Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rendes takarítónőt hol lehet találni? fórum

Rendes takarítónőt hol lehet találni? (beszélgetős fórum)


30. 1968
2018. jan. 10. 22:05

1.500,- forintos órabér szerintem nem kevés.


Ennyit kértek a takarítónők, és én elfogadtam. Szerintem, aki ilyen órabérért dolgozik, az ne késsen, vagy ha késik, akkor maradjon addig, ameddig le nem dolgozza a megbeszélt óraszámot.

És, ne bújjon el SMS-ezni, ne beszélgessen (velem sem) a 4 órából több, mint egy órát, stb.

Vagy, mondjuk, sokáig zúg a porszívó, az egyenletes zúgásból rájövök, hogy meg sem mozdítja.

Megnézem, mit csinál, benézek a szobába és azt látom, hogy ül az egyik kanapén és nem csinál semmit. A porszívó pedig kb. másfél méterre tőle, csak úgy önmagában zúg, csak, hogy zaj legyen...


Én nem lopom a pénzt, a szakmámban megdolgozok érte, és nem kapok ilyen órabért. Ezért, úgy gondolom, hogy, amit ezek a nők csinálnak, az lopás.

2018. jan. 10. 18:50

Szerintem azért nehéz rendes takarítónőt találni, mert a legtöbben olyan nevetséges órabért vagy napibért akarnak fizetni, hogy a rendes takarítónők annyiért nem vállalják el a munkát.

Jól is teszik.

28. forrest2010 (válaszként erre: 23. - Johannia)
2018. jan. 10. 18:44
bakker ! hát nem is tudom ezt hajdanán hogyan tudták megoldani a szüleink ? nagyszüleink ? valahogy csak sikerült nekik is :)
27. forrest2010 (válaszként erre: 21. - Johannia)
2018. jan. 10. 18:39
:( akkor én szerencsés voltam :) vagyok :) mert ilyet eddig nem tapasztaltam ezeken a helyeken :)
26. 124637ff9b (válaszként erre: 22. - Johannia)
2018. jan. 10. 16:44
És akkor viszel magaddal szendvicset és megeszed a padon? Vagy hogy van ez egy egésznapos vásárláskor, ha "csak azért nem fogyasztasz", hogy elmenj pipilni?
25. 124637ff9b (válaszként erre: 22. - Johannia)
2018. jan. 10. 16:39

[link]


Móriczon is van.


Nem voltam még egész napos vásárláson, néhány óra alatt le tudom bonyolítani, addig meg csak nem történik baj ... :D

24. 124637ff9b (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2018. jan. 10. 16:38
:DDD
2018. jan. 10. 16:22

es akkor felmerul a kerdes, hogy az ember nem talal rendes takaritot. igen, mert az ember a kornyezetere, ami nem a sajatja, arra egyaltalan nem igenyxes es letojja. :(


es ezen a takaritonos dolgon en is szoktam aggodni.

facebookon szoktam nezegetni a hirdeteseket, es el tudok szomorodni rendesen. sokszor anyukak irnak hogy ajanljatok valakit es berjak a neveket, es sokszor az a valasz hogy ismeri, es el sem jott a megbeszelt napon, nem a megbeszeltek szerint takaritott stb stb, fel sem vette a telefont stb stb.


szoval aterzem a forumindito helyzetet, mert nem konnyu.

kivancsi vagyok en hogy szerzek majd takaritot, mert fel ev mulva aktualis lenne nalunk is.

22. Johannia (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2018. jan. 10. 16:15

kozteruleten hol mész el mosdoba? erdekelne? mert most etterembe azert nem megyek be fogyasztani, hogy a mosdot hasznalhassam. csak ugy a wc miatt meg bunkosagnak tartom a bepofatlankodast.

most oszinten pesten ha a koruton vegigmesz , 4/6-os vonalan peldaul, ott hol tudsz elmenni mosdoba gond nelkul ugy, hogy nem kell fogyasztanod?


azert ha egesz napos vasarlas van meg uton vagyok a varosban, akkor valahova be kell mennem mosdoba.


klasszikus wc-t, mint regen voltak, nem is nagyon lattam/latok utkozben, pedig bemennek, meg ha fizetni is kell erte.

21. Johannia (válaszként erre: 20. - Forrest2010)
2018. jan. 10. 16:10
fuuuj, hat tesco/auchan mosdoban is voltam nem egyszer. ilyenkor elgondolkodom, otthon sem huzza le a budit? ledobalja a foldre a tampont, betetet? :S
20. forrest2010 (válaszként erre: 19. - 124637ff9b)
2018. jan. 10. 03:59

oda csak 1 plázacicmicnek érdemes járni :)

pl a met.o v az auc.an budija elfogadható tisztaságú , lehet ? h oda " cultúráltabb " népek járnak ?! :)

19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Johannia)
2018. jan. 10. 01:28

Tényleg?

Akkor pláne szerencse, hogy nem járok plázába.

18. Johannia (válaszként erre: 17. - 1968)
2018. jan. 9. 22:00
Jah.sok az igenytelen,troger ember.elég csak bemenni bármely plaza mosdojaba. Na ott nem ertem miert megy at állatba kb mindenki.
17. 1968 (válaszként erre: 16. - Globus)
2018. jan. 7. 18:00
Sok ember igénytelen.
16. globus (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2018. jan. 7. 11:27
Hát azt én sem értettem soha, hogy pl. egy női munkahelyen senki nem tesz keresztbe szalmaszálat sem, hogy kicsit jobban nézzen ki... miért jó kupiban tölteni el az élet egyharmadát. Nem akarok konkrét példákat írni, de ijesztő tapasztalataim vannak.
15. forrest2010 (válaszként erre: 14. - 1968)
2018. jan. 7. 07:45
itt a falunkban vannak hirdetőtáblák többfelé , van , aki a bolt ajtajára v a külső falára teszi oda a hirdetni valóját :) jó ! az is igaz , h én se szívesen próbálkoznék teljesen idegen emberkével :)
14. 1968 (válaszként erre: 13. - Forrest2010)
2018. jan. 6. 19:03

A társasház bejáratában összesen 9 lakás van az enyémmel együtt (2 lakás pedig üresen áll évek óta), itt nem érdemes kiírni a hirdető táblára.


Nézegettem a helyi újságot, ott senki nem hirdet takarítást, de ha hirdetne, akkor ő is egy idegen, akinek a munkáját nem ismerem.

A Facebook-on sokan hirdetnek, de az ilyenek nem dolgoztak rendesen...


Legjobban örülnék, ha valaki tudna ajánlani egy megbízható személyt. Ezért írtam itt, hátha elolvassa olyan valaki, aki tud ebben segíteni.

2018. jan. 6. 18:06
itt a helyi újságban szoktak hirdetni olyat is , aki keres , olyat is , aki ajánlja saját munkáját , lehet ? h ott lehetne nézelődni ? v kiragasztani hirdetőtáblára a keresést ?
2018. jan. 6. 17:50
itt hiába kérdezel, az ismerőseidet kellene körbekérdezni, vagy a facere kiírni, illetve ahol élsz, ottani adok-veszek csoportba, hogy takarítót keresel. Egy győrinek hiába ajánl egy debreceni takarítót, helyben keresgélj, ne a hoxán
11. forrest2010 (válaszként erre: 8. - 1968)
2018. jan. 6. 17:10
1000 bocsánat ! nem tudtam , nem könnyű a helyzeted , legyen szerencséd és találd meg a megfelelőt , nem könnyű !
10. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Miss Angel)
2018. jan. 6. 17:03

Tudod, az a baj, ha valakinek van is, nem "adja kölcsön" 1-2 alkalomra sem, mert fél, hogy több pénzzel átcsábítják.

Nekem volt nem egy nagyon jó ismerősöm, és inkább hazudott, azt mondta, nem ér rá, nem férek be.

9. 1968
2018. jan. 6. 13:43
Elfelejtettem megírni, hogy a délelőtti órákban kell takarítani, ezért örülnék pl. egy nyugdíjas hölgynek, aki délelőtt ráér.
8. 1968
2018. jan. 6. 13:38

Ha lenne olyan ismerős, aki tud ajánlani valakit, akkor nem írtam volna ide! Kérdeztem már mindenkitől, akit ismerek, hónapok óta érdeklődöm, keresek, hiába.


A gyermekem tartósan beteg, gerincbetegsége miatt, neki csak a speciális gyógytorna ajánlott. Őt nem akarom terhelni. Nekem nyaki gerinc sérvem van, erőm és kedvem van a takarításhoz, megcsinálnám, de utána kegyetlenül fáj a nyakam, vállam és a fejem, annyira, hogy hányingerem van. Az ideggyógyász megtiltotta azt a munkát, ami hajolással jár. Precíz porszívózásnál, felmosásnál, pedig muszáj lehajolni, többször is, a tárgyakat odébb tenni.


Reméltem, hogy itt valaki tud ajánlani olyan takarítónőt, aki jár hozzá takarítani, és elégedett vele.

7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 1968)
2018. jan. 6. 10:20

Én Debrecenben keresnék ilyet. 2-3 havonta ablak-ajtó tisztításra.:)))


Nekem egy fiatalasszony volt nagyszerű, csak rendes, bejelentett munkája lett /hálistennek/, és azóta a hétvége a családé, amit megértek.

2018. jan. 6. 08:41
Szerintem is ismeros utjan. Nincs iskolaban vagy hivatalban dolgozo ismerosod? Altalaban az ilyen helyeken dolgozo takaritonok szoktak vallalni munka utan lakasokat is.
5. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 1968)
2018. jan. 6. 07:27

szia

én is takarítottam éveken át,mellékállásban is,de sose tudtam megérteni mások hanyagságát....mindig igyekeztem lelkiismeretesen végezni a munkámat,úgy ahogy otthon szoktam magamnak.

nem tudom,talán ismerőstől kellene kérned segítséget,nincs valakid,akinek van egy "jól bevált"embere?

szerintem ez lenne a legegyszerűbb módja annak,hogy találj normális,preciz embert....

4. forrest2010 (válaszként erre: 1. - 1968)
2018. jan. 6. 06:59
.....a gyermeked ? nem tudna besegíteni ? hiszen nem nagy az a lakás , valamit csak tudsz még te is , ha nagyon muszáj !
3. forrest2010 (válaszként erre: 2. - MZ/XY)
2018. jan. 6. 06:55
.......a rendes takarítónő ? ott terem , ahol a magad uram ! ha szolgád nincs !
2018. jan. 6. 06:34
Nem bántás akar leni....,de olyat sehol se fogsz találni.
1. 1968
2018. jan. 6. 01:54

Nagyon belefáradtam már a keresésbe. Másfél szobás budapesti lakásomba kerestem egy olyan takarítónőt, aki kéthetente eljön, elvégzi a munkát, és ezzel megkönnyíti az életemet. Nem voltak nagy elvárásaim, csak annyit kértem, amennyit én is meg tudtam csinálni (amikor egészséges voltam).


A rossz tapasztalataimról lassan már könyveket tudnék írni... Volt olyan, aki már a próbanapon nem csinált semmit, vagy elbújt a fürdőszobába és SMS-ezet, vagy folyton jött utánam, hogy beszélgessen...


Olyan is volt, aki a próbanapon szépen dolgozott, nagyon örültem neki, kedveltem. Ezután viszont minden alkalommal egyre többet késett, egyre kényelmesebb volt, amit megbeszéltünk, nem csinálta meg, beszélgetni viszont szeretett volna, egyre többet, hogy addig sem kelljen dolgozni.


Sok olyan nő van, aki elvállal több lakást, egyik lakásból rohan a másikba, igyekszik nem elfáradni egyikben sem, és ez a munkáján is látszik.


Nem értem, miért gondolják azt, hogy a tulajdonos nem veszi észre, mit csinálnak...


Ha lenne egy valóban becsületes, tisztességes hölgy, nagyon tudnám megbecsülni. Régen volt egy ilyen takarítónőm, annak idején friss nyugdíjasként vállalta a munkát, és neki köszönhetem, hogy jó néhány évig nem volt semmilyen gondom a takarítással. Mindig ugyanúgy, szépen dolgozott, akkor is, ha nem voltam otthon, és akkor is, ha senki nem ellenőrizte, hogy mit csinál. Most már idős, és nem egészséges, munkát nem tud vállalni, de a viszonyunk olyan, mintha rokonok lennénk, a gyermekem születésnapjára mindig meghívjuk. A gyermekem a saját nagymamájánál is jobban szereti!


Nem tudom, hogy ilyen takarítónőt hol, és egyáltalán lehet-e még találni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook