beszélünk erről a témáról. Egyszer elmesélte ezeket, de nem szeret ezekről beszélni. Viszont szerintem neki már nem lesz sosem... 😕 azt gondolom, hogy talán fel is adta màr.

A nyáknak elvileg ovu idején kellene tojasfehérje szerűnek lennie, de abban a hónapban nekem pl nem volt olyanom mikor összejött, szóval nem mérvadó.

Egyszer én is álmodtam hasonlót, de a részletekre már nem emlékszem. De még nem volt baba az tuti, mert terhesen sosem álmodtam se babáról, de semmilyen hozzá köthető témáról. Mondjuk lehet, hogy azért mert a vége felé a nagy pocimtól már aludni is alig bírtam, előtte meg nyomta a méhem a szerveimet, főleg a tüdőmet és alig kaptam levegőt... szóval nem a mély alvások időszaka volt. 😁 Ja de az első pár hét igen. Egyszer sem hánytam meg semmi bajom nem volt, de este 6-kor már aludtam, mert a szemem nem bírtam nyitva tartani. 😁😂

2018. jan. 17. 11:45
Na ez tök jó, hogy felírtad a naptáradba, mikor milyen tüneteid voltak. Én is vezetem őket. Nyilalást én nem érzek, csak hasam görcsölget, mint mensi előtt de tegnap brutál módon, ma csak kicsikét érzem. Nincs semmi nyákom sem, bár annak nem tudom kb. A beágyazódás idején lenni kell-e. Annyi mindent olvastam itt a neten h már nem tudom kibogozni 😃 ha ez most off is lesz, mondjuk az influenza miatt csak ugye 1 alkalom volt azon a héten, akkor viszont februárban nagyon odafigyelünk, és hajrázunk 😃😃 augy már álmondtam pár napja, hogy fürdettem a babámat 😃 meg kb 1 éve azt álmondtam, hogy szülök 😃😃😃 szóval az agy tényleg ráállt 😊 barátnőidnél további újság? Sorstársaim? 😊😊
2018. jan. 17. 10:44

Szerintem próbáld ki majd nyelv alatt mérni, sokkal pontosabb eredményt kapsz, ami ugye babánál fontos lehet. 😊

Tegnap megnéztem a naptár applikációmat amit használtam a terhességig.

A ciklusom 12. napján voltunk együtt és a 17. napon már éreztem nagyon éles nyilallásokat a jobb petefészkem környékèn. A doki számításai szerint pedig a 21. napomon volt a fogantatás/beágyazódás. Valószínűleg így is lehetett, mert végig mindrn ultrahangon megfelelő volt a mérete a korához viszonyítva. 😊

Tesztet csak a 34. napon csináltam.

2018. jan. 17. 06:59
Szia mára már 36.4 a hőm visszaugrott. Nálam az alaphő ovu előtt 35.6-35.8 szokott lenni, ovu utan meg 36.4-36.8 lehet majd veszek egy uj homerot es azzal majd ugy csinalom amit irtal. Bar a gorbé sztem ez is kimutatja. A hasam görcsol még mindig. De tegnap ugye ment a hasam rendesen ma nem. Hát kivancsi leszek hogy alakulok 😊
2018. jan. 16. 14:18

Tudnivalók a hőmérőzésről

 

A testhőmérsékletet mindig reggel, közvetlenül ébredés után kell mérni. Lehetőség szerint még a mosdóba se menj ki előtte, hanem inkább gyorsan ess túl rajta, mert akkor lesznek legpontosabbak az eredmények. Természetesen előfordulhatnak napok, amikor ezt nem tudod megoldani, vagy elfelejted a mérést, akkor se ess kétségbe, vezesd tovább a hőmérsékleti görbéd adatait, mintha mi sem történt volna. Segít a lehető legpontosabb görbe kialakításában, ha az adatokat minden nap ugyanabban az órában méred. Neked kell eldöntened, mennyire törekszel megbízható eredményre.

 

A hőmérőzéshez bármilyen lázmérőt használhatsz. Én azért javasolnám a digitálisat, mert gyorsabban végzel vele. Nagyon fontos! A testhőmérsékletet a nyelv alatt kell mérni. A hónaljban mért testhőmérséklettel semmire sem mész, egy lapos, szinte értéklehetetlen görbét kapsz, ezt a hibát én is elkövettem. Végül az orvos erre irányuló felvilágosítását követően áttértem a szájban történő testhőmérséklet mérésre, és hihetetlen mekkora volt a különbség a két görbe között.

2018. jan. 16. 14:17

Mi jól vagyunk, köszi. 😊

Én úgy tudom,hogy ha a babához akarod nézni a hődet akkor nem jó a hónaljban mérés, hanem nyelv alatt kell. Mindjart bemàsolok neked ide valamit. 😊

2018. jan. 16. 14:03
igen, felkeléskor, de csak hónaljban, a hőgörbét, így ki mutatja, hogy mikor van ovu. Már jobban vagyok amúgy, kicsit görcsöl még a hasam, de nem nagyon. szóval, nem tudom, mi volt :) Ti hogy vagytok?
2018. jan. 16. 11:12

Szia!

Nem, sosem mértem, de elméletben tudom hogy hogyan kell.

Nem gondolnám, hogy a hasmenés miatt van... mert, ha benyeltél valami vírust akkor szerintem még inkabb feljebb ment volna.Felkelés előtt mérted?

2018. jan. 16. 07:24
Jó reggelt, ma iszonyú hasgörcsre ébredtem, a hőm is visszaesett 36,2-re 36.6-rol ez most mi? Mondjuk reggel ment is a hasam, lehet ez miatt. Te ugye nem mérted a hődet?
2018. jan. 15. 19:47

Jó, mondjuk én is tudom, hogy könnyű mondani...

Azért ne add fel még, ha nem érzed rosszul magad legyetek még együtt, mert tudod, lehet extra peteérésed is. 😊

26. 7aadec97be (válaszként erre: 25. - Amisu88)
2018. jan. 15. 18:58
igen, jobb lenne valóban, ha nem figyelném :D de tudom magamról, hogy úgy is fogom :D most várakozó állás.. majd kiderül. Ja amúgy én is tudok produkálni tüneteket, hajjaj :)
2018. jan. 15. 18:31

Szerintem meg próbáld, meg inkább nem figyelni, keresni a tüneteket, mert úgy jársz mint én 2016 decemberében... biztosra vettem hogy terhes vagyok csak a teszt még nem mutatja... hát nem voltam még... csak a következő hónapban lettem az, de minden tünetet produkáltam.annyira szerettem volna.

Nem nagyon emlékszem, hogy éreztem volna a beágyazódást, mivel azt gondoltam, hogy a betegség miatt esèlytelen a hónap, ezért nem is figyeltem a jeleket... viszont ami így utólag fura, hogy a beágyazódás időszakában egyetlen egy csepp vért találtam a bugyimon...

Ez lehetett a beágyazódási vérzés. Nem mindenkinél jelentkezik ez sem.

2018. jan. 15. 14:34
húúú, de szerencsés vagy, hallod :) nos, én most vagyok a 16. napomon, én úgy számoltam, mivel kb a 11. napomon vilt uvu, akkor 26. napra nem várom. Mivel nekem már ahogy írtam, mensi előtt 10 nappal jelentkezik a PMS, már ma kellene valami hasnyilalásnak jelentkezni, de még semmi :) annyira jó, hogy leírtad, neked mik voltak a tünetek, szóval, innentől kezdve figyelem maga, vajon mik változnak :)ha szerdán voltunk együtt, és akkor, vagy csütörtökön volt ovum, azaz akkor szerda/csütörökön már kelle érezni valamit, akár PMS, akár beágyazódás :) beágyazódást érezted? vagy a hasgörcs volt az? :)
2018. jan. 14. 06:53
Na ezt sikerült jól megfogalmaznom... 😂😂 látszik hogy közben a gyerkkel foglalkoztam. 😂😉
2018. jan. 14. 06:51

Ha tényleg "időben" voltatok együtt akkor az az egy is elég lehet. Mi is csak egyszer voltunk és ráadásul hajnalban, munka előtt, utána egyből zuhany.. stb.

A nem várt előtt egy héttel már azt hittem, hogy korábban fog megjönni mert gőrcsölgetett a hasam, már azt gondoltam, hogy korábban fog megjönni, pedig előtte pár hónapig mindig késett. Ami másabb volt, hogy a görcsök mindig csak néhány másodpercig tartottak, aztán pár perc múlva újra...

Van az Inofolichoz hasonló cucc, mio-inozit a neve ami olcsóbb de nem tudom, hogy azon kívűl miben más, esetleg ezt is kérdezd meg az endokrinológustól. 😊

2018. jan. 13. 21:06

Szia, megyek majd Endroklinológushoz vagy januar végén, vagy febtuárban. Inofolic-ot mindenképp megkérdem. Köszi, 2 hete már brutál influenza kínoz, ma éreztem jobban magam, tehát kifelé tartok😊 elengedtem mert 1x voltam rá "alkalmas" 😃 az pont akkor mikor elméletileg ovu volt😊 azóta LH teszt mind negatívak, tehát lehet jók voltunk 😊 mostmár, ha együtt leszünk az nem befolyásol, ugyhogy 2 hét várakozás.

Nagyon aranyos vagy, köszi a drukkot, és persze írok is neked. És Te is írj 😊

2018. jan. 13. 19:12

Most láttam, hogy a másik csoportban írtad, hogy influenzás vagy, meg hogy ezt a hónapot elengedted... 😊

Emlékszel mit írtam? Tavaly januárban én pont influenzás lettem és elengedtem azt a hónapot, február közepén meg már ott volt a pozitív teszt a kezemben és 5 hetes terhes voltam...

Remélem náladi is pontosan így lesz... 😁

Azért jobbulást neked és nagyon drukkolok! De remélem azért majd beszámolsz nekem is a fejleményekről! 😉😊

2018. jan. 12. 21:51

Az Inofolic egy étrend kiegészítő ami folsavat és Mio-inozitolt tartalmaz, ez segíti a babásodást... bemásolom neked a pontos megfogalmazás miatt...


Mi az az INOFOLIC?


Az Inofolic 2000 mg mio-inozitolt és 200 mcg folsavat tartalmaz.

A folsav a B-vitaminok csoportjához tartozik és a sejtek növekedését serkenti. A mio-inozitol egy olyan természetes anyag, amely az emberi szervezetben glükózból képződik, és a B-vitamin komplex része.


Esetleg kérdezd meg róla a dokit, hogy Te ihatod-e mert nem tudom, hogy befolyásolja-e a cukor szintet és ugye írtad, hogy enye IR-ed van...

Bár ahogy most utána olvastam lehet, hogy még jót is tenne...

Azt is írják, hogy ajánlott a terhesség alatt is végig inni, ìgy nagyobb esélyel elkerülhető a gesztációs diabétesz (terhességi cukorbetegség). Eddig ezt én sem tudtam, de majd kipróbálom, ha kistesót tervezünk.


Egyébkènt nem olcsó sajnos, én pont egy éve vettem, akkor 14.000 Ft volt a 60 tasak, mivel nekem napi 1 db-ot kellett innom, így az 2 havi, de van akinek 2-t javasolnak.

2018. jan. 12. 18:04
Inofolic mire jó? több fórumon is olvasta már, de nem tudom, mire szokták ezt szedni? mennyibe kerül?
2018. jan. 11. 22:11

Köszi, jól van Viki is. 😊

Viszonylag könnyen, mert nagyon nagy szerencsém van vele. Már úgy 1 hónapja este 9-től reggel 5-6-ig alszik, most múlt 3 hónapos. Ma egyébként már úgy keltettem fel fél 7-kor, hogy enni kéne.. 😂 Kedden kapott oltást, egy hangja nem volt. 😁

Azért az első 2 hónap elég kemény volt, az éjszakai kelés, etetés, altatás...

Tehát akkor most volt ovud, ha a mai negatív? Sosem használtam LH tesztet, csak elméletben tudom, hogy hogy működik.

Egyébként én Inofolicot ittam mikor összejött a baba.60 db van egy dobozban, ha jól emlékszem talán 19 db-ot ittam meg belőle, mert influenzás lettem és kisebb gondom is nagyobb volt, mint hogy megigyam... aztán abban a hónapban mégis jött a babó, a maradék inofolic meg azóta ott vár... 😂

Érthető, hogy ez foglalkoztat, én ugyan így voltam. Lehet hogy azért is sikerült akkor,mert az influenza miatt nem gondoltam, hogy össze jöhet abban a hónapban és nem is kattogtam rajta, vagy 4 napig szinte folyamatosan 39 fokos lázam volt. Szerencsére egészséges lett. 😊

2018. jan. 11. 20:44

Köszi a drukkot 😊

Hát ez az, én is "csalok" 😃 háttt főleg most az ünnepek idején 😛

Én sokkal nagyobb súlyban vagyok sajna de reméljük a pm alulműkodesre kapott gyogyszer helyretesz 😊 most amugy tornázom is igaz itthon de elkezdtem 😊

Tegnapi LH majdnem pozi de a mai negativ ma vagyok a 12. Napomon tudomm... ne izguljam tul..😊 de ez foglalkoztat 😃

Babócád? Könnyen beleszoktal az "új helyzetbe"?

2018. jan. 10. 21:52

Hát a doki mondta a 180 g ch diétát (ezt még Szaniszló) aztán beszéltem bent egy dietetikus nővérrel, aki megnézte a cukor profilom eredményét és azt mondta hogy ne mérjem a cukrom és ne számolgassam a ch-ot hanem kaptam egy lapon amin a különböző nyersanyagok ch-t tartalma volt. Így kb. belőttem hogy kb. miből mennyit ehetek. Nekem a fehér lisztes dolgok vitték fel a cukrom. Étrendem nincsen, de holnap majd megnézem hogy megvan-e még a papír amit kaptam, azon van.étrend minta...hátha segítség neked.

Sajnos én csaltam is, mert nagyon gyümölcsös vagyok. Nyár volt és ugye gyümölcs szezon.... azt pl csak délelőtt lehetne fogyasztani... nekem néha becsúszot délután is. Sok zsírszegény túrót és húst ettem még amire emlékszem... Ja meg a tejtermékeket sem tudtam 100%-ban kiikratni... iszonyatosan kívántam a tejet, joghurtokat.. Egyfolytában èhes voltam egyébként. 74 kg voltam mikor terhes lettem, 84 kg mikor szültem, de iszonyat vizes is voltam. Szülés után 1 héttel már újra 74 kg.. na azóta nem merek mérlegre állni újra... 😂

Jól tetted, hogy vettél LH tesztet! De ne izguld túl! 😊😉 Drukkolok! 😄

14. 7aadec97be (válaszként erre: 13. - Amisu88)
2018. jan. 10. 12:09

Tetves likvidálva 😃 szóltam Adminnak, törölték 😃


180 g CH diétát sikerült tartanod? Elég nehéz nekem még összeszedni mit hogy csinálhak, es napi 5 étkezésre elosztani. Van esetleg egy egész napi étrended? Én a netről bogarászok, vannak jók, de kivancsi lennék pl Te hogy tudtad elosztani milyen ételeket ettél.

Ja, ma vettem LH tesztet mert a hét most az én hetem ;) 😃

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook