Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pilates eredmények fórum

Pilates eredmények (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Globus)
2018. jan. 6. 14:04
Én nem laptopról nézem, asztali gépet használok. Megnézem a videót és a gyakorlatokat, és igyekszem csak a szöveg alapján végrehajtani, vagy ki kell bogoznom a monitor vezetékeit és a monitort lerakni a földre valahova... Szóval sajnos nem tudom levenni a hangot.
34. globus (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2018. jan. 6. 14:01
Akihez mi jártunk, az meg olyan álmosítóan lassan beszélt, időnként nyomatékosítva, mintha 2 éveseknek olvasna fel mesekönyvet. Szerintem bőven elég megküzdeni a tennivalóval, nemhogy még figyelni arra, amit közben mondanak :)
2018. jan. 6. 13:59

Ja! Kifelejtettem, hogy anno a legjobb jógaoktatót találtam meg véletlenül, és remekül lélegzett az egész csoport. :D Ez még ma is megmaradt, csak picit kell figyelnem rá.


A Pilates videókban tetszik pl. a kicsit befelé fordított lábtartás. Jó ötlet arra, hogy feszes legyen a lábizomzat az emelgetések alatt is. A kihívásos videók érdekesek is,de én ezt a pocsék hangminőséget nem bírom hallgatni.

2018. jan. 6. 13:56

Egyébként nem tudom, melyik volt előbb, de (én vén vagyok) már Jane Fonda is elmagyarázta az aerobic-ban, hogy a hasat kicsit behúzva, feszesen kell tartani mindenfajta edzés közben. A feneket is kicsit behúzva. Különben nem hatékony az edzés.


A jógaoktatást is eléggé elvitték gimnasztika irányba némelyek, holott az aztán hagyományosan az a fajta mozgás, amiben nem szabad kényszernek lennie.

31. 300c83c7b2 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2018. jan. 6. 13:49
Én vagy lihegek, vagy visszatartom a lélegzetem. DD!
30. Channa* (válaszként erre: 26. - Edu1980)
2018. jan. 6. 09:55

Igen, arra kell koncentrálni. A mi aerobic edzőnk ezt az izomcsoportot PC izomnak nevezi. Sokat tornáztatja, mert ha ezek nem feszesek, akkor a hasi szerveinket nincs ami tartsa. Igen, ez valahol intim torna is. A mi edzőnk erre külön szán edzésenként 5-10 percet és az egyik legfontosabb izomnak tartja, mert szerinte így nem lesz méh süllyedésünk, stb. Szinte minden gyakorlatnál szokta mondani, hogy a PC izmokat feszítsük meg és azt is mondja, hogy mikor lazítsunk.


Szerintem a pilates nagyon jó torna, de itt is a rendszeresség a lényeg, és nagyon kell figyelni a mozdulatokra. Én a gerincproblémásoknak a fekvős gyakorlatokat ajánlom. Jártam pilatesre, de abba kellett hagynom, mert nem bírta a gerincem. Az ottani edző/oktató nagyon szépen megcsinálta a gyakorlatokat, de soha senkit nem javított ki és olyan gyakorlatokat csináltatott, amit egy haladónak is nehéz szabályosan megcsinálni. Így maradtam az itthoni pilatesnél....

29. edu1980 (válaszként erre: 28. - Micuicu)
2018. jan. 6. 09:47

:) Köszönöm a hozzászólásod! Úgy látom nagyjából egy cipőben járunk. Sok sikert a formálódáshoz!

Nálam is megvan az első eredmény: a masszőröm, aki gyógytornász is, azt mondja jobb állapotban van a hátam. Sőt, a hasamon is látok változást.

28. Micuicu (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2018. jan. 6. 09:42
Én először Kiss Zsuzsi pilates kihívásait próbáltam ki, teljesen nulláról indultam. Veszélyeztetett terhesként, csak feküdhettem, semmi mozgás nem volt megengedett, teljesen leépültem. Szülés után se mozogtam, mert már egy hosszabb séta is kimerített. Aztán találtam ezeket a kihívásokat, amik max. 20 percesek. Már első után izomlázam lett, ettől a látszólag könnyű mozgástól. Kicsit zavart, hogy nem mindig értettem, hogy pontosan mi is a feladat és azt sem tudtam, hogy amit csinálok az jó-e. Szerencsére találtam a közelünkben egy nagyon szuper baba-mama piletes órát, ahova lehet gyerekkel együtt menni, de a torna az anyukáknak van. Hetente kétszer járok, 45 percesek az órák. Első két hét halál volt, a harmadik hétre nagy meglepetésemre, már rendesen tudtam tartani magam, végig tudtam csinálni a gyakorlatokat és már csak jóleső fáradtságot éreztem az órák után. Nálam nem volt cél a fogyás, csak a formásodás és az, hogy újra lendületbe hozzam magam, újra mozogjak. Már az első hét után laposabb lett a hasam, a második hét végére, nagy meglepetésemre, fogytam két kilót. Most kezdem a negyedik hetet, azért még nem vagyok olyan hajlékony, mint a többiek, de egész jól haladok.
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - 300c83c7b2)
2018. jan. 6. 09:35
Pedig muszáj ;) Még az elején nem egyszer kellett rám szólnia a tanárnak jóga órán, hogy lélegezzek ;) Annyira koncentráltam, hogy a pózt meg tudjam tartani, hogy elfelejtettem ;)
26. edu1980 (válaszként erre: 25. - Channa*)
2018. jan. 6. 08:36

Nem magát az elvet, hanem az elnevezést mondtam marketingnek :)

Simonfi Ági leírása:

"S hogy pontosan mely izmaid is alkotják erőközpontod?


Összes hasizmod: egyenes, külső+belső ferdék, de a legfontosabb és más hasizom erősítő gyakorlatok által teljesen elhanyagolt terület, a legbelső-legmélyebb izomréteg, a haránt hasizom - pedig ettől lesz igazán szép, feszes a hasizmod...

Az ágyéki gerincszakasz mély hátizmai (leginkább a sokbahasadt izom - bocsika, hátha gyógytornász is olvassa a cikket :-))

Farizmaid (leginkább a nagy farizom) úgyszintén

Kiegészülve alulról a medencealapi záróizmokkal (vagyis tulajdonképpen Pilates órán - ha jól csinálod - intimtornázol is :-)), felülről pedig a rekeszizommal."


Na, az biztos, hogy mindennek a tartása tőlem még távol van.


Azt hiszem pont a te egyik máshol pilates témában tett hozzászólásod alapján a köldök körüli, ágyéki részre koncentrálok.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Edu1980)
2018. jan. 6. 08:24
Erőközpont a köldök körüli rész. Amikor azt mondják, hogy arra koncentráljunk, akkor a köldök körüli részt be kell húzni a gerincünkhöz minél közelebb és így kell a gyakorlatok alatt tartani a légzés betartásával. Nem marketing, hanem ez az egyik alapja ennek a mozgásnak....
24. edu1980 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2018. jan. 6. 08:12
Néhány izomcsoportot neveztek el "erőközpontnak". Gondolom ez a marketing része :)))
2018. jan. 5. 22:47
Jógából és pilatesből csak magyar videókat használok. Mindkettőt nagyon nehezen szoktam meg. Idegesítettek, a jógától egyeneden dührohamot kaptam. DD! Most már jól viselem. A kilégzés-belégzés szöveg mondjuk még mindig irritál.
2018. jan. 5. 22:42
Kivétel nélkül mind visszhangos. Elképesztő, hogy egy alap problémát ha nem tudok megoldani, nem kérdezem meg egy tapasztaltabbtól...
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - 300c83c7b2)
2018. jan. 5. 22:39

Simonfi kicsit az a suttogós gyógytornász-stílus.


:D


A németeknél meg hadarnak és csipognak, de keresek még.

2018. jan. 5. 22:33
Én több pilates oktatót is kipróbáltam, Simonfi Ági szerintem nagyon jó, de nehezen viselem a stílusát. Na jó, halálra idegesít! DD! Viszont tényleg nagyon jó, azt el kell ismerni. A youtubon találtam egy Nagy Nikolett nevű hölgyet, na ő szimpi és a tornái is jók. Van egy 21 napos kihívása is, rövid, de meglepően kemény tornák. Még Pölös Zsófi aki nekem bejön.
2018. jan. 5. 21:44

Megtaláltam!


Le is van írva.


[link]


Az alapgondolat rendben van, a körítés hit kérdése. :D

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Edu1980)
2018. jan. 5. 21:21
Mi a manó az az erőközpont?
17. globus (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. jan. 5. 20:31
Könyvből érthetőbb a gyakorlat, csak ez esetben olvasgatással telik az idő :)
16. edu1980 (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2018. jan. 5. 20:31

Egyenlőre örülök, hogy olyasmit mozgok, amit élvezek. Később - ha a hátam rendbe jön - csinálom a dinamikusabb gyakorlatsorokat.

Nekem egyenlőre az is nehézséget okoz, hogy csigolyáról-csigolyára emelkedjek fel vagy ereszkedjek vissza, mindezt lassan, erőközpontot tartva stb. :))) Mint mondtam nincs kondim ehhez.

15. edu1980 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2018. jan. 5. 20:28

Nem a pilatesszel szeretnék fogyni, hanem kardiózom mellette és diétával. A pilatesszel csak a hátam szeretném rendbe hozni és a szülés utáni alakom formálni (visszanyerni a szülés előtti alakom?).

A diéta nem megy valami jól, de igyekszem odafigyelni.

2018. jan. 5. 18:34

Én valamikor aktívan jógáztam, légzésre mozgunk a hatha jógában is, de itt az elején az a hanyatt fekvésben mocorgás engem is meglepett.


No újra utánanézek ennek a Pilatesnek, pedig idegenkedem tőle.

13. globus (válaszként erre: 7. - Edu1980)
2018. jan. 5. 17:51
Engem az irritál és emiatt nem tudtam soha csinálni a gyakorlatokat, hogy folyton szövegel a tréner, majd azt mondja: belégzés... hát amíg beszélt, azalatt mit kellett volna csinálni? Folyton az az érzésem, rosszul végzem a gyakorlatot :) Vagy: erőközpont aktív... miután már 20 perce vonaglunk a szőnyegen. Képtelen voltunk átvenni ennek a tornának a lényegét, úgy huszadik óra tájékán otthagytuk.
12. Channa* (válaszként erre: 1. - Edu1980)
2018. jan. 5. 17:48

Én jó pár évvel ezelőtt egy 35 perces kezdő pilates tornát csináltam. Én mindig sportolok, és ennek ellenére kellett 2 hónap, hogy végig tudjam csinálni a gyakorlatokat az instrukciók alapján (mozdulat, levegővétel, kifújás, stb.).

Eredmény kb. 3 hónap után látszott. Átformált egy kicsit.

A 15 kg-ot mozgással nem fogod tudni leadni, csak úgy, ha kevesebbet eszel, illet e megválogatod a kajákat.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Edu1980)
2018. jan. 5. 17:36
köszi, de németes vagyok. Igaz, német is akad.
10. edu1980 (válaszként erre: 9. - Edu1980)
2018. jan. 5. 16:34
Bocsi: Nagy Nikolett kezdő órája (keverem valaki mással)
2018. jan. 5. 16:27

Jelenleg Nagy Bernadett kezdő óráját csinálom:

[link]


A videók eltérő minőségűek. Ha tudsz angolul akkor sokkal nagyobb választékot kapsz bármilyen mozgásformából (amire csak vágysz), kiváló hangminőség mellett.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Edu1980)
2018. jan. 5. 16:24

Nonono, arra élből képtelen vagyok, nem az én világom a tánc.


Én az otthoni edzések miatt nézegetek, keresek újabbakat, de a youtube-s Kiss Zsuzsi-anyagoknak a hangja is nagyon rossz minőség. Legalább is amit eddig találtam.

7. edu1980 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. jan. 5. 16:08

Nem unalmas, mindenkinek más jön be...Egyenlőre egész jól eltereli a figyelmem, hogy egyáltalán (!) végre tudjam hajtani a gyakorlatokat.

Egy rosz gerinc mellett el sem tudnám képzelni mondjuk a kevésbé unalmas zumbát.

2018. jan. 5. 15:43
Erre engem talán rá kellene beszélni. Nem unalmas?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook